Strona 1 z 1

Hi Capa 5.1 KJW zacina się

PostNapisane: 30 kwi 2017, o 10:31
przez Michał777
Cześć i czołem Wam wszystkim :) Jestem nowym użytkownikiem Waszego forum, póki co mało aktywnym. Czerpałem stąd informacje o różnych replikach itp aż przyszedł czas by się Was drodzy koledzy poradzić.

Otóż zakupiłem replikę z KJW a mianowicie Hi Capa 5.1 Full Metal. Nie będąc zadowolonym z jej osiągów postanowiłem, że wymienię w niej gumkę hop up a także lufę. Jak pomyślałem tak też uczyniłem. I od tego momentu mam problem z tą repliką. Po wymianie w/w podzespołów replika podczas strzelania potrafi nie napiąc samoczynnie kurka (tylko do połowy) lub pada tzw "pusty" strzał. Problem był na tyle uciążliwy, że postanowiłem wysłać replikę na serwis by zdiagnozowali usterkę. Wg Panów serwisantów problem polegał na zbyt twardej gumce hop up przez co kulki nie przeciskały się przez gumkę. Wymienili, przetestowali i wg ich opinii wszystko działa jak należy. Paczka zwrotna dostarczona do mych rąk, otwieram z myślą o testowaniu i spotyka mnie niemiła niespodzianka. Problem jak występował tak występuje nadal. Kilka kulek wystrzeli normalnie, później znów kurek się nie napina, zamek nie robi całego "cyklu" i potrafi zaciąć się w połowie i nie powrócić do stanu normalnego. Zauważyłem również, że zamek nie raz pozostaje w pozycji jakby magazynek już był pusty co w rzeczywistości mija się z prawdą. Nie mam pojęcia co może być przyczyną, Panowie swoim serwisowaniem zrazili mnie do innych serwisantów (bez obrazy dla nikogo!) i nie uśmiecha mi się znów być miesiąc bez repliki tymbardziej, że znów może wrócic rzekomo "naprawiona". Może wy wiecie co jest tego przyczyną? Przed wymianą przeze mnie lufy i gumki problem nie występował. A teraz? Teraz replika leży i czeka aż ktoś ją zreanimuje i tchnie w nią nowe życie. Mam nadzieję, że ktoś z Was będzie na tyle życzliwy i pomoże mi rozwiązać problem. Pozdrawiam

Re: Hi Capa 5.1 KJW zacina się

PostNapisane: 1 cze 2017, o 15:32
przez czarny56
Musiałbyś zabrać to do serwisanta, nikt tak bez zajrzenia do tego Ci nie pomoże.

Z przyczyn jakie mi wchodzą na myśl może być fakt że po zmianie lufy z gumką po oddaniu kilku strzałów i przemrożeniu gumki przez gaz dysza blokuje się w gumce i nie odskakuje przez co nie pobiera nowej kulki.

Spróbuj nałożyć olej silikonowy na dyszę, jeśli pomoże to znaczy że miałem rację, ale jak trwale się pozbyć problemu musiałbyś porozmawiać z serwisantem. Miałem tak w klocku KWA, po nasmarowaniu dyszy olejkiem silikonowym przestawał przepuszczać pestki dopóki się olejek nie starł.