Ostrzeżenie z WMASG

Sprawy organizacyjne oraz dotyczące regulaminów, zasad, i zwyczajów.

Moderator: Wokash

Ostrzeżenie z WMASG

Postprzez Schwarz » 10 mar 2011, o 10:16

Vault13 napisał(a):Witam wszystkich.

Miałem dość niedawno bardzo nieprzyjemną sytuację. Pozyczyłem jednemu z ludzi na strzelance replikę. (MB003 Wella), ponieważ jego odmówiła posłuszeństwa. W niedługim czasie okazało sie że osoba której pożyczyłem replikę zwiała ze strzelanki (wraz z moją własnością). Kontakt do gościa miałem, dosć szybko skontaktowałem sie i usłyszałem ze to przez przypadek i replika jest u innego gościa (który również był na tej strzelance). Tutaj sprawa się skomplikowała - najpierw jegomość pisał że replika teraz należy do niego i jej nie odda. Po długiej dyskusji zażądał 150zł za oddanie MOJEJ repliki. Oczywiscie było to absurdalne, bo to równowartosć 3/4 ceny nowego karabinu. Mając paragon zacząłem powoli grozić rozwiązaniem sporu na drodze prawa. W końcu napisałem do dowódcy jego grupy - wtedy dopiero gostek ugiął się i zażekł się ze odda mi replikę. Spotkałem sie z nim w centrum warszawy. Przyszedł w obstawie kilku dresów (wbrew umowie o spotkaniu w cztery oczy) i oddał mi starannie zapakowaną replikę. Byłem sam ale podejrzewałem już na co moze stać niedoszłego złodzieja. Po powrocie do domu okazało się ze karabin jest cały w częściach, lakier został zdarty papierem ściernym i brakuje wielu ważnych części. napisałem natychmiast do dowódcy grupy, ale odpisał mi że sprawców było dwóch i niewiadomo który zniszczył mi replike, a on nie moze w tym wypadku wyciągnać konsekwencji bo nie wie kto był tym "niszczycielem". Na tym kontakt z jego ekipą się urwał.

Nie chce dochodzić sprawiedliwości, bo w tym momencie nie mogę już nic zrobić, bo replikę otrzymałem a zniszczyć mogły dwie osoby i każda zarzeka sie że to ta druga to zrobiła.

Chodzi mi poprostu o wyeliminowanie takich osób ze srodowiska. To była zwyczajna kradzież, na szczęście nieudana. I by było ciekawiej otrzymałem replikę nadającą sie właściwie na smietnik (gdzie znajde brakujacy zespół mechanizmu spustowego do mb003?).

Oto dane OBU niedoszłych złodziei:

Imię i nazwisko: ****** ********, Nick na wmasg: ******
Imie i nazwisko: **** ********, Nick na wmasg: ********

Apeluje, by tych dwóch panów zapłaciło za to co zrobiło zakazem wstępu na wszelkie większe strzelanki. To co zrobili to już przegięcie na całej linii i próba igrania z prawem. Nie powinno być miejsca dla takich ludzi w środowisku airsoftowym. Apeluję o wpisanie tych danych na "czarne listy" organizatorów większych strzelanek.

Pozdrawiam


link

(Dane wygumkowane, jednak dostępne w linkowanym wątku)
Ostatnio edytowano 12 mar 2011, o 15:26 przez Schwarz, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Ostrzeżenie z WMASG

Postprzez Brunner » 10 mar 2011, o 23:35

O ile, ten tekst jest prawdą, a cała sytuacja jest rzetelnie przedstawiona. To można tylko napisać, co to za dwa pedalskie hujki!?
Niestety, nie znam kolegi Vault13 ani tych dwóch "wygumkowanych" panów. Dlatego pytanie: czy ktoś taką wersję może potwierdzić? (Dobrze, by było jak by był to człowiek cieszący sie dużym zaufaniem, w środowisku:) a nie z konta założonego dziś)
Bo narazie to był bym ostrożny nawet z podawaniem nicków.
Poza tym. Ktoś wogóle kojarzy tych dwóch? To jakieś nowe worriorowe nabytki? Czy cała ta sytuacja miała miejsce na worriorowej strzelance na qurde czy gdzie? Sporo pytań:) Ale odkąd niedziele padły na ryj:) Jeżdżę głownie na fatahowe niedziele i nie jestem tak w temacie. Ale jednak nie chciał bym mieć do czynienia z takimi osobnikami gdziekolwiek. Dlatego był bym wdzięczny jeśli ktoś mógłby dokładniej naświetlić całą sprawę.

Co do wygumkowania imion i nazwisk to Szchwarcu oczywiście słusznie zrobił, bo to jest teraz paragraf a informacje też nie do końca sprawdzone. Ale jeśli będzie wiedza w temacie i potrzeba, to spokojnie będzie można podać: nicki i profile, w tym linki do wszelkich portali społecznościowych (z danymi umieszczonymi przez te osoby) podobnie jest chyba też, ze zdjęciami własnoręcznie umieszczonymi w sieci. Nie wiem tylko do końca jak jest z ogólno-dostępnymi zdjęciami z imprez asg gdzie jest wyraźny wizerunek?

Jeszcze do kolegi Vault13
Jeśli to nie były jakieś wasze finansowe rozliczenia, które tych dwóch kolegów próbowało w tak nieudolny sposób rozliczać:)
To idz z tym przynajmniej na policje, dobrze ,zebyś miał choć papier ,że zgłosiłeś. Szczególnie ,że wartość przedmiotu jest powyżej 200zł. Możesz też zgłośić te zastraszanie na co ci ślą na PW. To wprawdzie dla policji sprawa mniejszej wagi ale będzie do kompletu, im więcej w aktach tym lepiej. Innych porad na forum ogólnym raczej nie dostaniesz:) Chyba ,że ktoś bardzej obyty ma jeszcze jakiś legalny pomysł.
Nie rozumiem też czemu nie sprawdziłeś zawartości przy odbiorze? Szczególnie ,ze już wiedziałeś ,ze nie można tym ludzią ufać. ----OM!

Jeśli to wszystko prawda, to nie można robić precedensu i dać jasny sygnał ,że tacy ludzie nie mają czego szukać w asg, i w tym przypadku wiele zależy od twojej postawy w tej całej sprawie.
Jednym słowem: Takim kurwom się nie odpuszcza.
Staraj się wyglądać głupio - przeciwnik może mieć mało amunicji i nie będzie chciał jej marnować na Ciebie.
Avatar użytkownika
Brunner
 
Posty: 305
Dołączył(a): 31 paź 2009, o 17:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ccs
Na starym Warriorze od: 0

Re: Ostrzeżenie z WMASG

Postprzez Schwarz » 11 mar 2011, o 03:01

Tak jak napisałeś, dopóki ktoś tego nie potwierdzi, to mogą to być zwykłe pomówienia, stąd usunięte nazwiska.

Zobaczymy co z tego wyniknie. Miałem tego w ogóle nie zamieszczać, ale były PW z prośbą o skopiowanie wątku.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Ostrzeżenie z WMASG

Postprzez FIA Skoczek » 11 mar 2011, o 08:16

W sprawie pojawiły się niejako "nowe" tropy :-), sytuacja się zaostrza. Fakt że osoby uczestniczące w całym zajściu mają poniżej 20 lat nie zmienia w moim zdaniu niczego. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, takich ludzi powinno się piętnować i wystawić na czarną listę.
Avatar użytkownika
FIA Skoczek
 
Posty: 34
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 13:51
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FIA
Na starym Warriorze od: 0

Re: Ostrzeżenie z WMASG

Postprzez Sevi » 11 mar 2011, o 12:31

Aktualnie kolega Vault13 jeżeli jest pełnoletni powinien zgłosic na Policji zniszczenie lub uszkodzenie mienia z Art.288Par1KK jeżeli wartości szkód wynosi powyzej 250zł.
Avatar użytkownika
Sevi
 
Posty: 412
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 15:59
Lokalizacja: WWa
White Cross: Core-Team
Na starym Warriorze od: 0

Re: Ostrzeżenie z WMASG

Postprzez Wokash » 11 mar 2011, o 12:40

Akurat kwota 250 zł nie ma tu nic do rzeczy... bo poniżej jest art. 124 Kodeksu Wykroczeń... to jest chyba w tej sprawie najdziwniejsze... cały czas słychać nawoływania do samosądu... a jeśli faktycznie doszło do umyślnego zniszczenia repliki to jest jeszcze przeca normalny Sąd... Jasne, że nie jest to droga ani prosta ani gładka... ale za wciągniecie kogoś do bramy i obicie mu gęby (pomijając, że jest to niekulturalne) można dostać bardziej po plecach niż zniszczenie mienia...

Edit:
Ja już pomijam to, że dalszymi PeWami (o ile faktycznie były) chłopaki pojechali przez art. 190 KK i tak na oko 216 KK...
Natomiast na amatorów wciągania do bramy to sugeruję przeczytać... art. 156 KK i następne... a jak jaki debil postanowiłby dokonać dodatkowo retrybucji to można jeszcze w zależności od okoliczności zajrzeć w 280 KK lub 191 prg 2 KK.
Generalnie złożenie zawiadomienia do prokuratury do nie jest taki zły pomysł...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Ostrzeżenie z WMASG

Postprzez Schwarz » 11 mar 2011, o 13:06

Mi wychodzi, że to są dzieciaki. Zobaczymy. Raczej kontakt rodzic - rodzic potrzebny a nie prokuratura. Tak czy owak, z czymś takim się jeszcze nie spotkałem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Ostrzeżenie z WMASG

Postprzez Wokash » 11 mar 2011, o 13:11

Jak mają ponad 17 lat to wg KK są pełnoletni, a niżej Sąd Rodzinny i Opiekuńczy... ale mam nie jasne wrażenie po Twoich rewelacjach z netu (kto co i jak), że jest to raczej przykład obecnego poziomu wychowania dzieciaków...
Idąc za złotą myślą Patrona mojego liceum... Rzeczpospolite będą bardzo barwne...
Ale fakt, że wychowanie bezstresowe jest przyczyną wielu dziwnych zachowań...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Ostrzeżenie z WMASG

Postprzez Laufer » 11 mar 2011, o 17:51

Brunner napisał(a):Nie wiem tylko do końca jak jest z ogólno-dostępnymi zdjęciami z imprez asg gdzie jest wyraźny wizerunek?


Osoby, które stanowią jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz czy impreza publiczna są pozbawione prawa do decydowania o rozpowszechnianiu swojego wizerunku. Zatem rozpowszechnianie wizerunku nie wymaga zezwolenia, jeżeli stanowi on jedynie element całości - tzn. w razie usunięcia wizerunku nie zmieniłby się przedmiot i charakter przedstawienia. Przy czym należy pamiętać, że wyłączenie ochrony wizerunku nie działa, jeżeli mamy do czynienia z portretem konkretnej osoby, tyle że utrwalonym właśnie przy okazji imprezy publicznej, czy przebywania na wolnym powietrzu (czyli jego wizerunków skadrowanych)
Osoba, która jest na zdjęciu ma prawo sprzeciwić się takiemu upublicznieniu zarówno z powodu sposobu w jaki został przedstawiony jej wizerunek, jak i w celu uzyskania wynagrodzenia za udzielenie zgody. Przy czym okoliczność, że rozpowszechnienie wizerunku nastąpiło za zgodą portretowanego, nie zwalnia osób, które zamierzają dalej rozpowszechniać taki wizerunek, od uzyskania ponownej zgody ze strony portretowanego(!)

Historia niewątpliwie obrzydliwa.
Właściwie zgłoszenie zawiadomienia, to dobre wyjście. Może nie chodzi tyle o kasę, co o zasadę. A środowisko asg swoją drogą - bo kto będzie chciał grać z kimś o takim podejściu - niech tylko sprawa się rozdmucha i potwierdzą się oskarżenia.
Avatar użytkownika
Laufer
 
Posty: 43
Dołączył(a): 17 kwi 2010, o 11:53
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: -
Na starym Warriorze od: 0

Re: Ostrzeżenie z WMASG

Postprzez Dalej » 11 mar 2011, o 18:07

Zdjęcia zawsze można rozpowszechnić sobie prywatnie, kiedyś chyba już tak zrobiliśmy.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Ostrzeżenie z WMASG

Postprzez Schwarz » 12 mar 2011, o 00:07

Jak się okazało, to ściema. Temat mimo wszystko kapitalny jako ostrzeżenie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Ostrzeżenie z WMASG

Postprzez Wokash » 12 mar 2011, o 09:26

Skubany... nie mógł się podobno z szefem teamu dogadać...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Ostrzeżenie z WMASG

Postprzez Goorock » 12 mar 2011, o 10:26

U mnie też leży replika kolegi z teamu...hehe.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Ostrzeżenie z WMASG

Postprzez Dragonowy » 12 mar 2011, o 16:23

Jeśli chodzi o zdjęcia z imprez ASG, to może warto w regulaminie zaznaczyć, że biorąc udział w imprezach ASG uczestnik zgadza się także na publikowanie zdjęć na portalach ogólno dostępnych.

Inaczej to kiła może być.
A gdy będę szedł ciemną doliną zła, to nie będę sam, wezmę ze sobą ludzi z ..... no właśnie skąd ?

http://www.asgplus.fora.pl/

http://eborowka.pl/
Avatar użytkownika
Dragonowy
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2 lip 2010, o 21:38
Lokalizacja: Stara Róża
White Cross: DEV, ASG+
Na starym Warriorze od: 0

Re: Ostrzeżenie z WMASG

Postprzez moron » 12 mar 2011, o 20:59

Tak po prawdzie to taka zgoda powinna byc pisemna (ale my i tak cos takiego mamy w regulaminie ;P)
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: Ostrzeżenie z WMASG

Postprzez Devil » 13 mar 2011, o 10:31

No i co wynikło na Wmasgu? Bo jak próbuję przeczytać ten wątek, to pomimo zalogowania wyskakuje mi komunikat o braku uprawnień do czytania...
Strzelałem do hipsterów, zanim stali sie modni.
Avatar użytkownika
Devil
 
Posty: 876
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 19:13
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: BOFH i wystarczy.
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Ostrzeżenie z WMASG

Postprzez Wokash » 13 mar 2011, o 10:41

Hm... puki mogłem tam czytać to wyszło, ze autor wątku był szefem grupy, z której byli ci gości co mu replikę zepsuli... do tego nakłamał, że wcale nim nie był... jak Schwarz zauważył, że to dziwne bo mają zbieżne dane (Schwarz mnie przeraża...)... to stwierdził, że to dawne czasy i się nie przyznaje...
W sumie psucie repliki przez kolegów też boli i jest bardzo nie ładne ale powoli to wyglądało na coraz bardziej chorą akcję...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Ostrzeżenie z WMASG

Postprzez Schwarz » 13 mar 2011, o 10:44

Vault13 po dokładniejszym wypytaniu okazał się gościem występującym pod kilkoma nickami, skonfliktowanym chyba z każdym z kim się da 15 latkiem. Oszukał nas wmawiając i zarzekając się, że z innymi osobami nie ma nic wspólnego. Przyłapany na tym walnął typowego dla nastolatka focha i zniknął. Żadnego dowodu nie przedstawił, cała sytuacja to pewnie jakiś wymysł, żeby się odegrać na kolegach za... Za cokolwiek w zasadzie, bo chłopak konfliktowy.

Oszukiwano nas prosząc o zaufanie i poparcie.

Temat wyjątkowo dobry jako ostrzeżenie, ale nie przed jakimiś mistycznymi niszczycielami, a dla osób myślących że są anonimowe i po zmianie nicka nikt ich nie rozpozna.

Jak tylko udało się powyższe ustalić wątek zamknięto i schowano w czeluściach internetu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008


Powrót do Organizacja i Regulamin gier na Mazowszu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości