Kulki ceramiczne

Sprawy organizacyjne oraz dotyczące regulaminów, zasad, i zwyczajów.

Moderator: Wokash

Kulki ceramiczne

Postprzez Aur » 2 lis 2012, o 23:13

Zgodnie z zasadami "Nie wolno korzystać z kulek metalowych, metalizowanych oraz o wadze powyżej 0,36 grama".
A jak na strzelankach organizowanych przez nasze forum jest z kulkami ceramicznymi?
Szczerze mówiąc ostatnio brak jest na rynku dobrych kulek dla snajperów. Ceramiczne podobno są całkiem dobrze wyważone, a niektóre z nich mają wagę poniżej 0,36. Eksperymentować u nas z kulkami ceramicznymi, czy na strzelankach Weekend Warriors sobie z nimi dać spokój?
Aur
 
Posty: 171
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 06:43
White Cross: FR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Vlad » 3 lis 2012, o 00:03

A może najpierw przetestować ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Aur » 3 lis 2012, o 06:40

Miałem nadzieję, ze bardziej doświadczeni koledzy już przetestowali i mają o nich wyrobione zdanie. Cały wątek o kulkach ceramicznych jest na wmasg.
Aur
 
Posty: 171
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 06:43
White Cross: FR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Vlad » 3 lis 2012, o 09:36

Podrzuć w takim razie linka poczytamy. Osobiście nie miałem z nimi do czynienia chętnie poznam temat.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Wokash » 3 lis 2012, o 10:47

No i się wydało... Kopuła Wolnomularzy Mrocznego Mazowieckiego Betonu nie ma własnego laboratorium... :lol:
Vlad ty paplo jak mogłeś... :lol:
Prawda taka, że to raczej mało popularny temat... kiedyś, ktoś, gdzieś mówił, że niebezpiecznie fragmentują... ale jak wspominałem było to kiedyś, gdzieś...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Dalej » 3 lis 2012, o 13:19

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale...

O ile się nie mylę, wszystkie używane w ASG kulki jest ze sprasowanego talku lub innego tworzywa.
To sprawia, że przy uderzeniu w twardą przeszkodę, rozpadają się.

Przerabialiśmy kiedyś temat kulek które były z przezroczystego tworzywa.
Na początku wszystkim się podobały, aż ktoś odkrył że można nimi tłuc szyby w autach:
http://wmasg.pl/pl/news/show/21697

Natychmiast ich zakazano chyba we wszystkich społecznościach, w PL i na świecie,
a producent pokrętnie się tłumaczył że one miały być do szkoleń dla służb mundurowych. Tak jakby służby używały innych ochron oczu niż ASGeje...
Mam jeszcze gdzieś ich próbkę.

Dlatego ceramiczne kulki - hmm.
Trzeba przetestować, ale prawdopodobnie odznaczały by się dużo większą "przebijalnością" od zwykłych, i zostały by zakazane.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Aur » 3 lis 2012, o 17:15

Wątek jest tutaj:
http://forum.wmasg.pl/topic/116278-cera ... ceramiczne
Z kulkami dla snajperów jest ten problem, że nie ma porządnych. A żeby cięższe były białe to już zupełny ideał. Na jebanki noszę ze sobą biowale 0.3. Są za lekkie jak na snajperkę ale w sumie dają radę. Natomiast na milsimach potrzeba czegoś bardziej precyzyjnego.
Aur
 
Posty: 171
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 06:43
White Cross: FR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Vlad » 3 lis 2012, o 17:17

Jeśli snajperka powyżej 60m może być precyzyjna.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Aur » 3 lis 2012, o 18:48

Vlad napisał(a):Jeśli snajperka powyżej 60m może być precyzyjna.

Stale szukam tych co podobno trafiają :)
OK, jak ktoś pojawi się na strzelance WW z kuleczkami ceramicznymi to zostanie obtoczony smołą i pierzem, czy nie? Czy Administracja musi się zastanowić i wyda werdykt?
Aur
 
Posty: 171
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 06:43
White Cross: FR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Dalej » 3 lis 2012, o 20:48

Trzeba przede wszystkim ostrzelać z nich różne rodzaje ochron oczu używane przez graczy. Z różnych replik. Nie chciał byś komuś wybić oka, prawda?

Weź kiedyś na strzelankę, pogadaj z chłopakami na parkingu, postrzelajcie z kilku mocnych replik do różnych okularów, gogli i masek, zróbcie fotki, notatki, chętnie wrzucimy jako artykuł co wyjdzie.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez habib » 3 lis 2012, o 21:18

Ryuzok jest gotowy pomóc jak by co... Dalej jak tam palec ? ;D
Avatar użytkownika
habib
 
Posty: 1942
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Dalej » 3 lis 2012, o 21:25

Zarosło się jak na psie. :mad:
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Ryuzok » 4 lis 2012, o 10:01

Dalej napisał(a):Zarosło się jak na psie. :mad:

u mad? :mad:


a na poważnie, pamiętajcie żeby to przestrzelać na 5-6 różnych okularach/goglach, bo może się okazać że 1 przetrzymają, a 3 inne już nie. do tego pamiętamy o późniejszym przestrzelaniu na własnym tyłku. :)
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez moron » 3 gru 2012, o 13:07

Mam kulki szklane i aluminiowe np 0,28g
sa dobre przy strzelaniu do tarcz itp natomiast sa twardsze od kompozytowych i lepiej do ludzi w nich nie strzelac
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Aur » 3 gru 2012, o 19:27

Co do kulek metalowych i szklanych to wszystko jest jasne i zawarte w regulaminie. A co do ceramiki to po prostu muszę zrobić test porównawczy. Trochę to będzie kosztowało kasy bo kilka par okularów trzeba poświęcić. Dla tego też na razie schodzi się to czasowo.
Aur
 
Posty: 171
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 06:43
White Cross: FR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez jasiek » 3 gru 2012, o 20:20

hmm miałem okazję strzelać z kulek ceramicznych w celach testowych.
z moich doświadczeń wynika że jeśli ktokolwiek po stronie przeciwnej chciał by ich używać, to ja zostaje przy aucie i pale ognisko :)
ich moc nazwijmy to dewastacji jest dużo wyższa od klasycznych kulek ( porównywałem je z 0.25 g&g ) na karabinku mocy ok 465-470 fps.
Sam osobiście nie odważył bym się z nich strzelić do kogokolwiek.
Ogólnie przy teście potrafiły przebić blachę al grubości chyba 0.7mm z odległości ~ 2m
kulki g&g robiły mocne wgłębienie ale nigdy nie udało mi się takiej blachy nimi przebić.

ot moja porcja doświadczenia :)

do strzelania tarczowego super :)
:wet:
Obrazek
Avatar użytkownika
jasiek
 
Posty: 52
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 18:58
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
White Cross: Blackfield
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Saint » 4 gru 2012, o 12:20

jasiek napisał(a):hmm miałem okazję strzelać z kulek ceramicznych w celach testowych.
z moich doświadczeń wynika że jeśli ktokolwiek po stronie przeciwnej chciał by ich używać, to ja zostaje przy aucie i pale ognisko :)
ich moc nazwijmy to dewastacji jest dużo wyższa od klasycznych kulek ( porównywałem je z 0.25 g&g ) na karabinku mocy ok 465-470 fps.
Sam osobiście nie odważył bym się z nich strzelić do kogokolwiek.
Ogólnie przy teście potrafiły przebić blachę al grubości chyba 0.7mm z odległości ~ 2m
kulki g&g robiły mocne wgłębienie ale nigdy nie udało mi się takiej blachy nimi przebić.

ot moja porcja doświadczenia :)

do strzelania tarczowego super :)
:wet:

Jakie kulki?
Jaka waga?
Jaka średnica?
Jaki materiał?
Testowanie kulek ceramicznych w replice 470fps~ i do tego porównywanie ich z wagą 0.25 jest śmieszne i bezcelowe.
Moje 600FPS z załadowanymi 0,36 też przebija 0.7 miedzianą blachę, gogli nigdy nie zarysowały.

Ja testowałem te kulki:
http://lozyskaceramiczne.pl/product_info.php?cPath=21_22_26&products_id=95
Waga 0.67
Średnica:6.000
Replika:
SWD ~610FPS
SPR <600FPS

Google- brak nawet rysy, strzał z przyłożenia
Poniżej 10m postrzał jest bardzo nieprzyjemny, ale taki sam efekt jest i na 0,43mb
Na 20m boli odczuwalnie bardziej niż 0,43mb
Na 40m+ różnica jest nieodczuwalna.

Osobiście wolę dostać 1 ceramiczną kulkę z 20m niż serię 450FPS z sawa.

P.S
Przed demonizowaniem i wysnuwaniem teorii polecam zapoznać się z właściwościami tych kulek, fizyką i potestować, no ale kto poza snajperem wyda na 1 kulkę 1zł :)
Saint
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 17:57
White Cross: FAB/1PR
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Aur » 4 gru 2012, o 19:01

Planowałem zrobić testy w oparciu o kulki wymienione tutaj:
http://forum.wmasg.pl/topic/116278-cera ... try1591509

wymiar : 5.953 mm
materiał : Si3N4
0.361g/kulka
i porównać je z kulkami 0,36 Blaster Devil

A prócz tego kontrolnie należało by strzelić z kulek 0,4 bo może się okazać, że 0,36 ceramika jest mniej zabójcza niż stosowane powszechnie w mocniejszych replikach kulki 0,4 g.

Jako cel chciałem wziąć szybki do tego:
http://asg.warszawa.pl/wyposazenie-takt ... 0,173.html
i
http://www.taniemilitaria.pl/okulary-ta ... -p-75.html

Jedne i drugie wybieram dla tego, że a) są stosunkowo tanie do testowania, b) są to środki z tańszej półki. Jeśli one wytrzymają to wytrzymają również inne, droższe.

Teraz, żeby zrobić taki test należało by do każdej z nich strzelić z 600FPS z odległości metra. Przeprowadzić testy dla pojedynczych strzałów jak i serii powiedzmy 5 strzałów po kolei w to samo miejsce. Każdy test należałoby powtórzyć choć z 3 razy, żeby mieć świadomość choć minimalnej powtarzalności doświadczenia.
Jak łatwo policzyć należało by zakupić i wykorzystać 3 (rodzaje kulek) x 2 (rodzaje badania) x 3 (powtórzenia) = 18 sztuk każdej ochrony oczu. W zamian mieli byśmy wiedzę jak reagują tanie popularne okulary na kulki z dużą mocą, z bliska. Co daje pewien zapas bezpieczeństwa dla strzałów z 20 metrów.

Jako zainteresowany oczywiście chętnie wezmę udział w takim badaniu czy mogę partycypować w kosztach. Ale na razie miałem za mało czasu i kasy by wykonać takie badanie samemu.
Aur
 
Posty: 171
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 06:43
White Cross: FR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Saint » 4 gru 2012, o 19:35

Cyt ze strony:
Produkt nie stanowi ochrony balistycznej oczu i używanie go w tym celu jest niezgodne z przeznaczeniem! Próby wytrzymałościowe wykazały, iż na szkłach/szybkach mogą powstać wgniecienia, rysy, a nawet pęknięcia (również oprawek) w momencie zderzenia z wystrzeloną kulką BB.


Chłopaki z gunfire pisali że replika 600FPS przebija te podróby Bolle bez problemu, ja bym się bał je na strzelanke ubrać :D
Także do testów trzeba by użyć jakiejś normalnej ochrony oczu.
Saint
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 17:57
White Cross: FAB/1PR
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Aur » 4 gru 2012, o 20:00

To co one robią w sklepie ASG :)
To, że warto by przetestować różne okulary to swoją drogą. A swoją drogą jak sprawdzisz słabsze okulary to możesz być spokojniejszy o lepsze. Odwrotnie to wiesz najwyżej, że kulkę ceramiczną zatrzyma szybka która zatrzyma też pocisk z wiatrówki.
Aur
 
Posty: 171
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 06:43
White Cross: FR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Schwarz » 4 gru 2012, o 20:19

Ciężko brać się za taką dyskusję, kiedy jedyny oficjalny ban jaki wisi dotyczy "doświadczonego snajpera" który nie potrafił przestrzegać podstawowych zasad dotyczących mocy, a tutaj proszę... ceramika...

Aur napisał(a):To co one robią w sklepie ASG :)


Służą do gry, a ich opis to jest dupochron, tak samo jak powszechny zakaz używania porcelanowych kulek które mogą uszkodzić ogólnodostępne środki ochrony oczu. Lepiej dmuchać na zimne. Z chęcią bym poznał wyniki takich testów, ale obawiam się że ich odbiór będzie taki sam jak siatkowej ochrony oczu - niby bezpieczna, ale trochę strach...
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Aur » 4 gru 2012, o 20:49

Schwarz napisał(a):Służą do gry, a ich opis to jest dupochron,

Tak też ten zapis traktowałem. Ale jeśli słyszę, że ktoś wypróbował i przebiło z 600 fps to bardzo chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej.
Aur
 
Posty: 171
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 06:43
White Cross: FR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Schwarz » 4 gru 2012, o 20:58

Zamiast na wpływie kulek porcelanowych na ochronę oczu, skupiłbym się na ich wpływie na inne części ciała, a dokładnie twarzy. Mowa tutaj o zębach. Zapoznaj się Aur z wynikami testu Biovali, tutaj link -http://wmasg.pl/pl/news/show/24559?highlight=bioval i zwróć uwagę, że sam producent zakłada:

Za najlepsze i najbezpieczniejsze uznano systemy pełnej ochrony twarzy.

Do testów użyto masek JT nForcer.
Maska podczas strzałów umieszczona była na bloku glinki balistycznej. Przy testach z najbliższej odległości żadne kulki nie przebiły gogli ani ich ramki, choć trafienia pozostawiały zniszczenia na ich powierzchni i ślady na pozostałych powierzchniach maski.

Podkreślenie moje.

Obrazek

Ile osób do lasu zakłada maski? Niewiele.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Aur » 4 gru 2012, o 21:43

Schwarz napisał(a):Zamiast na wpływie kulek porcelanowych na ochronę oczu, skupiłbym się na ich wpływie na inne części ciała, a dokładnie twarzy. Mowa tutaj o zębach.

Nie da się ukryć, że to jednak oczy są tym, czego najbardziej boimy się uszkodzić. Co do kulek, to nie jest tak, że chciałbym za wszelką cenę używać "mocniejszych i cięższych". Chciałbym po prostu wiedzieć jak na prawdę ma się siła niszcząca kulek ceramicznych do kulek które są już powszechnie używane i zaakceptowane przez środowisko ASG. Artykuł ciekawy. Tak na prawdę, prócz testów na okularach przydało by się sprawdzić głębokość wbicia różnych kulek we wspomnianą wyżej glinkę.

A co do zębów to znam kilka przypadków ich utraty na strzelankach. I za każdym razem powodowały to repliki o mocy mniejszej niż 450fps. Nie to, żebym robił ze snajperów świętych, bo to nie prawda i sam święty nie jestem, ale największe "żniwo" u dentystów zbierają hicapy i ich właściciele wykonujący dynamiczne szturmy i dynamiczne ostrzały.
Aur
 
Posty: 171
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 06:43
White Cross: FR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Saint » 4 gru 2012, o 21:54

Ja używam neopropenowej zawsze.
I to nie z powodu snajperów tylko full auto z 10m...
Z 1 dziurą w twarzy jakoś się jeszcze wygląda, ale z 10cioma to już gorzej.

Wszystko i tak sprowadza się generalnie(tak jak wniosek w linkowanych testach) do kombinacji odległości i prędkości wylotowej.
Skoro broni >450FPS można użyć tylko na odległościach większych niż 20m to jaki jest sens testować ich wpływ przy strzale z przyłożenia, a nie np >15m?
Sam z 600FPS nie strzelam i na 30-40m, wole użyć broni bocznej i FullAuto(stubby killer:) dużo wygodniej i poręczniej niż 1m+ snajperka.
Saint
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 17:57
White Cross: FAB/1PR
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Blacha » 23 gru 2012, o 00:09

sens jest taki że to że cośw teorii jest zabronione nie oznacza jeszcze że się nie zdarza.
To że Ty strzelasz z bliższej odległości z boczniaka sorry ale mimo że Tobie chwała to nie jest to nijak wyznacznikiem tego co robią wszyscy.

Widziałem jak przy raptem 450 fpsach na gównianej snajperce ceramiczne kulki przelatywały przez przednią szybę samochodową.

Nie wiem jaka waga itp. ale jeśli coś przy 450 przelatuje przez szybę samochodową to przy 600 jest duża szansa że uszkodzi okulary i oczy pod nimi.

Proponuję ryzykować własnymi oczami a nie innych osób na strzelankach.
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Aur » 23 gru 2012, o 11:28

Blacha napisał(a):sens jest taki że to że cośw teorii jest zabronione nie oznacza jeszcze że się nie zdarza.

Dla tego pisałem o zapasie bezpieczeństwa

Blacha napisał(a):Nie wiem jaka waga itp. ale jeśli coś przy 450 przelatuje przez szybę samochodową to przy 600 jest duża szansa że uszkodzi okulary i oczy pod nimi.

Można coś bliżej? Jaka była waga tych kulek? Jak zachowała by się szyba samochodowa, jeśli do niej strzelić z tej samej repliki z kulek 0,36 blasterów?

Moim zdaniem mamy w ASG trochę dużo gdybania. Przydały by się jakieś testy porównawcze. Takie testy nie wymagają wielkich laboratoriów naukowych. Ale też możliwości pojedynczego asg-maniaka są nieco na nie za małe.
Aur
 
Posty: 171
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 06:43
White Cross: FR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Rocker » 24 gru 2012, o 00:56

Jak dla mniec- wszelkie inne BB po za klasycznymi plasticzanymi powinny być zakazane. Jeśli ktoś ma ochotę z czymś takim wystartować to niech najpierw sam przyjmie na gołe poślady kilka kulek z różnych dystansów. Wtedy będzie wiedział jaka odległość jest "bezpieczna". Lecz to tylko jeśli jest hardcorem i się na to zgodzi, aby ktoś mu władował kilka kulek z jego własnej repliki w żyć.
Krótko ujmując - nie rób czegoś, czego nie chciał byś aby tobie uczyniono.

PS. A jeśli nie umie oszacować odległości to na gołą klatę - wtedy przynajmniej będzie wiedział jakiej wielkości jest cel do którego może "bezpiecznie" strzelać.
Avatar użytkownika
Rocker
 
Posty: 304
Dołączył(a): 9 lip 2010, o 10:53
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kulki ceramiczne

Postprzez Aur » 24 gru 2012, o 01:33

Rocker napisał(a):Krótko ujmując - nie rób czegoś, czego nie chciał byś aby tobie uczyniono.

Ale ja jestem jak najbardziej za taką zasadą. W tą sobotę na strzelance pierwsze co zrobiłem, to poprosiłem o strzelenie do mnie z mojej snajperki z 20 metrów. Mam na sobie przetestowane. Zupełnie inną sprawą jest przetestowanie, jakie przepisy naprawdę podwyższają bezpieczeństwo, a jakie powstały na podstawie "Urban Legend".
Kulki ceramiczne podobno są wyjątkowo dobrze wyważone i podobno bardzo celne. Kulki plastikowe jakie są każdy snajper wie. A na forach dyskusyjnych w tematach "snajperskie kulki" zazwyczaj płacz jest i narzekanie. O poziomie obecnie dostępnych kulek niech świadczy, że bardziej celne są strzały z biodegradowalnych 0,3 grama biowali niż z 0,4 grama Devili Blasterów (testowaliśmy to kiedyś razem z Kermitem na naszych 2 snajperkach).
Ja do ceramików nie namawiam. Tylko pytałem się, czy ktoś coś SPRAWDZONEGO wie.
Aur
 
Posty: 171
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 06:43
White Cross: FR
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Organizacja i Regulamin gier na Mazowszu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości