Kodeks Karny - propozycja

Sprawy organizacyjne oraz dotyczące regulaminów, zasad, i zwyczajów.

Moderator: Wokash

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Mider » 3 gru 2009, o 15:36

Zmienili się ludzie. Stare dobre sposoby stały się stare i nie działające.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Tytus » 3 gru 2009, o 15:38

Lolo to gdzie masz ....
PRZECZ Z BANAMI I KK niez zyje OPIERDOL - mowimy jak zwylke o tym samym lecz innymi slowy Kolego
www.camoshop.pl - t-shirt art&printing
NOWY NUMER JUŻ W KIOSKACH
http://www.special-ops.pl
http://www.ksiegarniamilitarna.com.pl
Avatar użytkownika
Tytus
 
Posty: 177
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PET/PSF
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Tytus » 3 gru 2009, o 15:42

--------------- za ostro było sorry------------
Kpt. Bomba dobrze napisal za duże parcie na szkło macie towazysze.
Ostatnio edytowano 3 gru 2009, o 15:49 przez Tytus, łącznie edytowano 3 razy
www.camoshop.pl - t-shirt art&printing
NOWY NUMER JUŻ W KIOSKACH
http://www.special-ops.pl
http://www.ksiegarniamilitarna.com.pl
Avatar użytkownika
Tytus
 
Posty: 177
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PET/PSF
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez kpt. Bomba » 3 gru 2009, o 15:44

Dalej napisał(a):
kpt. Bomba napisał(a):Tak długo jak strzelanki będą ogólnodostępne tak długo musimy liczyć się z tym, że będą kwasy. I na to rady nie ma.

Dziękuję.
Rozumiem twoje podejście, tylko powiedz mi proszę - czy grę zorganizowaną typu Hurtgen, na dzikim terenie, ale ogarniętą i zorganizowaną, mamy traktować na równi z sobotnią otwartą jebanką?


Może się nie wyraziłem jasno. Nie twierdzę, że na kwasy nie trzeba reagować. Twierdzę tylko, że pomysł KK oraz "rady" jest do dupy. Bawie się w to już od 6 lat i nigdy nie było problemów ze "ściganiem" matołów, którzy narozrabiali. W czym więc niby miałoby pomóc sworzenie KK i "rady"?????

Co do równego traktowania imprez zorganizowanych i sobotnich jebanek - moim zdaniem różnic nie ma. Jeśli org. nie zna osobiście wszystkich ludzi, którzy są na imprezie to nie może mieć pewności że ktoś się nie zmatoli i nie zacznie rozrabiać. Ta zasada odnosi się również do sobotnich jebanek - żaden z uczestników nie może być pewien, że innemu nie odbije. Ryzyko wliczone w zabawę - trudno. I nie zrozum mnie źle. Nie chcę zaniechać prewencji. Uważam tylko, że działania prewencyjne w tym wypadku są bardzo ograniczone. Jeśli komuś nie wystarczy przed strzelanką (czy imprezą zorganizowaną) na ogólnej odprawie przypomnieć żeby od czasu do czasu użył mózgu to żaden KK tego nie zmieni.
Więc powtarzam raz jeszcze - chcesz uniknąć kwasów - baw się z ludźmi, którym ufasz. Jeśli tego nie robisz musisz akceptować ryzyko związane z tym, że w tej samej imprezie mogą brać udział osobniki stojące jedną gałąź niżej na drabinie ewolucji.
Odnosząc to do imprezy Hurtgen - znasz i ufasz wszystkim ludzią, którzy brali w niej udział? Podejrzewam, że nie.... A czułbyś się bezpieczniej z KK spisanym na stronach weekend-warriors? Nie wiem jak ty ale ja nie.
Obrazek

... wóda, dziwki, koks i znaczki pocztowe ...
Avatar użytkownika
kpt. Bomba
 
Posty: 30
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 12:43
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PET/PSF
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Mider » 3 gru 2009, o 15:53

kpr. Wiaderny napisał(a):Mider co Ty pierdolisz - zostales kiedys zjebany?? chyba nie to wiec ja zrobie to publicznie i pierdoli mnie to czy dostane bana czy nie. Chlopie prubujesz leczyc swoje kompleksy tymi swoimi nie zycziowymi pomyslami - czy chcesz byc sambem Alfa w stadzie samych samcow Alfa? Chlopie daj se na luz i nie wymyslaj prochu na nowo szukajac wytlumaczenia dla swoich pomyslow. Masz qurewskie parcie na szklo i mam wrazenie ze czujesz sie leciutko nie spelniony. Daj sobie spokuj i nie lobbuj zmiany czegos co dziala tylko nikt tego nie stosowal bo osrane zostalo srodowisko przez ludzi ktorzy woleli sie lansowac a nie dzialas na rzecz spoleczenstwa


Chcesz prowadzić dyskusję proszę bardzo, ale w tym tonie to możesz sobie pogadać do ściany a nie do mnie. Kim ty jesteś, żeby zwracać się do mnie w ten sposób? Znam Cię? Jesteś moim dobrym kumplem? Nie, więc więcej szacunku.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Wokash » 3 gru 2009, o 15:59

W ramach małej przerwy w wymianie uprzejmości powiem, że w wypadku imprez zorganizowanych rozwiązanie będzie niedługo... niby już było...

Ok świadczcie sobie uprzejmości dalej...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Lolo » 3 gru 2009, o 16:11

To w ramach wzajemnej wymiany uprzejmości pozwolę sobie spytac na czym bedzie ono polegało? Chyba że to jakaś straszna i mroczna tajemnica? :)
War...War never changes...

Cezar twierdzi, że jestem ładny i że mam mądrość w sobie :)
Avatar użytkownika
Lolo
 
Posty: 236
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 21:24
Lokalizacja: Wawa
White Cross: CORE
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Wokash » 3 gru 2009, o 16:15

Będziemy wbijać na pal najbardziej ciekawskiego i pierwszego, który za nim zacznie gardłować... [emot]
Daj chwilę tetrykom [emot]
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Lolo » 3 gru 2009, o 16:24

Ten four. Over&Out. :)
War...War never changes...

Cezar twierdzi, że jestem ładny i że mam mądrość w sobie :)
Avatar użytkownika
Lolo
 
Posty: 236
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 21:24
Lokalizacja: Wawa
White Cross: CORE
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez kpt. Bomba » 3 gru 2009, o 16:25

Mider napisał(a):Zmienili się ludzie. Stare dobre sposoby stały się stare i nie działające.


Użyje Twojej retoryki Mider - Kim Ty jesteś, żeby wygłaszać takie imperatywne opinie? Twierdzisz, że idzie nowe? :)
Powtarzam - dla mnie to ewidentna próba lansowania się w środowisku i efekt "parcia na szkło". A ja takich postaw nie akceptuję bo uważam je za wyraz niedojrzałości.
Nie oczekuję od Ciebie, żebyś się przejmował moimi opiniami. Musisz się jednak liczyć z tym, że jak się będziemy widzieli face2face to będę Cię traktował z przymrużeniem oka - no bo jak można kogoś traktować poważnie po takich tekstach.
Obrazek

... wóda, dziwki, koks i znaczki pocztowe ...
Avatar użytkownika
kpt. Bomba
 
Posty: 30
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 12:43
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PET/PSF
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Mider » 3 gru 2009, o 16:55

kpt. Bomba napisał(a):
Mider napisał(a):Zmienili się ludzie. Stare dobre sposoby stały się stare i nie działające.


Użyje Twojej retoryki Mider - Kim Ty jesteś, żeby wygłaszać takie imperatywne opinie?

Gdzie ty masz tu imperatyw? Niczego nie nakazuję tylko proponuję. Mówię co widzę bo można zaobserwować zmiany i nie jest to tylko moja obserwacja. Zobacz wypowiedź Świerzego, zobacz jak dużo ludzi nie przyjeżdża już na Warriorówki. Porozmawiaj z nimi i dowiedz się czemu tak się dzieje. Zaproponowałem rozwiązanie, które może i nie idealne, ale w moim przekonaniu lepsze od żadnego. Pozwolę sobie zacytować Twoja wypowiedź:
kpt. Bomba napisał(a):Więc powtarzam raz jeszcze - chcesz uniknąć kwasów - baw się z ludźmi, którym ufasz. Jeśli tego nie robisz musisz akceptować ryzyko związane z tym, że w tej samej imprezie mogą brać udział osobniki stojące jedną gałąź niżej na drabinie ewolucji.

To jest rozwiązanie, które jest obecnie stosowane przez wiele osób w tym również przeze mnie. Tyle, że nie jest to dla mnie rozwiązanie satysfakcjonujące. Nie podoba Ci się pomysł, masz do tego prawo. Ja będę bronił pomysłu tak długo jak długo nie zostanę przekonany, że jest zły. Przekonano mnie, że pomysł takiego a nie innego podziału kar jest niewłaściwy, może uda się przekonać, że w ogóle pomysł jest do niczego. Jak na razie nie widzę propozycji rozwiązania problemu a jedynie twierdzenie, że problemu nie ma i dobrze jest jak jest. Może i niektórym dobrze, mi nie.
Jeśli twierdzisz, że aktywność jest "parciem na szkło", cóż przez bierne podejście mamy to co mamy. Zresztą, po co mi się lansować, mnie i tak większość zna ;)
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez kpt. Bomba » 3 gru 2009, o 19:53

Mider napisał(a):Gdzie ty masz tu imperatyw? Niczego nie nakazuję tylko proponuję. Mówię co widzę bo można zaobserwować zmiany i nie jest to tylko moja obserwacja. Zobacz wypowiedź Świerzego, zobacz jak dużo ludzi nie przyjeżdża już na Warriorówki. Porozmawiaj z nimi i dowiedz się czemu tak się dzieje. Zaproponowałem rozwiązanie, które może i nie idealne, ale w moim przekonaniu lepsze od żadnego. Pozwolę sobie zacytować Twoja wypowiedź:

To jest rozwiązanie, które jest obecnie stosowane przez wiele osób w tym również przeze mnie. Tyle, że nie jest to dla mnie rozwiązanie satysfakcjonujące. Nie podoba Ci się pomysł, masz do tego prawo. Ja będę bronił pomysłu tak długo jak długo nie zostanę przekonany, że jest zły. Przekonano mnie, że pomysł takiego a nie innego podziału kar jest niewłaściwy, może uda się przekonać, że w ogóle pomysł jest do niczego. Jak na razie nie widzę propozycji rozwiązania problemu a jedynie twierdzenie, że problemu nie ma i dobrze jest jak jest. Może i niektórym dobrze, mi nie.
Jeśli twierdzisz, że aktywność jest "parciem na szkło", cóż przez bierne podejście mamy to co mamy. Zresztą, po co mi się lansować, mnie i tak większość zna ;)


No nie przekonujesz mnie swoimi argumentami. Sam sobie wystawiasz recenzje i nazywasz swoje pisanie postów "aktywnością". No może i jest to aktywność - w jakimś sensie na pewno.
Nie muszę się nikogo pytać żeby znać powód olewania warriorowych jebanek. Przypominam, że sam również olewam warriorówki z podobnych powodów. Tylko, że jak powstanie samozwańcza "rada", która "karze" ludzi - do składu której Ty pewnikiem wejdziesz - to sytuacja się nagle magicznie nie zmieni. Tu przypomina mi się cytat "czasy się zmieniają a Pan zawsze jest w komisjach". Zauważasz analogię?
Wziąłeś na swoje barki trudne zadanie zbawienia społeczności ASG na Mazowszu - cel zbożny ale zupełnie zbyteczny. Tak jak napisał mjr. Kupricz w jedym ze swoich postów - ASG nie jest Twoją własnością i nie masz prawa decydować kto się w to może bawić a kto nie. A już na pewno nie wolno Ci tego robić w sposób, który Ty proponujesz. Załóż swój własny team, powołaj w jego ramach radę starszych i tam rób sobie porządki, banuj i karz.
I kolejny argument, którego użył Kupricz a ja się z nim zgadzam. ASG to nasza zabawa i nie życzę sobie, żeby ktoś samozwańczo wprowadzał do niej jakiś pseudo kodeks karny.
"Debila można wychować, czasami, ale nie wirtualnym kodeksem, a własnym przykładam" - z tym również pełna zgoda z mojej strony.

Co do parcia na szkło - zdania nie zmienię - dla mnie to za bardzo śmierdzi autopromocją i jak widzę nie jestem odosobniony w tym odczuciu.
Ale jestem gotowy na dalszą polemikę jeśli masz ochotę.
Obrazek

... wóda, dziwki, koks i znaczki pocztowe ...
Avatar użytkownika
kpt. Bomba
 
Posty: 30
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 12:43
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PET/PSF
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Tytus » 3 gru 2009, o 20:11

Kpt Bomaba - jeeeeeeeeeeach - text z debilem byl w deche
www.camoshop.pl - t-shirt art&printing
NOWY NUMER JUŻ W KIOSKACH
http://www.special-ops.pl
http://www.ksiegarniamilitarna.com.pl
Avatar użytkownika
Tytus
 
Posty: 177
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PET/PSF
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez kpt. Bomba » 3 gru 2009, o 20:20

kpr. Wiaderny napisał(a):Kpt Bomaba - jeeeeeeeeeeach - text z debilem byl w deche

Cytowałem Kupricza ;)
Obrazek

... wóda, dziwki, koks i znaczki pocztowe ...
Avatar użytkownika
kpt. Bomba
 
Posty: 30
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 12:43
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PET/PSF
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Mider » 3 gru 2009, o 21:18

@kpt. Bomba
Czemu samozwańcza? Pomysł polega na tym, żeby była legitymizowana przez społeczność. Po za tym ban na Warriorówki nie jest zakazem zabawy w AS tylko wyeliminowaniem z zabawy ze społecznością, która poprzez swoich delegatów dała bana. Twoje poglądy są silnie anarchistyczne i mogą być, bo to Twoje poglądy, ale albo nie przeczytałeś tego wątku, albo nie zrozumiałeś albo celowo z dużą bezwstydnością przekręcasz to co przeczytałeś.

Z drugiej strony nie interesuje mnie co ty, jako jednostka sobie życzysz. Możesz mi o tym nie pisać. Imperatywny (lubisz to słowo) sposób wypowiedzi nie robi na mnie żadnego wrażenia. Również Twoja opinia o mnie zupełnie mnie nie interesuje, nie wiem kim jesteś i nie mam ochoty wiedzieć. Myślę, że to co mieliśmy sobie do powiedzenia już powiedzieliśmy. Możemy podyskutować o pomyśle, ale jeśli jeszcze raz zaatakujesz mnie personalnie to zwyczajnie nie odpowiem. Nie mam ochoty na dyskusję na tak gówniarskim poziomie.

== EDIT

Po chwili zastanowienia i szybkim przeglądzie tego tematu doszedłem do wniosku, że nic więcej nie jestem chyba w stanie powiedzieć. Każdy może się zapoznać z propozycją i komentarzami. Każdy przeczyta to co mu pasuje. Zrobicie sobie z pomysłem co chcecie. Jest przedyskutowany a to już jakiś początek. To chyba było by na tyle.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez kpt. Bomba » 3 gru 2009, o 21:46

ale albo nie przeczytałeś tego wątku, albo nie zrozumiałeś albo celowo z dużą bezwstydnością przekręcasz to co przeczytałeś.

Co konkretnie masz na myśli? Tzn. interesuje mnie czego wg. Ciebie nie zrozumiałem lub przekręciłem - i tu pytam poważnie - bez podtekstów

Z drugiej strony nie interesuje mnie co ty, jako jednostka sobie życzysz. Możesz mi o tym nie pisać.

A to ciekawy sposób prowadzenie dyskusji. Bez wyrażania swojego zdania i swoich życzeń.

Również Twoja opinia o mnie zupełnie mnie nie interesuje, nie wiem kim jesteś i nie mam ochoty wiedzieć.

Tak jak pisałem w jednym ze swoich pierwszych postów - ma prawo Cię to nie interesować ale musisz się liczyć z tym, że ludzie postrzegają innych przez pryzmat ich wypowiedzi i poglądów. I ja również Ciebie postrzegam przez pryzmat Twoich pomysłów.
Możemy podyskutować o pomyśle, ale jeśli jeszcze raz zaatakujesz mnie personalnie to zwyczajnie nie odpowiem. Nie mam ochoty na dyskusję na tak gówniarskim poziomie.

Primo - jeśli obraziłem Cię w którejś ze swoich wypowiedzi to przepraszam Cię. Nie było to moim celem. Chciałbym też, żebyś wskazał mi która konkretnie moja wypowiedź tak Cię uraziła.
Secundo - jeśli prowadzimy dyskusję i spieramy się obydwaj to muszę do kogoś adresować swoje wypowiedzi. Jakże więc mam nie adresować ich personalnie. Do kogo mam się wobec tego zwracać?

Nie mam ochoty na dyskusję na tak gówniarskim poziomie.

Zarzucasz mi gówniarski poziom? A jak się to ma do Twojej prośby o brak personalnych wycieczek? Prawda, że zabawne jak sami nie widzimy u siebie wad a jak łatwo zauważamy je u innych?


Wracając do meritum dyskusji - chyba wszystko już powiedziałem co miałem do powiedzenia.
No i widzę, że się nie dogadamy. Niech każdy pozostanie przy swoich poglądach. Jak mawia mój znajomy - "do zobaczenia w kolimatorze" :)
Ostatnio edytowano 3 gru 2009, o 21:50 przez kpt. Bomba, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

... wóda, dziwki, koks i znaczki pocztowe ...
Avatar użytkownika
kpt. Bomba
 
Posty: 30
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 12:43
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PET/PSF
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez mjr. Kupricz » 3 gru 2009, o 21:48

Hmm... a ja mam wrażenie, że niektórzy mylą wirtualną rzeczywistość z realnym światem. Po co tworzyć jakieś przepisy jeśli nie ma możliwości i narzedzi ich egzekwowania? W normalnym świecie nie da się kogoś zabanować, tak, żeby nie mógł wejść do naszego matrixa (pomijam więzienie i karę śmierci, bo te umiejętności posiadają tylko państwowi moderatorzy).
To co nam pozostaje, gdy gówniarz wciąż przychodzi do piaskownicy, psuje nasze babki, łamie foremki i do tego pierdzi ciągle? Jeśli jest to ogólnodostępna, publiczna piaskownica to możemy: skopać dupę gówniarzowi (jak damy radę i nie ma on starszego brata), albo iść do innej piaskownicy najlepiej takiej na zamkniętym osiedlu, do którego gówniarz nie ma dostępu.
Społeczność airsoftowa jest taka, jak całe nasze społeczeństwo, nie brak tu debili, wieśniaków i innych "porypańców", jak również wielu jest ludzi wartościowych, ciekawych itp. Nie da się przed tym specjalnie uciec, jeśli nadal marzą się komuś strzelanki na zasadzie pospolitego weekendowego ruszenia. Wirtualne kodeksy nic tu nie zmienią, można jedynie wyselekcjonować sobie graczy, ale nie będzie to już pospolite ruszenie. A i tak środowisko dzieli się na podgrupy, jest przecież całe wielkie zbiorowisko ludzi nie korzystających z warriora i strzelających się wg własnych zasad.
Rozwiązaniem może być też prywatny poligon, tam można wprowadzić w życie dowolny kodeks (oczywiście zgodny z obowiązującym w PL prawem) i go egzekwować, a na bramce postawić ochroniarza, który nie bezie wpuszczał kolesi w dresach i sportowym obuwiu.
Choć myślę, ze lepszym posunięciem dla asg w ogóle i warszawskiego środowiska była by taka praca u podstaw, taki airsoftowy Judym, czy inna Siłaczka. Trzeba ludzi wychowywać "kulturom i godnościom osobistom". Trzeba ludzi uczyć obycia z bronią, poprawnego zachowania, zasad bezpieczeństwa. Po co te wszystkie szkolenia, które organizujecie? Może na początku każdej strzelanki trzeba zrobić przegląd wyposażenia, przypomnieć zasady bezpieczeństwa, reguły gry. Czy kilka lat temu wszyscy airsoftowcy wiedzieli, ze nie należy trzymać palca na spuście, gdy się nie strzela?
Może lepszym pomysłem byłyby co miesięczne strzelanki dla nowych, gdzie doświadczeni gracze uczyliby nowych jak należy bawić sie w airsoft?
A nie ciągłe je...nie na forach nowych osób, które zadają te same pytania. Zadają bo są nowi i ciężko im często znaleźć pożądaną wiedzę w zalewie offtopiców i wszelkiego bicia piany jakie ma miejsce na ogólnodostępnych forach.
Mider, masz energię i ochotę to ucz ludzi, jak się zachowywać, a nie wymyślaj nieżyciowe kodeksy.
... dziwki, wóda, szmery-bajery... i moja francuska torpeda V6!
Na Wmasg od 19.03.2003
Avatar użytkownika
mjr. Kupricz
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 lis 2009, o 14:37
Lokalizacja: Rodezja
White Cross: PET/PSF
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez kpt. Bomba » 3 gru 2009, o 21:53

Dobrze powiedziane majorze.
Obrazek

... wóda, dziwki, koks i znaczki pocztowe ...
Avatar użytkownika
kpt. Bomba
 
Posty: 30
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 12:43
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PET/PSF
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Dalej » 3 gru 2009, o 22:03

Jeszcze wódeczki, Panie Majorze? :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Lolo » 3 gru 2009, o 22:12

mjr. Kupricz napisał(a):Hmm... a ja mam wrażenie, że niektórzy mylą wirtualną rzeczywistość z realnym światem. Po co tworzyć jakieś przepisy jeśli nie ma możliwości i narzedzi ich egzekwowania? W normalnym świecie nie da się kogoś zabanować, tak, żeby nie mógł wejść do naszego matrixa (pomijam więzienie i karę śmierci, bo te umiejętności posiadają tylko państwowi moderatorzy).
.


Kurpicz, miejże trochę wyobraźni, a paralele się znajdą:

-Czy odebranie koncesji na handel alkoholem to nie jest ban? Jest.
-Czy zakaz startowania dla sportowca po wykryciu dopingu to nie jest ban? Jest.
-Czy zatrzymanie prawa jazdy po jeździe na bani to nie jest ban? Jest.
-Czy odebranie prawa do wykonywania zawodu i wykluczenie z korporacji to nie jest ban? Jest.
-Czy zakaz wstępu do klubu po zrobieniu bardachy to nie jest ban? Jest.

Jest. No to tyle w sprawie niemożliwości dostania bana w realu.

Jak słyszę o działaniach edukacyjnych i uświadamianiu młodych, to mi się kałach w kieszeni otwiera i na wymiot zbiera. Próbujesz podłożyć jakąś szczególną ideologię pod prosty fakt, że nie powinno się kantować na chama. To powinien wiedzieć nawet początkujący, a jak nie ma woli podporządkowania się regułom, to nie jest mój problem. Mnie interesuje doprowadzenie do takiej sytuacji, żeby nie psuł innym zabawy a nie to, żeby stał się lepszym człowiekiem. W ogóle dyskusje etyczno-ideologiczne w kontekście asg działają mi na nerwy, bo to jest sztuczne budowanie etosu tam, gdzie nie ma sensu tego robić. Ja się strzelam dla zabawy i chęci ruszenia spasłego dupska sprzed komputera. Wy nie?
War...War never changes...

Cezar twierdzi, że jestem ładny i że mam mądrość w sobie :)
Avatar użytkownika
Lolo
 
Posty: 236
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 21:24
Lokalizacja: Wawa
White Cross: CORE
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez kpt. Bomba » 3 gru 2009, o 22:32

Lolo napisał(a):Mnie interesuje doprowadzenie do takiej sytuacji, żeby nie psuł innym zabawy a nie to, żeby stał się lepszym człowiekiem.

I sądzisz, że wprowadzenie wirtualnego KK załatwi sprawę?

Lolo napisał(a):W ogóle dyskusje etyczno-ideologiczne w kontekście asg działają mi na nerwy, bo to jest sztuczne budowanie etosu tam, gdzie nie ma sensu tego robić. Ja się strzelam dla zabawy i chęci ruszenia spasłego dupska sprzed komputera. Wy nie?

Każdy ma inne powody dla których bawi się w ASG. Twoim celem jest ruszenie się z domu. Dla kogo innego powodem może być co innego. Każdy ma swój przepis na ten sport.
Obrazek

... wóda, dziwki, koks i znaczki pocztowe ...
Avatar użytkownika
kpt. Bomba
 
Posty: 30
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 12:43
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PET/PSF
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Lolo » 3 gru 2009, o 22:41

kpt. Bomba napisał(a):
Lolo napisał(a):Mnie interesuje doprowadzenie do takiej sytuacji, żeby nie psuł innym zabawy a nie to, żeby stał się lepszym człowiekiem.

I sądzisz, że wprowadzenie wirtualnego KK załatwi sprawę?

Lolo napisał(a):W ogóle dyskusje etyczno-ideologiczne w kontekście asg działają mi na nerwy, bo to jest sztuczne budowanie etosu tam, gdzie nie ma sensu tego robić. Ja się strzelam dla zabawy i chęci ruszenia spasłego dupska sprzed komputera. Wy nie?

Każdy ma inne powody dla których bawi się w ASG. Twoim celem jest ruszenie się z domu. Dla kogo innego powodem może być co innego. Każdy ma swój przepis na ten sport.


Wszystko, co uważam na ten temat, łącznie z propozycjami napisałem wcześniej i tyle na ten temat.
Ja jestem człowiek antypatetyczny :) Atomosfera która powinna towarzyszyć niewidomym wolontariuszom w zakładzie opieki paliatywnej dla nowonarodzonych staruszków w terminalnej fazie choroby w Somalii, nie bardzo pasuje do bandy hobbystów grzmocących się po lasach plastikowymi kulkami. Inzczej mowiąc znaj proporcją mociumpanie :)
War...War never changes...

Cezar twierdzi, że jestem ładny i że mam mądrość w sobie :)
Avatar użytkownika
Lolo
 
Posty: 236
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 21:24
Lokalizacja: Wawa
White Cross: CORE
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez kpt. Bomba » 3 gru 2009, o 22:53

Tak jak napisałem - dla każdego coś miłego. Także w ASG. Tylko, że ja osobiście nie widzę powodów odmawiania ludziom kierowania się przeróżnymi powodami, dla których wymieniają kompozyt w lesie.
Obrazek

... wóda, dziwki, koks i znaczki pocztowe ...
Avatar użytkownika
kpt. Bomba
 
Posty: 30
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 12:43
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PET/PSF
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Lolo » 3 gru 2009, o 23:16

Nie jest dla mnie istotne, z jakich powodów się strzela. Istnieje jednak coś takiego, jak pomieszanie pojęć. Jak komuś wola, to niech zostanie nauczycielem etyki, katechetą, czy wolontariuszem w Ugandzie. Nic mi do tego. Jednak przestrzeganie zasad gry to sprawa podstawowa, bo bez niego gra jest bez sensu. Jeżeli ktoś pisze, że potrzebna jest jakaś specjalna akcja edukacyjna, to mnie ze śmiechu czyści. Jak ktoś nagminnie i świadomie oszukuje, to nie dlatego, że nie wie, że nie można, tylko dlatego, że wie, że nie można i chce coś na tym zyskać. Równie dobrze można edukować w sprawie nie pierdzenia przy stole, nie szczania do zlewu i nie bicia żony po głowie. Człowiek przyzwoity powinien wiedzieć jak się zachować i bez akcji edukacyjnej, a reszta niech się buja, czyli ban....:) Ale niestety tromtadracja jest dużo popularniejsza, bo się wtedy sami sobie wydajemy lepsi, wrażliwsi i bardziej uświadomieni społecznie....
War...War never changes...

Cezar twierdzi, że jestem ładny i że mam mądrość w sobie :)
Avatar użytkownika
Lolo
 
Posty: 236
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 21:24
Lokalizacja: Wawa
White Cross: CORE
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez ZeRT » 4 gru 2009, o 02:48

Lolo to dziad przebrzydły, ale ma rację.

mjr. Kupricz napisał(a):Trzeba ludzi uczyć obycia z bronią, poprawnego zachowania, zasad bezpieczeństwa. Po co te wszystkie szkolenia, które organizujecie?


No jasne tyle tylko, że bany nie są dla ludzi którzy czegoś nie wiedzą tylko dla tych którzy rżną głupa i umyślnie i celowo łamią zasady. Ich się nie da edukować w inny sposób niż dotkliwymi sankcjami. Po za tym taki model nie jest wcale nowatorski, w innym warszawskim środowisku działa i sprawdza się.
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez moron » 4 gru 2009, o 03:57

kpt. Bomba napisał(a):
Lolo napisał(a):Mnie interesuje doprowadzenie do takiej sytuacji, żeby nie psuł innym zabawy a nie to, żeby stał się lepszym człowiekiem.

I sądzisz, że wprowadzenie wirtualnego KK załatwi sprawę?
Ja tylko zauważę ze KK midera to nie nowe zasady tylko propozycja egzekwowania tego co jest od jakiegos czasu... Wytlumacz mi po co zasady skoro nie ma srodkow do ich egzekwowania? Bo opierdol jest upomnieniem, co dalej skoro

Swierzy napisał(a): sa delikwenci majacy w dupie tych co zwracaja im uwage.
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez dzikki » 4 gru 2009, o 06:21

Aeeeaaeeee a co to jest ? Ja rozumiem, że rewolucja rewolucją, ale to Lenin miał Krupską zajechać a nie naród.
Co za problem jest stanąć jedną grupą przeciw postępowaniu tych, co robią źle. Stawianie się za paragrafem nie wzmocni w tym przypadku faktu, że głos nie pochodzi z jaj (tudzież jajników).
Avatar użytkownika
dzikki
.
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 23:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Renegaci
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Tytus » 4 gru 2009, o 08:47

Ech i wywołany do tablicy Dzikki - Twórca Teorii Opierdolu - odezwał się i sam prawi że działa. Może właśnie problem całej społeczności ajersoftowej w Warszawie polega na "Weteranizacji" społeczeństwa i chęci pozostawienia po sobie namacalnego śladu że coś zrobiłem - tak to jest właśnie to parcie na szkło - prochu nie wymyślicie - a czerpać możecie ze starego sprawdzonego wzorca.

Problem dyskusji na forum polega na tym że można pięknie wypowiedzi pociąć i wykorzystać do swoich celów za pomocą manipulacji. Tak naprawdę maj. Kupricz i kpt. Bomba mówią wam w prost - ZASADY SĄ POTRZEBNE - bo bez nich grac się nie da, ale potrzebny też jest rozsądek w ich uregulowaniu i do tego nie jest potrzebny KK czy inny potwór straszny. Od lat się strzelaliśmy i tak naprawdę, bez zbędnego przechwalania pamiętamy jak niektórzy z was zaczynali zabawę z ASG, i tęż byli zamotani zakręceni i nie mogli złapać o co w tym wszystkim chodzi. Były proste jasne klarowne zasady a za ich nie przestrzeganie były proste kary - opierdol opierdol i wypad (czyli ten wasz ban na zawsze). Bez sensu jest banować kogoś na jakiś okres czasu bo ......... nie można zabronić nikomu przyjechać na strzelanie w publicznym miejscu bo nie mamy ku temu podstaw prawnych. (A organizowanie strzelania w grupach dzieli społeczeństwo czego efekt mamy teraz- brak jedności środowiska). A to nie jest Republika Bananowa by sobie ustanawiać własne prawo i modyfikować je w/g potrzeb. Wiec może szanowne Towarzystwo Weteranów tak jak prawił maj. Kupricz wrócicie do podstaw. Stwórzcie jasny nie skomplikowany regulamin bez zawiłości, jasny i dla debila i dla wykształciucha. Zacznijcie edukować - i to nie jest śmieszne bo .......... ja tez byłem kiedyś młody w tym temacie ... przyjechałem na ten swój pierwszy raz i zobaczyłem jak to działa wytłumaczono mi - a teraz jak bym zaczynał od nowa to bym najpierw musiał wykuć KK JAK KATECHIZM BO INACZEJ BYM MÓGŁ DOSTAĆ BANA ZA SIKANIE NA RESPIE. Po cholerę? Poza tym nie wyobrażam sobie sytuacji w której zacznie ktoś osądzać kogoś - kogo w ogóle nie zna a naprzeciwko będzie stał jego dobry znajomy. Nie ma możliwości bezstronnego osądzenia tej sprawy. Wiec wniosek jest prosty - zabawa zaczyna sie i kończy wieć na każdym pożegnaniu, tak jak było kiedyś - ROZWIĄZUJEMY KWESTIE SPORNE - staje na przeciw siebie dwóch i dyskutują co i jak wyjaśnią sobie ok (w/g starej wojskowej maksymy KLIENT Z DALA SIE NIE WPIER&*%^%$#&@#DALA - ten co we wojsku był wie o co chodzi). A jak nie to środowisko obserwuje gościa, jak nagminnie się to powtarza to OUT. proste klarowne w zastosowaniu i tyle.
www.camoshop.pl - t-shirt art&printing
NOWY NUMER JUŻ W KIOSKACH
http://www.special-ops.pl
http://www.ksiegarniamilitarna.com.pl
Avatar użytkownika
Tytus
 
Posty: 177
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PET/PSF
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez ZeRT » 4 gru 2009, o 10:31

Rozumiem, że wg PET i osób podzielających ich opinię nie warto jest tworzyć żadnych zasad i praw bo to nie jest bananowa republika żeby se prawa tworzyć, a jak coś jest nie tak to należy opierdolić jak wszy bociana i będzie gites.


Na pewno takie podejście się sprawdzało gdy środowisko było małe i w zasadzie większość ludzi się znała chociażby z widzenia. Niestety w sytuacji gdy mamy kilkuset członków moim zdaniem model się nie sprawdza. Trzeba odejść od modelu prymitywnego do bardziej zaawansowanego niestety. Już nie jest możliwe gromienie łamania praw poprzez groźne spojrzenie wiązkę kurew posłanych na zbrodniarza. W sytuacji kiedy większość społeczności jest absolutnie anonimowa trzeba stworzyć system który pozwoli wychowywać środowisko i w razie potrzeby usuwać jednostki niebezpieczne, jak by ktokolwiek w chwili obecnej miał latać ciągle i opierdalać ludzi za wykroczenia to by zdrowie stracił. Tak będzie krótka piłka jest wykroczenie, jest sąd, jest kara. Proste jak konstrukcja cepa i bardzo skuteczne, nawet jak nie uda się usunąć jakiegoś idioty to na pewno uda się ostrzec ludzi przed nim. Jeśli akceptujecie taki mechanizm na forum czemu nie miało by być tak na strzelankach?
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Tytus » 4 gru 2009, o 11:09

ZeRT - czy ja gdziekolwiek napisałem ze zasady są nie potrzebne? Wręcz przeciwnie zasady są potrzebne ale nie w tak skomplikowanej formie jak proponujecie. Jeżeli od młodego nauczysz- i sam będziesz je stosował to nie będzie problemu. W/g starej maxymy Ryba psuje się od głowy. Jak sami zaczniecie stosować prosty regulamin i będziecie go wymagać od ludzi to będzie wszystko OK. Wiesz dlaczego kiedyś nie było takich problemów - to Ci powiem bo były AUTORYTETY - Dzikki, Człopiur, Tadek Sajgon (no tak to nie był dobry przykład ale dodawał kolorytu)i wielu innych którzy tworzyli scenę ASG w Warszawie. Teraz tych autorytetów już nie ma, są tylko przepychanki i auto promocja ludzi pretendujących do miana autorytetu - bez podstaw. Za dużo jest napinania i wyważania otwartych drzwi. Problemem jest poza Weterana - wiem wszystko bo strzelam się 2 lata. Ot cały problem Warszawskiego Środowiska - leczenie kompleksów za pomocą dowartościowania swojej osoby. Nic nie zmieni sytuacji zaistniałej do momentu zmiany podejścia do gry i choć byś nie wiem jaki Kodeks Karny wymyślił nic nie zdziałasz bez edukacji.
www.camoshop.pl - t-shirt art&printing
NOWY NUMER JUŻ W KIOSKACH
http://www.special-ops.pl
http://www.ksiegarniamilitarna.com.pl
Avatar użytkownika
Tytus
 
Posty: 177
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PET/PSF
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez heavenly » 4 gru 2009, o 11:17

Odpuściłem sobie tą dyskusję w pewnym momencie, ale faktycznie jest problem bo właściwie każdy ma rację. Swoją rację, nie do przeforsowania. A Zert słusznie zauważył - środowisko jest duże - to nie jest grono kilkudziesięcioosobowe. Nie da się starymi metodami, stworzonymi na potrzeby niedużego grona opękać problemów obecnych.

Co do zasad - są niezbędne. Owszem, sensownie i z głową stosowane. Czyli jak przyjedzie nowy, który nie doczytał - to działa edukacja na niskim poziomie - czyli koledzy z którymi danego dnia walczy - zwracają mu uwagę. Tak jest teraz i to działa niezawodnie. Delikwent jak będzie chciał, a większość normalnych ludzi chce - to po powrocie do domu z pierwszej strzelanki - doczyta zasady. Potem będzie mądrzejszy, a po chwili sam będzie pomagał nowym swoją wiedzą. Natomiast w stosunku do złośliwców, olewaczy, nagminnych termosów, ludzi niebezpiecznych - zastosowane zostanie rozwiązanie w oparciu o "wycenę wagi" przewinienia i jego wyegzekwowanie.

Wielu sądzi że ban czasowy jest nieskuteczny. Nasze zabawki tanie nie są. Zgromadzenie całkiem zacnego zestawu to parę tys. zł. Delikwent wykluczony z rozgrywek otwartych może się pobawić na zamkniętych, ale jeśli tam go też nie chcą - to pozostaje u popatrzeć na swoje zabawki i pomedytować czy warto było pajacować. Jeśli wymedytuje że nie warto - to raczej działanie bana będzie pożyteczne. A jak nie zrozumie to ban dożywotni spowoduje że będzie mógł sprzedać swoje zabawki.

Moja propozycja pozostaje niezmienna - powołajmy grupę ludzi, do ustalenia ile miało by ich być. Nie koniecznie wybitnych weteranów, raczej tych którzy będą sami chcieli wziąć na siebie odpowiedzialność i popracować dla ogółu. Wybory oczywiście otwarte i powszechne za pomocą ankiet;-) Niech oni zajmą się karaniem. Ale nie każdego byle przewinienia, tylko takie które wychodzą poza jedną imprezę. Spory które da się załatwić na miejscu i natychmiast - niech tam będą załatwiane. Można też pokusić się o wymianę banów z teamami poszczególnymi, wówczas ciężar kary jest znacznie większy...
Potrzebujesz jakiejś przeróbki elektrycznej w replice czy radiu? Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=155&t=6267
Avatar użytkownika
heavenly
 
Posty: 611
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa Praga
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Lolo » 4 gru 2009, o 11:41

Ale juz pisałem pierdyliard razów, że siedmioosobowy skład sądu koleżeńskiego działajacy post factum nie ma szans skutecznego działania. Będzie bardacha. sprzeczne zeznania i weź się człowieku w tym połap. Jeden mówi, ze dostał, drugi, że gówno prawda i co wtedy? To niesie ryzyko, że jeśli skład będzie rozsądny, to wiele takich spraw pozostanie nierozstrzygnięta, a jeśli będzie mało rozsądny, to bedzie wyrokował niesprawiedliwie. Tak czy owak, niczemu to nie będzie służyło, tylko powieli kwasy. Nie ma sensu rozstrzyganie, jeśli nie było sie świadkiem, lub uczestnikiem kwasa. To nie jest sąd powszechny. Poza tym przypadki nagminnego i świadomego łamania zasad są na tyle rzadkie, że nie ma sensu powoływać instytucji do rozstrzygania. W takich przypadkach na ogół parę osób na respie buldoczy się, że jakiś cham po drugiej stronie nagminnie łamie zasady i wtedy można to zgłosić orgowi. Jak mamy mały kwasik, bo wydaje się, że trafiliśmy, wystarczy rozmowa na żywo i nie miałem wypadku, żeby gość powiedział, że ma w dupie. Każdemu zdarza sie nie poczuć i nie ma co krzeseł łamać. Jak przegniemy w drugą stronę, to gra co chwilę będzie przerywana, a sąd koleżeński będzie pracował na okrągło. W przypadkach nie budzących wątpliwości powinno sie banować jednoosobowo, na wniosek orga i poszkodowanego według taryfikatora, bo zasady musza być jasne. Nie może być tak, że jednemu pogrozimy palcem, a drugi dostanie bana na pół roku. Argument, że zbanowany może przyjść na imprezę i gówno mu zrobimy, jest mało sensowny. Jak kolarz dostanie zakaz jazdy za doping, to kto zagwarantuje, że nie złapie rowera i nie wjedzie na trasę i tak? Teoretycznie może, a jakoś się nie zdarza :)

tak czy owak czekam, co zaproponuje korpus weteranów :) http://demotywatory.pl/516115/KORPUS-WETERANOW
Ostatnio edytowano 4 gru 2009, o 11:59 przez Lolo, łącznie edytowano 3 razy
War...War never changes...

Cezar twierdzi, że jestem ładny i że mam mądrość w sobie :)
Avatar użytkownika
Lolo
 
Posty: 236
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 21:24
Lokalizacja: Wawa
White Cross: CORE
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez kpt. Bomba » 4 gru 2009, o 11:44

ZeRT napisał(a):Rozumiem, że wg PET i osób podzielających ich opinię nie warto jest tworzyć żadnych zasad i praw bo to nie jest bananowa republika żeby se prawa tworzyć, a jak coś jest nie tak to należy opierdolić jak wszy bociana i będzie gites.


Człowieku - czy ty zrozumiałeś w ogóle co pisałem ja i Kupricz? Czy przeinaczasz nasze stanowisko z premedytacją?
Mój opór nie wynika z tego, że jestem anarchistą i chce znieść wszelkie zasady. Mój opór jest reakcją na pomysł tworzenia nieżyciowego KK i powoływania Rady Europy celem "karania" niepokornych. To zakrawa na jakiś kiepski żart przecież.
Na forum zarejestrowanych jest 800 użytkowników. Na warrior.pl jest zarejestrowane 3000 użytkowników. Użytkownicy się zapewne w 90% dublują na obu tych forach ale daje to obraz na temat wielkości środowiska ASG na Mazowszu. W temacie wypowiedziało się 15-20 osób - przy czym opinie są podzielone i tylko część z tej dwudziestki przyklasnęła Miderowi. No i na podstawie opinie 0.5 % społeczeństwa ASG chcecie wprowadzać coś co będzie miało wpływ na całe środowisko. I jeszcze twierdzicie, że to nie jest samowolka.
Obrazek

... wóda, dziwki, koks i znaczki pocztowe ...
Avatar użytkownika
kpt. Bomba
 
Posty: 30
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 12:43
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PET/PSF
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Tytus » 4 gru 2009, o 11:47

heavenly - wg propozycji Twojej chcesz tworzyć Niezawisły Sąd Kapturowy w klice klik? Nie realne - zobacz jak ban dla Gawona podzielił ludzi. A jest to jeden ze starych graczy. A więcej do myślenia dało by mu jak by go ktoś ostro zjebał przy jego starych znajomych - Major Kuprisz pisał że to środowisko ma wpływać i kształtować zachowania a nie Sąd Kapturowy który tak na prawdę nigdy nie będzie NIEZAWISŁY.

I dla jasności ja nie jestem za brakiem reguł ja jestem za tym by reguły były proste i przestrzegane bez żadnych sądów kapturowych które zawsze będą stronnicze. A ankiety - proszę Cie czy ja jestem w ZUSie lub innej instytucji papierożernej gdzie muszę wypisywać tonę kwitów i formularzy i ankiet. Nie ja się bawię i nie pozwolę na to by ktokolwiek próbował mnie osadzać poza osoba która ma wątpliwości wobec mojego zachowania i której mogę wytłumaczyć dlaczego to zrobiłem i dojśc do jakiś konstruktywnych wniosków. Owszem jestem za eliminacja zbędnego dla nas ciężaru w postaci idiotów ale od tego jest BAN NA FORUM.

A idąc drogą dedukcji jeżeli będzie Sąd to ja będę się domagał Prawnika bo też chcę mieć zapewnioną możliwość profesjonalnej obrony. Poza tym kto będzie oskarżał Prokurator ASG? A i jeszcze jedno - jeżeli będzie sąd to będzie i prawo o domniemaniu niewinności i dopiero po przedstawieniu niezbitych dowodów będzie można winnego skazać. A jak znajdziesz niezbite dowody? Będziesz inwigilował i nagrywał podsłuchiwał? Na to musisz mieć zgodę Prokuratora bo inaczej to jest nie legalne a wprowadzanie do sprawy dowodów z nielegalnego żródła skazuję sprawę na przegraną. Więc - chyba prawo Opierdolu jest leprze
1 opierdol - ZÓŁTA KARTKA
2 opierdol - ZÓŁTA KARTKA
3 opierdol - CZERWONA I OUT

Zresztą są silniki forów z czymć takim jak Pomógł i Ostrzeżenie. i widać od razu na forum kto co znaczy i na kogo trzeba uważać a jak przegnie właśnie wtedy jest podstawa do BANA.

Z tąd http://www.phpbb.com/można to pobrać a z tego co wiem i ten silnik też ma takie możliwości.

No i podstawa mam wrażenie że przeniesienie nie zostało do końca zrobione dobrze bo jak już upubliczniało się forum to powinien być regulamin zarówno dotyczący forum jak i naszych spotkań - a nie teraz trenować pracę na żywym organizmie.
www.camoshop.pl - t-shirt art&printing
NOWY NUMER JUŻ W KIOSKACH
http://www.special-ops.pl
http://www.ksiegarniamilitarna.com.pl
Avatar użytkownika
Tytus
 
Posty: 177
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PET/PSF
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez moron » 4 gru 2009, o 12:49

Wiaderny, dobrze rozumiem ze za zle zachowanie na strzelance chcesz dawac warny na forum?
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez ZeRT » 4 gru 2009, o 13:00

Jeśli chcemy uprościć to proszę bardzo ale najważniejsze żeby była jakaś konsekwencja łamania zasad i zapis tego co miało miejsce.

Złamanie zasad bezpieczeństwa opisanych w Prawie ASG, zasadach gier organizowanych po przez Weekend Warriors, oraz zasad organizatora imprezy - żółta kartka(opierdol) może ją wystawić każdych 3 światków zajścia lub organizator imprezy którzy potwierdzą zaistniałe zajście na forum.
Trzykrotne otrzymanie żółtej kartki w ciągu roku wiąże się usunięciem ze społeczności na rok.

Złamanie zasad gry asg opisanych ww Prawie ASG, zasadach gier organizowanych po przez Weekend Warriors, oraz zasad organizatora imprezy - żółtą kartkę może wystawić każdych 3 światków zajścia lub organizator imprezy którzy potwierdzą zaistniałe zajście na forum.
Trzykrotne otrzymanie żółtej kartki w ciągu roku wiąże się z usunięciem ze społeczności na rok.

Na forum tworzona jest lista osób które dostały żółtą kartkę oraz tych wykluczonych czasowo ze społeczności. A więc brakiem wstępu na czwartkowe, sobotnie, niedzielne oraz inne imprezy.
Amnestii może udzielić organizator imprezy specjalnej.


Czy taki mechanizm karania jest do przyjęcia?
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Tytus » 4 gru 2009, o 13:04

Wiesz co ja nic nie che ja proponuję - za stary jestem by coś chcieć i o coś walczyć ja chce tylko się dobrze bawić. Było po staremu było ok jak trzeba było to się opierdoliło i działało a teraz komisje sromisje i inne organy. Po cholerę to komu.

Powiem tak;
jestem na innym forum tematycznym gdzie ludzie również spędzają ze sobą wspólnie czas i ich bezpieczeństwo zależy od ich zachowania. Tam działają właśnie ostrzeżenia i być może zależy to od środowiska ale tam to działa, już 2 osoby pożegnały się z uczestnictwem w imprezach i w życiu forum. Oczywiści żeby nie było temat był przegadany na gorąco a potem na forum. Jak widać u innych to działa u nas ech pisanie KK i innych potworów strasznych.

ZeRT - po cholerę tworzysz ograniczenia czasowe?? Wytłumacz mi to proszę bo nie rozumiem - jak ktoś mi da bana na imprezy warszawskie na rok - to powiem mu pierdol się idę założę własne forum i będę strzelał się z innymi.

Trzech świadków a co zrobisz jak będzie dwóch albo sytuacja będzie sam na sam?? (Klient z dala się nie wier*&(%$dala).

Moje zdanie jest takie to nie propozycja tylko moje zdanie - można założyć watek w którym kwestię sporne się wyjaśnia:
- jeżeli ludzie się nie potrafią dogadać i przeprosić (na miejscu) lub opierdol nie pomaga - upublicznić delikwenta.
- a za recydywę - wywalić na zawsze. Zresztą nie ma twardziela który przetrzyma wyaljenowanie i osranie go przez społeczeństwo.
Ostatnio edytowano 4 gru 2009, o 13:12 przez Tytus, łącznie edytowano 1 raz
www.camoshop.pl - t-shirt art&printing
NOWY NUMER JUŻ W KIOSKACH
http://www.special-ops.pl
http://www.ksiegarniamilitarna.com.pl
Avatar użytkownika
Tytus
 
Posty: 177
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PET/PSF
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez ZeRT » 4 gru 2009, o 13:10

Ta a cukier był wtedy słodszy, dziewczynki ładniejsze i ogólnie łatwiej się żyło. :P

Oczywiście było by dobrze, gdyby mogło być jak było, ale zrobiło się nas za dużo, żeby dało się kwasy regulować prostym opierdolem.
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Tytus » 4 gru 2009, o 13:19

ZeRT - ile osób spotykasz w soboty?? Ilość ludzi wydaje mi się że to jest dobry pretekst do po lansowania teorii a nie argument. Na forum o którym ja pisałem zarejestrowanych jest ok 2 000 osób a zabawa jest o wiele nie bezpieczniejsza i jakoś tego problemu nie ma działa wszystko tylko ludziom się chce :)
www.camoshop.pl - t-shirt art&printing
NOWY NUMER JUŻ W KIOSKACH
http://www.special-ops.pl
http://www.ksiegarniamilitarna.com.pl
Avatar użytkownika
Tytus
 
Posty: 177
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PET/PSF
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez ZeRT » 4 gru 2009, o 13:35

Jeśli pojawiają się takie pomysły ( chodzi o karanie i mówienie o tym na forum) znaczy, że jest to potrzebne.
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Tytus » 4 gru 2009, o 13:44

Ale to było ćwiczone już dawno i działało na starym Warriorze był taki wontek.
Ja nie mowie że brak zasad to dobra praktyka wręcz przeciwnie.
Zasady muszą być jasne klarowne nie skomplikowane i pozwalające szybko rozwiązać sprawę bez wpływu ludzi z poza zdarzenia.
Po cholerę komuś sądy koleżeńskie prawnicy ławnicy prokuratorzy analatorzy i inne członkostwa.
Niech strony zainteresowane rozwiążą sprawę miedzy sobą - nie ma zgody - upublicznić - recydywa - wyjebać - proste i jasne - bez zbędnej komplikacji
www.camoshop.pl - t-shirt art&printing
NOWY NUMER JUŻ W KIOSKACH
http://www.special-ops.pl
http://www.ksiegarniamilitarna.com.pl
Avatar użytkownika
Tytus
 
Posty: 177
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PET/PSF
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez ZeRT » 4 gru 2009, o 14:01

Złamanie zasad bezpieczeństwa opisanych w Prawie ASG, zasadach gier organizowanych po przez Weekend Warriors, oraz zasad organizatora imprezy - żółta kartka(opierdol) może ją wystawić każdych 3 światków zajścia lub organizator imprezy którzy potwierdzą zaistniałe zajście na forum.
Trzykrotne otrzymanie żółtej kartki w ciągu roku wiąże się usunięciem ze społeczności na rok.

Złamanie zasad gry asg opisanych ww Prawie ASG, zasadach gier organizowanych po przez Weekend Warriors, oraz zasad organizatora imprezy - żółtą kartkę może wystawić każdych 3 światków zajścia lub organizator imprezy którzy potwierdzą zaistniałe zajście na forum.
Trzykrotne otrzymanie żółtej kartki w ciągu roku wiąże się z usunięciem ze społeczności na rok.

Na forum tworzona jest lista osób które dostały żółtą kartkę oraz tych wykluczonych czasowo ze społeczności. A więc brakiem wstępu na czwartkowe, sobotnie, niedzielne oraz inne imprezy.
Amnestii może udzielić organizator imprezy specjalnej.


Karają się ludzie zainteresowani i org.
Jest proste i klarowne.
Tekst jest krótki można się go nawet na pamięć nauczyć jest krótszy od większości tekstów piosenek.

Czy taka propozycja była by do przyjęcie gdyby się tobie coś chciało? ;).
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Lolo » 4 gru 2009, o 14:03

I o to chodzi i brawo Tytus :)
War...War never changes...

Cezar twierdzi, że jestem ładny i że mam mądrość w sobie :)
Avatar użytkownika
Lolo
 
Posty: 236
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 21:24
Lokalizacja: Wawa
White Cross: CORE
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez ZeRT » 4 gru 2009, o 14:18

Tak ale pozostaje nadal problem kto ma wyjebać. Admin? Jakiś mityczny autorytet?
Bo co jeśli pokłócą się jacyś ludzie raz drugi i w końcu ktoś wpadnie na pomysł żeby jedną czy drugą stronę wywalić z forum i co w tedy? Kwas i jeszcze więcej zbędnego pierniczenia.
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Tytus » 4 gru 2009, o 14:24

Pozbądż się tylko tych 3 świadków - będzie bezstronnie i możemy zacząć dyskutować nad sensownością prostoty założeń ale....... pamiętaj to satysfakcjonuje Ciebie i mnie a reszta :) - Zgłosiłeś projekt teraz go lansuj ;) mi się podoba

Co do kwasów - wiesz co - jak takie osoby kłócą się często ze sobą i nie dochodzą do porozumienia to są jednostkami aspołecznymi i lepiej je usunąć obie niż narażać się na dalsze kłótnie (ale wątpię by to kiedykolwiek zaistniało)
www.camoshop.pl - t-shirt art&printing
NOWY NUMER JUŻ W KIOSKACH
http://www.special-ops.pl
http://www.ksiegarniamilitarna.com.pl
Avatar użytkownika
Tytus
 
Posty: 177
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PET/PSF
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Dalej » 4 gru 2009, o 14:54

Fajnie:
1 raz - opierdol, 2 raz - opierdol, 3 raz - opierdol, 4 raz - wypierdol (skoro nie pomogło)

Tylko Panowie, zapomnieliście o co chodzi w tej wielkiej dyskusji/awanturze.

O to, KTO i JAK ma dawać ten wypierdol, żeby społeczność się z tym zgadzała.

Więc jak zrobić żeby nikt nie protestował, żeby było uczciwie, i na maksa proste.

Jestem przeciwny łączeniu akcji na miejscu z forum.
Raz że wiele osób nie ma nawet kont, dwa że zgadzam się z zasadą że ma być załatwione na miejscu, trzy że to komplikacja, a ma być jak najprościej.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Lolo » 4 gru 2009, o 15:00

Nie jest istotnie, czy to weteran, czy nowicjusz, papież czy rabin, ziemianin czy marsjanin, czy inna cholera. Przy założeniu że łamanie zasad jest nagminne i wynika ze złej woli, ban powinien być zgłaszany przez orga imprezy, po zapoznaniu się z sytuacją na wniosek poszkodowanych i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kara, której wysokość za dany kwas jest z góry znana była przyklepywana przez jedna osobę. Jak pisałem wcześniej, po przyznaniu banów arbitralnie w przeszłości kurwy na forum nie były słane i nie mam pojęcia, co sie zmieniło, że zaczeły być słane teraz....
War...War never changes...

Cezar twierdzi, że jestem ładny i że mam mądrość w sobie :)
Avatar użytkownika
Lolo
 
Posty: 236
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 21:24
Lokalizacja: Wawa
White Cross: CORE
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Dalej » 4 gru 2009, o 15:04

Lolo napisał(a): być zgłaszany przez orga imprezy,

Lolo, nie ma żadnego orga.
To co mówimy dotyczy tylko i wyłącznie otwartych jebanek bez organizatorów.
Swój regulamin orgowie właśnie tworzą.

Lolo napisał(a): po przyznaniu banów arbitralnie w przeszłości kurwy na forum nie były słane i nie mam pojęcia, co sie zmieniło, że zaczeły być słane teraz....
Nigdy wcześniej nie próbowano ukarać kumpli. Wszyscy wypieprzeni w zeszłym roku to były pokemony lub obce osoby.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Lolo » 4 gru 2009, o 15:27

No i nie szkodzi. Sobotnie jebanki miewają orgów, jeśli za orga uznać człowieka proponujacego scenariusz na przykład. Moim zdaniem lepiej, żeby przepisy bywały egzekwowanie, niż nie były egzekwowane. Zupełnie nie rozumiem bardachy, jaka rozpętała się przy ostatnich banach tym bardziej, że mam wrażenie, że zainteresowani wyrazili coś w rodzaju chęci dobrowolnego poddania się karze, a ich właśni koledzy z teamów zaproponowali nadzór nad jej odbywaniem...
War...War never changes...

Cezar twierdzi, że jestem ładny i że mam mądrość w sobie :)
Avatar użytkownika
Lolo
 
Posty: 236
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 21:24
Lokalizacja: Wawa
White Cross: CORE
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kodeks Karny - propozycja

Postprzez Dalej » 4 gru 2009, o 15:39

Tak, to zostało wyjaśnione, wszyscy przystali na propozycję Yaśka Rozyemcy, sprawa zamknięta.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Organizacja i Regulamin gier na Mazowszu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości