Żwirownia Radziejowice

Interesujące miejsca gdzie potencjalnie możemy uprawiać Airsoft.

Żwirownia Radziejowice

Postprzez Reporter » 20 kwi 2015, o 08:03

Miejsce znane w lokalnym środowisku ale rzadko odwiedzane. Teren ma ogromny potencjał, w grę wchodzi spory kawałek lasu oraz wyrobiska po kopalni. Z kolegą zrobiłem mały zwiad i udało mi się ustalić kilka faktów dotyczących miejscówki.
Po pierwsze, teren jest dość odludny co daje nam możliwość swobodnej rozgrywki. Urozmaicona rzeźba terenu otwiera ogromne możliwości manewrów na polu walki.
Po drugie, obecnie wydobycie żwiru i piasku jest prowadzone sporadycznie ,a w bliskiej przyszłości planowane jest całkowite zakończenie prac. Ziemia w tym miejscu została już całkowicie wyeksploatowana.
Po trzecie, dojazd z Warszawy jest prosty jak drut. Radziejowice leżą przy trasie katowickiej.
Po czwarte, teren kopalni jest podzielony na kilku właścicieli. Na początku nie napawało mnie to optymizmem ale udało się odnaleźć właścicieli "pakietu większościowego". Z rozmowy wynikało ,że to oni sporadycznie pozyskują kruszec. Reszta właścicieli porzuciła wyeksploatowane wyrobiska. W jednym z takich porzuconych wyżłobień rośnie już młody las. Właściciele (starsze małżeństwo) z którymi rozmawialiśmy nie mieli nic przeciwko naszej obecności na ich działkach. Postawili tylko dwa warunki, mamy utrzymać bezwzględny porządek i uważać na sadzonki brzóz na jednej z ich działek (pas terenu 15m x 150-200m) . Właścicielami porzuconych wyrobisk chyba nie ma co sobie głowy zawracać.
Po piąte, teren jest bezpieczny. Nie ma tutaj ukrytych w trawie studzienek czy wystających drutów. Sprzęt ciężki w związku z coraz mniejszą opłacalnością wydobycia właściwie już nie jeździ po okolicy, tym bardziej nie powinien jeździć w sobotę czy niedzielę.

Proponuję dokładnie rozpoznać teren w boju. Właściciele prosili o informowanie ich za każdym razem o planowanych odwiedzinach.

Na koniec kilka zdjęć.

link do mapy google https://www.google.pl/maps/place/52%C2% ... :0x0?hl=pl
Teoretyczny obszar rozgrywki
Obrazek
Wjazd do żwirowni
Obrazek
Po zjeździe trzymamy się głównej drogi tak jak jest to zaznaczone na mapie.
Obrazek
Obrazek
dojazd do miejsca zaznaczonego w google maps zajmuje około 5 minut
Pole bitwy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 20 kwi 2015, o 09:33 przez Reporter, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Reporter
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 wrz 2014, o 08:41
Lokalizacja: Żyrardów
White Cross: AFO Specter
Na starym Warriorze od: 0

Re: Żwirownia Radziejowice

Postprzez Zenek » 20 kwi 2015, o 09:03

:lubie:

Teren rzeczywiście wygląda bardzo fajnie :) Poza tym Lasy Radziejowickie są całkiem spore i na mapie teren aż do torów na zachodzie wygląda na 'dostępny'.
Żwirownia sama w sobie wygląda świetnie.
Warto byłoby rozegrać tam coś ciekawego.

Na pierwszy rzut oka jest jeden minus - to odległość od centrum Warszawy 50 km.
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: Żwirownia Radziejowice

Postprzez Mojito » 20 kwi 2015, o 11:28

Zenek do Woli W. jest dalej i jechaliśmy a teren dupy nie rwie.
- Tato, a co to jest RESP?
- To takie miejsce, gdzie trafiony gracz odżywa i może dalej się strzelać.
- Aha to juz wiem, i np. tam im odrastają nogi.
- yyyyyy...
Avatar użytkownika
Mojito
 
Posty: 93
Dołączył(a): 29 wrz 2014, o 08:45
Na starym Warriorze od: 0

Re: Żwirownia Radziejowice

Postprzez Zenek » 20 kwi 2015, o 12:25

:lubie:
Na dobrze zorganizowaną imprezę to i na Dolny Śląsk bym pojechał ;)
Chodzi mi o to że jak co tydzień będą same miejscówki 50 km od Warszawy to nie będzie to 'ekstra'.
Ale tak jak napisałem ten teren wygląda fajnie i chętnie tam pojadę :) Fajnie by było gdyby poleciała tam jakaś imprezka żeby ochrzcić teren, a potem do ankiety! :)
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Interesujące Miejsca na Mazowszu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości