profesjonalne SZKOLENIE MEDYCZNE są chętni?

Association of International Mercenaries | Forum otwarte

Moderator: Victor

profesjonalne SZKOLENIE MEDYCZNE są chętni?

Postprzez korzenny » 10 wrz 2010, o 16:03

Hej hej hej...
Jak już wcześniej wspominałem, nawet pierwsze wzmianki o tym pojawiły się dawno temu, chciałem przygotować profesjonalne szkolenie medyczne.
Szkolenie jakie da Wam wsystkim, myślę że bardzo przydatną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.
Program:
- BLS (pierwsza pomoc w stanach magłych z ang. bassic life support inaczej zabiegi resuscytacyjne)
- BLS + AED (j.w. tyle że z wykożystaniem automatcznego defibrylatora - AED)
- postępowanie z osobą nieprzytomną oddychającą - pozycja boczna bezpieczna
- opażenia, odmrożenia
- rany (rodzaje i opatrywanie, tamowanie krwotoków)
- złamania i unieruchamianie kończyn
To tak ze standardów jakie sa na takich szkoleniach, jeżeli sił i czasu mi starczy dodałbym jeszcze
- rozwinięcie tematyki ran, pod kątem możliwych ran odniesionych w warunkach bojowych
- transport i ewakuacja rannych
- organizacja polowego punktu sanitarnego

Nie musze chyba mówić, że takie szkolenia normalnie trochę kosztują (kilkaset PLNów ode łba), a do tego opcja rozszerzona raczej nierealna, zatem proszę o poważne podejście do sprawy i uszanowanie mej pracy. Szkolenei będzie prawie nieodpłatne - niskoodpłatne (w sensie po kosztach jeżeli jakieś będę musiał ponieść).
Jeżeli do tego czasu ruszę ze szkoleniami zawodowo to będę miał tez możliwość wystawienia certyfikatu ale wtedy koszty wzrosną trochę bo będe musiał to udokumentować, zeby papier miał swoją moc prawną, hehehe...

Szkolenie całodniowe min. 8h.
Przewidziane przerwy i poczęstunek (kawa, herbata, ciasteczka).

Po takim szkoleniu myślę, że każdy będzie mógł pełnić funkcę medyka w ASG a w życiu realnym wiedza ta może (aczkolwiek nie życze tego nikomu) okazać się niezbędna i nieoceniona.


Moje pytanie, zasadnicze rzec można - Czy są chętni na takie szkolenie... Muszę wiedzieć, bo teoretycznie wg. zasad sztuki dot. szkoleń grupa nie powinna mieć więcej niż 8 osób. Mogłoby być na siłę 10 ale więcej mija się z celem, bo gwarantuję, ze będzie panowało rozprężenie i atmosfera nie będzie sprzyjała przyswajaniu sobie wiedzy. Muszę wiedzieć ile osób jest chętnych, czy w ogóle silić się na takie szkolenie lub (co raczej wątpię, ale....) czy trzeba będzie organizować więcej niż jedną turę...

W pierwszej kolejności zapraszam oczywiście AIM, ale nie ograniczam się tylko do naszego podwórka, zapraszam także kolegów (koleżanki) z naszych zaprzyjaźnionych ekip...
tel do mnie w razie co: 603520630
M16A3 - 540fps a już niedługo żaba zmieni się w piękną SPRkę
Avatar użytkownika
korzenny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2 gru 2009, o 13:16
Lokalizacja: Otwock
White Cross: AIM
Na starym Warriorze od: 2008

Re: profesjonalne SZKOLENIE MEDYCZNE są chętni?

Postprzez Ksieciu » 10 wrz 2010, o 17:16

ja jestem zainteresowany

zależy tylko od "kiedy" i zwłaszcza od "ile"
Avatar użytkownika
Ksieciu
 
Posty: 467
Dołączył(a): 4 lis 2009, o 19:59
Lokalizacja: Wieża Zła
White Cross: Zen Fighters Milsim Unit (retired)
Na starym Warriorze od: 0

Re: profesjonalne SZKOLENIE MEDYCZNE są chętni?

Postprzez korzenny » 10 wrz 2010, o 18:42

"kiedy" nie wcześniej niż pod koniec miesiąca (optymistycznie) bo muszę ogarnąć temat szkoleń w robocie, które to (szkolenia) zaczynam, w przyszłym tygodniu mam nawet kilkudniowy kurs z dydaktyki...

"ile" - odpowiem tak. Jak najtaniej. Robię to dla kumpli (koleżanek) i będę starał się po kosztach, w sensie sprzęt, materiały jak się da pozyskać z różnych źródeł w większości za darmo lub po znajomości. Ale na pewno będzie to max. 1/3 ceny normalnej (rynkowej) a i to pewnie nie to wariant pesymistyczny.
tel do mnie w razie co: 603520630
M16A3 - 540fps a już niedługo żaba zmieni się w piękną SPRkę
Avatar użytkownika
korzenny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2 gru 2009, o 13:16
Lokalizacja: Otwock
White Cross: AIM
Na starym Warriorze od: 2008

Re: profesjonalne SZKOLENIE MEDYCZNE są chętni?

Postprzez Sgt. Kruszyna » 10 wrz 2010, o 19:17

Zainteresowany.
Dla mnie najważniejszym pytaniem jest - kiedy?
Bo wrzesień mam w weekendy zawalony obowiązkami, więc wolałbym wiedzieć o terminie 2-3 tygodnie wcześniej :-/ a chciałbym w końcu nabyć wiedzy w temacie "pierwszej pomocy"...
ZEN FIGHTERS
Zen meditation - OOOMMMMmmmmm - that was my STONER says.
Crazy heavy gunner - that's ME!
http://www.youtube.com/watch?v=S06nIz4scvI

Kruszyna - finezja walca drogowego i zgrabność czołgu.
Avatar użytkownika
Sgt. Kruszyna
 
Posty: 375
Dołączył(a): 22 cze 2010, o 10:58
Lokalizacja: Świder
White Cross: ZEN FIGHTERS
Na starym Warriorze od: 2009

Re: profesjonalne SZKOLENIE MEDYCZNE są chętni?

Postprzez Mider » 10 wrz 2010, o 20:51

8h? No chyba, że szkolenie powtórzeniowe, bo jakoś nie widzę możliwości zrobienia tego materiału w tak krótkim czasie.
Jeśli będziesz miał ochotę zrealizować porządny, dwudniowy (>20 godzin) kurs, to chętnie pomożemy w organizacji i sami weźmiemy w nim udział :)
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: profesjonalne SZKOLENIE MEDYCZNE są chętni?

Postprzez korzenny » 11 wrz 2010, o 11:56

Mider napisał(a):8h? No chyba, że szkolenie powtórzeniowe, bo jakoś nie widzę możliwości zrobienia tego materiału w tak krótkim czasie.
Jeśli będziesz miał ochotę zrealizować porządny, dwudniowy (>20 godzin) kurs, to chętnie pomożemy w organizacji i sami weźmiemy w nim udział :)


Ok. 8h trwa normalne szkolenie BLS - AED, rany, oparzenia, nieprzytomny oddychający. Szkolenie z rekwizytami i każdy element kursant wykonuje sam, w sensie uczy się wykonywać. W tm są 3 wykłady i przerwy. Ale pod warunkiem zdyscyplinowanej grupy max. 8 osób. Ja podałem czas minimalny przy minimalnym materiale. Założenie moje było że mogę zrobić dokładniejsze szkolenie z większą ilością praktyki i materiału do przyswojenia. Kurs trwał by 2 dni. Tylko to wszystko zalezy od zainteresowania, ale jak widzę jest.
tel do mnie w razie co: 603520630
M16A3 - 540fps a już niedługo żaba zmieni się w piękną SPRkę
Avatar użytkownika
korzenny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2 gru 2009, o 13:16
Lokalizacja: Otwock
White Cross: AIM
Na starym Warriorze od: 2008

Re: profesjonalne SZKOLENIE MEDYCZNE są chętni?

Postprzez Mider » 11 wrz 2010, o 20:56

Zdefiniuj słowo "normalny" ?
Kurs elementarny w PCK trwa 5 godzin - ale to się do niczego nie nadaje.
Podstawowy 16 godzin i nie ma w nim AED.
Dochodzi do tego AED 8 godzin (chociaż nie mam pojęcia co oni robią tyle czasu) i 8 godzin pediatrycznego.
Pi*drzwi kurs z sensem - min. 16 godzin, kurs przyzwoity jakieś 24 godziny, z ratownictwem taktycznym 36 godzin.

Ale dalej jesteśmy zainteresowani współpracą :)
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: profesjonalne SZKOLENIE MEDYCZNE są chętni?

Postprzez chiba » 12 wrz 2010, o 10:45

Ja również jestem chętna. U mnie tak, jak u Księcia, zależy to w głównej mierze od "ile" i w mniejszym stopniu od "kiedy".

Ja jestem za opcją 16 - 20 godzinną kursu. Na takiej byłam ostatnio u Sylwestra z MSW ZPS (8h teoria,8h praktyka i 4h symulacja egzaminacyjna) i był to kurs więcej niż przyzwoity.Ogólnie to wolałabym żebyś Korzeń poszedł na jakość, a nie na ilość.Zrób mniej a porządnie.Uważam, ze kurs więcej niż 20h, nie ma sensu, bo jest jednak pewna ograniczona ilość materiału, który mózg może jednorazowo przyswoić(zwłaszcza trudnej medycznej teorii),potem się wyłącza i kurs zamienia się mordęgę.Tak mi się wydaje.W każdym razie chciałabym,żebyś wziął to pod uwagę planując liczbę godzin.
Jakieś bardzo mądre słowa z bardzo mądrej książki
Avatar użytkownika
chiba
 
Posty: 308
Dołączył(a): 11 lis 2009, o 15:39
Lokalizacja: Otwock
White Cross: AIM
Na starym Warriorze od: 0

Re: profesjonalne SZKOLENIE MEDYCZNE są chętni?

Postprzez korzenny » 16 wrz 2010, o 16:40

Kurs żeby miał ręce i nogi powinien być w pewien profesjonalny sposób prowadzony. Przy pewnych założeniach BLS-AED i podstawy urazowe robi się w 8-10h
jest to w pełni wykonalne łącznie z ćwiczeniami. Warunkiem jest grupa, która wynosi max.6 osób na jednego instruktora, czyli jednorazowo w szkoleniu bierze udział 6 osób, bo instruktor jest jeden. Mógłbym powiększyć grupę do powiedzmy 8 osób część materiuału przerzucając na następny dzień. Mówimy tu o tym planie co pisałem, nie zakładałem szkolenia z PBLS (pediatryczne) bo to kolejne 8h, w zasadzie jest to odrębne szkolenie.

Przy założeniu, że robimy BLS, BLS-AED, urazówkę, pierwszą pomoc w warunkach bojowych, utrzymując standardy czyli max 1,5h-15min przerwy i przerwa obiadowa 45-60min szkolenie byłoby 2 dniowe.

Teraz tak, są pewne koszty, które powie część, że są zbędne, obejdzie się bez, ale wierzcie mi, że się mylicie. Mianowicie, przy kursie który trwa cały dzień jako organizator muszę zapewnić podstawowy katering w postacie kawy, herbaty, wody, soku, ciasteczek oraz obiad (czyli robię obiad dla grupy albo zamawiam pizzę czy inne jedzenie na tel.) Pewien komfort trzeba zapewnić kursantom aby mogli w pełni, bezstresowo przyjmować wiedzę, to jest bezdyskusyjne. W tej chwili jestem jużna 4tym (każde inne) i najpoważniejszym jak na razie kursie dla instruktorów (ogólnie, nie medycznym, chodzi o kurs "Trening Trenerów) i na każdym była mowa o zapewnieniu odpowiedniego zaplecza nie tylko sprzętowego ale też socjalno - żywieniowego.

Sprzęt treningowy już wiem, że będę miał, zostaje jeszcze temat sali i uzgodnienia, czy robimy 2 dni gdzieś w jednym miejscu z noclegiem, czy powiedzmy 2 dni pod rząd na umówioną godzinę (death-line 30min spóźnienia) pewnie ok 8-9 rano...?

Zakładając koszty związane z wynajęciem sprzętu, socjalem, mam nadzieję, że salę załatwi się za darmo, myslę że koszt szkolenia powinien wynieść ok 100PLN. Jak na ten materiał, poziom szkolenia jaki chciałbym aby był wierzcie mi jest to na prawdę półdarmo. Jak mówiłem, po kosztach, a jeżeli mi coś zostanie to będzie to na prawdę skromna gratyfikacja. Powiem z ciekawości, że stawka instruktorska jaką miałbym szkoląc komercyjnie i będę miał niebawem zaczynając pracę szkoleniowca wynosi 50zł za godzinę. I to jest stawka jaką dostaję prowadząc kurs i nie interesuje mnie już zaplecze ani nic. Łatwo policzyć że za takie szkolenie miałbym ok.800-1000PLNów Nie piszę tego aby się chwalić tylko aby uniknąć komentaży typu "jak drogo itp..." Dla mnie jest to kaqżdorazowo 16-20h PRACY, którą wykonuj praktycznie za free...
Co do certyfikatów jak to będzie wyglądać, w jaki sposób mogę je dawać (a wiem, że mogę) jak muszą wyglądać i ewentualnie ile drożej wtedy by było będę wiedział niebawem...
tel do mnie w razie co: 603520630
M16A3 - 540fps a już niedługo żaba zmieni się w piękną SPRkę
Avatar użytkownika
korzenny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2 gru 2009, o 13:16
Lokalizacja: Otwock
White Cross: AIM
Na starym Warriorze od: 2008

Re: profesjonalne SZKOLENIE MEDYCZNE są chętni?

Postprzez ZibiD » 22 wrz 2010, o 21:55

Potencjalnie zainteresowany
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: profesjonalne SZKOLENIE MEDYCZNE są chętni?

Postprzez Kamil » 23 wrz 2010, o 15:44

Chętny, ale zależy od ceny.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: profesjonalne SZKOLENIE MEDYCZNE są chętni?

Postprzez korzenny » 20 paź 2010, o 08:31

Przepraszam za brak odzewwu. Nawał pracy, m.i. właśnie szkoleniowej. Ale nie myślcie, ze odpuściłem, czy zapomniałem.
Pierwsza część czyli szkolenie BLS-AED + podstawy urazówka-oparzenia-odmrożenia już praktycznie przygotowana i sprzęt też ogarnięty, druga część w trakcie ogarniania, ale zdradzę, że jak się uda będzie bardzo ciekawie i fajnie.
Co do certyfikatów, to mogę to załatwić, ale koszt wzrośnie, gdyż certyfikat musi być wydany przez zarejestrowaną "szkołę", mam znajomych i jest to w razie co do ogarnięcia, ale szkoła też musi coś wziąć za to bo z certyfikacji się rozliczają. Pozostaje zawsze opcja zaświadczenia - certyfikatu. Mniej oficjalne niż certyfikat, ale mogę napisać o odbytym szkoleniu, tematyka, program i trzepnąć pieczęć.
Tak jak pisałem grupy po 8 osób powinny mieć, mogę spróbować po 10 ale tu może pojawić sie problem z wyrobieniem się w czasie, chyba, ze grupa będzie bardzo zdyscyplinowana.
Cena wstępnie za 2-dniowe szkolenie: 150/os. dla AIM 175/os. osoby zaprzyjaźnione (bezpośrednio współpracujące z nami) 200/os. inne grupy
W cenie:
-2 dniowe szkolenie składające sie z wykładów oraz dużej ilości ćwiczeń (przy użyciu fantomów, AED ćwiczebnego, opatrunków, innych niezbędnych pomocy)
-2 obiady
-katering (ciastka, kawa, herbata, napoje)
-zaświadczenie o odbytym kursie wraz z wyszczególnionym opanowanym materiałem
-jeżeli mi się uda załatwić to praktyczne suweniry jakoweś

Wiem, że pojawią sie zaraz dyskusje dotyczące ceny, ale uwierzcie mi to ne jest dużo. Oczywiście mogę przyjąć jakieś sensowne sugestie czy wejść z kimś w rzeczową polemikę, ale tekstów typu: za drogo, nie opłaca się, zdzierstwo, czy chce sobie chłopak zarobić wolałbym nie słyszeć i nie czytać. Zarobkowo prowadzę teraz kursy gdzie dostaję 1000 z haczkiem za 8h szkolenie mam grupę 8 osób (3 instruktorów - 3 grupy), zagwarantowany katering, pomoce szkolenieowe, wszystko i niczym się nie martwię, poza przygotowaniem sal i przeprowadzeniem kursu. A w tej cenie dla Was muszę wszystko zmieścić.

Konkrety co do kursu niebawem, proszęnie denerwujcie się, to też kosztuje mnie sporo pracy, a nie chciałbym "odwalić" fuszerki tylko zorganizować Wam na prawdę sensowne, łatwoprzyswajalne, ciekawe szkolenie, po którym wyjdziecie z opanowanym materiałem pełni wigoru, a nie ziewający, zaspani, z uśmiechem bo "na reszcie się skończyło"
tel do mnie w razie co: 603520630
M16A3 - 540fps a już niedługo żaba zmieni się w piękną SPRkę
Avatar użytkownika
korzenny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2 gru 2009, o 13:16
Lokalizacja: Otwock
White Cross: AIM
Na starym Warriorze od: 2008

Re: profesjonalne SZKOLENIE MEDYCZNE są chętni?

Postprzez ZibiD » 20 paź 2010, o 21:54

Dla mnie powyższe brzmi dobrze :)
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: profesjonalne SZKOLENIE MEDYCZNE są chętni?

Postprzez korzenny » 21 paź 2010, o 19:46

Pytanie dot. szkolenia taktycznego.

Czy chcecie aby zawierało ono więcej zagadnień taktycznych czyli było nastawione bardziej na aspekt ASGowych, czy raczej żeby było merytorycznie pełniejsze w kwestii realnych sytuacji, czyli analiza i postępowanie przy prawdziwych ranach możliwych na polu walki....?
Czy spróbować to jakoś zrównoważyć na zasadzie pół na pół?

A tak btw. Jak by ktoś miał jakiekolwiek materiały dot. ratownictwa taktycznego, medycyny polowej i pokrewnych medyczno militarnych tematów to dajcie znać może się przydadzą w tworzeniu tej 2giej części szkolenia - taktycznej.
tel do mnie w razie co: 603520630
M16A3 - 540fps a już niedługo żaba zmieni się w piękną SPRkę
Avatar użytkownika
korzenny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2 gru 2009, o 13:16
Lokalizacja: Otwock
White Cross: AIM
Na starym Warriorze od: 2008


Powrót do AIM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości