Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Sprawy organizacyjne oraz dotyczące regulaminów, zasad, i zwyczajów.

Moderator: Wokash

Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Dalej » 23 lut 2015, o 11:28

Na Grupie ASG Mazowsze na Pejsie, kolega Nelson założył wątek, z propozycją zmiany regulaminu, dopuszczenia Mancraftów.
Bardzo dobrze, trzeba rozmawiać, zasady są oparte na doświadczeniach, ale zawsze można porozmawiać o ich modyfikacji czy zmianie.

Niestety, kolega wątek, mimo iż ciekawy i merytoryczny, usunął, bo został tam ostro skrytykowany.
Założył drugi: https://www.facebook.com/groups/3054970 ... 215609546/
którego treść wklejam tutaj, i zapraszam do ewentualnej rozmowy na Forum, bo na Fejsie tematy bardzo szybko znikają, i ciężko je odszukać:
:kot: :kot: :kot:

Jack Nelson
Topic o Mancrafcie został usunięty przezemnie, ponieważ beton pozostaje betonem i nic póki co nie ulegnie zmianom ponieważ repliki zasilane Polarstarem itp. posiadają reduktory z zaworami bezpieczeństwa pozwalającymi na regulację do 11BAR (160PSI), z kolei zawór bezpieczeństwa w Mancrafcie pozwala na regulację do 12BAR.

Wobec tego repliki posiadające w/w zawory pozwalające na regulację do 11BAR (około 650FPS) mieszczą się w regulaminie pozwalającym na maxymalną moc 600FPS.

Dziękuję za uwagę.

Lubię to! · · Udostępnij

Sergiusz Sergio Jakób lubi to.
Piotr Kaszyński A co to jest replika zasilana Polarstarem ?
9 godz. · Lubię to!

Maciej Spajda
Jack, więcej jak 120 PSI (8,2 bar) w polarstarze i wolverine rozwala konstrukcję wewnętrzną modyfikacji. Reduktor nie ma nic do rzeczy. Mixujesz i mylisz 3 pojęcia. Rzeczywiście ciężki orzech do zgryzienia
9 godz. · Lubię to!

Jack Nelson
http://hpairsoft.eu/.../16-reduktor-cis ... a-lpr.html
Ile jest napisane? 120 czy max 160PSI ?
Ile pytam ja się?
Reduktor ciśnienia - Ninja LPR - HP Airsoft EU - High Pressure and...
hpairsoft.eu
9 godz. · Lubię to!

Maciej Spajda
Jack, wytłumaczę ci to jak krowie na miedzy, a najlepiej zadam zagadkę... Masz oponę w samochodzie/rowerze. Pompujesz ją pompką elektryczną. Pompka może nabić ciśnienie 20 bar, jednak przy 5 barach rozpierdala ci oponę w drobny mak. Pytanie teraz do ciebie na inteligencję: Jakie jest maksymalne ciśnienie robocze opony ? 5 czy 20 bar ?
9 godz. · Lubię to! · 5

John Kon Smithski
Hehehehehe
9 godz. · Lubię to!

Piotr Kaszyński
Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym
9 godz. · Lubię to! · 1

Jack Nelson
Chodzi tu tylko i wylacznie o regulacje... i spieranie sie ktory zawor jest lepszy... zbedne pieprzenie.
9 godz. · Lubię to!

Andrzej Szemieta Touche'
9 godz. · Lubię to!

John Kon Smithski
1. Zawór MC jest gorszy.
2. Silniki p* i wolverine rozpadają sie przy cisnieniach przy ktorych MC rozwija skrzydła.
3. Dla mnie to bez znaczenia, sam mam giwerę hpa z potencjałem 600+ fps wiec nie bede wyrokował
9 godz. · Lubię to!

Michał Masłowski
Chłopie zrób cykl imprez dla mancraftowców i będzie ok. Oczywiście liczysz na rozsądek ludzi, ale rozumiem, także, że przy jakimś problemie z MC wziąłbyś jako rzecznik tego środowiska odpowiedzialność na siebie. Takie moce wiążą się z dodatkową odpowie...Zobacz więcej
3 godz. · Lubię to!

Michałek Grabek
Michał Masłowski ale co jest bardziej niebezpieczne? Aeg 550fps czy mc z 600fps na pokładzie? Bk według mnie aeg 550fps bo można szybko naciskać spust .
3 godz. · Lubię to!

Michał Masłowski
Michał czy w AEGu 550 można jednym ruchem ręki zmienić moc na 600+, czy AEG może mieć awarię, która spowoduje nagły przyrost mocy, bez wiedzy właściciela?
3 godz. · Lubię to! · 1

Michałek Grabek
Nie słyszałem jeszcze o awarii MC w postaci większego fpsu. Po drugie ustawianie wielkiej mocy w mc nie ma sensu ze względu na słabe jakościowo ciężkie kulki .
3 godz. · Edytowany · Lubię to!

Rafał Adam Adamowicz
W p* można szybko zmienić i zablokować opcje full auto jak i rps . Więc dla mnie osoba świeża co ma 540fps i 30rps jest groźniejsze niż 650 fps w MC
2 godz. · Lubię to! · 1

Michał Kwieciński
Szczerze mówiąc, mam gdzieś czy są dopuszczone MC czy inne KFC. Podstawowa kwestia, która tutaj powinna być wspomniana- W WARSZAWIE JEST CONAJMNIEJ 5 ŚRODOWISK, które organizują co tydzień strzelanki. Nie podobają Ci sie zasady, bo zabraniają MC? Nie przychodź lub przyjdź z inną repliką- proste jak budowa czołgu t-55.
2 godz. · Edytowany · Lubię to! · 2

Maciej Spajda
Jak tam Jack Nelson , otrzymamy odpowiedź ? Bo już druga zagadka przygotowana !
1 godz. · Lubię to!

Jarek Paluch
Na wstępie nie nie mam żadnej repliki MC Ale chce mieć kiedyś taka w Aegu.
Michał Kwieciński uważasz ze rozwiązanie problemu to pozbycie się gracza ? Replika MC pozwala na ustawianie odpowiedniej mocy fps w zależności od ciśnienia jakie ustawisz na re...Zobacz więcej
1 godz. · Lubię to! · 1

Piotr Kaszyński
Jarek wybacz ale co ty gadasz ?? co ma do tego jakoś wykonania ? zresztą w MC dość niska ?Sprawą najważniejszą jest bezpieczeństwo a MC nie instaluje zabezpieczeń dodatkowo ich reduktory nie posidają opcji plombowania ich więc co jeszcze ?
1 godz. · Lubię to!

Jarek Paluch
zapewne widziałeś jak sa plombowane nowe butle z gazem ? Replikę dajesz na chrono zostaje opisana na 600 fps i nakładasz taki kołnierz na pokrętło reduktora naklejasz bezpieczna naklejkę i problem ??? pod koniec imprezy sprawdza się w jakim to jest stanie jeśli nie tknięta spoko jeśli zerwana lub uszkodzona na tyle by zmienić moc koledze dziękujemy ale jednemu a nie wszystkim innym .
1 godz. · Lubię to! · 1

Michał Kwieciński
Jarek Paluch "Pozbycie się gracza" Przecież napisałem, że zawsze można wziąć inną replikę- (mając kasę na MC, można wysupłać na jakąś inną, wypożyczyć na potrzebę strzelanki). Przekonywanie wszystkich środowisk do MC to trochę zawracanie kijem Wisły jak dla mnie. Kazda strzelanka ma swoje zasady, a jej organizator ustala prawa jakich trzeba przestrzegać- przykładowo na Stalkera do Wojska przyjdziesz jedynie w Rosyjskim mundurze, na Pogostje nie ma wstępu dla AEGów powyżej 450fps, a na WW2 nie ma MC. Ludzie, to naprawdę nie jest takie trudne do zrozumienia
1 godz. · Lubię to!

Jakub Iwański
>Topic o Mancrafcie został usunięty przezemnie,
Zachowałeś się skandalicznie!
1 godz. · Lubię to!

Jarek Paluch
Hmm a ty nie widzisz ze rozchodzi się dlaczego jest zabroniony a nie ze jest zabroniony .(bo zabronienie jest trochę na bezsensownych zasadach ) . Mówisz kupić inna replike inna znalesc . Wydaje mi sie ze nasze środowisko posiada trochę kultury i akceptacji i zamiast takich ludzi wspierać i im pomagać to większość ich potepia i nazywa ilotami bo maja MC
1 godz. · Edytowany · Lubię to!

Mateusz Zieliński
Chryste.
Zarówno Piotr Kaszyński jak i Michał Masłowski podali podstawowe argumenty.
1. W MC jest minimalny środek kontroli, "plombowania", a wystarczy, że po strzelance jak to zwykle bywa koleś pójdzie sobie swoją drogą, lub wyjdzie ciut wcześniej i z kontroli tyle.
2. Awaryjnośc MC, usterki które nawet bez wiedzy mogą spowodowac wrost FPS na ponadregulaminowe
1 godz. · Nie lubię · 1

Zabka Zabol
Jarek Paluch ma rację. Da się wprowadzić kontrolowane używanie replik MC tak żeby wyeliminować debili a z pozostałymi bawić się. Fajnie jak są z nami snajperzy bo jak nagle przelatuje obok nas kulka nie wiadomo skąd to ludzie zaczynają się zachowywać jak na prawdziwych manewrach a nie jak na spacerze bo są poza zasięgiem. Niestety ale samozwańczy ambasador ma niedostateczną wiedzę i za małą siłą przebicia w środowisku a ludziom z replikami MC wcale tak bardzo nie zależy na zmianach. Można przecież powołać grupę reprezentującą MC i jak pisał już Maciej Spajda EDUKOWAĆ środowisko. Pokazać co i jak, po ludzku się spotkać przy piwie z organizatorami i rozpocząć dialog a nie opluwać się FB i obrażać na wszystkich. Producent też generalnie położył na to laskę chyba.
1 godz. · Edytowany · Lubię to!

Jarek Paluch
skoro wyłaźi to dziękuje takiej osobie nie zależy albo ma coś do ukrycia restrykcje mogą byc nałożone . A z tego co wiem reduktory i wężyki jak i butle maja zapas ciśnienia , nie uważam by było możliwe nagle zwiększenie . Bo jak by coś pierdolnęło to na amen . chyba ze znasz taki przypadek
1 godz. · Edytowany · Lubię to!

Mateusz Zieliński
Zdarza się, że z różnych powodów wychodzi się wcześniej, to żona czeka, to nagle szef jest chujem i trzeba coś zrobic. Tak samo ktoś może wyjśc ze strzelanki niezauważonym i i tyle.
To nie jest takie proste, że przekręcasz jedną rzecz i już, wiemy o ty...Zobacz więcej
1 godz. · Lubię to!

John Kon
Smithski Jest rozwiązanie w postaci regulatorów typu ninja lpr ale nie podoba się że drogie.
57 min · Lubię to!

Zabka Zabol
Myślę że do zagadnienia można podejść z innej strony. Chcesz się z nami strzelać mając MC ok ale jak nam UDOWODNISZ że nie da się w czasie walki podnieść mocy. I jak komuś będzie zależało to znajdzie sposób/metodę. Jakub Iwański racja, sporo zostało powiedziane i generalnie sama dyskusja w miare rzeczowo się toczy i to już jest postęp w temacie
54 min · Edytowany · Lubię to!

Rafał Adam
Adamowicz Poprawianie zasad na FB..... Naprawdę ? Za miesiąc nie znajdziesz tego postu . Takie rzeczy porusza się na forum dla potomnych a nie na tablicy FB....
55 min · Nie lubię · 1

Maciej Spajda
Zabka Zabol , rozwiązanie zostało podane: Używaj reduktora o maksymalnym ciśnieniu roboczym 10 bar. Nie stać cię na LPR ? No cóż, ciężko z innymi rozwiązaniami
54 min · Lubię to!

Rafał Adam Adamowicz
W sumie nie ma problemu z innymi rozwiązaniami po prostu to środowisko utrudnia . Są specjalne plomby na reduktory pasują nawet na te od MC . Wystarczy dać jasną zasadę na początku pokazujesz orgowi on to plombuje przed wyjście z jebanki masz obowiązek...Zobacz więcej
48 min · Lubię to! · 1

Jakub Iwański Nelson -
Założyłeś wątek dotyczący ważnej dla ciebie sprawy, i super.
Zaproponowałeś zmianę zasad, i dobrze - zasady są przemyślane i wynikające z praktyki, ale żadna zasada nie jest dana na zawsze, trzeba rozmawiać i można je zmienić.
Ludzie sporo mądrego napisali (na tyle na ile zdążyłem przeczytać),
ale dyskusja poszła nie tak jak chciałeś, właściwie byłeś w swojej propozycji osamotniony - więc ją wyrzuciłeś w pizdu. Ślad nie został.
Wniosek jest taki:
Ty nie chcesz poprawić zasad, dla dobra całej społeczności,
tylko chcesz PRZEPCHNĄĆ, WBREW poglądów zdecydowanej WIĘKSZOŚCI, rozwiązanie dla twojej własnej wygody.
Trochę jak lewacy, próbujący wbrew społeczeństwu, przepchnąć swoje różne zjebane pomysły na "naprawę świata".
Bo se kupiłeś replikę, i jesteś zły, że jej nie możesz używać na jebankach.
Miałem zaproponować rozwiązanie, które zadowoliło by wszystkich, ale skoro kieruje Tobą wyłącznie EGOIZM, to radź sobie sam.
Pozdrawiam.
Zdjęcie użytkownika Jakub Iwański.
21 min · Lubię to! · 2

Mateusz Zieliński
A może inaczej. Weź Nelson następnym razem dwie repliki na jakąś imprezę i spróbuj przekonac do swoich racji organizatorów. Niech nikt nie wie, że masz MANCRAFTa i zobaczymy jak będzie z kwasami. Jeżeli kwasy pojawią się idealnie po pokazaniu, że miałeś MANCRAFTa to sprawa jest jasna.
Jak się nie uda na pierwszym spotkaniu, próbuj na innym, na innym, aż przeprowadzisz ten mały test i po kłopocie.
Nie muszę oczywiście przypominac, że zastosujesz się do wszelkich podanych przez siebie rozwiązań
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez pablito » 23 lut 2015, o 12:13

Ja tam jestem i będę temu przeciwny, ale nie z powodu działania tego systemu tylko z powodu czynnika ludzkiego go obsługującego.
Bo tak jak do tej pory każdy chciał się tuningować pińcset plus od czego na szczęście zauważyłem powoli ludzie odchodzą, to tak samo kusi żeby ten zaworek przekręcić odrobinę, co jest możliwe w moment.
Oczywiście nie wszyscy użytkownicy itd, ale niestety zawsze się tacy znajdą.

Beton jest na NIE.
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 23 lut 2015, o 12:58

Zdecydowanie beton jest na nie, argumenty Nelson nie przekonały mnie do zmiany stanowiska w tej materii



GROCH & KAPUSTA :D
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Nelson » 23 lut 2015, o 13:57

Dalej, wytłumaczyłem dlaczego wątek został usunięty. Jak bym przejmował się krytyką to bym już dawno gryzł kwiatki od spodu. Usunąłem ponieważ temat nie miał w sobie NIC merytorycznego, a jedynie przekomarzanie się Pi-whita - bo on wie najlepiej o wszystkim, a do tego zszedł na rozmowy o tym gdzie dostanie ktoś tam kulki XYZ...

Jak widać po w/w komentatorach, dyskusja nie rozwinie się, bo nie bo nie i tyle. Temat został założony po to żeby prowadzić ciąg dalszy dyskusji, a nie aby 2 osoby powiedziały nie bo nie i tyle.




Przeklejam swój ostatni post z FB:

Ok, ponieważ nie siedzę na FB 25/7 to odpisuję dopiero teraz;

1. Jakub Iwański - usunąłem wątek ponieważ zszedł na to że wyodrębniła się grupka która zaczęła dyskutować o kulkach i gdzie je nabyć, po czym przez calusieńki wątek nie padło żadnych argumentów...

2. Co kogo obchodzi że powyżej XYZ bar czy psi P* lub vovlerin lub inne coś się rozpada? W MC powyzej któregoś bara/psi idą uszczelki i to wystarczy aby został wyłączony z walki... Ale nie w tym rzecz...
Tu nie ma logiki! - Jak ktoś mi oferuje REGULOWANY reduktor z REGULOWANYM zaworem bezpieczeństwa który mieści się w zakresie 11BAR (które dają ponad 650FPS) i to dla niego jest OK bo sobie plombuje na 10BAR (do 600fps) i jest ok... Po czym pada że zawór bezpieczeństwa od MC ma również regulację od 6-12BAR i również można go zaplombować (również sobie ustawiam na 10BAR) To nagle wielki problem! Bo nikt nie będzie za mną biegał i sprawdzał... - Fuck logic.
---------------------------------------------
Czyli masz reduktor od nija - możesz grać bo plombujesz zawór na 10BAR i jest ok
-Ale nie możesz grać jak masz MC i zawór bezpieczeństwa ustawiony również na 10BAR do tego również zaplombowany - bo nikt nie będzie za tobą biegał i sprawdzał czy nie zerwałeś plomby... no ja bardzo przepraszam... Ale nie dziwcie mi się...

3. -To czy jestem snajperem czy strzelcem wyborowym pozostaje w mojej kwestii i nikomu nic do tego.

4. Sory, ale skoro Volverine i P* posiadają taką opcję jak szybkie przestawienie na gigantyczny ROF połączony z 540FPS, to wybaczcie ale wolę dostać jedną kulką z MC o sile nawet i 700FPS a dostać serią kulcy 540FPS to dla mnie w/w V i P są niebezpieczniejsze i to prędzej one powinny zostać zakazane. (tzn były, póki te systemy nie weszły do sklepu jednego jegomościa...)

5. Jeśli chodzi o kontrolowanie - ależ proszę bardzo! robię to odkąd tylko mam MC, Przykład: ostatnia większa strzelanka na której byłem: MŁ, organizowana przez WK.
Przed strzelanką podszedłem do ogra, który mnie przechronował, powiedziałem że mam MC - zaproponowałem zaplombowanie regulacji FPS - żeby później nie było wątów że ktoś komuś przywalił i będzie na mnie bo mam MC - powiedział ok.
W trakcie strzelanki musiałem zejść z pola bo zacięła mi się kulka w lufie. Wobec tego komisyjnie przy Pikerze zdjąłem plombę, i udałem się na off-game. Po zrobieniu usterki zgłosiłem się do orga, powiedziałem jak to wygląda, i pokazałem że wszystko jest tak samo jak była zaplombowana - ok, zielone światło graj pan i tyle.

OD NIKOGO nie usłyszałem żadnych aluzji że komuś przywaliłem ze zbyt bliskiej odległości czy dostał potężną mocą że go przewróciło... nikt nic... A gracze czy to po mojej stronie czy po przeciwnej doskonale wiedzieli co mam zamontowane w replice...

6. Wydaje mi się że póki co tyle ode mnie. Ci co mnie znają wiedzą że gram rozsądnie. Nie przemawiają do mnie argumenty że to jest lepsze niż to bo eeeeeeeeee. bo tak i koniec albo bo tak ktoś mi powiedział...
Chcecie plombowany zawór bezpieczeństwa to proszę bardzo. jest dostępny, montowany po wyjściu z reduktora.
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez pablito » 23 lut 2015, o 14:25

Niestety powyższa Twoja wypowiedź koło merytoryki również nie stała, bo jedyne czym argumentujesz to tym, że Ty to grasz odpowiedzialnie.

W takim razie próbujesz uzyskać pozwolenie na grę tym dla siebie samego czy dla całego systemu MC?

Ja ogólnie jestem przeciwny tym systemom w asg, wystające rurki i butle na plecach to dla mnie przeciwieństwo asg.

Ogólnie skoro sobie wybrałeś coś co nie wszędzie jest dopuszczone to zamiast płakać powinieneś sie raczej zastanowić nad swoimi wyborami...

Teraz powinni się pojawić ludzie z procami i argumentować, że będą naciągać gumę tylko do połowy.

Co do punktu 3. czyli co? pozostali mają się zastanawiać czy aktualnie grasz jako snajper czy cqb? - nie bardzo to rozumiem.

Jeśli spodziewałeś się na ww rzeczowej dyskusji na kilkadziesiąt osób..to prawie jak wybór mancrafta.



Ale żeby nie być posądzonym o betoniarstwo ponownie, moglibyśmy pomysleć nad wprowadzeniem zasady zaufania dla "wybranych" jednostek.
Jak coś będzie nie tak to ban i betonowe buty ^^
Oczywiście w zakresie znanych ludzi.
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Stawr0ss » 23 lut 2015, o 16:09

Hejo :mp5: ,
nie jestem specem od pneumatyki a tym bardziej od systemów MC, ale czy nie można zastosować najprostszego reduktora bezpośrednio na kablu, przed dojściem do butli? Mój kolega używał takich prostych reduktorów do pistoletu z farbą :mp5: , żeby mu za silna sprężarka/butla nie uszkodziła dość delikatnego systemu który używał, albo mu w odpowiedni sposób pryskało farbą.... Tzn reduktor przez który nie przejdzie więcej niż 10 BARów, a sama redukcja ma zakres od 0,5 do 10 max... więc koleś może tylko zmienić w dół, a górna ustalona siła pozostanie nie do przekroczenia? :roll:

I bezwzględna zasada, iż przed strzelaniem zgłasza się takowy gość do orga/opiekuna strzelanki że ma system MC, ma zainstalowaną redukcję, dostaje plombę na miejscu złączenia wężyka z reduktorem, tak aby mógł żaglować butlami, a tuż po skończonej strzelance odnajduje orga/opiekuna i pokazuje iż plomba nie została naruszona. I to jego obowiązek jest odnaleźć orga nawet gdy chce 10m po rozpoczęciu wrócić do domu :( , bo np żon zadzwoniła że akurat teraz ją głowa nie boli :P

A dla poparcia moich słów:
Reduktory ciśnienia utrzymują stałą wartość ciśnienia na wyjściu, niezależnie od zmian np. wyższego ciśnienia wejściowego lub przy zmiennej wartości natężenia przepływu czynnika przez zawór.
Sposób działania reduktorów ciśnienia:
Regulatory ciśnienia są urządzeniami regulacyjnymi, których układ pomiarowy bada ciśnienie na wylocie z reduktora i wskazuje je poprzez np.manometr. Regulacja ciśnienia odbywa się najczęściej poprzez pokrętło, iglicę i membranę. Układ regulacji działa bezpośrednio poprzez zwiększenie lub zmniejszenie ciśnienia i upust sprężonego powietrza .
Reduktory ciśnienia cechują się wysoką wydajnością (nawet 36000 l/min). Przyłącza reduktorów są zróżnicowane (M5, 1/4”, 3/8”, 1/2", 1" lub większe), a więc dopasowane do potrzeb danej instalacji.

Oraz link do konkretnego urządzenia które jest tanie jak barszcz a załatwia sprawę...
http://www.pneumatig.eu/reduktor-ar2000.html#additional

I peace koledzy :wet:
Always Outnumbered! Never Outgunned!
Avatar użytkownika
Stawr0ss
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 lip 2014, o 18:59
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 23 lut 2015, o 16:32

Nelson :
1. Jakub Iwański - usunąłem wątek ponieważ zszedł na to że wyodrębniła się grupka która zaczęła dyskutować o kulkach i gdzie je nabyć, po czym przez calusieńki wątek nie padło żadnych argumentów...

Ad 1. Nelson dostałeś kilka razy odpowiedź na temat związany z MC, Ty jednak nie chcesz lub nie potrafisz zrozumieć to już nie moja wina . Fakt kilka postów poświęcono amunicji do replik.


2. Co kogo obchodzi że powyżej XYZ bar czy psi P* lub vovlerin lub inne coś się rozpada? W MC powyzej któregoś bara/psi idą uszczelki i to wystarczy aby został wyłączony z walki... Ale nie w tym rzecz...
Tu nie ma logiki! - Jak ktoś mi oferuje REGULOWANY reduktor z REGULOWANYM zaworem bezpieczeństwa który mieści się w zakresie 11BAR (które dają ponad 650FPS) i to dla niego jest OK bo sobie plombuje na 10BAR (do 600fps) i jest ok... Po czym pada że zawór bezpieczeństwa od MC ma również regulację od 6-12BAR i również można go zaplombować (również sobie ustawiam na 10BAR) To nagle wielki problem! Bo nikt nie będzie za mną biegał i sprawdzał... - Fuck logic.
---------------------------------------------
Czyli masz reduktor od nija - możesz grać bo plombujesz zawór na 10BAR i jest ok
-Ale nie możesz grać jak masz MC i zawór bezpieczeństwa ustawiony również na 10BAR do tego również zaplombowany - bo nikt nie będzie za tobą biegał i sprawdzał czy nie zerwałeś plomby... no ja bardzo przepraszam... Ale nie dziwcie mi się...


Ad 2. Nie wiem co Cię obchodzi a co Cię nie obchodzi, nas ( mam tu na myśli grupę osób związaną z WW2 obchodzi to bardzo ) nie wiem też co kiedy i jak się rozpada !! Wiem natomiast iż Polarstar czy też Wolverine nie jesteś wstanie rozkręcić na moc większą od 560 FPS, MC widziałem podkręcone do 980 FPS .
Nie wiem co podpowiada Ci Twoja logika, boje się nawet myśleć co ona robi ! Nie wiem jaki zawór jest w MC wiem natomiast iż Ty go nie masz !!!!!! wybacz ale piszesz o gruszkach na wierzbie . Zawory firmy Ninja mają możliwość trwałej blokady ( konstrukcja ) zaś na MC możesz nakleić taśmę, jak dla mnie jest to dramatyczna różnica !
Nie przepraszaj bo tu się nie ma czemu dziwić, konstrukcja MC jest pod tym względem ułomna !!
Kto Ci oferował konkretnie zakup takowego reduktora i gdzie ?

3. -To czy jestem snajperem czy strzelcem wyborowym pozostaje w mojej kwestii i nikomu nic do tego.

Ad 3. Nikt nie wie co siedzi w środku Ciebie, obawiam się iż sam tego nie wiesz !

4. Sory, ale skoro Volverine i P* posiadają taką opcję jak szybkie przestawienie na gigantyczny ROF połączony z 540FPS, to wybaczcie ale wolę dostać jedną kulką z MC o sile nawet i 700FPS a dostać serią kulcy 540FPS to dla mnie w/w V i P są niebezpieczniejsze i to prędzej one powinny zostać zakazane. (tzn były, póki te systemy nie weszły do sklepu jednego jegomościa...)

Ad 4.Nelson nie tylko konwersje PS i W posiadają taką opcję, dobre mosfety w zwykłych AEGach posiadają takową opcję . Nie bardzo też wnikam co Ty wolisz, zasady mówią jasno o mocy replik i sposobie ich używania !!!!!!! Pozwolę sobie dopisać iż na WW nie dostaniesz z 700 fpsów czy też serią z 540 fps ( taki wypadek został błyskawicznie wyłapany i zakończył się banem ) Dość istotną sprawą jest też wytrzymałość np okularów ludzie miewają chińskie i mogą nie dać rady :D
To czy PS i W są niebezpieczne pozostawiam bez odpowiedzi jednak BZDURA I KŁAMSTWO KTÓRE TU WSTAWIŁEŚ JUŻ TAK NIE ZOSTANIE !!!!!!
Na WW2 repliki PS i W nie były nigdy zakazane dosłownie nigdy MC zostały zakazane od ostatniej Karbalii . W Polsce jest trzech dystrybutorów systemów HP i jaki to ma związek z WW2 ? Twoje prywatne wycieczki i kłamstwa w tej materii są mocno słabe. Dodatkowo decyzje o zakazie MC na WW2 podjeła grupa ludzi nie JA OSOBIŚCIE !!!!

5. Jeśli chodzi o kontrolowanie - ależ proszę bardzo! robię to odkąd tylko mam MC, Przykład: ostatnia większa strzelanka na której byłem: MŁ, organizowana przez WK.
Przed strzelanką podszedłem do ogra, który mnie przechronował, powiedziałem że mam MC - zaproponowałem zaplombowanie regulacji FPS - żeby później nie było wątów że ktoś komuś przywalił i będzie na mnie bo mam MC - powiedział ok.
W trakcie strzelanki musiałem zejść z pola bo zacięła mi się kulka w lufie. Wobec tego komisyjnie przy Pikerze zdjąłem plombę, i udałem się na off-game. Po zrobieniu usterki zgłosiłem się do orga, powiedziałem jak to wygląda, i pokazałem że wszystko jest tak samo jak była zaplombowana - ok, zielone światło graj pan i tyle.


OD NIKOGO nie usłyszałem żadnych aluzji że komuś przywaliłem ze zbyt bliskiej odległości czy dostał potężną mocą że go przewróciło... nikt nic... A gracze czy to po mojej stronie czy po przeciwnej doskonale wiedzieli co mam zamontowane w replice...

Ad 5. Każdy organizator może ustalać swoje zasady, i my ustalamy swoje !!! Wybacz byliśmy na tej imprezie razem i nie widziałem aby ktoś chronował Twoją replikę, ba nie chronował też innych replik. Dokładnie jednak pamiętam iż większość czasu poświęciłeś na regulowanie MC !!!!!!! Wytłumacz mi jedno jak po dokonanych zmianach organizator na oko uznał iż wszystko jest tak samo ???

6. Wydaje mi się że póki co tyle ode mnie. Ci co mnie znają wiedzą że gram rozsądnie. Nie przemawiają do mnie argumenty że to jest lepsze niż to bo eeeeeeeeee. bo tak i koniec albo bo tak ktoś mi powiedział...
Chcecie plombowany zawór bezpieczeństwa to proszę bardzo. jest dostępny, montowany po wyjściu z reduktora.


Ad 6 Jeszcze raz napiszę nie wiem co Ci się wydaje ! Rozumiem jednak że pisząc "Ci co mnie znają wiedzą że gram rozsądnie." walczysz o prywatny interes nie o posiadaczy MC my nie jesteśmy zainteresowani robieniem wyjątków bo i dlaczego ? Dostałeś dokładne wyjaśnienie naszego punktu widzenia, Fenrrir, kolega ze śląska, John, ja i kilka innych osób tłumaczy Ci to już kilka dni !!! Jednak Ty zdaje się nie masz ochoty słuchać argumentów i albo będzie tak jak ty chcesz albo reszta jest głupia .


Reasumując WW2 to grupa ludzi dzielących hobbya nie grupa wojenna, organizowane imprezy są bezpłatne i organizowane społecznie !!!! często to między innymi ja ponoszę koszta takowej organizacji! Powiedz mi zatem kto miał by kontrolować MC przed i w trakcie gry ? Na dzień dzisiejszy po rozmowach z ludźmi z WW2 nie widzę chęci zmiany tej zasady, a Twoje argumenty nas nie przekonały !



Groch & Kapusta
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Moses » 23 lut 2015, o 16:46

Chlopaki, piszecie pierdoly o zabezpieczeniu MC przed podwyzszaniem FPSow, dlaczego w takim razie nie sa zabezpieczane repliki z szybkimi systemani wymiany sprezyny po chronowaniu? jak dla mnie wiekszym zagrozeniem jest koles ktory do sawa wklada sprezyne dajaca 500 fpsow i sieje bez opamietania, w szczegolnosci ze statystycznie jest wiecej uzytkownikow SAWow niz MC.

Ja osobiscie jestem za wprowadzeniem tego typu replik na strzelanki i simy. Niestety snajperki sprezynowe czy AEGowe nie sprawuja sie dobrze, w przeciwienstwie do MC
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 23 lut 2015, o 16:52

Mosses widzę iż nie rozumiesz naszego punktu widzenia a sprowadza się on do jednego, łatwiej złapać typa z SAWem podkręconym na 500 FPS niż MC z 700!! Zasady mocy replik zostały ustalone i nie słyszałem aby ktoś próbował je zmieniać !!
Nie widzę różnicy w działaniu EGów czy MC jako snajperki :D
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Moses » 23 lut 2015, o 17:00

A ja widze zasadnicza, jaka jest konstrukcja tych replik, ktora uniemozliwia ich zasadnicza do roli karabinow snajperkich. Glownie chodzi tu o zasieg. Tak samo jak szybko jestes w tanie grupie 120 ludzi wyposaonych w AEGi zlapac tego jednego z AEGiem co lamie zasady, tym szybciej powinienes sposrod tej grupy wylapac lamiacgo zasady Mancratowca. Raczej jest ich mjiej i nie maja zadnych nadprzyrodzonych umiejetnisci znikania.
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Zenek » 23 lut 2015, o 18:03

Panowie, ja nie znam tego tematu zbyt dobrze, polegam tylko na waszych argumentach, ale tak na chłopski rozum: jeśli da się ograniczyć moc repliki, to w czym problem?
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 23 lut 2015, o 18:50

Moses wybacz ale piszesz głupoty. ...........w replikach tych różnica polega tylko na źródle nadania pędu kulce! !!!!!!!W jaki magiczny sposób ma to mieć wpływ na zasięg repliki ? Co więcej prędkość wylotowa pocisku ma niewielki wpływ na zasięg repliki!!! Co do znikają czy też nie graczy.........proszę bądź poważny nie znam Sawa którego możesz podkręcić w czasie gry, fakt są PTW i ich klony gdzie szybko można zmienić moc jednak nigdy poza przyjęte wartości FPS . MC daje możliwość uzyskania bardzo wysokich wartości fps i bardzo szybkiej zmiany w drugą stronę !!!
Zenku o tym mówimy od dawna, niestety producent MC nie zadbał o odpowiedni system bezpieczeństwa dlaczego zatem my mamy brać za to odpowiedzialność ? Są konwersję HP odpowiedni zabezpieczone które dopuszczone są do gry. Nelson sporo tu powiedział a jak do tej pory nie zrobił nawet tyle aby zaopatrzyć się w takowy zawór ! Chyba nie jest dziwnym iż nikt nie chce brać odpowiedzialności za domowe przeróbki graczy . I sprawa najistotniejszą poza bezpieczeństwem zabawy kto na sobotnich jebankach miał by kontrolować użytkowników MC pewnie kosztem własnej zabawy ? Jak by na to nie patrzeć zabawa ma być bezpieczna i tego się trzymamy. W Warszawie odbywa się sporo płatnych imprez gdzie organizator bierze odpowiedzialność z ludzi bo bierze za to kasę u nas tego nie ma więc i nie ma MC




Grach & Kapusta
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Miszak » 23 lut 2015, o 19:29

Taki mały offtop:
White, co do SAWów to się mylisz. Przynajmniej w tych od A&K zmiana sprężyny to kwestia minuty max.
Odkręcasz mocowanie kolby, pokrywa w górę jak do regulacji hopa, pociągasz "cicika" na gb i sprezyna wyskakuje. Wkładasz nową, robisz znów to wszystko w odwrotnej kolejności i masz :)
Dłużej to pisałem, niż zajmuje tego zrobienie.
Avatar użytkownika
Miszak
 
Posty: 84
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 08:43
Lokalizacja: Bieszczady
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 23 lut 2015, o 19:34

Miszak nie tylko w tych od A&K jednak to nie jest tak prosta zmiana wymaga narzędzi i troszkę czasu, podobnie jak w nowych specnah czy G36 od JG Ares też ma taką opcję etc ja to wiem.



Groch & Kapusta
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Moses » 23 lut 2015, o 19:43

Jezeli fpsy nie msja wplywu na zasieg to czemu od lat mamy wyscig zbrojen, ped aby bylo wiecej fpsow, wiekszy zasieg? Czemu nie biegamy z TMkami generujacymi 270fpsow jak za dawnych szasow?. Zreszta jak widzisz konstrukcja mancrafta, to w jaki sposob jest zasilania pozwala na to aby stworzyc dobra snajperke.

Jestem powazny.
Szybka mozliwosc wymiany sprezyny/modulu masz w SAWach CA i ich klonach.
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 23 lut 2015, o 20:04

I tu właśnie kończy się Twoja wiedza o zasięgu.......... Jak to jest iż te stare TMki strzelały po 60 metrów przy 300 fpsch a nowe Cymy przy 450 po 35 metrów ? nie w mocy repliki a w jakości Hop-Up leży tajemnic :) gdyby to fpesy kulki niosły to pewnie ludzie biegali by z rewolwerami DW bo i 530 FPS i małe to ale strzela na 20 metrów . Na pytanie czemu od lat mamy wyścig FPSów odpowiedź jest prosta dla wielu jest to jedyny sposób próby podniesieni zasięgu :)
Oczywiście jest sporo replik dających możliwość zmiany cylindra czy sprężyny, jednak wymaga to sporej chwili czasu ( poza PTW itp)zwłaszcza w warunkach polowych orz troszkę narzędzi, przy MC jest to kwestia przekręcenia zaworu .

co stoi na przeszkodzie by zrobić dobrą snajperkę z AEGa lub Springa ??






Groch & Kapust :P
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Moses » 23 lut 2015, o 20:34

No to jezeli dzieki temu probuja zwiekszac zasieg to czemu od tylu lat nikt jeszcze nie stwierdzil "na cholere te sprezyny przeciez to nic nie daje! Tylu naiwnych ktorzy wsadzili tyle kasy dla pozornego zasiegu w snajperkach po 600 fpsow.

No wlasnie czemu karabiny snajperskie zaczynaja miec sens przu tych 600 fpsach? Precierz to nic nie daje tylko wprowadza niebezpieczenstwo.

Wiem! Zakazac je! Jako ze mocniejsze fpsy nic nie daja proponuje downgrade naszych replik do 350fpsow. Na pocybel mitom i producentom, w koncu bedziemy mogli uzywac jednej repliki do lasu i budynkow.

Dzieki White, dzieki Tobie zycie wielu graczy zrobilo sie prostrze!
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 23 lut 2015, o 20:45

Suche fakty ok :

Rewplwer DW 8 moc 530 Fps zasięg max 25 metrów
Cyma 048 ( stock ) moc 460 Fps zasięg max 50 metrów
KWA SR 10 ( stock) moc 410 Fps zasięg max 65 metrów
TM G3 (stock) moc 290 Fps zasięg 60 metrów
SVD Spring (stock) moc 470 Fps zasięg 55 metrów
pewnie w każdej inny diabeł kulki nosi bo jakoś nijak ma się moc do zasięgu tych replik.

Zdradzę Ci tajemnice Moses poczytaj o modyfikacjach systemu hopa i może coś do Ciebie dotrze :)

Przypominam Ci też iż limity FPS obowiązują wszystkie rodzaje replik springi,aegi, gbb, hp tylko jaki związek z zasięgiem ma sposób nadania pędu ? Kolejna sprwa jaki problem jest w zmontowaniu aega z mocą 600 fps ??

Nie wiem co stało się prostsze, wiem jednak iż z tego co piszesz masz małe pojęcie o tym co ma wpływ na zasięg repliki :D


Jak też zapewne wiesz w wielu krajach moc replik jest regulowana prawem i raczej nigdzie górna granica nie przekracza 500 FPS u nas dopuszczalne jest 600 FPS .

Znam wiele karabinów snajperskich o dużym zasięgu a mocy dalekiej od 600 fpsów, więc ten argument raczej jest słaby :)





Kapusta & Groch :)
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Moses » 23 lut 2015, o 21:12

Aby cos bylo faktem podaj zrodlo, oraz warunki w jakich zostalo badanie przedstawione, bo jak narazie tworzysz nowa fizyke i tezy majace potwierdzic Twoje argumenty. Jeden o szybkiej wymianie sprezyn. W AEGach na nievezpieczne wartosci zostal potwierdzony wiec teraz bronisz saojej wersji historii o tym ze to jaki ped zostanie nadany przedmiotowi nie ma wplywu na to jak daleko poleci.

White naorawde nie jestes w stanie przyjac tego ze biale jest biale a czarne to czarne.

P.s. jak znasz jakies stokowe snajperki z 400fpsami ktore maja niebotyczne osiagi dzieki czemu karabin bedzie spelnial swoja funkcje to nie ukrywaj tego, wiele osob z checia skorzysta, bo od ilu lat nie siedze w ASG z czyms takim sie nie spotkalem.
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez pablito » 23 lut 2015, o 21:31

Stockowe to raczej nie, ale "wystarczy" zrobić r-hop i przy ~460fps można spokojnie uzyskać 70m skutecznego zasięgu w cel wiekości a4 na kulkach 0.3g
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 23 lut 2015, o 21:46

Moses na początek, proszę pisz po polsku, czasem trudno Cię zrozumieć.

Nie tworzę nowej fizyki bo to raczej Ty masz takie zapędy !! Twoim zdaniem na zasięg ma wpływ źródło nadania pędu kulce :D
Kolejna sprawa, nigdzie nie twierdziłem iż nie ma AEGów bez możliwości zmiany mocy, pisałem o PTW jego klonach oraz o systemach szybkiej wymiany sprężyny, jednak PTW daje max 550 fps a pozostałe wymiany czy to samych sprężyn czy też luf wymaga zdecydowanie więcej czasu i narzędzi .
Zdecydowanie największy wpływ na zasięg repliki ma jakoś systemu Hop-Up nie zaś jej moc .

Zgodnie z tym co twierdzisz każda replika o takiej samej mocy miała by bardzo podobny zasięg a tak nie jest :)

dość ciekawie wygląda to w zestawieniu tych testów :
replika nr 1 Scorpion EVO 3A1

Producent: ActionSportGames
Model:
(numer katalogowy) Scorpion Evo 3 - A1
Długość: 623-425mm
Waga: 2400 g
Prędkość wylotowa: średnio 397 fps
Bateria: brak, replika dostosowana do pakietów Li-Po
Hop-up: tak, regulowany

4. Pomiar zasięgu skutecznego i maksymalnego.

Zasięg skuteczny repliki, przy którym większość strzałów nadal trafia w tarczę A3 lub jej bezpośrednie sąsiedztwo, odpowiadające ludzkiej sylwetce, wynosi 50m. Bez większych trudności możliwe jest trafienie w cel serią trzystrzałową.

Zasięg maksymalny repliki, czyli donośność, wynosi 60m, na tym dystansie jest jeszcze możliwe trafienie serią celu zbliżonego wielkością do człowieka.

Replika nr 2 Specna Arms

Producent: Specna Arms
Model:
(numer katalogowy) SA-A01
Długość: 713 – 798 mm
Waga: 2675 g
Prędkość wylotowa: średnio ok. 414 fps (M120) / 324 fps (M90)
Bateria: NiMh 9,6 V 1100 mAh
Hop-up: tak, regulowany

4. Pomiar zasięgu skutecznego i maksymalnego.

Zasięg skuteczny repliki, przy którym większość strzałów nadal trafia w tarczę A3 lub jej bezpośrednie sąsiedztwo, odpowiadające ludzkiej sylwetce, wynosi 40m.

Zasięg maksymalny repliki, czyli donośność, wynosi 50m, na tym dystansie jest jeszcze możliwe trafienie serią celu zbliżonego wielkością do człowieka.

Replika nr 3 Cyma 005
Producent: CYMA
Model:
(numer katalogowy) CM005
Długość: 700 / 780 mm
Waga: 3000 g
Prędkość wylotowa: 407 fps
Bateria: NiMh 8,4 V 1100 mAh
Hop-up: tak, regulowany

4. Pomiar zasięgu skutecznego i maksymalnego.

Zasięg skuteczny repliki, przy którym większość strzałów nadal trafia w sylwetkę, wynosi w granicach 48 - 50 m.

Zasięg maksymalny repliki, czyli donośność, wynosi 65 m.

No tu to już diabeł kulki nosi jak nic 65 metrów a o całe 10 fpsów mniej


No nie wiem jak to jest możliwe 20 FPS więcej i 10 metrów krócej strzela ?? Chyba nową fizykę ktoś tu robi :)

PS by nie było niedomówień testy z WMSG
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Moses » 23 lut 2015, o 22:01

Więc twierdzisz że fpsy (więc to jaką prędkość nadano kulce) nie ma absolutnie wpływu na zasięg?

P.S. Ile masz FPSów w swojej eMce?
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 23 lut 2015, o 22:10

Moses zapoznałeś się z wynikami testów ? skoro repliki o bardzo podobnej prędkości wylotowej mają tak różne wyniki, to co jest tego powodem ?
Prędkość wylotowa ma wpływ na zasięg ale zdecydowanie mniejszy niż jakoś Hop-Upu

Aktualnie Pani Luśnia ma 520 FPS zmniejszyłem z 580 FPS ale po zrobieniu R-hopa zasięg jest większy niż miałem przy 580 bez tej modyfikacji .

PS
Jak odniesiesz się do przedstawionych tu testów ? Zdecydowanie stoją one w opozycji do tego co napisałeś
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 23 lut 2015, o 22:18

Masz tu jeszcze test z DW 8

Producent: ASG AS
Długość: 338 mm
Waga: 1040 g
Prędkość wylotowa: 530 fps

3. Pomiar zasięgu skutecznego i maksymalnego.



Przy pomiarze zasięgu oddano kilka serii strzałów na dystansach większych niż 25 m. Przeprowadziliśmy też strzelanie tarczowe na dystansie 30 m dla dokładniejszego określenia zasięgu skutecznego.



Zasięg skuteczny wynosi 30 m, ale w sylwetkę można trafiać także na dystansach większych, lecz z mniejszym prawdopodobieństwem trafienia. Trafianie w korpus sylwetki na dystansie 30m, z obu rewolwerów, nie stanowi problemu. Wyniki strzelania na tym dystansie wyniosły w każdym przypadku 6/6 trafień.



Zasięg maksymalny wersji 8” wynosi 50 m.

prędkość wylotowa większa o ponad 130 fps a zasięg mniejszy

test też z WMSG
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Vlad » 23 lut 2015, o 22:32

Panowie zasady fizyki są nieubłagane. E = mv2/2. Szkoda, że nie można inaczej napisać wzoru. Do tego dochodzi opór powietrza co w przypadku naszej kulki( 0,25- 0,3g ) ma znaczenie. Rozwijając ten wzór i przekształcając go możemy otrzymać obliczenie zasięgu kulki w zależności o do energii początkowej. Do tego należy jeszcze dodać opór ośrodka w którym obiekt - kulka się porusza i wynikająca z tego siłę hamującą ( tarcie). System Hop up, zaś ma wpływ na sam opór powietrza w czasie lotu kulki i jej stabilność w locie. Tzw wsteczna rotacja powoduje powstawanie siły nośnej unoszącej nieco kulkę do góry stąd nieco większy zasięg. Jednak nie jest to warunek podstawowy, bo wszystko zależy od energii początkowej i samej masy kulki. Energia zaś jest wprost proporcjonalna do masy ale przede wszystkim do kwadratu prędkości początkowej. Jednak czym cięższa kulka np 0,4g tym większą energię musi otrzymać by osiągnąć ten sam zasięg. Może nieco chaotycznie ale gdzieś kiedyś były wykresy pokazujące zasięg kulki ASG w zależności od masy i prędkości.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez kowzan » 23 lut 2015, o 22:37

Dawno mnie tu nie było, od lat nie sieję kompozytu, nie mam pojęcia, o czym mówicie, mówiąc o systemach polestar, mancraft etc. Poza tym, że wymagają noszenia butli na plecach, jak w Ghostbusters, a chyba nie o takie reko w tej całej zabawie chodzi. Po co tu piszę, skoro nie znam się, nie wiem, zarobiony jestem? Pewnie po to, że zaczęliście dyskusję o zasięgach.
Jeśli ktoś tu jeszcze żyje, kto mnie pamięta, pewnie ma świadomość istnienia czegoś takiego, jak mój hiper-duper-ultra-mega-snajperski FAL. Dopasowana jak najciaśniejszy prezes i długa jak czas trybienia polskich polityków lufa + dobra, magiczna hopka Kinght's Armament z dobraną metodą 1000 eksperymentów gumką, pozwalały osiągnąć zasięgi strzału w sylwetkę na poziomie 80+ metrów. Nie, nie trafiałem w okular celownika. Ba, nawet nie trafiałem konkretnie w korpus czy nogę. Trafiałem. Tyle w temacie. Power over 9000? Nie, ledwo 480-520 fps zależnie od humoru repliki. Jako, że byłem głupi, czyli uczciwy, to wywaliłem selektor ognia z możliwością wyboru trybu "auto". To, że kulka leciała trzy dni, to już odrębna kwestia.
Obrazek
Avatar użytkownika
kowzan
 
Posty: 148
Dołączył(a): 20 wrz 2009, o 17:01
Lokalizacja: warszawa
White Cross: SEKS69
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 23 lut 2015, o 22:38

Vlad testy przedstawione wyżej przeprowadzone były na kulkach tej samej wagi i w tych samych warunkach :D

Pozwolę sobie Cię Vlad zacytować " System Hop up, zaś ma wpływ na sam opór powietrza w czasie lotu kulki i jej stabilność w locie. Tzw wsteczna rotacja powoduje powstawanie siły nośnej unoszącej nieco kulkę do góry stąd nieco większy zasięg."

Zatem jednak to "podkręcenie kulki " oszukuje fizykę czyż nie ? a to już tylko od jakości Hopa zależy jak bardzo oszuka tę kochaną fizykę :)
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Nelson » 23 lut 2015, o 22:47

White, już Ci tłumaczę dlaczego wysokie FPS w snajperkach:
1. Ponieważ większy FPS jest w stanie wystrzelić cięższą kulkę (np 0,36) która jest mniej podatna na siłę wiatru.
2. Ponieważ większy FPS (czyli kulka leci szybciej) co daje nam to, że jak ja strzelam jednym strzałem na ileś sekund (bo przeładować też trzeba), to gość jak już wie gdzie jestem, to ja strzelając na dystansie mam szanse go trafić zanim ten zobaczy kulkę i zrobi krok w bok.
-Nigdy nie miałeś sytuacji że strzelałeś do kogoś, a ten po prostu robił krok w bok, bo zanim kulka doń doleciała ten się chował?

Po za tym:
Wiesz dlaczego ten system (gazowy) jest lepszy niż AEG?
1. W AEG wydajesz jedną fortunę na to aby mieć te snajperskie FPS, a drugą na naprawy - bo kitajce robią części tak, aby po jakimś czasie się popsuło, no i wyobraź sobie że wywalasz na same zębatki 400pln, a one po kilku strzelankach idą się tegocić bo tłok na który wydałeś 150pln nie wytrzymał i się posypał a metalowe zęby zgruchotały zębatki... super...
2. Sprężyna?! Spróbuj to naciągać w pozycji leżącej, i tak kilka razy...

MC daje możliwość tego aby w lekki sposób przeładować (nie męcząc się), a do tego jego konstrukcja jest prosta jak budowa cepa i nie ma co się tam popsuć.

Jeśli chodzi o domowe konstrukcje (?!)
MC wypuścił zawór bezpieczeństwa który montowany jest między repliką a reduktorem. Jest on regulowany (jak proponowane przez Pi White'a nija LPR) w zakresie od 6-12BAR - z czego ustawia się go na 10 i ile ciśnienia nie szło by od reduktora, nadwyżka ustawionych 10BAR wylatuje po za układ.
Wg. Pi White jest to domowa konstrukcja...

Jakich narzędzi potrzeba do wymiany sprężyny w SAW'ie czy PTW?
PTW - wysunąć jeden pin
SAW - odkręcić palcami nakrętkę, złamać kolbę w dół po czym kliknąć zawias do zwolnienia prowadnicy sprężyny po czym ją wyjąć (palcem) i włożyć inną.

White - nazwałem Cię wielokrotnie hipokrytą bo tego nie dostrzegasz. Proponujesz zakup reduktora który jest regulowany do 160PSI (11BAR - które jak w/w), i on Ci pasuje. Ale gdy mówię że mam sam do kupienia reduktor który ma większy zakres regulacji - to piszesz że jest do kitu, nie ufasz mu i skoro jest regulowany to można go przekręcić i dać wyższą moc...
Dla mnie twoja propozycja nie ma sensu bo:
1. MC daje możliwość zamontowania adaptera CO2
2. Po co kolejny reduktor skoro wszelakie ludy mają już reduktory kupione z resztą konwersji mancrafta?
3. Do MC reduktora wystarczy dołożyć zawór bezpieczeństwa i ustawić go na 10BAR - które daje do 600FPS - ale to nadal dla niektórych widzę problem?

Czy nie o to chodzi, aby MC spełniał wymóg że nie można ustawić go na więcej FPS niż jest to dopuszczone?

@pablito
Ja ogólnie jestem przeciwny tym systemom w asg, wystające rurki i butle na plecach to dla mnie przeciwieństwo asg.
Co do punktu 3. czyli co? pozostali mają się zastanawiać czy aktualnie grasz jako snajper czy cqb? - nie bardzo to rozumiem.

Ale nie rozumiem? Jakoś inni ludzie biegają z P* czy innymi HP - i nikt się o to nie burzy - a mają butle, rurki itd...
Mancraft mi osobiście daje możliwość schowania całeko mandziuru w kolbie z adapterem na CO2
Ponieważ chcę przerzucić się na SPR i mancraftowy GB (czyli coś podobnego do Polarstara) Gdzie w stałej emkowej kolbie mam schowany reduktor z rurkami itd. -Dla mnie to wygodniejsze niż aktualne M24 (ale to tylko mój przypadek), jeśli chodzi o resztę graczy z Mancraftami, część woli butle inni tak jak ja adaptery na CO2, bo małe i można doczepić do np. lunety.

-Ad. Ad. ptk.3 - MC daje tę możliwość, że mogę wejść do CQB jak i do lasu. Właśnie dzięki regulacji - ustawiam sobie na 320FPS i zmieniam kulki na np. 0,23 i mogę kolegom osłaniać np długi korytarz (komora PDI i lufa 6,01mm daje mi jednak trochę celności).


Pi-White - tak, mój błąd, dostałem złą informację i zakazany był tylko MC a nie P* czy reszta patałaciajstwa.


Dla tych którzy uważają że piszę tylko w swoim interesie:
Otóż nie, podaję siebie tylko i wyłącznie jako przykład jak można robić - w stylu mam MC, to zgłaszam się do orga SAM, nikt nie musi za nikim biegać i go sprawdzać. Jest najczęściej chrono przed grą, jak gramy w lesie to plomba na konwersję (w moim przypadku około 500 fps - do kulcy 0,3). Nie znam nikogo kto ustawiał by w swoim mancrafcie więcej niż 560FPS. Większość oscyluje w granicach 500iluś, z 600fps rzadko kto korzysta.
Więc dywagacje na temat że można ustawiać 900fps są moim skromnym zdaniem bez sensu. No można, ale po co? Rozwali uszczelki, a do tego jest to moc niezgodna z regulaminem.
Jak kolega wcześniej wspomniał, ludzi korzystających z MC jest niewiele, i łatwo te osoby wyhaczyć. Jak widać że przegina to sprawdzić i zbanować. Jak się w końcu robi z tymi którzy mają 560fps w aeg i potrafią wypruć komuś z 10m ?
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Moses » 23 lut 2015, o 23:12

Vlad dziękuję za wyjaśnienie z fizycznego punktu widzenia

White.
Rozumiem że testy były wykonywane tego samego dnia przy takich samych warunkach atmosferycznyc, na tych samych kulkach? Poproszę w takim razie link do takiego testu.Po drugie. Porównujesz skrajnie różne repliki, chcesz coś udowodnij porównaj dwie takie same replki z roznymi sprezynami. Po trzecie, jeżeli jak twierdzisz FPSy nie mają absolutnego wpływu na zasięg repliki (co Vlad nawet potwierdził wzorami, i formułkami fizycznymi, ale może się mylić bo w koncu arabowie też twierdzą że Kopernik się mylił)to na chusteczkę Ci tyle FPSów? w szczególności do repliki z lunetą?

Reasumijąc bo już nie chce mi się z Tobą dyskutować. Prędkość wylotowa ma spore znaczenie jeżeli chodzi o zasięg. Dodatkowo jeszcze dochodzi to co napisał Nelson, tzn wieksza predkosc to stabilniejszy lot ciezkiej kulki na dalszą odległość (tutaj możesz sobie samemu zrobić test strzel ze swojej emki z kilki 0,12g a później 0,4 zobaczysz różnicę. Jeżeli będzie inaczej, wal ze swoim odkryciem do kółek naukowych.

Jesteś uprzedzony do systemu MC, w szczególności że sam masz luśnie o całkiem słusznych FPSach (w szczególności że wcześniej pisałeś że miałeś tylko 580fpsów). Niestety muszę stwierdzić że jesteś takim samym zagrożeniem dla innych graczy jak użytkownicy MC gdyż też możesz strzelić do kogoś z 10m albo w budynku albo uszkodzić osobę z gorszymi okularami.

Ale nasza zabawa opiera się na zaufaniu wobec innych graczy, i tak jak każdy wierzy że jesteś rozsądną osobą i nie użyjesz swoich kiedyś 580FPSów, tak samo powinno się podejść do użytkowników MC, jak do ludzi rozważnych którzy wyposażając się w ten system mają świadomość jak należy go używać. W szczególnośc że system nie jest na tyle tani aby się bardzo rozpowszechnił, jeżeli doszłoby do użycia repliki z tym systemem wbrew zdrowemu rozsądkowi, namierzyć taką osobę na strzelnace można szybciej niż termosa czy innego łamiącego zasady kolesia z AEGiem.


https://www.youtube.com/watch?v=5XTfwt-lnGs
A to w temacie jak długo czasu, i jakich to skomplikowanych narzędzi wymaga zmiana sprężyny
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 23 lut 2015, o 23:22

AD 1.
Nelson ja dokładnie wiem co dają większe FPSy i nie to jest problemem w MC ( zakładam iż korzystasz tylko z zakresu 0-600 FPS ) Problemem jest brak fabrycznego zabezpieczenia.
AD 2.
Dostrzegam różnice w efektywności szybszego lotu kulki, sam mam dość mocną replikę . Nie raz miałem sytuację która wymagała poprawki ze względu na ucieczkę "ofiary"

Po za tym:
Wiesz dlaczego ten system (gazowy) jest lepszy niż AEG?
1. W AEG wydajesz jedną fortunę na to aby mieć te snajperskie FPS, a drugą na naprawy - bo kitajce robią części tak, aby po jakimś czasie się popsuło, no i wyobraź sobie że wywalasz na same zębatki 400pln, a one po kilku strzelankach idą się tegocić bo tłok na który wydałeś 150pln nie wytrzymał i się posypał a metalowe zęby zgruchotały zębatki... super...
2. Sprężyna?! Spróbuj to naciągać w pozycji leżącej, i tak kilka razy...

MC daje możliwość tego aby w lekki sposób przeładować (nie męcząc się), a do tego jego konstrukcja jest prosta jak budowa cepa i nie ma co się tam popsuć.


AD 1.
Nelson nikt nie mówił iż m to być tanie hobby i nikt nie może kazać Ci zostać snajperem . Widać mam lepsze doświadczenia z AEGami jakoś mi się nie sypią

AD 2.
Nelson to Ty chcesz być snajperem nie jest to nasz wybór

Kolejna sprawa
Nelson producent MC nie zdbał o należyte zabezpieczenie swojego produktu, ma to delikatnie mówiąc w dupie ! Zawór z możliwością ustawienia jednak bez możliwości blokady ( naklejka nie jest tu blokadą ) Ja też nie proponuje konkretnego reduktora, ten o którym piszesz jest faktycznie przygotowany specjalnie do rozgrywek ASG !!Jednak nigdzie nie proponowałem Ci jego zakupu, zkupu całego systemu PS, W, czy MC też Ci nie proponowałem !! Nie wiem gdzie dostrzegasz we mnie hipokrytę ale co mi tam :D
Owszem do zmiany sprężyn w replikach potrzeba kilk narzędzi czymś trzeb wybić piny, odkręcić prowadnicę etc, no i nosić ze sobą drugą morderczą sprężynę :D chyba zgodzisz się ze mną iż w MC zmiana mocy jest procesem zdecydowanie łatwiejszym :D


Dla mnie twoja propozycja nie ma sensu bo:
1. MC daje możliwość zamontowania adaptera CO2
2. Po co kolejny reduktor skoro wszelakie ludy mają już reduktory kupione z resztą konwersji mancrafta?
3. Do MC reduktora wystarczy dołożyć zawór bezpieczeństwa i ustawić go na 10BAR - które daje do 600FPS - ale to nadal dla niektórych widzę problem?

Czy nie o to chodzi, aby MC spełniał wymóg że nie można ustawić go na więcej FPS niż jest to dopuszczone?


Nelson ja nie dałem Ci żadnej propozycji,
AD 1 super iż można stosować CO2 a jaki ma to wpływ na możliwość regulacji mocy MC ?
AD 2 Reduktor ma spełniać wymagania i wystarczy jeden
AD 3 Nelson czy masz taki zawór bezpieczeństwa w swoim MC? czy sprawdzałeś jego ustawienia ? czy ma on możliwość trwałej blokady ? Jeśli odpowiedź brzmi tak to ja nie będę widział przeszkody w dalszej dyskusji, na razie mówisz ( piszesz o czymś czego nie masz i nie używałeś )


Pi-White - tak, mój błąd, dostałem złą informację i zakazany był tylko MC a nie P* czy reszta patałaciajstwa.

Nelson miło iż potrafisz przyznać się do błędu, na WW2 nigdy nie było zakazu używania konwersji PS i W

Nelson musisz zrozumieć iż jest spora różnic między komercyjnymi imprezami a sobotnią jebanką, gdzie nie ma orgów, gdzie wszystko załatwia się za prywatne pieniądze i ktoś tego musi jeszcze pilnować ! Ostatnio odbywała się to gorąca rozmowa o taśmowaniu i super taśmować, ale kto ma tę taśmę kupować ? kto ma tego dopilnować, chronować super ale kto ma kupować kulki do chrono kto ma kupować taśmy do znakowania replik ??



Taka jest rzeczywistość WW2, mocnych w gębie jest wielu ale do pomocy kilku, szkoda tylko że tych wielu wpada raz na pół roku le żądania mają niczym królewna śnieżka



Kapusta & Groch :D
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Moses » 23 lut 2015, o 23:34

A czy SAWy, PTW klony, Katany i inne repliki z systemami szybkiej wymiany sprężyny wymagają zabezpieczenia na imprezach, i czemu tego się nie robi?

I blagam Cie White zacznij korzystac z dobrodziejstw silnika forum i zacznij uzywac tagów do cytowaniabo ciezko sie polapac kiedy piszesz od siebie a kiedy cytujesz
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 23 lut 2015, o 23:53

Moses testy z WMASG przeprowadzone w warunkach dokładnie tych samych (zamknięte pomieszczenie) skrajnie różne repliki pomyślmy M4 Specna Arms i M4 Cymy faktycznie skrajnie różne o zbliżonych wartościach FPS
Twoim zdaniem decydującym dla zasięgu jest wartość FPS a testy wykazały coś odwrotnego, cyma strzelała dalej choć ma mniej FPS pewnie różnice zrobił jednak Hop-up, ale co tam ludzie montują R-hopy bo w sumie one nic nie dają :D
Piszesz iż skrajnie różne repliki, ale za zasięg odpowiada przecież prędkość początkowa (Twoim zadaniem ) chyba że właśnie chyba że co ? No bo skoro odpowiada prędkość początkowa to repliki mogą być skrajnie różne !!
Doskonale wiem jak zachowują się kulki o różnych wagach, widać Ty jednak nie znasz zasad WW2 0,40 są u nas zabronione :D Obwiam się też iż 0,12 nie dała by rady zbyt daleko zlecieć przy takiej mocy :) a teoretycznie powinna bo ma większą prędkość początkową .
Kolejna sprawa to proszę nie pisz " Po trzecie, jeżeli jak twierdzisz FPSy nie mają absolutnego wpływu na zasięg repliki" bo ja nigdzie tak nie napisałem :D
reasumując masz rację ta rozmowa nie ma sensu, okopałeś się na swoich pozycjach i absolutnie żaden argument do Ciebie nie dociera . Testy złe, wszyscy głupi Moses wie lepiej :D

Nie jestem uprzedzony do systemu MC, jestem jednak zdania iż bezpieczeństwo jest najważniejsze !! masz w tej kwestii inne zdanie ?
Moja replika nigdy nie przekraczała wartości które zostały przyjęte przez graczy WW2 . Oczywiście stanowię zagrożenie dla innych uczestników zabawy, jednak nie strzelam z Luśni w budynkach do tego mam pistolet i replikę CQB :D oczywiście może się zdarzyć iż strzele do kogoś z 10 metrów, możesz być jednak pewny iż wtedy sam dam sobie bana, zgodnie z zasadami WW2 Podobnie jak dostał byś go Ty czy każda inna osoba łamiąca nasze przepisy .

W całej tej sytuacji najzabawniejsze jest jednak to iż masz do mnie pretensje o MC i zakaz jego używania na WW2 a jestem tylko jedną z osób które postanowiły taki zakaz wprowadzić, co więcej nie jestem w stanie samodzielnie tej decyzji zmienić :D
Ba Weekend-Wrriors nie jest jedyną społecznością gdzie MC jest zakazane !!

Pomijam fakt iż już kilka razy napisałem co moim zdaniem Nelson powinien zrobić aby taka decyzja została zmieniona.

PS
Weekend-Warriors nie jest jedynym miejscem gdzie spotykają się ludzie aby grać, mamy swoje zasady można je respektować albo grać gdzieś indziej :D


Moses rozumiem iż prośba o poprawną polszczyznę spotkała się z ripostą o cytaty...............specjalnie dla Ciebie zaznaczyłem je innym kolorem, jeśli czerwony nie jest dość wyraźny zmienię go powiedz tylko na jaki ?

Moses masz wymagania, milion pomysłów, ogromną wiedzę, czemu zatem nigdy nie pokusiłeś się o to by czynnie uczestniczyć w życiu WW2 by coś poprawić ? Nie przypominam sobie abyś kiedykolwiek coś dla WW2 zrobił a pracy jest sporo, chcesz nas krytykować super ale pokaż że można robić to inaczej, lepiej niż my to robimy, zajmij się sprawą uczestnictwa konwersji MC na imprezach WW2 weź to na swoją głowę i ponoś ewentualne konsekwencje !Poświęć swój czas po to aby inni mogli się bezpiecznie i fajnie bawić !!





Kapusta & Groch
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Nelson » 24 lut 2015, o 00:34

WhiteKaszyn napisał(a):[...]
Nie jestem uprzedzony do systemu MC, jestem jednak zdania iż bezpieczeństwo jest najważniejsze !! masz w tej kwestii inne zdanie ?
Moja replika nigdy nie przekraczała wartości które zostały przyjęte przez graczy WW2 . Oczywiście stanowię zagrożenie dla innych uczestników zabawy, jednak nie strzelam z Luśni w budynkach do tego mam pistolet i replikę CQB :D oczywiście może się zdarzyć iż strzele do kogoś z 10 metrów, możesz być jednak pewny iż wtedy sam dam sobie bana, zgodnie z zasadami WW2 Podobnie jak dostał byś go Ty czy każda inna osoba łamiąca nasze przepisy . [...]


Ile razy mam Ci powtarzać żeś hipokryta? Pomijam że chyba każdy z MC ma boczniaka...


BTW - no przecież powiedziałeś - wyrzuć mancraftowy reduktor i wstaw nija lpr...
Rozmowa jest o Mancrafcie a nie o zastępowaniu go czym innym.
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Moses » 24 lut 2015, o 00:41

1. Poproszę o link wszystkich tych replik na raz
2. Różnica między Cymą a SA może być np w HU, dlatego Twój wywod jest inwalidą, proszę o test np M4 jednej firmy ze spręzyną dającą 350 FPSów i 480fpsów, wtedy będziemy mogli mówić o jakimś punkcie odniesienia.
3. Zasady na WW w tym wypadku mnie nie interesują gdyż chodzi tylko o eksperyment a jak 0,12 za lekki to użyj 0,2 i 0,4)
4.
WhiteKaszyn napisał(a):Co więcej prędkość wylotowa pocisku ma niewielki wpływ na zasięg repliki!!!
no pisałeś niewielki, więc znikomy, a więc prawie żaden.
5. póki co to Ty, zgodnie z Twoim opisem, nie dasz sobie wmówi że białe jest białe, a czarne czarne, nawet kiedy ktoś popiera to fizycznymi teoriami. No ale cóż beton betonem pozostanie. I nie uważam że inni są głupi bo nie zgadzają się ze mną, raczej Ty starsz sięto zrobić manipulując faktami, zresztą jak widzę nie pierwszy raz.
6. Jakoś ciężko mi przyjąć do wiadomości że najgłośniej o ograniczeniach FPSów i bezpieczeństwie krzyczy osoba która miała w broni szturmowej bagatelka 580fpsów. I mało mnie to interesuje że strzelasz w lesie, Twoja replia jest zagrożeniem, może dojść do awarii i zacząć strzelać ogniem ciągłym, tak jak mancraft może się rozregulować.
7. Powiedz mi, od kiedy jestes White osobą decyzyjną w środowisku? Bo najwięcej bijesz piany i rzucasz się jak byś był na swoim ogródku. Twierdzisz że nie jesteś osobą decyzyjną, a osoby próbujące przekonać ludzi do tego pomysłu starasz się zakrzyczeć.
8. Porosze wyjasnij mi tez na cholere Ci bylo 580 teraz 520 fpsow kiedy masz magiczny hopsiup ktory Ci daje spory zasieg? Bo jakos to co piszesz mi sie kupy niechce trzymac.
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 24 lut 2015, o 01:27

1. Zadaj sobie choć tyle trudu aby odnaleźć na WMASG te testy podpowiedź już masz !
2.Test jest inwalidą................., skoro wyznacznikiem zasięgu repliki jest jej moc, a obie emki z testu mają podobną moc, a różnica całkowitego zasięgu to 15 metrów jak nic odpowiedzialny za to jest system Hop up i o tym piszę od początku, jak widzisz prędkość początkowa miała tu niewielki wpływ na wynik !!
[quote="WhiteKaszyn"]Moses zapoznałeś się z wynikami testów ? skoro repliki o bardzo podobnej prędkości wylotowej mają tak różne wyniki, to co jest tego powodem ?
Prędkość wylotowa ma wpływ na zasięg ale zdecydowanie mniejszy niż jakoś Hop-Upu
3. Nie jestem w stanie użyć lżejszych kulek niż 0,3 ( system R-hop nie pozwoli na stabilny lot kulek o,2) doskonale też wiem jak dana waga kulek się zachowuje ale co z tego ?Zgodnie z Twoją teorią 0,2 powinna zalecieć dalej tak nie jest !
4. Odpowiedź na ten punkt dostałeś już wyżej!
5. Czytać i rozumieć trudna to sztuka, postaram Ci się to napisać wyraźnie może zrozumiesz, nie manipuluje faktami , podaje wyniki testów, jak już wcześniej napisałem zsięg jest wypadkową wielu czynników a prędkość początkowa ma tu zdecydowanie mniejsze znaczenie . Cała reszt chyba nie dotyczy tego wątku ale śmiało, sprawa została wyjaśniona jeśli chcesz ją tu omówić !
6. A-nie mam karabinu szturmowego, B nie tylko ja dbam o bezpieczeństwo na imprezach WW2, jednak nigdy nie widziałem abyś Ty wykazywał chęć pomocy !C nigdzie nie krzyczę o ograniczeniach FPS, zdecydowanie nie rozumiesz co czytasz ! Mło mnie interesuje co Ciebie interesuje, gdyż moja replika spełnia wymogi które obowiązują na WW2 !Moja replika nie posiada możliwości strzału ogniem ciągłym no ale zawsze może zacząć sama strzelać, może też zacząć sama tańczyć i śpiewać ( pomijam iż nigdzie nie napisałem iż MC może się sam rozregulować )
7. Gdzie napisałem iż jestem osobą decyzyjną do tego w całym środowisku ? co więcej piszę iż nie jestem takową osobą ( nie przeszczepiam nigdzie w środowisku zasad panujących na WW2 ) !!Bijesz tu równie dużo jak nie więcej piany niż ja, absolutnie nie starając się rozwiązać sprawy a jedynie dążysz do konfrontacji !!
W którym miejscu staram się kogoś zakrzyczeć ? Tam gdzie podaje jakieś rozwiązanie ? Powiedz mi gdzie podałeś Ty jakieś ?
8. Modyfikujc system Hop-Up poprwiłem zdecydownie zsięg, przy zdecydowanym zmniejszeniu prędkości wylotowej. J nie wiem co Ci ię kupy trzym, poczytaj modyfikacjch systemu Hop-Up możesz coś zrozumiesz .
http://www.kingdomofairsoft.com/index.p ... tion=R-Hop jeśli to problem przetłumacze Ci n polski .
Jeszcze raz ponawiam swoją prośbę Moses weź się za ulepszanie WW2, zajmij się sprawą MC bądź za to odpowiedzialny, zrób coś poświęć swój czas jak Habib, Fenri. Levro, Miszak, Vlad, Gofer, Volf, Dalej, i wielu innych zrób coś a wtedy będziesz miał prawo krytykować nasze poczynania, pojawiaj się na imprezach WW2 a nie z pozycji kibica mów co mamy robić !!

Nelson masz zawór bezpieczeństwa w MC ? TAK?NIE ?
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Vlad » 24 lut 2015, o 01:28

White, hop up nie oszukuje fizyki a wręcz przeciwnie działa z jej zasadami. Natomiast ma on mniejszy wpływ na zasięg niż sama energia kinetyczna nadana kulce na początku.
Jak wcześniej napisałem zasięg repliki jest zależny od wielu czynników.
prędkość początkowa, masa kulki, długość lufy średnica lufy czyli tzw " Precka", warunki pogodowe -wiatr, system hop up.
Jedno co jest stałe to średnica kulki ok 6mm.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 24 lut 2015, o 01:31

Owszem Vlad czynników na zasięg jest wiele ale nie decydującym tu jest jej prędkość początkowa :) W takim układzie nie było by sensu robić modyfikacji Hop-up, co więcej przy takim założeniu kulka 0,25 powinna zalecieć dalej niż 0,3 a jakoś tak się nie dzieje :D

Jak też odnieść się do testów Repliki nr 1 i nr 3 podobne wartości FPS dramatycznie inny zasięg !
gdzie użyto tych samych kulek, na stokowych lufach, w replikach o podobnej prędkości wylotowej !
Nie do końca zgodzę się tezcią lufy i zasięgiem, owszem ma to wpływ na skupienie jednak na zasięg już bardzo mały !
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Vlad » 24 lut 2015, o 01:47

A tutaj jest rysunek objaśniający zasadę działania HU. Połączenie zatem wysokiej prędkości, dostosowania siły rotacji w komorze i samej masy kulki ma wpływ na zasięg. Prawdą jest natomiast jak każdy z Was testuje swój HU że nacisk nie może być byt mały ani zbyt duży.
Załączniki
Airsoft-HopUp.jpg
Airsoft-HopUp.jpg (45.16 KiB) Przeglądane 33830 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 24 lut 2015, o 01:50

OK Vlad jak wytłumaczyć fenomen TM ?? prędkość pocztkowa 270 FPS zasięg 60 metrów ?
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Vlad » 24 lut 2015, o 01:59

Skąd różne wyniki ? Siła rotacji w komorze i szczelność samej komory.

Co do długości lufy. Wpływ na zasięg lufa ma w pewnym stopniu. Kulka musi się "rozpędzić ". W krótkiej lufie następuje szybsze rozprężenie gazu sprężonego w cylindrze i część ciśnienia idzie w " kosmos" . Zobacz różnice w replice np 350 fps z normalną lufą a pistoletem 350 fps. Porównaj zasięgi obu. Z kolei długa lufa musi być dostosowana do pojemności cylindra inaczej ciśnienia w lufie spada w końcowym odcinku. Nie jestem aż tak w tym dobry ale ktoś kto ma pojęcie o fizyce mógłby to wyjaśnić.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Nelson » 24 lut 2015, o 02:07

Przepraszam, ale to temat o odpowiednim ustawieniu hopa/komu potrzebne X FPS czy o mancrafcie?


/Nie mam zaworu bezpieczeństwa bo do tej pory nie był mi zwyczajnie potrzebny. Jeśli otrzymam konkretną odpowiedź - Tak możesz używać swojego mancrafta jeśli zostanie zamontowany zawór bezpieczeństwa który uniemożliwi ustawienie więcej niż 10BAR to go nabędę. Póki co to gadanie o hop-upie i wyższości innego reduktora...
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 24 lut 2015, o 02:08

Vlad i dl tego użwamu różnych cylindrów, dobiernych do różnych długości luf ! Komora nie m nic do szczelności ! uszczelnia się gumka z lufą i z dyszą, komor jest tylko "pudełkiem". Oczywiście brdzo istotne jest zgranie wszystkich części układu le ndl m się to nijk bez sprawnego Hop-Up tu potrz DW 8 i jego 530 fps. Ale porównj wyniki pistoletów od np WE a TM :D
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 24 lut 2015, o 02:10

Nelson zatem nie masz tego zworu ??!! to sorry ale jak mamy sprawdzić to o czym piszesz ? Moze Moses ma bo jest pewny Twojej teorii !
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez grabson » 24 lut 2015, o 08:13

Odłóżmy fenomem TM na bok bo jego nie da się rozwikłać czemu na 300fps ma 60m zasięgu ale kulkę można złapać zębami bo tak wolno leci. White jeśli fps nie ma wpływu na zasięg to czemu w swojej emce miałeś 580fpsów a teraz masz 520fpsów? Zrób sobie emeczke na 400fpsów bo i tak nie będziesz widział różnicy ,taka żelazna logika :D. Jeśli chodzi o fps a zasięg to mierzyłem zasięg w swoim SWD gdy miałem 640fpsów a teraz mam 550fpsów no i popatrz jednak jest różnica ;).
Avatar użytkownika
grabson
 
Posty: 80
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 09:56
Lokalizacja: Sulejówek
White Cross: Wolna Kompania
Na starym Warriorze od: 2007

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 24 lut 2015, o 08:18

Grubson ustaw hop-up i strzel, teraz rozreguluj wyłącz hopa i strzel . Jest różnica ?a dlaczego mamy odłożyć na bok fenomen TM ? Akurat on jest bardzo łatwy do wyjaśnienia :) Nie do końca wiem też czemu piszesz iż fps nie mają wpływu na zasięg ? Bo ja tak nigdzie nie napisałem :)
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez grabson » 24 lut 2015, o 08:53

Nie znam żadnego Grubsona ;).

Cytując twoją wypowiedź

"Co więcej prędkość wylotowa pocisku ma niewielki wpływ na zasięg repliki!"
Czyli jak daje niewielkie rezultaty to można to brać, że nie ma praktycznie wpływu.
To czemu nie biegasz z TM lub twoja emka nie ma 400fpsow tylko 520fps, a kiedyś z 580fpsami w aegu ;)?
Avatar użytkownika
grabson
 
Posty: 80
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 09:56
Lokalizacja: Sulejówek
White Cross: Wolna Kompania
Na starym Warriorze od: 2007

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Moses » 24 lut 2015, o 09:34

WhiteKaszyn napisał(a):Komora nie m nic do szczelności ! uszczelnia się gumka z lufą i z dyszą, komor jest tylko "pudełkiem".


Ilość FPSów nie ma wpływu
komora Hopsiup nie ma nic do szczelności, no to na Thora co ma!?


Dalej nie otrzymalem odpowiedzi na pytanie
jezeli repliki z systemem MC mają mieć zabezpieczane zawory, czemu nie są zabezpieczane systemy szybkich wymiany sprężyn/cylindrów w replikach które taką możliwość posiadają?
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 24 lut 2015, o 10:12

Moses więc uszczelnia się komorę Hop-up? Tak a w jaki to magiczny sposób się to robi i co więcej w jakim celu ?
O zasadach działania replik nie masz pojęcia, poza tym iż wynikiem naciśnięciu spustu jest strzał!
Nigdzie też nie napisałem iż fpsy nie mają wpływu na zasięg ( to akurat Ty manipolujesz tu faktami )a jedynie iż wpływ ten jest niewielki. Przedstawione wyniki testów były niemiarodajne bo nie Ty je wykonałeś. ....................., faktycznie to je dyskwalifikuje :)
Zrób zatem własne, weź replikę o mocy dajmy na to 420 fps, kulki wagi 0.25
Oddaj strzał bez ustawionego Hop-up, zapisz wynik.
Oddaj strzał z ustawionym Hop-up, zapisz wynik.
Teraz wsadzić komorę i lufę z zamontowanym systemem R-hop ( lufę wsadzisz stockową aby było ciekawiej )użyj też kulek o wadze 0.30
Oddaj strzał i zapisz wynik :)

Napisz jakie były wyniki testu :)

Ja wiem iż w pierwszym przypadku kulka zaleci na zdecydowanie najkrótszy dystans, choć zgodnie z Twoją teorią powinno być inaczej ( działa tu tylko prędkość wylotowa) w drugim przypadku kulka zaleci zdecydowanie dalej, choć wartość fps nieco spadnie system Hop-up nieco tą kulkę wyhamuje . Trochę to dziwne na bo mniej fps warunki te same kulki te same............no ale co stanie się w trzeciej opcji, kulki o większej masie, większy spadek mocy spowodowany przez r-hopa a zasięg zdecydowanie większy w porównaniu do pierwszego testu lepszy o 60% w zasięgu. Wiec jak to jest fpsów mniej a zasięg sporo większy ?

Strzelasz się od dawna ale to nie znaczy iż się na tym znasz :)
A już tekstem o tym iż znaczenie ma dla zasięgu, to jakie źródło nadaje kulce pend rozwalił Pan system :)

Co do samej rozmowy Nelson, wybacz ale pisze on o czymś czego nie ma.............jak sam napisał :)
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez grabson » 24 lut 2015, o 10:43

Nie manipuluje faktami tylko powołuję się na twoje słowa których nagle się wypierasz. Robiłem testy na tej samej replice tylko z innymi fpsami i różnice między zasięgiem zanotowałem więc bez gadania że testów nie robiłem ;).
Avatar użytkownika
grabson
 
Posty: 80
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 09:56
Lokalizacja: Sulejówek
White Cross: Wolna Kompania
Na starym Warriorze od: 2007

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Chaota » 24 lut 2015, o 10:49

Czy ktoś będzie potrafił mi wskazać zapis w regulaminie który zabrania używania replik mancraft? (nie doszukałem się ani tu ani na asgw)
Albo ja jestem ślepy albo sprawy nie ma, albo jeszcze jest to jakieś tabu...
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Następna strona

Powrót do Organizacja i Regulamin gier na Mazowszu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości