Luźne magazynki i słabe podawanie kulek.

Adamowie Słodowi Airsoftu. Zrób se nokto, napraw replikę, etc.

Luźne magazynki i słabe podawanie kulek.

Postprzez pr0pan01 » 7 kwi 2015, o 13:25

Witam,

mam gigantyczny problem z moją m4 DBOYI. Bo dłuższym okresie użytkowania, [ponad 3 lata] magazynki zaczęły wchodzić luźno i strzelają sporadycznie
nawet po dopchnięciu, ale z tym to już różnie. Czytałem podobny artykuł na tym forum, ale jednak nie znalazłem odpowiedzi. Próbowałem już triku z podklejaniem,
ale nie wygląda na to, żeby pomagało. Zaznaczam ze body siedzi sztywno, a magazynki[ hi - capy] wydaję mi się, że nie posiadają żadnych wad, które miałyby powodować to zamieszanie. Jednak magazynek stockowy radzi sobie lepiej od tego kupionego. Ciekawą rzeczą jest to, że replika działa na 110% odwrócona do góry nogami, bez przerw, bez pojedynczych kulek, na pełnej parze. Wiecie może jak usunąć ten problem lub przynajmniej co jest jego przyczyną ?

Pozdrawiam
pr0pan01
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 kwi 2015, o 13:16
Na starym Warriorze od: 0

Re: Luźne magazynki i słabe podawanie kulek.

Postprzez Schwarz » 7 kwi 2015, o 16:30

A w Boyi nie ma plastikowej komory hup-up? Może ci się już kołnierz wyrobił i czas na nową.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Luźne magazynki i słabe podawanie kulek.

Postprzez pr0pan01 » 7 kwi 2015, o 18:01

Nie, mam metalową i nie widać nic co by wskazywało na jej zużycie. Te magazynki są dość luźne, można powiedzieć, że latają prawie we wszystkie strony, w mojej innej broni magazynki leżą jak beton, a tutaj ? Prawo, lewo, góra, dół.
pr0pan01
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 kwi 2015, o 13:16
Na starym Warriorze od: 0

Re: Luźne magazynki i słabe podawanie kulek.

Postprzez Schwarz » 7 kwi 2015, o 18:02

A czekaj. Boyi miał zawsze dziadowskie zatrzaski magazynka. Ja w swoim HK od razu musiałem wymienić. Jak to u ciebie wygląda?
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Luźne magazynki i słabe podawanie kulek.

Postprzez pr0pan01 » 7 kwi 2015, o 18:44

Zatrzaski są równe i wyglądają, że powinny być bezawaryjne. Zauważyłem pewną zależność, gdy wkładam magazynek i pozostaje luz. Wcisnąłem z tyłu magazynka mały pilnik, tak aby uzupełnić tą pustą przestrzeń. W rezultacie magazynek siedział sztywno i co ciekawsze strzelał podobnie jak do góry nogami czyli niemal bezbłędnie. Próbuję wcielić ten pomysł jakoś w praktykę. Wszystko jest spowodowane brakiem dokładnego dojścia Hop up i kanaliku z kulkami, jednak ciężej jest mi znaleźć dlaczego tak się dzieje. Wszystko wygląda na pasujące do siebie, ale może jednak się mylę
pr0pan01
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 kwi 2015, o 13:16
Na starym Warriorze od: 0

Re: Luźne magazynki i słabe podawanie kulek.

Postprzez habib » 7 kwi 2015, o 19:48

Możesz zeszlifować ząbek, który blokuje kilki na wyjściu z maga, ale tylko tyle żeby dalej je blokował, a kołnierz komory łatwiej go cofał.
Avatar użytkownika
habib
 
Posty: 1942
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008


Powrót do Dział Techniczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości