Piknik Historyczny – Studzianki Pancerne 2013

Co kiedy i gdzie. Negocjowanie terminów, rezerwowanie miejscówek.

Piknik Historyczny – Studzianki Pancerne 2013

Postprzez Ciacho » 17 lip 2013, o 19:59

Termin: 11 sierpnia 2013, 9:00-18:00
Organizacja: Stowarzyszenie FIA oraz 1 Warszawska Brygada Pancerna im. T. Kościuszki
Miejsce: Studzianki Pancerne
Koszt: wstęp wolny
Patronat Honorowy: Starosta Powiatu Kozienickiego, Wójt Gminy Głowaczów
Patronat medialny: Arsenał Przegląd Strzelecki, Telewizja i Biuletyn Nasz Powiat
Partnerzy: Towarzystwo Miłośników Historii Wojskowości - Kalina Krasnaja, Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych, Fundacja Obrońców Ojczyzny Studzianki Pancerne
Sponsorzy: Gunfire, PX Militaria

Obrazek

1 Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki oraz Stowarzyszenie FIA zapraszają na Piknik Historyczny w Studziankach Pancernych.
W programie między innymi:
- Prezentacja czołgu PT-91 oraz trenażerów wojskowych do nauki strzelania,
- Prezentacja techniki saperskiej i wykrywacza metali,
- Stanowisko prezentacyjne Wojska Polskiego,
- Strzelnica ASG z torem dynamicznym,
- Gry i zabawy dla dzieci,
- Prezentacja Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych oraz Towarzystwa Miłośników Historii Wojskowości – Kalina Krasnaja,
- Oficjalne otwarcie izby pamięci poświęconej Bitwie Pod Studziankami (ok. godz. 12:30).

Podczas trwanie Pikniku Historycznego planowany jest Rajd pieszy Studzianki Pancerne 2013 dla Harcerzy i Strzelców na odcinku 12 km szlakiem walk polskich czołgów. Chętni mogą zgłaszać się na adres: rajdstudzianki@fia.com.pl

Piknik odbędzie się na terenie byłej Szkoły Podstawowej w Studziankach Pancernych dnia 11 sierpnia w godzinach od 9:00 do 18:00. Oficjalne uroczystości organizowane przez Powiat Kozienicki, Gminę Głowaczów, Mazowiecki Oddział Wojewódzki Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego pod pomnikiem mauzoleum rozpoczną się o godz. 11:00.
Zapraszamy!
Już nie ma mnie, gdzieś stoi grób.wśród astrów fal i lilii mórz, ucieszy się nieszczęsny faun, gdy będą mnie chowali tam, błazeńską pieśnią budząc brzask
Avatar użytkownika
Ciacho
 
Posty: 9
Dołączył(a): 19 sty 2012, o 10:39
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Piknik Historyczny – Studzianki Pancerne 2013

Postprzez cAmper » 20 lip 2013, o 19:46

Zawsze chciałem z synem odwiedzić to historyczne i ciekawe miejsce a teraz jest kapitalna okazja, meldujemy się zatem :P :}
cAmper
 

Re: Piknik Historyczny – Studzianki Pancerne 2013

Postprzez Ciacho » 13 sie 2013, o 06:47

Już nie ma mnie, gdzieś stoi grób.wśród astrów fal i lilii mórz, ucieszy się nieszczęsny faun, gdy będą mnie chowali tam, błazeńską pieśnią budząc brzask
Avatar użytkownika
Ciacho
 
Posty: 9
Dołączył(a): 19 sty 2012, o 10:39
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Piknik Historyczny – Studzianki Pancerne 2013

Postprzez Tato » 19 sie 2013, o 16:55

Nie wiem czy był C4mper ale tu jest dowód na tajne przemykanie się operatorów prywatnych firm wykonujących zlecenia wojskowe... https://plus.google.com/photos/10739581 ... 4344875770
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Piknik Historyczny – Studzianki Pancerne 2013

Postprzez cAmper » 19 sie 2013, o 18:05

Fiu fiu - tajni operatorzy na szybkich motocyklach obecni zawsze tam gdzie się toczy akcja - szacunek :mp5: ... c4mper jednak dał dyla z roboty i 10 VIII wyjechał w kierunku morskich operacji związanych z desantem i lądowaniem Aliantów na Helu ( :P ) A teraz z synami czeka właśnie na sygnał do rozpoczęcia akcji, wszystkie dywizje już na miejscu, ładowanie barek desantowych w trakcie, silniki zagrzane, chłopaki z 82 DPD czekają na sygnał, ... pogoda dopisuje za chwilę rozpocznie się :
http://ddayhel.pl/


Studzianki widać wypaliły na medal więc odwiedzimy za rok albo nawet wcześniej ;)
cAmper
 

Re: Piknik Historyczny – Studzianki Pancerne 2013

Postprzez Tato » 20 sie 2013, o 15:45

Nie strzelaj do Suchej, ona tylko zapewnia łączność i jest nieuzbrojona. :sushi:
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Piknik Historyczny – Studzianki Pancerne 2013

Postprzez cAmper » 20 sie 2013, o 19:06

Obiecujemy Jej pojmanie "żywcem" i cywilizowane warunki niewoli :mad: 8-) ... co do przesłuchania jeńców nie odpowiadam :pokemon:

...pogoda dopisuje, kolejne dni zapowiadają się fantastycznie...
cAmper
 


Powrót do Kalendarz gier i imprez

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości