Pacyfik

Filmy i zdjęcia militarne.

Re: Pacyfik

Postprzez Dalej » 6 kwi 2010, o 12:13

Tato napisał(a):
StarskiPL napisał(a):Jak oglądałem ten film to krzyknąłem "tato kupa!".

Wypraszam sobie. :)
Trzeba ci zmienić nick... Może na Father Ted?
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Pacyfik

Postprzez xxxFENCExxx » 6 kwi 2010, o 20:04

Z ciekawostek dodam, że japoński czołg do tego filmu był składany/rekonstruowany pod Wrocławiem.

A film nudnawy - ten 3-ci odcinek to dla amojej żony byłby dobry.

Większe wrażenie zrobił na mnie "Janosik-historia prawdziwa". Nie spodziewałem sie takiego poziomu (na plus).
xxxFENCExxx
.
 
Posty: 47
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 11:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pacyfik

Postprzez Dalej » 6 kwi 2010, o 22:20

4 odcinek najlepszy, w końcu mi się podobał
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Pacyfik

Postprzez heavenly » 6 kwi 2010, o 22:36

Jeśli ktoś twierdzi że Cienka Czerwona Linia w postaci filmu jest warta obejrzenia to niech lepiej wyedytuje swój post, usunie to twierdzenie i uda się na ubocze w celu przeczytania książki. Ekranizacja jej to jeden z największych gwałtów na literaturze popełnionych w XXw. Film nie ma nic wspólnego z książką i jest straszliwym glutem.

Jeśli zaś ktoś nie widział filmu pt. Cienka Czerwona Linia - to niech najlepiej nie próbuje go oglądać - kliniczny przykład filmu o niczym...

Jak chcecie inną dobrą książkę o wojnie na pacyfiku to Nadzy i Martwi - Normana Mailera powinni zaspokoić oczekiwania...
Potrzebujesz jakiejś przeróbki elektrycznej w replice czy radiu? Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=155&t=6267
Avatar użytkownika
heavenly
 
Posty: 611
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa Praga
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pacyfik

Postprzez Tato » 7 kwi 2010, o 11:49

Dalej napisał(a):4 odcinek najlepszy, w końcu mi się podobał

To samo chciałem powiedzieć.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pacyfik

Postprzez Kamil » 7 kwi 2010, o 19:04

heavenly napisał(a):Jeśli ktoś twierdzi że Cienka Czerwona Linia w postaci filmu jest warta obejrzenia to niech lepiej wyedytuje swój post, usunie to twierdzenie i uda się na ubocze w celu przeczytania książki. Ekranizacja jej to jeden z największych gwałtów na literaturze popełnionych w XXw. Film nie ma nic wspólnego z książką i jest straszliwym glutem.

Jeśli zaś ktoś nie widział filmu pt. Cienka Czerwona Linia - to niech najlepiej nie próbuje go oglądać - kliniczny przykład filmu o niczym...


Film nie jest dokładną ekranizacją książki, tylko miksem "Cienkiej Czerwonej Linii" i "Stąd do wieczności". Jeśli ktoś czytał to drugie, to wyłapie, że np. Welsh ma cechy Wardena (z SdW), a Witt to Prewit etc. Film raczej jako ciekawostka, ja liczyłem na wierną ekranizację i też się zawiodłem.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Pacyfik

Postprzez heavenly » 7 kwi 2010, o 21:55

Kamil - szacun z mojej strony. Za znajomość prozy Jonesa. Stąd do Wieczności to kawał solidnej książki o armii i jej układach, stosunkach, wartościach i prawach. Każdy kto to przeczyta - więcej zrozumie z otaczającego go świata.
Potrzebujesz jakiejś przeróbki elektrycznej w replice czy radiu? Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=155&t=6267
Avatar użytkownika
heavenly
 
Posty: 611
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa Praga
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pacyfik

Postprzez Kamil » 7 kwi 2010, o 22:32

Z Jonesa czytałem prawie wszystko co w Polsce wydali, a "Stąd do wieczności" to jedna z moich ulubionych książek :)
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Pacyfik

Postprzez Moses » 7 kwi 2010, o 23:04

heavenly napisał(a):Jeśli zaś ktoś nie widział filmu pt. Cienka Czerwona Linia - to niech najlepiej nie próbuje go oglądać - kliniczny przykład filmu o niczym...


4ry bądź 5 podejść do filmu, wszystkie kończyły się jak przy podejściu do oglądania Matrixa 2. Zasypiałem po pierwszych 30 min aby budzic się na jedną akcję i znów zasnąć. Chyba muszę się upoić kawą aby te dwa filmy w końcu w całości obejrzeć.
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Pacyfik

Postprzez Vlad » 8 kwi 2010, o 22:44

Moses napisał(a):
heavenly napisał(a):Jeśli zaś ktoś nie widział filmu pt. Cienka Czerwona Linia - to niech najlepiej nie próbuje go oglądać - kliniczny przykład filmu o niczym...


4ry bądź 5 podejść do filmu, wszystkie kończyły się jak przy podejściu do oglądania Matrixa 2. Zasypiałem po pierwszych 30 min aby budzic się na jedną akcję i znów zasnąć. Chyba muszę się upoić kawą aby te dwa filmy w końcu w całości obejrzeć.



Chyba żeś się browca opił

Moje zdanie?
pierwsze dwa odcinki takie sobie pitu pitu i co myśmy "mordercy" zrobili
trzeci wnosi nieco prawdy o pobycie US manów w Australii. -niezły
czwarty ciekawszy nowe problemy, psychologia wojny etc.

ogólnie czekam na następne

Po KB trudno będzie rzucić ludzi na kolana i zrobić coś lepszego. Temat wszak jest już przerabiany na wiele sposobów.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pacyfik

Postprzez Filip F » 22 kwi 2010, o 12:16

Stwierdzam ze serial robi się coraz lepszy z odcinka na odcinek.
Dwa ostatnie uważam że można śmiało porównywać do KB.

p.s. powiedzcie mi jeśli wiecie kim są ci dziadkowie co się wypowiadają przed każdym odcinkiem?
Mgr. psychologii radzi: Jeśli masz depresje to kup więcej militariów!!!
Obrazek
Avatar użytkownika
Filip F
 
Posty: 64
Dołączył(a): 15 mar 2010, o 10:13
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Highlanders
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Pacyfik

Postprzez Dalej » 22 kwi 2010, o 12:34

Czy wy też bardziej jaracie się archiwaliami na początku?
W tym odcinku ten kolo co pruł z dwóch thompsonów na raz, wcześniej te spacerki przez bagno po szyję.. :-)


Filip F napisał(a):Dwa ostatnie uważam że można śmiało porównywać do KB.

Nie mogę się z tobą zgodzić, specjalnie ostatnio sobie oglądałem KB żeby porównać, i muszę przyznać że KB jest dużo lepiej zrobiona od strony prezentacji bohaterów.
w Pacyfiku dopiero teraz jakoś się krystalizują postacie, a i to nie bardzo, najlepszy jest ten od moździerza, jakmutam, mówię na niego michael jackson bo podobny.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Pacyfik

Postprzez StarskiPL » 22 kwi 2010, o 19:19

Również wróciłem do KB i z całą odpowiedzialnością stwierdzam, iż Pacyfik nie dorasta mu do pięt, ani pod względem fabularnym ani samej prezentacji akcji. Jeśli zapomnieliście co to KB to proszę bardzo:
http://www.youtube.com/watch?v=uuyXT-FCq1k
Włos się na głowie jeży a na rękach pojawia się gęsia skórka.
http://www.youtube.com/watch?v=QC2WmnfTpn0
Kiedy widzę Dike'a mam ochotę strzelić mu w potylicę. A w Pacyfiku? Wszyscy są dla mnie równo obojętni.
Vivere militare est...
Obrazek
Avatar użytkownika
StarskiPL
 
Posty: 259
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 01:02
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: CORE
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Pacyfik

Postprzez Grey » 23 kwi 2010, o 07:49

Co racja to racja. BoB to majstersztyk, a Pacyfik to średniawka.
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Pacyfik

Postprzez StarskiPL » 23 kwi 2010, o 09:29

http://www.youtube.com/watch?v=XRNbcCobcvA
Spokój, cisza, w tle słychać ptaki, wśród żołnierzy napięta atmosfera, strach, adrenalina. Potem długi bieg i ta niezapomniana twarz dziecka - zaskoczenie, lekki uśmiech. I BAM! Akcja, krzyki Niemców, gwizdy, strzały, wybuchy. Wszystko dopracowane do najmniejszego szczegółu. I czuję, że prawdziwi ludzie walczą z ludźmi, a nie z papierowymi duchami, które pojawiają się na 0,5s i krzykną coś w stylu "Ute!" raz na 3 odcinki.
Spielberg i Hanks to za mało, żeby zagwarantować naprawdę dobry film. Widocznie ekipa BoB była znacznie lepsza.
Vivere militare est...
Obrazek
Avatar użytkownika
StarskiPL
 
Posty: 259
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 01:02
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: CORE
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Pacyfik

Postprzez mat99 » 23 kwi 2010, o 09:46

StarskiPL napisał(a):Widocznie ekipa BoB była znacznie lepsza.


Jako zatwardziały rekonstruktor 101-ej i fan BoB....zgadzam się z Toba, a nawet bardziej:-)
O ile przyznaję, że batalistyka w cz. 5. i 6. Pacyfiku juz mi sie spodobała, o tyle emocji nie budzi u mnie żadnych....a w Bob przeciwnie...vide wspomniana scena ataku na Carentan
Avatar użytkownika
mat99
 
Posty: 166
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 16:31
Lokalizacja: Wawa/Krak
White Cross: CORE
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pacyfik

Postprzez mansel » 27 kwi 2010, o 08:47

Toż wczorajszy odcinek, sam już nie wiem czy to 4 czy 5 był to jakaś porażka. Był nie wiadomo o czym, a japończyków chwilowo żywych to widziałem w nim 3.

Oglądanie kolejnych odcinków zakrawa na lekki masochizm [emot masichistyczny]
mansel
 
Posty: 709
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pacyfik

Postprzez Dalej » 27 kwi 2010, o 13:21

No dobrze, oddajmy serialowi co jego - w żadnym filmie wojennym chyba nie było jeszcze rzucania kamyczków do otwartej czaszki martwego wroga :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Pacyfik

Postprzez nomak » 27 kwi 2010, o 21:20

Oglądając pacyfik doszedłem do wniosku ze raczej nie chciano dorównać bob, naturalnie mogli wrzucić mase efektów specjalnych itd ale co by to dało? Myślę że skoncentrowano sie na pokazaniu jak walka z japończykami była przerąbana nie tylko pod względem tego że walczyli do końca ale również terenu. Zastanówcie się jaki wpływ na morale amerykanów miał fakt iż żyli ze świadomością że z każdej dziury może wyjść japończyk a w każdej skale może być stanowisko ckm.Porównajcie przeciętny wygląd wojaka z 101 z marines, ci drudzy zwykle są pokazani w obdartych ciuchach, to też świadczy o ciężkim terenie, zwykle ostre skały. Narzekanie na fabułę moim zdaniem mija się z celem ponieważ nie jest to historia wymyślona tylko opowiedziana na faktach, więc tak jak w bob jesteśmy z marines przez większość ważnych bitew przy okazji pokazując jaki wpływ psychologiczny miała ta wojna. Co do pokazywania japończyków to wydaje mi się ze oni w zasadzie byli duchami, walczyli jak coś na wzór partyzantki dając amerykanom zbliżyć się na bliską odległość i dopiero potem otwierając ogień. Wróg jest pokazywany dokładniej dopiero wtedy gdy wchodzi z bunkra i prowadzi samobójczą szarże na marines-dlatego mamy tą bezosobowość wroga bo sie niepoddawali. Zauważcie że w bob często brano niemców do niewoli, amerykanie sobie z nimi gadali itd (2 czy 10 odc). Wojna na pacyfiku była czymś zupełnie innym niż wojna w europie, inne było wszystko taktyka, przeciwnik, teren. Myślę że odrobinę da się porównać walkę marines z kampanią we włoszech, jeśli chodzi o teren, bo przecież tak niemcy czy włosi się poddawali, a nie jak japończycy walczyli do śmierci. Ale jak wcześniej napisałem ta wojna zupełnie się różniła od innych kampanii prowadzonych w trakcie wojny więc uważam, że serial też powinien być traktowany jako odrębna całość i przestać być porównywany do bob bo to są dwie zupełnie inne sprawy. Serial mówi jak ta walka wyglądała, brudna, bez pardonu, do wyboru albo życie albo śmierć bo niewola raczej nie wchodziła w grę i moim zdaniem spełnia funkcję uświadamiającą doskonale. Oglądając szturm marines między skałami czy przez otwarte pole myśle sobie że ci faceci naprawde mieli jaja. Same bitwy wydają cię być dużo bardziej brutalniejsze niż w bob, między innymi przez przeciwnika który prędzej rzuci się na wojaka z bagnetem czy granatem niż sie podda.
Avatar użytkownika
nomak
 
Posty: 861
Dołączył(a): 8 lis 2009, o 22:01
Lokalizacja: Ochota
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Pacyfik

Postprzez Grey » 28 kwi 2010, o 07:23

Siódmy odcinek - czuło się ciężar - ergo to dobry odcinek. Nomak, masz nieco racji, wprost porównanie do BoB nie jest dobre, aczkolwiek i tak z kiepskiej opowieści dobry scenarzysta, reżyser i montazysta mogą zrobić coś, co łapie za serce. A w Pacyfiku śmierć jednego z bohaterów nie miałaby większego znaczenia dla widza. A to znak, że coś jest nie tak.
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Pacyfik

Postprzez nomak » 28 kwi 2010, o 09:58

Racja, brakuje wyrazistych bohaterów. Moim zdaniem w bob twórcom udało sie związać widza z bohaterami między innymi poprzez 1 odc czyli obóz szkoleniowy, w pacyfiku praktycznie poznajemy bohaterów od razu w walce. Poza tym w bob przez wszystkie odc skupiały sie wokół jednej kompanii przez co mieliśmy większy kontakt z bohaterami, cały czas szliśmy ich śladami. W pacyfiku głównych bohaterów jest ilu, trzech których los jest nam tak naprawdę obojętny bo nie okazują typowych 'zagrywek' bohaterów filmowych (jakieś powiedzonka, typowe zachowanie itd). Wydaje mi sie że twórcy raczej chcieli ukazać historię 1 dyw Marines, i to ich jako grupa kreuje się na bohaterów serialu a nie poszczególne jednostki.
Avatar użytkownika
nomak
 
Posty: 861
Dołączył(a): 8 lis 2009, o 22:01
Lokalizacja: Ochota
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Pacyfik

Postprzez StarskiPL » 28 kwi 2010, o 19:25

7 odcinek bardzo dobry. Wreszcie czułem się "w środku" filmu. Pole widzenia zawężyło się do samego ekranu a dźwięki ulicy wyciszyły do zera. Wreszcie to było TO.
Akcja, dramat, emocje, krew, łzy i ...bohater. Nareszcie ktoś mnie zainteresował - Eugene Sledge - zwykły, lekko pipkowaty chłopak, którego wojna odziera z uczuć i ubiera w pancerz. Sam aktor moim zdaniem przekonywujący (scena z dupeczkami rozlewającymi soczek - spojrzenie na frajera w czystym mundurku).
Mam nadzieję, że ten poziom utrzyma się już do końca serialu.
Vivere militare est...
Obrazek
Avatar użytkownika
StarskiPL
 
Posty: 259
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 01:02
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: CORE
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Pacyfik

Postprzez Dalej » 12 maja 2010, o 09:02

nice
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Pacyfik

Postprzez Grey » 14 maja 2010, o 20:59

OKINAWA, 9 odc
Pierwszy NAPRAWDĘ DOBRY odcinek!
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Pacyfik

Postprzez Dalej » 16 maja 2010, o 22:35

Ale nawet teraz nie obyło się od polityczno-poprawnego moralizatorstwa, a to już prawie koniec serii - pod koniec wspominają o zrzuceniu bomby.

Obawiam się że ostatnie odcinki będą jak ostatni kompanii braci.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Pacyfik

Postprzez Grey » 17 maja 2010, o 06:42

Mnie się to moralizatorstwo podobało - coś z tego odcinka wynikało i było coś w rodzaju klamry. Do tego postać podobnie jak z odc. 8 miała duszę.
A co do reszty odcinków - dla mnie to było bardzo ciekawe w BoB - ujrzałem dlaczego wojna i zagrożenie nie kończy się tam, gdzie kończy się wróg.
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Poprzednia strona

Powrót do Film i Fotografia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości