Opłaty za imprezy

Sprawy organizacyjne oraz dotyczące regulaminów, zasad, i zwyczajów.

Moderator: Wokash

Opłaty za imprezy

Postprzez dj » 16 kwi 2015, o 06:39

Minęły wieki od czasu gdy po raz ostatni zabierałem głos w jakiejkolwiek sprawie dotyczącej polskiego ASG, ale jako że ostatnio jakbym się reaktywował, postanowiłem dorzucić swoje trzy grosze w pewnej, nurtującej wydawało by się nie tylko mnie, sprawie. Chodzi o opłaty za imprezy. Środowisko jest świeżo po analnym rozdziewiczeniu dokonanym przez pana B. oraz jego wspólników. To co się tam wydarzyło nie podlega żadnej dyskusji, jednak przy tej okazji została na WMASG poruszona inna sprawa, mianowicie praktyka, którą rzeczony stosował z powodzeniem przez długi okres czasu, a która w owym okresie nie spotkała się z żadną reakcją. Chodzi rzecz jasna o wysokie opłaty za organizację imprez. Praktyka ta, jak się okazuje, jest wciąż stosowana przez innych organizatorów. Ostatnio kolega wysłał mi link z informacją o nadchodzącej imprezie i z zapytaniem czy jedziemy. Czytam i co widzę? 25 zł za wstęp na kilka godzin działań nocnych i kilka godzin działań w dzień. Za wpadnięcie na strzelankę od 10:00 do 15:00 muszę zapłacić 20zł, a nie daj Boże żebym się wcześniej nie zarejestrował, to za obklejenie mnie taśmą i chrono repliki zapłacę 30zł. TRZYDZIEŚCI złotych za taśmowanie i chrono. Wszystko było by wciąż ok, gdyby przy tej okazji orgowie dopisali: profit z imprezy na której przewidujemy obecność 120 osób przeznaczamy na zakup repliki dla teamowego kolegi Mariuszka, czy coś w ten deseń, ale nie, stoi jak wół że impreza jest NON PROFIT i że 20zł x 120 osób pójdzie na POKRYCIE KOSZTÓW. Teraz tak, chłopcy z teamu organizującego strzelankę mogą mieć wydatki o których nie wiem, może te 20-30 zł od osoby ledwo starcza na ich pokrycie, ale na PIERWSZY RZUT OKA wydaje się, że jest to kolejna próba przycięcia paru złotych na środowisku, i znów powtórzę, nie było by w tym nic złego, gdyby org napisał: koszt taki bo poświęcam weekend żebyście się dobrze bawili i chcę mieć z tego choć parę złotych. Wtedy mógł bym zdecydować czy chcę mu dać zarobić moją obecnością i złociszami, czy nie. Ale nie, zamiast tego, powtórzę, stoi jasno że całość jest non profit. Uważam, że w takich sytuacjach organizatorzy powinni jasno, wyraźnie i PUBLICZNIE przedstawiać koszt przedsięwzięcia na osobę, po to właśnie żeby uniknąć kwasów z przeszłości, żeby każdy jasno wiedział na co idą jego pieniądze, nie ważne czy będzie to catering, pojazd, czy nowa replika dla orga. Mogła by to być nowa, dobra i zdrowa zasada mazowieckiego ASG. Co Wy na to?
Nothing is more powerful than love. Except an Apache helicopter. An Apache helicopter has machine guns AND missiles. It is an unbelievably impressive complement of weaponry, an absolute death machine.
Avatar użytkownika
dj
 
Posty: 80
Dołączył(a): 16 sie 2009, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Taktycznobrodzi, 10th
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez Zenek » 16 kwi 2015, o 09:50

Stanowczo protestuję!

Na proszku do prania też chcesz mieć napisane "Właściciel firmy Perła zbiera na nowy helikopter'? I będziesz mógł wybrać który proszek kupić i komu sfinansujesz 'zabawki'? Bzdura! Proszek do prania i impreza ASG to też produkt. Konsument kupując produkt czegoś od niego oczekuje. Wybiera ten który mu odpowiada. Za drogo dla Ciebie? Nie jedziesz! Nie bądźmy takimi pępkami świata - nie wszystko jest dla mnie, dla Ciebie itd.
Jeśli ktoś piszę: Przyjedźcie na imprezę X. Przejedziecie się SKOTem. Zapewniamy dymy, fajerwerki i granaty. Będą Toitoi'e. Będzie pakiet z jedzeniem i piciem. Będzie dron. Będą wozy pancerne. Po imprezie będziecie mieli ekstra fotki! Koszt imprezy 100zł - to na podstawie tego decydujesz czy jesteś w stanie wydać tyle na imprezę. Koniec kropka. Po cholerę chcesz się komuś pakować do portfela?

Sprawa z Bernardem jest o tyle wyjątkowa że, sądząc po reklamie - w kontrze do relacji - organizator nie wywiązał się niemal z niczego. I to jest osobna sprawa. Inna kategoria. Bo to powinno skończyć się pozwem zbiorowym, albo przynajmniej oddaniem polubownym pieniędzy.

Ale nie można teraz, przez jednego pazernego kmiotka, wszystkich mierzyć jedną miarą i wskakiwać wszystkim organizatorom w portfel.
Organizacja imprez to setki ukrytych kosztów, w których znajdziemy np. paliwo za dojazdy na teren w trakcie budowania scenariusza, wydruki map do planowania scenariusza itp. Są to rzeczy których ja jako gracz w trakcie gry nie zobaczę. Ale muszę zdawać sobie sprawę że trudno żeby ktoś kto poświęcał swój czas przez tygodnie jeszcze dokładał kasę do mojej zabawy!
I są ludzie uczciwi, którzy mają pomysł, tygodniami szykują scenariusze żeby wszyscy się dobrze bawili... a Ty dj chcesz im kazać spowiadać się z każdej złotówki?!

System zadziałał jak trzeba. Falkensmród nie wyszedł. Wszyscy o tym wiedzą i nikt do Bernarda jużnie pojedzie. Teraz wszyscy organizatorzy mają pełne gacie przed swoimi imprezami bo widzą siłę środowiska.
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez dj » 16 kwi 2015, o 10:10

Uderz w stół a nożyce się odezwą? :mad: Nie będę o to szat rozdzierał, możesz mieć rację. Zauważyłem jednak, że w całej Polsce biją pianę o to, że B. brał za imprezy po 20 zł i nikt słowa nie powiedział, mimo że w efekcie za te pieniądze ludzie dostawali taśmę i chrono. Podobno i wtedy, gdy ktoś pytał jak ja teraz, to zarzucano mu defetyzm, a potem nagle wszyscy mieli pretensje że nikt nie reagował praktyki B. zawczasu. Może i istnieją ukryte koszta, daaawno temu, kiedy organizowałem imprezę w Woli na której było ok 150 osób, to zbierałem od ludzi po 5zł i starczyło na wszystko co może mi przyjść do głowy. Mapy, taśmy, nawet jakaś pirotechnika, rekwizyty. Czyżby inflacja tak postępowała? Dodatkowo odnoszę wrażenie, że tak wysokie opłaty za imprezy to przypadłość mazowiecka, ale mogę się rzecz jasna mylić. Na koniec, ASG to sport opierający się w bardzo dużej mierze na zasadach Fair Play. Nie rozumiem dlaczego tak ostro, agresywnie i zdecydowanie reagujesz na propozycję nieco bardziej otwartego omawiania kosztów? Jeżeli organizator jest uczciwy, nie powinien mieć nic do ukrycia i chętnie, otwarcie mówić o wydatkach, to w sytuacji kiedy reklamuje swoją imprezę jako non profit.
Nothing is more powerful than love. Except an Apache helicopter. An Apache helicopter has machine guns AND missiles. It is an unbelievably impressive complement of weaponry, an absolute death machine.
Avatar użytkownika
dj
 
Posty: 80
Dołączył(a): 16 sie 2009, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Taktycznobrodzi, 10th
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez Pi White » 16 kwi 2015, o 11:02

Dj nie bardzo dociera do mnie Twoje tłumaczenie co masz na myśli :) Pan B. nie był zbytnio związany z WW to raz, dwa ze świecą szukać było u niego zbyt wielu, nazwijmy to zaawansowanych graczy na imprezach ( bywali sporadycznie) trzy B. Robił imprezy z niskim wpisowym jak na Warszawskie zwyczaje, cztery raczej Warszawska społeczność zareagowała na pomysł F. nie jadąc tam co samo w sobie powinno dać do myślenia pozostałym graczom. Dla mnie organizator może zarobić dowolną ilość pieniędzy za organizowany events, ważne abym się dobrze bawił a nie zaglądał kto ile ma pieniędzy !!!!!!!!!
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez dj » 16 kwi 2015, o 11:06

No dobrze, tak jak pisałem, to są jakieś tam wyłącznie luźne przemyślenia. Osobiście po prostu, gdybym robił imprezę z której chcę mieć parę groszy dla siebie, to bym o tym pisał. Dziwią mnie zwyczajnie wpisowe na 5h jebanki po 30zł od głowy z zaznaczeniem że całość idzie na pokrycie taśmy i chrono :D Macie jednak rację, każdy jest wolnym człowiekiem i może sobie sam zdecydować, czy w takiej sytuacji wystarczająco mu śmierdzi żeby odpuścić taką inicjatywę, czy w to wchodzi.
Nothing is more powerful than love. Except an Apache helicopter. An Apache helicopter has machine guns AND missiles. It is an unbelievably impressive complement of weaponry, an absolute death machine.
Avatar użytkownika
dj
 
Posty: 80
Dołączył(a): 16 sie 2009, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Taktycznobrodzi, 10th
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez yamnick » 16 kwi 2015, o 11:12

Po fuckupie z Falkenhorstem nagle okazało się że (prawie) wszystkim uwierało pobieranie przez Bernarda P zbyt wysokich opłat za taśmowanie i chrono, pojawiły się nawet zarzuty tzw. Warszafka wiedziała ale nie powiedziała o tych niecnych praktykach. Problem jednak polega na tym że gdyby była jakaś ciekawa acz tańsza alternatywa dla Bernardowych strzelanek za 10-15 czy 20 zł to pewnie ludzie by dokonali jedynie słusznego wyboru. Niestety nie było bo mimo że na pewno możliwe jest zorganizowanie fajnej niskobudżetowej imprezy za 5 zł to jakoś nie ma wysypu chętnych żeby to robić.
Osobiście bywałem czasem na Bernardówkach i kilka wspominam całkiem nieźle.
Przypadek Falkenhorsta był zupełnie inny i gdyby uczestnicy dostali to co im obiecano to nikt by się jak sądzę nie analizował kosztów i potencjalnych zysków organizatorów. Jeżeli byłyby te skoty, namioty, wodę, prąd, terenówki , parking i co tam jeszcze nakłamali przy kosztach 100 zł od osoby to [pozostałoby tylko pogratulować talentu biznesowego i zysku circa 25000.

Mając do wyboru nic/null i imprezę płatną na której być może org zarobi (zakładając że czas organizatora nic nie kosztuje) wybiorę to drugie. Zresztą cóż jest złego w zarobieniu kilku złotych za włożony w organizację wysiłek i czas jeżeli organizator dostarczył to co obiecał i zabawa byłą udana.

Piętnując imprezy komercyjne i żądając rozliczenia każdej złotówki lub/i co jest kuriozalne informowania na co zostanie wydany ewentualny zysk owszem moze i uda się je wyeliminować z airsoftowego kalendarza ale obawiam się że powstałej pustki nie zapewnią super-strzelanki czy milsimy za 3.60 PLN.

Gdyby szanowny przedmówca chciał ponownie nawiązać do nożyc i stołu to przypominam że szóstkowe mini-milsimy były albo bezpłatne, albo opłata była symboliczna i nie pokrywała poniesionych kosztów materialnych o czasie nie wspominając
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez dj » 16 kwi 2015, o 11:18

yamnick, ale Was, jak wiadomo, sponsoruje izraelski rząd, więc możecie sobie na to pozwolić :D Powtórzę, bo wyraźnie to umyka szanownym Panom. Nie chodzi mi o pobieranie opłat, tylko o uczciwe stawianie sprawy. Jeżeli biorę po 20zł od łebka za taśmę i chrono to piszę, że komercyjnie, a nie walę ściemę że non profit.
Nothing is more powerful than love. Except an Apache helicopter. An Apache helicopter has machine guns AND missiles. It is an unbelievably impressive complement of weaponry, an absolute death machine.
Avatar użytkownika
dj
 
Posty: 80
Dołączył(a): 16 sie 2009, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Taktycznobrodzi, 10th
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez Zenek » 16 kwi 2015, o 12:11

Jak będziesz organizował imprezę to pisz co chcesz.
Jeśli kolega B, A czy inny C zorganizowałby imprezę za 1000zł od osoby i wywiązałby się z obietnic [np. samochody, helikopter, skoty, pirotechnika itp.] to w czym byłby problem?
Jeśli nie podoba Ci się ta cena to NIE JEDZIESZ. Jeśli uważasz że to strzał w dziesiątkę to płacisz i się bawisz! I do czasu kiedy organizator wywiązuję się z umowy to czemu w ogóle, przez myśl ci przechodzi, żeby ktoś się miał Tobie spowiadać z wydatków?! Zgodziłeś się jechać, dobrze się bawiłeś, to już POZAMIATANE. Nie pojechałeś bo za drogo? To co Cię obchodzi na co poszły pieniądze?

To jest niesamowite w społeczeństwie. Jeden baran zrobi przekręt i od razu całe środowisko ma się zmieniać pod jednego barana. Wielki Brat to ch*j!
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez dj » 16 kwi 2015, o 12:45

Sen, picie soku z rzepaków, seks, albo meliska. Polecam Ci Zenek albo jedną z tych rzeczy, albo najlepiej wszystkie na raz :D Może pomoże też na czytanie ze zrozumieniem. Dla mnie EOT. Nie ma sensu drążyć dłużej tego tematu.
Nothing is more powerful than love. Except an Apache helicopter. An Apache helicopter has machine guns AND missiles. It is an unbelievably impressive complement of weaponry, an absolute death machine.
Avatar użytkownika
dj
 
Posty: 80
Dołączył(a): 16 sie 2009, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Taktycznobrodzi, 10th
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez Pi White » 16 kwi 2015, o 13:13

Proszę o zachowanie pewnego poziomu debaty, bez wulgaryzmów .
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez Zenek » 16 kwi 2015, o 13:48

:shock: Oczom nie wierzę... White mnie upomina o wulgaryzmach... :shock:
;)

Sen, seks i melisa zaliczone ale wciąż irytuje mnie temat przyrównywania każdego do kanciarzy i próby zaglądania w portfel uczciwym ludziom, którzy chcą coś zrobić dla społeczności ASG.
Była impreza za 40zł w ostatnią niedzielę w Woli Wodyńskiej. Był SKOT, pojazdy, piro, teren przygotowany, kiełbasa, napoje, kulki w pakiecie itp. Ale znajdzie się jeden z drugim, którzy i tak będę mówić: 'a czemu nie 20zł!?' i zacznie się smród... Opanujcie się ludzie! I tak jest już niewesoło przez nieszczęsnego Bernarda to na miłość boską nie siejmy fermentu dookoła!

Bardzo serdecznie pozdrawiam... tych uczciwych! :mp5:
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez dj » 16 kwi 2015, o 13:53

Zenek napisał(a): Sen, seks i melisa zaliczone


Zazdroszczę, ja jeszcze 2h w robocie :-(
Nothing is more powerful than love. Except an Apache helicopter. An Apache helicopter has machine guns AND missiles. It is an unbelievably impressive complement of weaponry, an absolute death machine.
Avatar użytkownika
dj
 
Posty: 80
Dołączył(a): 16 sie 2009, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Taktycznobrodzi, 10th
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez Zenek » 16 kwi 2015, o 14:20

Ja mam dziś wolne ;)
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez Pi White » 16 kwi 2015, o 15:48

Musisz zatem Zenku mieć szeroko otwarte cały czas !
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez Ksieciu » 17 kwi 2015, o 00:21

dj napisał(a):Jeżeli biorę po 20zł od łebka za taśmę i chrono to piszę, że komercyjnie, a nie walę ściemę że non profit.


nie napisze że komercyjnie tak bo US nie śpi
Avatar użytkownika
Ksieciu
 
Posty: 467
Dołączył(a): 4 lis 2009, o 19:59
Lokalizacja: Wieża Zła
White Cross: Zen Fighters Milsim Unit (retired)
Na starym Warriorze od: 0

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez Mojito » 17 kwi 2015, o 08:37

Jawność kosztow a tym samym kwota "netto" dla organizatora niech będzie tajemnicą każdego, kto się podejmie zorganizować imprezę. Jaka by kwota nie pozostała na czysto dla orga, zawsze się znajdzie ktoś dla kogo będzie za wysoka. Sam zacząłem przygodę na strzelance u Bernarda i przyznam, że dopiero teraz zdałem sobie sprawę, iż faktycznie zapłaciłem 20zl za tasme i chrono. Ale dla człowieka w zauroczeniu to było mało istotne.
Moim zdaniem, są rzeczy które należy mierzyć stopniem zadowolenia po imprezie i na tym koniec. Idąc tokiem myślenia autora tematu na horyzoncie widzę, kasę fiskalną, paragony a na końcu US...
- Tato, a co to jest RESP?
- To takie miejsce, gdzie trafiony gracz odżywa i może dalej się strzelać.
- Aha to juz wiem, i np. tam im odrastają nogi.
- yyyyyy...
Avatar użytkownika
Mojito
 
Posty: 93
Dołączył(a): 29 wrz 2014, o 08:45
Na starym Warriorze od: 0

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez pablito » 17 kwi 2015, o 09:16

seeerio znowu taki temat? jeszcze Wam się nie znudziło?

Biegamy ze sprzętem za kilka tysięcy na plecach, a żyłujecie 10-20pln za ogarnięcie jebanki?

Oczywiście z Falkenhorstem to było jawne, chamskie przegięcie pały w każdy możliwy sposób i takie coś kwalifikuje się jedynie cios w nos...ale jakoś nie zauważyłem żeby którykolwiek z pieniaczy zorganizował w tamtym czasie (bernardówki) cokolwiek choćby na minimalnie zbliżonym poziomie do Tour de Mokry czy czegokolwiek podobnego, mało tego wszyscy jeździli i nikt nawet nie pisnął...cały warrior jeździł pomimo, że Berni podpięty był wtedy głownie pod kurdelki.

Oczywiście w tej chwili White, Gofer, Levro robią jebanki, które mają ręce i nogi i w końcu przypominają Warriora sprzed kilku lat, ale reszta tylko łazi i jęczy.

Jeśli dj zrobisz kilka imprez non profit nawet na MŁ, będzie na nich po 200+ to obiecuję, że będę zbierał dla ciebie kulki po strzelance, ale jeśli jedyny cel to bicie piany i narzekanie to właź do dziury, z której wylazłeś.

...ale chwila zapomniałem, airsoft jest za darmo i dla ludu. Już do wyrzygania nudne jest to jęczenie.
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez cAmper » 17 kwi 2015, o 20:34

"Jeśli dj zrobisz kilka imprez non profit nawet na MŁ, będzie na nich po 200+ to obiecuję, że będę zbierał dla ciebie kulki po strzelance, ale jeśli jedyny cel to bicie piany i narzekanie to właź do dziury, z której wylazłeś"... :lubie: :mp5: :lubie: :mp5: ... zamiatać mogę teren i taśmować gratis jak trzeba... :mad:
cAmper
 

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez dj » 17 kwi 2015, o 21:15

Księciu, dziękuję że jako JEDYNY zrozumiałeś o czym piszę, reszcie Panów bijących pianę odpowiadać po raz enty nie będę. Peace, EOT i do zobaczenie na imprezie.
Nothing is more powerful than love. Except an Apache helicopter. An Apache helicopter has machine guns AND missiles. It is an unbelievably impressive complement of weaponry, an absolute death machine.
Avatar użytkownika
dj
 
Posty: 80
Dołączył(a): 16 sie 2009, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Taktycznobrodzi, 10th
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez Zenek » 17 kwi 2015, o 21:44

Rozumienie nie polega na odpisywaniu według oczekiwań rozmówcy ;)
Może chciałeś żeby temat poszedł w stronę bicia piany na Bernarda ale jak dla mnie idziesz w stronę biurokratyzacji, a to nigdy nie jest dobra droga.
Mojito napisał(a):Idąc tokiem myślenia autora tematu na horyzoncie widzę, kasę fiskalną, paragony a na końcu US...

Boże broń przed kasą fiskalną!
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez Pi White » 17 kwi 2015, o 22:47

Najzabawniejsze jest to iż prym w rozmowie wiodą osoby które nigdy nie zorganizowały nawet pół imprezy :)
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez Zenek » 17 kwi 2015, o 23:48

Kolega White to widzę bardzo lubi swoj status Moderatora i lubi o nim przypominać ;)

A poza tym to gdzie tu dowcip? To jest temat dla 'organizatorow'? Reszta nie może się wypowiedzieć?
Uczciwie zarabiam na życie i z uczciwie zarobionych opłacam przyjemności, tj. imprezy asg. To, wydaje mi sie, daje mi prawo do wypowiedzi na temat 'oplat'. A nie to czy organizowałem całą, pół czy ćwierć imprezy.
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez LEVRO » 18 kwi 2015, o 08:55

Temat dotyczy imprezy pod patronatem SOIA która się jeszcze nie odbyła a do tego tworzy się MSA z legitymacjami mających oczy szeroko otwarte na święto-jebliwych organizatorów . Na wydarzeniu FB można bezpośrednio i konkretnie zapytać w tej sprawie . Nawet jeśli kolega ma jakieś propozycję uwzględniające dobrą zabawę to należy się zapisać i mieć lepsze rozeznanie. ;)
Łączy nas Siła & Pasja :)
Avatar użytkownika
LEVRO
 
Posty: 250
Dołączył(a): 11 paź 2011, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa Praga-Północ
White Cross: Joker Boys
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez Pi White » 18 kwi 2015, o 08:56

Zenku co ma status moderatora do mojej wypowiedzi .???? A dwa aby faktycznie ocenić koszta zrobienia imprezy wypada choć jedną popełnić aby mieć o tym jakieś pojęcie ! Wiesz my juz mamy kilka komisji co to się super zna na samolotach bo często lata i mieszka kolo lotniska ;)
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez Zenek » 18 kwi 2015, o 09:23

Widzę że nawet organizować nie powinienem bo wcześniej tego nie robiłem :o :o :o

Źle trafiłeś kolego. Bo może i nie robiłem jeszcze 'połowy imprezy' asg, ale myślę że to mniej skomplikowane niż organizacja eventów na kilka tysięcy osób na festiwalach muzycznych. A na tym się znam.
Coś nie coś wiem o kosztach takich imprez. Wiec proszę nie wyjeżdżaj mi tu jak ojciec dyrektor z pouczeniami...

... a porównania do Macierewicza to już całkowite przegięcie ;)

Kończę bo nie wiedzieć dlaczego moje wypowiedzi spowodowały ze Moderatorowi podskoczylo ciśnienie ;) i konstruktywna rozmowa zamienia się w popyskowke.
To nie jest temat o organizacji imprez jako takiej tylko o OPŁATACH.
Pozdrawiam!
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez LEVRO » 18 kwi 2015, o 09:33

Zenku , nie każdy musi wiedzieć co kto w życiu robił by mieć podstawy do dyskusji , a ojciec dyrektor przynajmniej posiada Radio Maryję :)
Łączy nas Siła & Pasja :)
Avatar użytkownika
LEVRO
 
Posty: 250
Dołączył(a): 11 paź 2011, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa Praga-Północ
White Cross: Joker Boys
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez Mojito » 18 kwi 2015, o 13:18

WhiteKaszyn napisał(a):Najzabawniejsze jest to iż prym w rozmowie wiodą osoby które nigdy nie zorganizowały nawet pół imprezy :)


Kwestia poczucia humoru, tylko nie wiedziałem, że forum posiada moralny regulamin prawa do głosu.
- Tato, a co to jest RESP?
- To takie miejsce, gdzie trafiony gracz odżywa i może dalej się strzelać.
- Aha to juz wiem, i np. tam im odrastają nogi.
- yyyyyy...
Avatar użytkownika
Mojito
 
Posty: 93
Dołączył(a): 29 wrz 2014, o 08:45
Na starym Warriorze od: 0

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez Pi White » 18 kwi 2015, o 15:00

Oj Zenku Zenku, widzę że strasznie spięty jesteś :) i pisząc o podniesionym ciśnieniu miałeś na myśli siebie nie mnie, z moim krwiobiegiem jest wszystko ok zapewniam Cię :) Musze Cię też poinformować iż nie jesteś pepkiem świata i nie wszystko co pisze skierowane jest do Ciebie . Absolutnie nie interesuje mnie czy w życiu pasiesz świnie czy organizujesz koncerty ale jaki ma to związek z imprezami asg ? Nie bardzo też rozumiem gdzie wyczytales iż mam coś przeciwko temu abyś organizował imprezy ? Organizuj je co tydzień z doświadczeniem jakie posiadasz jak piszesz wierze ze staniesz się super organizatorem :)

Osobna sprawa to już prywatne pytanie masz jakiś kompleks z tym moderatorem czy jak ? Piszesz o tym w każdym poście tylko po co ? Coś ci wywaliłem czy fakt iż jestem moderatorem zabrania mi pisania na forum ? Co do sprowadzania rozmowy do " pyskowki " masz rację starasz się sprowadzić tę rozmowę do tego poziomu od pierwszego postu .
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez Zenek » 18 kwi 2015, o 17:45

Dzięki że mi wytłumaczyłeś.
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez Schwarz » 18 kwi 2015, o 18:36

O co ta cała dyskusja?

dj pobiadolił że imprezy są opisane non profit, chociaż wie doskonale czemu tak jest i być musi (czyli ewentualne problemy ze skarbówką). Temat słaby, chociaż rozumiem, że jak się płaci, to coś by człowiek jednak tam wymagał więcej niż stworzenie wydarzenia na fb i arkusza w googledocs do zapisów.

Mnie irytuje w temacie skarbówki fakt, że fuckhorst został zgłoszony bo się nie udał, ale gdyby się udał to każdy by miał fiskusa w dupie. Jak dla mnie strzał w stopę i wielki cios w ludzi, którzy by chcieli za swój wysiłek jakąś kasę. Teraz będą się bali, że jakaś jęczydupa ich zgłosi, bo impreza się nie podoba (stretch za mało czarny, albo mapka z googla a nie geoportalu).

Co do dyskusji ad personam, to proponuję załatwiać osobiste niechęci na PW, bo to nie fejs i takie pierdoły tu nikogo nie obchodzą.



pozdro :wet:
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez Schwarz » 18 kwi 2015, o 20:19

LEVRO napisał(a):... do tego tworzy się MSA z legitymacjami mających oczy szeroko otwarte na święto-jebliwych organizatorów...



To jest piękna historia. Ludzie dali się namówić szerzej nieznanemu Bernardowi na wydanie kupy kasy i te same osoby dają się namówić szerzej nieznanemu Phoenixowi do... no rewolucją tego nie nazwę, ale jestem pod wrażeniem braku umiejętności w wyciąganiu wniosków. Osobiście uważam to za inicjatywę raczej niewartą uwagi. Nie znam ich i nic im do tego jaką imprezę bym chciał zorganizować. A nazwa jest wręcz nadużyciem, bo sugeruje działanie w imieniu jakiejś większej grupy, co oczywiście nie jest prawdą. W skrócie - mogą sobie :3: podetrzeć tymi legitymacjami.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez Pi White » 18 kwi 2015, o 22:08

No ja raczej też w kolejce po legitymację MSA się nie ustawię :D
Schwrz zgodnie z Twoją prośbą zmieniam avatara, mm nadzieję iż ten jest w zupełności zgodny z regulaminem i pozwoli spokojnie spać wszystkim zainteresowanym :D
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez GRZYBU » 28 kwi 2015, o 14:24

ooo od razu lepiej mi się śpi od czasu kiedy avka zmienileś Biały :-D Dzięki!

A tak swoją drogą to wyjaśnijcie mi orgi jeden fakt - na większości jebanek "zorganizowanych" ludzie piszą że kasa idzie na chrono i coś tam.
To ktoś wynajmuje chrono na imprezy, czy ktoś po jednej strzelance zwraca sobie koszt jego zakupu? nie mam nic przeciwko temu ale pytam z ciekawości po prostu.
Za 10zł od 100 osób można kupić chrono i zapłacić dniówkę kilku osobom które będa mierzyły przez te 2h..... na kolejnej imprezie tego orga znowu płacimy za chrono?

Podoba mi się pomysł Whitea że za kasę z imprezy sa kupowane nagrody losowane wśród uczestników którzy zostaną do końca....dzięki temu mniej osób uciekało wcześniej z gry.
Avatar użytkownika
GRZYBU
 
Posty: 852
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 09:46
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Opłaty za imprezy

Postprzez Pi White » 28 kwi 2015, o 18:28

Grzyb wydaje mi się iż pisząc o chrono raczej mają na myśli koszt kulek :)
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006


Powrót do Organizacja i Regulamin gier na Mazowszu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości