Liga Action Air IPSC - pytania

Sprawy organizacyjne oraz dotyczące regulaminów, zasad, i zwyczajów.

Moderator: Wokash

Liga Action Air IPSC - pytania

Postprzez Yarlan » 28 cze 2011, o 09:32

Czołem.
Z racji tego, że sporo osób co i rusz ma różnego typu i rodzaju pytania związane z Ligą Action Air oraz IPSC, często one się powtarzają - chcę zrobić fajne FAQu tak by każdy mógł sobie odpowiedzieć sam :)
... więc - jeżeli ma ktoś jakieś dręczące pytania uniemożliwiające start w zawodach LAA - pytać!
Tu, na PW, na mejla.

Szczegóły odnośnie ligi na: www.actionair.pl

PZdr.
Y.
Avatar użytkownika
Yarlan
 
Posty: 455
Dołączył(a): 4 lis 2009, o 16:45
Lokalizacja: Mazowsze
White Cross: Kompania Nigdy Już
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Liga Action Air IPSC - pytania

Postprzez Tom » 28 cze 2011, o 16:30

Ja mam pytanie, czemu 20h po zakończeniu zawodów nadal nie ma wyników, skoro mogłeś je wprowadzić w nocy, a odespać kiedy indziej? :P
Avatar użytkownika
Tom
 
Posty: 180
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:46
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Liga Action Air IPSC - pytania

Postprzez Xasistis » 28 cze 2011, o 18:27

20h to byłby rekord.
Z reguły wyniki się ukazuja w ciągu tygodnia.
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Liga Action Air IPSC - pytania

Postprzez Yarlan » 29 cze 2011, o 10:53

Jak to, Tom - pzecie wyniki swoje widziałes w dniu zawodów, nawet sie pod nimi podpisałeś :)
Avatar użytkownika
Yarlan
 
Posty: 455
Dołączył(a): 4 lis 2009, o 16:45
Lokalizacja: Mazowsze
White Cross: Kompania Nigdy Już
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Liga Action Air IPSC - pytania

Postprzez Yarlan » 29 cze 2011, o 12:04

A jeżeli o ranking pytacie to jest na stronie: actionair.pl
Avatar użytkownika
Yarlan
 
Posty: 455
Dołączył(a): 4 lis 2009, o 16:45
Lokalizacja: Mazowsze
White Cross: Kompania Nigdy Już
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Liga Action Air IPSC - pytania

Postprzez Tom » 10 lip 2011, o 20:40

Czy na zawodach można stosować do replik G17 następujące magazynki http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/pro ... atid=&cat= ?
Avatar użytkownika
Tom
 
Posty: 180
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:46
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Liga Action Air IPSC - pytania

Postprzez Yarlan » 10 lip 2011, o 22:02

Po obrazku ciężko stwierdzić. Magazynek nie może wystawać z pistoletu więcej niż 20mm. Jeżeli mieści się w 2 cm - to luz.
Avatar użytkownika
Yarlan
 
Posty: 455
Dołączył(a): 4 lis 2009, o 16:45
Lokalizacja: Mazowsze
White Cross: Kompania Nigdy Już
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Liga Action Air IPSC - pytania

Postprzez Tom » 26 wrz 2011, o 11:47

Zacząłem czytać PDFa z zasadami i mam pierwsze pytanie (a będzie pewnie więcej :P):

Według mnie z punktów 4.2.2 i 4.2.2.1 wynika, że papierowe cele karne muszą mieć obwódkę, która nie jest celem karnym. Czy dobrze to zrozumiałem?
Avatar użytkownika
Tom
 
Posty: 180
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:46
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Liga Action Air IPSC - pytania

Postprzez Yarlan » 26 wrz 2011, o 13:54

Tak. W przypadku mini IPSC, czyli jedynej koszernej tarczy do AAIPSC - szerokości 3mm.
Avatar użytkownika
Yarlan
 
Posty: 455
Dołączył(a): 4 lis 2009, o 16:45
Lokalizacja: Mazowsze
White Cross: Kompania Nigdy Już
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Liga Action Air IPSC - pytania

Postprzez Tom » 27 wrz 2011, o 07:54

Przeczytałem, moje pytania:

8.2.5 i 10.5.11 - czy w trakcie przebiegu na torze wolno chować do kabury załadowaną broń?
załącznik C1, punkt 6.c - czy jeśli ostrzelam poper i się nie przewróci, to muszę przerwać bieg i zażądać sprawdzenia, czy jest skalibrowany, czy mogę dokończyć bieg i po nim zażądać kalibracji?

10.2.11, 10.2.11.1 - nie rozumiem tych punktów, czy możesz je wytłumaczyć?

Widzę, że w tym sezonie nie stosowaliśmy się w pełni, do tych przepisów (np. 4.2.2.1, 9.4.5.2). Czy w najbliższym sezonie planujemy stosować się w pełni do przepisów? Jeśli nie, to czy mógłby powstać jakiś dokument pokazujący, jakie są różnice między tymi przepisami, a tym, co stosujemy?
Avatar użytkownika
Tom
 
Posty: 180
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:46
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Liga Action Air IPSC - pytania

Postprzez Yarlan » 27 wrz 2011, o 09:23

Tom napisał(a):Przeczytałem, moje pytania:

8.2.5 i 10.5.11 - czy w trakcie przebiegu na torze wolno chować do kabury załadowaną broń?
załącznik C1, punkt 6.c - czy jeśli ostrzelam poper i się nie przewróci, to muszę przerwać bieg i zażądać sprawdzenia, czy jest skalibrowany, czy mogę dokończyć bieg i po nim zażądać kalibracji?

10.2.11, 10.2.11.1 - nie rozumiem tych punktów, czy możesz je wytłumaczyć?

Widzę, że w tym sezonie nie stosowaliśmy się w pełni, do tych przepisów (np. 4.2.2.1, 9.4.5.2). Czy w najbliższym sezonie planujemy stosować się w pełni do przepisów? Jeśli nie, to czy mógłby powstać jakiś dokument pokazujący, jakie są różnice między tymi przepisami, a tym, co stosujemy?


Tak - broń możesz schować do kabury albo rozładowaną, albo w stanie zgodnym z ze stanem gotowości broni (8.1) Przepis mówi głównie do osoby projektującej tory, by nie wymyśliła sobie w opisie nakazu chowania broni do kabury. Pamiętaj, że wyjmowanie broni w cooperze (lub chowanie jej tam) - to dekwa!

Przebieg przerwać możesz ty - np. bo Ci się odechciało strzelać, sędzia bo np. wystrzeliłeś sobie dekwę, albo ktokolwiek inny jeżeli np. zobaczył helpera na torze po sygnale startowym. Sędzia nie przerywa przebiegu z powodu nieobalenia popera. Decyzja czy naparzać w niego dalej, czy kończyć przebieg i zaządać kalibracji, czy kontynuować - należy do Ciebie i podejmujesz ją w trakcie przebiegu.
Generalnie rozwiązania są następujące:
- możesz strzelać do popera aż padnie - wtedy nie masz możliwości odwołania się, składania protestu, ani zarządania kalibracji - ale cel masz zaliczony.
- możesz olać i zostawić stojącego popera. RM kalibruje go - jeżeli nie padnie po pierwszym trafieniu w strefę kalibracyjną masz reshoota
- jw. jeżeli poper padnie - masz misiora
- jeżeli przerwałeś przebieg i poper nie padł podczas kalibracji - masz reshoot
- jeżeli przerwałeś przebieg i poper padł podczas kalibracji - masz misiora za niego oraz 2 miss+proc za każdy cel do którego nie strzeliłeś - gieneralnie raczej przebieg zerowy, o ile poper nie był na końcówce toru.

10.2.11 i 11.1 - jeżeli np. będziesz miał nogę w gipsie od jajaec po kostkę, a tor będzie wymagał strzelenia z niskiego okienka, i nie ma bata byś się tam schylił - RM może dać możliwość strzelenia obok okienka stojąc i zastosować tzw. odjęcie. A jeżeli np. ten tor wymagał jeszcze biegania - to może w ogóle zrezygnować z odjęcia i pozwolić Ci strzelić bez schylania się.

4.2.2.1 - po prostu takie tarcze nam wydrukowali. Mogliśmy je wywalić do śmieci, podnieść wpisowe za zawody do 300pln i zamówić drugą partię kilkuset tysięcy sztuk z poprawną linią, albo strzelać na tych z wpisowym rzędu 30PLN - decyzja należy do MD, a potem do RM. Ja podjąłem taką, że to gra nie warta mnożenia kosztów, a każde spitowanie na ramce można mierzyć kalibromierzem i tak też robiłem, więc przepis był jak najbardziej w użyciu. Oczywiście strzelec mógł wieść protest jeżeli się z tym nie zgodził... Wiesz - kaucja, arbitraż i te sprawy ;)

9.4.5.2 - nie przypominam sobie przypadku niestosowania tego przepisu... ???

Jest taki dokument - jest to regulamin LAA (na stronie) - różnice dotyczyły przede wszystkim połączenia klas sprzętowych Standart i Produkcji, oraz zmiany wieku JUNIOR. Był też nieformalny przepis o prockach zamiast dekw - ale powoli wraz z ostrzelaniem się ludzi na torach rezygnowaliśmy z niego stopniowo. Ostatnie zawody LAA czyli Ogólnopolskie Mistrzostwa Ligi Action Air - były rozegrane w 100% zgodnie z przepisami IPSC (poza wiekiem JUNIOR)

W najbliższym sezonie JUNIOR będzie liczony już normalnie (do 21 lat). Połączenie klas sprzętowych w zasadzie jest zgodne z przepisami - trzeba to tylko ogłosić w komunikacie informującym o zawodach. (info o otwieranych klasach na zawodach).


Coś jeszcze?? :>
Avatar użytkownika
Yarlan
 
Posty: 455
Dołączył(a): 4 lis 2009, o 16:45
Lokalizacja: Mazowsze
White Cross: Kompania Nigdy Już
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Liga Action Air IPSC - pytania

Postprzez Tom » 27 wrz 2011, o 14:00

Yarlan napisał(a):9.4.5.2 - nie przypominam sobie przypadku niestosowania tego przepisu... ???


Jak w Virginii ktoś strzelił nadmiarowy strzał i trafił tarczę, to miał liczoną tylko jedną procedurę za nadmiarowy strzał (9.4.5.1). Nie była liczona dodatkowa procedura za nadmiarowe trafienie. Jeśli ktoś oddał nadmiarowy strzał i trafił tarczę, to powinien był dostać 2 procedury (9.4.5.1 i 9.4.5.2).

Yarlan napisał(a):Coś jeszcze?? :>


Co do tarcz, to jeszcze 4.2.4.2 - na Adrenalinie 2011 na torze Listki i jeszcze jednym krótkim były przecięte tarcze i nie przypominam sobie, aby miały zaznaczoną niepunktowaną obwódkę :P
Avatar użytkownika
Tom
 
Posty: 180
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:46
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Liga Action Air IPSC - pytania

Postprzez Yarlan » 27 wrz 2011, o 15:19

Tom - widocznie nie trafił nadmiarowo - jeżeli w tarczy były by 3 dziury - są dwie procedury za nadmiarowy strzał i za nadmiarowe trafienie. Jeżeli gościu dostrzelił majka - to ma prockę tylko za nadmiarowy strzał.
Tarcze na listkach miały obwódki 3mm obwódki, tyle że zaznaczał je Filip i niekoniecznie były wyraźne :/
Avatar użytkownika
Yarlan
 
Posty: 455
Dołączył(a): 4 lis 2009, o 16:45
Lokalizacja: Mazowsze
White Cross: Kompania Nigdy Już
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do Organizacja i Regulamin gier na Mazowszu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości