AK gniazdo magazynka - luzy / latające / bujające się magi

Adamowie Słodowi Airsoftu. Zrób se nokto, napraw replikę, etc.

AK gniazdo magazynka - luzy / latające / bujające się magi

Postprzez OMEN-998 » 6 maja 2015, o 13:07

Dla użytkowników replik AK.
Nowatorskie rozwiązanie „luzów / latających / bujających” się magazynków w gnieździe repliki AK. Moje repliki to CM.028 i CM.520.
Posiadam magazynki CYMA Mid-Cap i Hi-Cap oraz King Arms Mid-Cap.
O ile w CM.028 pasują prawie, że idealnie te magazynki to problem był z CM.520. Tam nawet załączony magazynek do repliki miał luzy. Magazynki bujały się na boki. Na wielu forach wyczytałem, że piłowanie zębów magazynków jest rozwiązaniem lub po prostu wymiana na super drogie magazynki. Piłowanie nie wchodziło w grę, ponieważ w CM.028 było w miarę dobrze. A nie chciałem robić magazynków pod jedną replikę. Nie chciałem również ingerować drastycznie w replikę a zwłaszcza w body. Próby z filcem samoprzylepnym oraz silikonowymi podkładkami do drzwiczek w szafkach nie zdały testów. Dlatego zakupiłem USZCZELKĘ DO OKIEN. Testowałem parę wariantów jej wklejenia w efekcie układ ten ze zdjęcia jest najlepszy. Nie potrzeba dużej siły do wpięcia magazynka a i wyjmowanie też idzie sprawnie. Magazynki podają kulki. W efekcie luzy zredukowane do minimum.
Załączniki
IMG0050A.jpg
IMG0050A.jpg (15.71 KiB) Przeglądane 5291 razy
Avatar użytkownika
OMEN-998
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 cze 2014, o 20:13
Na starym Warriorze od: 0

Re: AK gniazdo magazynka - luzy / latające / bujające się ma

Postprzez Schwarz » 6 maja 2015, o 16:03

metody "na janusza" są najlepsze :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: AK gniazdo magazynka - luzy / latające / bujające się ma

Postprzez Dalej » 6 maja 2015, o 16:54

Nie głupie.
Ja muszę co prawda piłować magazynki, żeby w ogóle wejszły, ale klepotające magi najbardziej wkurzają w innych AK, super nierealistyczne. :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: AK gniazdo magazynka - luzy / latające / bujające się ma

Postprzez cAmper » 9 maja 2015, o 19:37

Patent wygląda na b. uniwersalny, sprawdzić się może w innych replikach w sam raz.
cAmper
 

Re: AK gniazdo magazynka - luzy / latające / bujające się ma

Postprzez coke2 » 23 cze 2015, o 13:01

A jak z trwałością rozwiązania? Nie odrywają się uszczelki itp? :P
U mnie jest spory luz ale jego winą jest raczej wiek repliki i to że gniazdo się trochę powycierało z każdej strony.
Więc czy np. użycie płynnego metalu do "nadlania" tego co się starło i zmniejszenia luzu dałoby radę? Ktoś mi kiedyś mówił o czymś takim w eMce
coke2
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 lut 2010, o 20:27
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Zbojcerze.
Na starym Warriorze od: 0

Re: AK gniazdo magazynka - luzy / latające / bujające się ma

Postprzez OMEN-998 » 8 lip 2015, o 10:20

coke2 napisał(a):A jak z trwałością rozwiązania? Nie odrywają się uszczelki itp?

Co do trwałości rozwiązania zależy od jakości uszczelki... Ja użyłem piankowej(nie gąbka). Po paru minutach magazynka w gnieździe uszczelka się spłaszcza. Gdy jednak magazynek jest wypięty po paru minutach wraca do poprzedniego kształtu. Nie wiem jak by to wyglądało z uszczelką gumową. Byłem na paru "strzelankach" i nie miałem problemu z odklejaniem się uszczelek. Magazynki nie latają w gnieździe mimo ugniatania się uszczelek. Każdy kolejny mag nadal trzyma się sztywno. Na pewno nie jest to rozwiązanie wieczne i pewnie będzie trzeba operacje powtarzać lecz nie zawiodło mnie w czasie "walki".
Avatar użytkownika
OMEN-998
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 cze 2014, o 20:13
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Dział Techniczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości