Act of Valor

Filmy i zdjęcia militarne.

Act of Valor

Postprzez Grey » 13 cze 2011, o 14:52

Relativity Media zakupiło prawa i w 2012 roku zaprezentuje światu film, o którego istnieniu dotąd nic nie było wiadomo. To wojskowy "Act of Valor", który został wyprodukowany przy aktywnym udziale amerykańskiej marynarki.

Film opowiada o misji elitarnej jednostki mającej na celu odbicie agenta CIA. Po drodze żołnierze odkrywają spisek terrorystyczny i muszą unieszkodliwić wrogów, zanim ci uderzą na amerykańskiej ziemi.

Autorem scenariusza jest Kurt Johnstad "300". W produkcję zaangażowała się amerykańska marynarka, a w głównych rolach wystąpili prawdziwi żołnierze Navy SEALs. Partnerowali im Roselyn Sanchez ("Godziny szczytu 2") i Emilio Rivera ("Traffic"). Spora część zdjęć pochodzi z autentycznych akcji przeprowadzanych przez elitarne oddziały. Za reżyserię odpowiadali Bandito Brothers czyli byli kaskaderzy, dokumentaliści Mike McCoy i Scott Waugh.


źródło: http://www.filmweb.pl/news/FOTO+Scenarz ... r%22-74537
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Act of Valor

Postprzez Ralphi » 7 lis 2011, o 21:42

Obrazek
Avatar użytkownika
Ralphi
 
Posty: 426
Dołączył(a): 29 sie 2009, o 21:24
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: BOFH
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Act of Valor

Postprzez FRAGER » 6 lut 2012, o 18:03

Czy ktoś wie kiedy i w jakim kinie będzie można obejrzeć ten film w Polsce?

Niestety nie mogę znaleźć informacji na ten temat poza datą światowej premiery.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: Act of Valor

Postprzez bender » 6 lut 2012, o 20:26

http://www.youtube.com/watch?v=cUkKuImX_ok
Już pół świata zainteresowanego militariami spuszcza się nad tym filmem.
Nawet na SuperBowlu się lansuje: http://www.youtube.com/watch?v=b3djl8iE ... AAAAAAAGAA

P.S. Nie ma nigdzie info na temat polskiego dystrybutora, więc możemy sobie poczekać. :(
Avatar użytkownika
bender
 
Posty: 91
Dołączył(a): 6 cze 2010, o 08:02
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Act of Valor

Postprzez Goorock » 6 lut 2012, o 20:59

Wygląda kapitalnie! Stawiam dychę, że sprzedaż multikamów (również w Polsce) po premierze powinna wzrosnąć. Wielu newbies będzie chciało być jak ci z Act of Valor :3:
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Act of Valor

Postprzez Ptasiek » 19 kwi 2012, o 22:33

Film BARDZO dobry, bez amerykomanii tworcy filmu, zrobiony momentami jak BHD i wydaje mi sie ze nawet chwilami podobna muzyka, zeby za bardzo nie spoilerowac dodam ze tworca filmu nie lubi meksykanskich spec opsow chyba:)
Obrazek
Avatar użytkownika
Ptasiek
.
 
Posty: 799
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: -Stalkers-
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Act of Valor

Postprzez Grey » 20 kwi 2012, o 10:45

Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Act of Valor

Postprzez Dalej » 20 kwi 2012, o 11:54

To już wiem co wieczorem oglądam :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Act of Valor

Postprzez cAmper » 10 sie 2012, o 19:14

Film dobry ale nie bardzo dobry. Chyba tylko na jedno obejrzenie a szkoda. Scenariusz dość wartki, efekty miejscami kapitalne i niby nie ma się do czego przyczepić ale…no właśnie jest kilka „ale”. Mnie najbardziej drażniła patetyczność rodem z klasycznych filmów kategorii B. Fabuła też od pierwszej chwili niestety bardzo przejrzysta i błaha, „wsparta” miernej jakości aktorstwem obu „złych” charakterów. Wszystko sprowadza się do, jak już wspominałem, rewelacyjnych zdjęć, szybkiej akcji i klimatu, który wydaje się dobrze odwzorował charakterystykę służby w ramach operacji specjalnych. … Osobiście zabrakło mi jeszcze muzyki z trailera a ta dobrana była fantastycznie … (Snow Patrol – When the Storm Ends).



P.S.
Dla każdego WW – tak czy inaczej to jest pozycja obowiązkowa. Ciekaw jestem Waszych opinii.
cAmper
 


Powrót do Film i Fotografia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości