Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Sprawy organizacyjne oraz dotyczące regulaminów, zasad, i zwyczajów.

Moderator: Wokash

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Blacha » 26 lut 2015, o 16:21

ok Moses - czyi nie masz, nie bywasz - ale kłócisz się najbardziej ze wszystkich ......

Nelsona to można zrozumieć nawet że się stara. Ale Ty po prostu lubisz robić shitstorm ;-)
ok więc ja kończę rozmowę. Ale spoko, możesz wrzucić jeszcze przykładowo jakieś sytuacje o których nie wiesz i nie widziałeś w obronie repliki której nie masz na strzelankach na których nie bywasz.
Tak to ma sens !
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Moses » 26 lut 2015, o 16:38

Argument o tym ze na warriorowce bylem ostatni raz w zeszlym roku jeszcze przeboleje, ale stwierdzenie ze nie moge sie pozytywnie wypowiedziec na temat jakiegos pomyslu bo nie posiadam danej repliki jest co najmniej smieszny :)
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez pablito » 26 lut 2015, o 17:28

Ale przyznać trzeba, że temat się rozwinął jak żaden od dawna na WW, w co sam wątpiłem na samym początku :mad:
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 26 lut 2015, o 18:32

Dodam tylko iż n WW2 n sobotnich strzelankch nie ma opcji by ktoś kogoś postrzelił w CQB ze świni czy innego krbinu, od dawna istnieje u nas zasada iż w dudynkach strzelamy tylko z broni krótkiej .
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Dalej » 26 lut 2015, o 18:44

Panowie, bo zamknę wątek. Prosiłem by nie offtopować, z szacunku dla ludzi, którzy to muszą czytać.
I tak wydzielę chyba osobny wątek z wyciętymi offtopami.
Fajnie by było gdyby więcej doświadczonych osób się wypowiedziało, no ale rozumiem, jest jak jest. :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 26 lut 2015, o 19:00

Dalej myślę iż ten temat trzeba już zmknąć, jeśli jest taka potrzeba zróbmy ankietę i niech on ostatecznie zadecyduje.
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Zawadek » 26 lut 2015, o 19:07

Kuźwa (ukłony dla W.). Nie rozumiem problemu. Nie rozumiem dyskusji. Nie rozumiem tych sporów. Chyba jestem za stary, ale...
Jest prosta zasada: ktoś organizuje strzelankę, grę, sima czy inną wymianę kompozytu i ustala zasady. To ON to organizuje i to ON ustala reguły. Koniec, kropka. Jak mnie się jakieś założenia gry nie podobają to nie idę na nią lub organizuję swoją. Nigdzie nie jest napisane, że wszyscy mają wstęp na strzelanki czy też inaczej mówiąc każdy może wejść na każdą. Skoro na jakąś przychodzę to respektuję założenia i wymagania organizatora. Proste.
Avatar użytkownika
Zawadek
 
Posty: 117
Dołączył(a): 27 gru 2009, o 21:25
White Cross: Red Towers
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Dalej » 26 lut 2015, o 19:07

Daję jeszcze czas by wypowiedziało się paru weteranów, jeśli chcą.

Zawadek - chodzi o ogólne zasady jebanek WW, bez względu kto je będzie organizował. Z nazwy, nie organizuje ich nikt. :3:
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Zawadek » 26 lut 2015, o 19:16

I tutaj się nie zgodzę, vide ostatnia sobota na MŁ. Ktoś ogłosił temat, ktoś pilnował, ktoś wziął na twarz grę. I teraz jakby przyszedł jakiś debil z MC to on owszem byłby napiętnowany ale oprócz niego rykoszetem oberwałby, w tym przypadku, White Cross, że głąba wpuścili. Zawsze ktoś daje swoją twarz choćby zaczynając wątek. A jak ktoś chce na WW robić gry bez ograniczeń to niech napisze np: Sobota, 28.02, MK, gra bez limitów i to zakończy sprawę. Jak ktoś pojedzie to z góry będzie wiedział na co się pisze.
Avatar użytkownika
Zawadek
 
Posty: 117
Dołączył(a): 27 gru 2009, o 21:25
White Cross: Red Towers
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Dalej » 26 lut 2015, o 19:21

To nie tak działa.
Za porządek i przestrzeganie regulaminu odpowiadają wszyscy, a nie ten co założył wątek.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Zawadek » 26 lut 2015, o 19:31

Mamy tutaj odmienne opinie... W każdym bądź razie wolę jechać na imprezę gdzie nikt mi nie przestrzeli gogli... :wet:
Avatar użytkownika
Zawadek
 
Posty: 117
Dołączył(a): 27 gru 2009, o 21:25
White Cross: Red Towers
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Dalej » 26 lut 2015, o 19:44

Zawadek - ja wiem że ludzie wolą by ich za nosek wodzić i za nich wszystko robić, Polakom wymordowano elity działania i takie są efekty.
Ale zasadę że wszyscy mają obowiązek dbać o strzelanki wprowadziliśmy dawno temu, w 2008 albo i wcześniej. W 2008 zaczęła się zjeżdżać srająca na zasady gimbaza, bo wtedy weszły pierwsze chińskie repliki za 300zł, i trudno ich było ogarnąć. :)
Inaczej luźne jebanki zniknęły by zupełnie, i tak wiele drużyn i weteranów zaczęło strzelać się w zamkniętym gronie.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Zawadek » 26 lut 2015, o 19:49

Kurna, nie rozumiem już tej wypowiedzi, co mają mordy w przeszłości do sytuacji, że jedna osoba ustala reguły i wszyscy ich przestrzegają. Co do tego, że wszyscy dbają o wspólne bezpieczeństwo na imprezach to chyba rzecz normalna. Ustala jedna osoba a reszta się dostosowuje i dba aby wszystko było 'Ok.
Avatar użytkownika
Zawadek
 
Posty: 117
Dołączył(a): 27 gru 2009, o 21:25
White Cross: Red Towers
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Dalej » 26 lut 2015, o 19:57

Zasady bezpieczeństwa = regulamin. Wspólnych zasad bezpieczeństwa nie ustala jedna osoba, tylko środowisko.
Inaczej był by bezsensowny burdel.
Odstępstwa od nich - na własnych imprezach, ci co chcą, jeśli czują takie potrzeby. Zazwyczaj nie czują, albo są to odstępstwa niewielkie, bo regulamin w 100% wynika z praktyki i doświadczenia środowiska, nie z fanaberii pojedynczych osób. :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Zawadek » 26 lut 2015, o 20:04

Pass.
Avatar użytkownika
Zawadek
 
Posty: 117
Dołączył(a): 27 gru 2009, o 21:25
White Cross: Red Towers
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Black93 » 26 lut 2015, o 20:43

Jeśli masz słabej jakości google lub okulary chińskie to wiadomo ze wszystko ci je przestrzeli. Jeżeli dbasz o oczy to kupisz np ess które wytrzymaja postrzal każdej repliki.

Po drugie zwisa mi czy ma ktoś mc czy nie.

A teraz słów kilka o strzelaniu z karabinu snajperskiego :)

Sam posiadam snajpe springa i z tego doświadczenia powiem ze w życiu nie bawiłbym się w zmianę fps na strzelance ponieważ każda zmiana fps wymaga conajmniej godziny ustawiania na nowo hopka w Snajpie żeby kulka leciala w miarę.
Wiec jeżeli ktoś chce postrzelac z głową ustawi mc na te 600fps max ustawi w domu hopka i nic nie bd zmieniał bo wie ze na nowo bd musiał ustawiać hopka.

Jedynie debile które bd chciały zrobić krzywdę bd zwiększaly moc w snajpie i bd strzelaly z bliska bo im większe fps ustawia tym bardziej kulka bd leciala w niebo i bd musiała strzelać z bardzo bliska żeby trafić.


Do tego najcięższe kulki to 0,43 które przy używaniu ich przy mocy 700fps (pomiar na 0,2) bd mialy moc Itak kolo 650 fps bo gaz(co2) w mc rozpreza się inaczej niż powietrze i różnice fps pomiędzy kulkami są zupełnie inne. A uwierzcie mi kulki 0,43 powyzej mocy 550 fps(na kulkach 0,43) latają jam głupie bo są za lekkie wiec jest to kolejny argument ze w mc nie oplaca się ustawiać na więcej niż 600 fps (na 0,2 mierzone)

Sam posiadam karabin o mocy 640 fps (na 0,2) a strzelam z kulek 0,4 (na nich mam mierzone 500fps) i kulka leci przy ustawionym dobrze hopie na 100m spokojnie wiec niema sensu mieć więcej fps bo zasięg dużo się nie zwiększy a pogorszy celność bo kulka bd za lekka.


Jeżeli ktoś mi nie wierzy że kulka 0,43 przy mocy 800 fps (na 0,2) leci gdzie chce to zapraszam zamontuje m200 lub wiecej i sam sie przekona jak latają najcięższe dostępne kulki w takich prędkościach :)
Ostatnio edytowano 26 lut 2015, o 21:02 przez Black93, łącznie edytowano 1 raz
Black93
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 lut 2015, o 00:27
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez LEVRO » 26 lut 2015, o 20:54

Przy takiej replikę to masz dobry serwis ;)
Łączy nas Siła & Pasja :)
Avatar użytkownika
LEVRO
 
Posty: 250
Dołączył(a): 11 paź 2011, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa Praga-Północ
White Cross: Joker Boys
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Black93 » 26 lut 2015, o 20:56

Części laylaxa w środku i tyle. LL wymaga tylko czyszczenia i smarowania jak każda snajpa :)
Jedyne co może się zepsuć to sprężyna guardera i ew czasami gumka HU :)
Black93
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 lut 2015, o 00:27
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Zenek » 26 lut 2015, o 21:36

Mi nie zwisa czy ktoś do mnie strzela z 'wiatrówki'.
A słysząc wspominane przez White'a przykłady na to jak MCtowcy robili 'smród', nie zaufam nikomu kto ma przy sobie coś co może być prawdziwą bronią.
Bawimy się w wojnę i ludzie czasem nie wytrzymują emocji. Nie zaufam że ktoś nie odkręci w nerwach jakiegoś zaworu itp.
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Zawadek » 26 lut 2015, o 21:47

Mnie też nie zwisa z jaką mocą napieprza do mnie koleś z drugiej strony. To jest zabawa. Ma cieszyć, relaksować, być bezpieczna. Jeżeli ktoś się napina na moc, załatwienie wrogów, to niech się bawi w towarzystwie podobnych mu troli. Co do gogli to używam takich co wytrzymują ostrzał serią 350 fpsów z odległości metra. Zanim założyłem na oczy takie same przetestowałem w domu. Co do MC problemem jest brak kontroli nad czymś takim. Co z tego, że zostanie chronowane na początku gry skoro później można kręcić mocą w każdą stronę właściwie bez możliwości kontroli. A już jeden ynteligentny inaczej trafił się w Woli Wodyńskiej przestrzeliwując metakową kulką stalkera.
Reasumując, ograniczenia fpsów są po to aby ogół dobrze się bawił a jezeli ktoś ma napinkę na moc to niech się bawi w gronie mu podobnych. Jak jeden drugiemu zrobi krzywdę to się rozumu nauczą...
Avatar użytkownika
Zawadek
 
Posty: 117
Dołączył(a): 27 gru 2009, o 21:25
White Cross: Red Towers
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez pablito » 26 lut 2015, o 21:55

Black93 napisał(a):Sam posiadam karabin o mocy 640 fps (na 0,2) a strzelam z kulek 0,4 (na nich mam mierzone 500fps) ...


ale wiesz, że:

Maksymalna moc dla replik w trybie Semi 450-600 FPS
Repliki z prędkością początkową od 600 FPS nie biorą udziału w zabawie.
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez LEVRO » 26 lut 2015, o 22:02

To Ruska rebelia używała metalowych kulek na Woli ;)
Łączy nas Siła & Pasja :)
Avatar użytkownika
LEVRO
 
Posty: 250
Dołączył(a): 11 paź 2011, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa Praga-Północ
White Cross: Joker Boys
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Black93 » 26 lut 2015, o 22:13

W kuj-pom są inne limity a ja tam właśnie się strzelam :)

Dodatkowo nie przyjadę na manewry WW bo macie ograniczenie do 600 fps. A na moich częściach + najsłabszej na rynku dostępnej sprężynie nie jestem w stanie zejść do waszych limitów :)

Po drugie nic niemam do waszych limitów tylko opisałem jak wygląda to z FPS na różnych kulkach w replikach snajperskich :) i pokazać że ktoś kto bd naprawde chciał sobie uczciwie postrzelać nie ma sensu ze względu choćby na regulację hopka zmieniać w trakcie gry mocy jakiejkolwiek repliki snajperskiej :) każda zmiana = mozolne ustawianie HU od nowa a w komorach PDI jest to naprawdę upierdliwe :)

A gogle ja używam takie żebym ja ich z metra nie przestrzelił dla własnego bezpieczeństwa :) a każdy używa jakich chce i uważa za słuszne :)
Ostatnio edytowano 26 lut 2015, o 22:23 przez Black93, łącznie edytowano 1 raz
Black93
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 lut 2015, o 00:27
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 26 lut 2015, o 22:16

Levro zastanów się trzy razy zanim głupotę napiszesz, to nie Rosjanie używali MC.
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 26 lut 2015, o 22:19

Black super tylko co to wnosi do sprawy ? Pomijam sprawę limitów ale jaki związek ma z nami to co się dzieje gdzieś w Polsce ? My rozmawiamy o tu i teraz !
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Black93 » 26 lut 2015, o 22:22

Opisałem wyżej jak wygląda strzelanie na dużych fps z snajpy. Ze nikt mądry nie bd w snajpe regulować fps w polu. A następnie na pytanie czy nie wiem ze u was jest limit 600 odpisałem ze nie jestem od was.
Black93
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 lut 2015, o 00:27
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez LEVRO » 26 lut 2015, o 22:41

Na Woli Rosjanie strzelali metalowymi kulkami ;) A głupoty pozostawiam Tobie przynajmniej dobrze wychodzą w praktyce.
Łączy nas Siła & Pasja :)
Avatar użytkownika
LEVRO
 
Posty: 250
Dołączył(a): 11 paź 2011, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa Praga-Północ
White Cross: Joker Boys
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 26 lut 2015, o 22:53

Levro który Rosjanin strzelał na Woli metalowymi kulkami, który używał MC ?Jak czegoś nie wiesz nie byłeś nie widziałeś to nie pisz bzdur !!!
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Nelson » 26 lut 2015, o 23:19

Moim zdaniem dalsza dyskusja nie ma sensu, wszelkie wydaje mi się argumenty (sensowne) zostały wypowiedziane. Reszta to dziecinne przepychanki i zwyczajna hipokryzja.
Dlaczego hipokryzja? Jak wyżej można wywnioskować;
1. Mogą wypowiadać się tu osoby tylko i wyłącznie posiadające MC (ale tylko "za" wprowadzeniem zakazu), jak się nie ma MC to można być tylko przeciwko używaniu MC.
2. Kup Nija LPR (lub to drugie) bo ma zawór bezpieczeństwa który można zaplombować - Mogę zaplombować MC - Nie możesz bo kto będzie tego pilnował... (fuck logic).

Temat można zamknąć. Póki co czekam jak aż MC zrobi reduktor który nie będzie pozwalał na przekraczanie magicznych 600FPS.
Założyłem wątek na FB bo tak było mi wygodniej (by śledzić temat częściej niż mam dostęp do wi-fi). Jeśli chodzi o moją obecność na strzelankach WW2 to faktycznie moja absencja jest dość niska a to głównie ze względu na to że mam aktualnie tylko MC lub często strzelanki są organizowane gdzieś daleko (i zwyczajnie szkoda mi wachy). Nie zmienia to faktu że czasem mam wolny weekend i ruszył bym gdzieś postrzelać, ale np. na ASGW nic się nie dzieje, a na FB widzę że jest zorganizowana większa strzelanka - dlaczego miałbym się nie wybrać? Dlatego poruszyłem wątek ponieważ imprezy te organizowane są na podstawie regulaminu WW2.

Argumenty w stylu jak się nie podoba to zrób własną strzelankę - nie trafiają do mnie, ponieważ łamią wszelkie normy dyskusji. Chyba chodzi o to aby przeciętny kowalski z MC mógł uczestniczyć w większych imprezach i miało to podparcie prawne (regulaminowe).
Ino, system jak system, było wiele strzelanek organizowanych z udziałem MC, oczywiście zdarzył się debil który był debilem i przypierdzielił komuś z bliższej odległości niż powinien, ale zaraz? Taką osobę się banuje, po za tym przypadków nadużycia jest od groma, i często ostatnimi czasy zdarza się że bywają debile które przyłażą i wyprują komuś z AEG'a 560fps z 10m (bo przecież las to może używać 560fps...)


Dlatego ja oczywiście rozumiem obawy że jakiś kretyn przylezie i przestawi sobie reduktor na 600+, jest to w pewnym stopniu dla mnie nie sprawiedliwość, ale bezpieczeństwo dla nas jako ersoftowego środowiska jest najważniejsze - czyż nie?

Wobec tego jako mimo wszystko założyciel tego shitstorm topic'u, uważam temat za póki co wyczerpany i zwyczajnie w świecie można go zamknąć (ale nie wyrzucać).
Otworzy się go jak ustalę już wszelakie kwiestie z MC i zrobią oni reduktory czy inne patałaciajstwa takie które uniemożliwią regulację FPS na powyżej 600+.

Koniec.
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Nelson » 27 lut 2015, o 01:17

Przeto póki co się nie będę pojawiał bo MC jest be xP
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 28 lut 2015, o 15:23

Aby nie było że temat jest dla nas nieistotny, na dzisiejszej strzelance rozmawialiśmy na temat dopuszczenia replik MC do zabawy na WW2. Z 23 obecnych osób nikt nie był za takim rozwiązanie .
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Moses » 28 lut 2015, o 22:45

White a ile osób miało możliwość poznania na tej samej strzelance systemu, zobaczyć jak to wygląda strzela i czy naprawdę jest takie groźne? Póki co społeczeństwo słyszało tylko o wybrykach debili strzelających między innymi aluminiowymi kulkami co stwarza porównanie np do wiatrówki.
Mniej więcej to tak jakby zapytać się rodzin maryjnych czy pójdą na koncert Vadera ;)
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pietras » 1 mar 2015, o 06:39

Moses bez obrazy ale trochę się czepiasz. JA osobiście nigdy tego na oczy nie widziałem ale jest internet i jest YouTube są fora. Przeczytałem, zobaczyłem, oceniłem i to mi wystarczy. Przykładów wole nie sprawdzać na własnej :3:
Avatar użytkownika
Pietras
.
 
Posty: 36
Dołączył(a): 4 wrz 2014, o 18:20
Lokalizacja: Piaseczno / Warszawa
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Chaota » 1 mar 2015, o 15:56

Argument o tym kto widział i używał jest z tej samej kategorii jak ten że się nie Pokazujesz Moses.
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 1 mar 2015, o 16:41

Moses ale nie koniecznie trzeba siadać tyłkiem w ognisko aby wiedzić że Ci się ciepło zrobi :)
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Nelson » 2 mar 2015, o 16:58

Tak apropos FPS - wczoraj na SD miałem przypadek z mancraftem o którym wspominałem wcześniej w komentarzach.
Akcja była na SD - i krew mnie zalała. Ostrzeliwałem się na jakimś większym dystansie (60/70m). Moc ustawiona w MC - 509fps na wadze bb 0,2g). Próbowałem trafić w gościa, i zwyczajnie się nie dało, bo zwyczajnie widział kulkę która w niego leci - krok w bok i tak co strzał... Normalnie z AEG zasypał bym go kulkami i z jednej i z drugiej by nie mógł kulki uniknąć. Stąd jako "snajper" - mam jeden strzał. Wobec tego potrzeba większych FPS nie wynika z jakiś kompleksów/ :fap: że mam więcej FPS... Zwyczajnie w świecie kulka dolatuje szybciej do celu i gość zwyczajnie w świecie nie ma czasu na to żeby zrobić krok w bok bo zanim doleci do niego kulka to mija minuta xF

Ponad to - wczoraj przetestowałem garść kulek 0,4g... Wiało trochę wczoraj i te kulki zwyczajnie w świecie miały jeszcze mniejszą podatność na wiatr. Niestety problemem była moc (509fps na 0,2) oraz komora PDI ustawiona na tę moc do kulek 0,3g.
Mimo wszystko jak bym przestawił komorę HU (co trochę zajmuje) to te kulki leciały by na prawdę daleko i celnie. Ale kłopot polega na tym że przeciwnik te kulki zwyczajnie widzi, a lecą one bardzo wolno i ma czas na reakcję. I tylko dla tego snajperom potrzebna jest większa moc FPS jak już wcześniej wspomniałem a nie dla tego że ktoś ma kompleksy czy inne dziwne rzeczy we łbie.

To tak odnośnie wątku po co komu tyle FPS... Dlatego przy karabinach wyborowych 509fps a 590fps daje ogromną różnicę.
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Nurglitch » 2 mar 2015, o 19:21

Po to Jezus dał człowiekowi czarne i szare kulki :)
"Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput tuum saxum immane mittam."
Avatar użytkownika
Nurglitch
 
Posty: 26
Dołączył(a): 2 sty 2015, o 10:08
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 1SBS / 1Dpanc
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez cAmper » 2 mar 2015, o 20:42

"przeciwnik te kulki zwyczajnie widzi, a lecą one bardzo wolno i ma czas na reakcję"...taaaaa widział, ocenił, schował się za osłonę lub dał dyla na ten przykład na ...lewo za krzaki.

Nelson, błagam daj już spokój, lubię Cię jak każdego na tej kuli ziemskiej, który mi za skórę nie zajdzie i zostaw już ten zabawny temat proszę...kup sobie taniego i niezawodnego kałacha i wpadaj na WW co Sobotę do nas pograć, po ludzku. :mp5: :mp5: :mp5: ;)
cAmper
 

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Quarek » 2 mar 2015, o 22:26

A tak z innej beczki
Rozumiem że volverin i polastar są dopuszczane ?
Jaką mamy gwarancje że posiadacz takiego systemu nie rozkręci karabinka szturmowego powyżej 450fps i będzie walić serią, tam też ma płynną regulacje.
Quarek
 
Posty: 31
Dołączył(a): 7 lip 2010, o 22:57
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Moses » 3 mar 2015, o 07:56

http://forum.wmasg.pl/topic/153089-aeg- ... try2007410
W temacie replik Mancraftowych też jest dyskusja na WMASGu, polecam przeczytanie wątku zainteresowanym.
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Nurglitch » 3 mar 2015, o 20:00

Moses napisał(a):http://forum.wmasg.pl/topic/153089-aeg-vs-hp/#entry2007410
W temacie replik Mancraftowych też jest dyskusja na WMASGu, polecam przeczytanie wątku zainteresowanym.


Brzmi dokładnie, jak pyskusja tutaj. Wzięte z kosmosu założenie, że jeśli ktoś ma broń na gaz, to jest z automatu sadystą i psychopatą, a jeśli AEG to nie jest.
"Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput tuum saxum immane mittam."
Avatar użytkownika
Nurglitch
 
Posty: 26
Dołączył(a): 2 sty 2015, o 10:08
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 1SBS / 1Dpanc
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Dragonowy » 4 mar 2015, o 16:14

To podsycę trochę do ognia. Może trochę O.T. ale..

Zastanawiające jest też, ze niektóre klamki na Gas, mają moc większa niz dozwoloną w CQB, a temu nikt się chyba nie przyjrzał.

Jak wchodzę z repką z dozwolona mocą w CQB to trochę mam stracha, jak ktoś z klamką na gas wyskakuje na mnie. bo niby to przecież boczniak, ale niektóre też mają pierdolnięcie.

Ale to temat raczej na inną bajkę.
A gdy będę szedł ciemną doliną zła, to nie będę sam, wezmę ze sobą ludzi z ..... no właśnie skąd ?

http://www.asgplus.fora.pl/

http://eborowka.pl/
Avatar użytkownika
Dragonowy
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2 lip 2010, o 21:38
Lokalizacja: Stara Róża
White Cross: DEV, ASG+
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Vlad » 6 mar 2015, o 13:51

Dozwolona moc w CQB to 350 i rzadko która klamka ma więcej. Oczywiście jak trafisz z bliska w czuły punkt i tak możesz zrobić krzywdę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Moses » 6 mar 2015, o 18:05

Vlad napisał(a): rzadko która klamka ma więcej.

Dan Wesson
Mark 23
Ruger Mk1
+ wszystkie repliki ładowane Co2. A CO2 nie oznacza ze musi byc z kapsuly 12oz, gdyz juz sa od dawna adaptery umozliwiajace ladowanie z kapsułek bezpośrednio do magazynkow gg
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez yautja » 9 maja 2015, o 11:05

Witam,

Nowe konto, jednak chciałbym dodać coś od siebie w sprawie mancraftów oraz innych systemów zewnętrznego zasilania ze względu na to, że sam miałem z nimi do czynienia.

Obawa o zwiększanie fps w trakcie rozgrywki jest w pełni uzasadniona. W mancrafcie z ich regulatorem podkręcenie to kilka sekund. Zastanawia mnie tylko, czemu ludzie (w tym to i inne warszawskie środowiska) zabraniają używania replik z konwersjami mancraft a zezwalają na użycie wolverine'ow i polarstarów. Wiem, pozostałe dwa systemy są bardzo ciężkie do wykręcenia ponad ustawowe 600fps, ale nie ma np problemu aby z 600fps ciągnąć full auto, gdzie przy mancrafcie nie ma takiej możliwości z racji na brak elektrozaworów.

To byłoby na tyle z mojego "wywodu" :)

Teraz chciałbym poruszyć trochę inną, bardziej rzeczową kwestię. Rozumiem, że podstawowym czynnikiem powodującym banowanie mancraftów i innych systemów jest możliwość szybkiej zmiany ciśnienia podczas rozgrywki po przechronowaniu, a nie zwykła "niechęć do nowinek" tak? Czy w przypadku, jeśli dałoby się kontrolować wszystkich graczy (bo to głównie o to chodzi) używających systemów HPa i pochodnych, systemy takie byłyby dopuszczane do rozgrywek, niezależnie od ich konstrukcji?

Istnieją różnego rodzaju regulatory, które pozwalają mieć pewność, że gracz nie zmieni ciśnienia w replice bez zgody/pomocy organizatora. Oto link do takiego rega: http://hpairsoft.eu/pl/systemy-zasilani ... a-lpr.html

Jego wadą jest brak możliwości podłączenia do mancrafta zasilanego z kapsuł CO2 oryginalnym mancratowskim adapterem (CHYBA). Nie mniej, wszystkie repliki zasilane z butli mogą bez problemu stosować ten regulator, kwestia przejściówek i średnicy wężyka. Takie regulatory są powszechnie stosowane w paintballu i speedballu i uniemożliwiają modyfikowanie ciśnienia w replice/markerze w trakcie gry. Lokowanie odbywa się poprzez zaciągnięcie trytki na końcówce od regulacji i ewentualne zaplombowanie jej na wypadek "gdyby użytkownik chciał uciąć trytkę, zmienić ciśnienie i zatrytkować ponownie swoją replikę". Czyli, krótko pisząc, użycie takiego regulatora (lub innego z tym systemem) eliminuje teoretycznie jedyny powód ograniczający użycie replik HP z rozgrywek.

Zatem - czy osoby używające takiego rega i dobrowolnie pozwalające na zablokowanie go w dowolny sposób przez organizatora po chronowaniu, zostałyby dopuszczone do rozgrywek? Czy jednak w "syndromie mancrafta" chodzi o coś więcej?

Ostatni akapit - mój post nie jest próbą podsycenia burzy wokół tych systemów. Chodzi mi tylko o to, że niektórzy używają systemów HPa nie ze względu na super FPSy, ale ze względu na bezawaryjność pracy, odgłos strzału i możliwości jakie dają te systemy. Czy w momencie gdy można tych użytkowników kontrolować, jest sens banowania ich replik za to, że "boimy się tego czego nie znamy"?

Pozdrawiam

Edytka - https://www.youtube.com/watch?v=Jfz-CDndal4 polecam obejrzenie linka. Oprócz regulatorów z "tournament lockiem" są również tego typu wynalazki dla organizatorów, aby mieli pewność, że repliki nie są rozkręcane na strzelankach.
yautja
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 maja 2015, o 10:45
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Pi White » 9 maja 2015, o 17:12

Yautja dostajesz złotą łopate
Polecam dział dla nowych w celu przywitanie się !!
Odnośnie Twoich pytań na wszystkie padły juz wcześniej odpowiedzi a społeczność weekend warriors podjęła decyzję co do utrzymania zakazu używania replik RAM i MC
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Nelson » 18 maja 2015, o 19:33

Dobra, po nawiązaniu kontaktu z MC, zrobili coś takiego:
http://sklep.mancraft.pl/pl/reduktory/54-reduktor.html
Jakieś pomysły drobne sugestie? Podlazło by to czy jeszcze jakieś ale?
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez cAmper » 18 maja 2015, o 19:43

kamień z serca
cAmper
 

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez TechmaN » 23 gru 2015, o 10:24

@cAmper

"przeciwnik te kulki zwyczajnie widzi, a lecą one bardzo wolno i ma czas na reakcję"...taaaaa widział, ocenił, schował się za osłonę lub dał dyla na ten przykład na ...lewo za krzaki.

Nelson, błagam daj już spokój, lubię Cię jak każdego na tej kuli ziemskiej, który mi za skórę nie zajdzie i zostaw już ten zabawny temat proszę...kup sobie taniego i niezawodnego kałacha i wpadaj na WW co Sobotę do nas pograć, po ludzku.


Obrazek
TechmaN
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 gru 2015, o 10:19
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Repliki Mancraft na strzelankach, wątek Nelsona.

Postprzez Nelson » 28 gru 2015, o 16:08

O tototototo mnie chodzi :fap:
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Organizacja i Regulamin gier na Mazowszu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości