Operacja Uwertura - FP Warszawa, 6.07, godz. 10:00

Co kiedy i gdzie. Negocjowanie terminów, rezerwowanie miejscówek.

Operacja Uwertura - FP Warszawa, 6.07, godz. 10:00

Postprzez Panzer » 19 cze 2014, o 10:38

Cześć!
Ekipy Centurion DZDK i Warsaw Domineering Soldiers serdecznie zapraszają na mini larpa który odbędzie się 6 lipca na Forcie Piłsudskiego w Warszawie
Impreza jest organizowana na zasadach ASG+.
Będzie pobierana opłata w wysokości 1zł od osoby, na odprawie o godz. 10:15.
Organizatorzy główni: Panzer (WDS) i Kieł (DZDK)

Chętni do partyzantki - priv. Kto pierwszy, ten lepszy. Wpiszcie się na listę jako cywile.

Harmonogram strzelanki:
10:00 - zbieramy się
10:15 - krótka odprawa, rozdanie rozkazów, rozejście się na punkty startu
10:30 - start rozgrywki
15:30 - planowane zakończenie, może nastąpić wcześniej

Telefon do Kła - 697 704 780. Raczej puszczajcie SMS z prośbą o kontakt, bo może być nieco zawalony.
Telefon do Panzera - 508 180 228. Też raczej SMS poproszę

Fabuła:
Czasy współczesne, bliżej nieokreślone miasto w środkowowschodniej Europie. W kraju końca dobiega wojna domowa - mimo względnego spokoju w większych miastach, w każdej mniejszej miejscowości i na wsiach wciąż dochodzi do aktów przemocy i walk partyzanckich z siłami nowego reżimu politycznego. W jednej z miejscowości oprócz oddziału żołnierzy rządowych stacjonuje również niewielka grupa piechoty NATO, mająca badać zaprowadzanie pokoju w tym regionie. Jednocześnie z przyjazdem NATOwców rozpoczyna swą działalność oddział partyzantów, chcący zyskać coś na obecności żołnierzy Paktu Północnoatlantyckiego. Operacja “Uwertura”, czyli wstęp do obserwacji tutejszego regionu staje się więc jednocześnie wstępem do działań partyzanckch na coraz większą skalę.

Strony wraz ze specyfikacją:
- Ludność cywilna i partyzantka - celowo podaje się partyzantów i cywilów jednocześnie, gdyż partyzanci zaczynają grę incognito, z ukrytą bazą, przemieszani z cywilami. Są grupą najliczniejszą i najbardziej wszechstronną - cywile mogą działać wg własnych upodobań, przyjmować zlecenia od różnych stronnictw czy organizować grupy samoobrony. Na ich czele stoi burmistrz (Panzer), dowódca partyzantki pozostanie utajniony.
- Oddział wojska rządowego - grupa żołnierzy reżimowych wrogo nastawionych do cywili, nieraz urządzająca łapanki i pogromy. Starają się nie wchodzić w drogę NATO (uwarunkowania polityczne na samej górze). Mają skorumpowanego dowódcę (Tatosa).
- NATO - drużyna moderująca grę i również biorąca w niej udział. Zapisy niemożliwe. Starają się nie dopuszczać do pogromów ludności cywilnej przeprowadzanych przez stacjonujące tu oddziały wojska reżimowego. Dowódca NATO - Kieł.

Sugerowane stylizacje
- cywile i partyzanci: od ubrań cywilnych przez częściowe umundurowanie (np. koszula lub spodnie mundurowe) do pełnych mundurów bez oporządzenia. Zasady rozgrywki nie zakazują założenia np. kamizelki taktycznej, hełmu czy pasa z kaburą, ale może to poskutkować poruszeniem ze strony wojska i możliwym atakiem... O ile zobaczą takiego cywila.
- wojsko rządowe: wszystkie odmiany mundurów leśnych (woodland, flecktarn, marpat, dpm, gorka, itd - od biedy może być też multi i pochodne) oraz wyposażenie taktyczne (kamizelki, hełmy, etc) w dowolnym kamuflażu. Wojsko otrzyma taśmy na ramię.
- NATO: mundury multi i pochodne, wszelkie amerykańskie. Wyposażenie taktyczne (hełmy, kamizelki, etc). Taśmy na ramię.

- Rozkazy, zadanie, cele, etc. będą wydawane dowódcom drużyn na odprawie - w ich gestii leży dalej przekazać te rozkazy i rozdzielić między swoich graczy.
- Respy są nieskończone, każda drużyna na miejscu będzie miała przydzielony resp oraz zasady respów. Dla wszystkich jest to 5 minut czekania od dotarcia na respa, w konkretnym, oznaczonym punkcie. Istnieje również nadrzędna zasada tej rozrywki - trupom resetuje się pamięć i nie wiedzą nic o planach wroga czy rzeczach, o których się dowiedzieli sami i nie są one ogólnodostępne (jeżeli kogoś np. zabije odkryty przez gracza zdrajca).
- Obiekty występujące w grze (paczki, punkty, etc) będą szczegółowo opisane (najczęściej w postaci kartki w koszulce przyczepionej taśmą do obiektu) co można, a czego nie można z nimi robić.
- Wyprawka - każdy gracz dostanie na odprawie szczegółową, siatkowaną mapę A3 Fortu Piłsudskiego z opisanymi punktami ułatwiającymi orientację w terenie, garść larpowych wskazówek na papierze, kontakty do organizatorów oraz kopię regulaminu ASG+.

Mapa z zaznaczonymi punktami znajduje się na asg plus w linku: http://www.asgplus.fora.pl/strzelanki-n ... ,2592.html
Proszę w 1 kolejności zapisywać się na Asg Plus. Jeśli nie macie tam konta zapisujcie się w liście poniżej.
Proporcje liczbny graczy w czasie rozgrywki Cywile 4/7 Wojsko 2/7 NATO 1/7.
NATO:
DZDK (jeżeli będą potrzebne osoby - napiszemy o tym).

Lista cywili (w tym nieujawniona partyzantka):
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7
8.
9.
10.

Lista wojsk rządowych:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Panzer
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 cze 2014, o 10:03
White Cross: Warsaw Domineering Soldiers
Na starym Warriorze od: 0

Powrót do Kalendarz gier i imprez

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron