Problem z podawaniem kulek

Adamowie Słodowi Airsoftu. Zrób se nokto, napraw replikę, etc.

Problem z podawaniem kulek

Postprzez Turos » 18 maja 2011, o 09:04

Witam
Mam masakryczny problem nad, którym wielu się pochylało i wiele godzin zostało poświęcone na czytanie postów dotyczących rożnego rodzaju sposobu rozwiązania tego problemu, ale do rzeczy.
Posiadam replikę M4 DBOYI/P&J. Na początku replika zachowywała się super, natomiast gdzieś po 2,5 roku zaczęły się problemy z magazynkami. Przestały podawać kuli. Na początku wystarczyło lekko je dopchnąć (naklejałem 3-4 warstwy taśmy na tył magazynka, żeby lepiej się trzymały) niestety po pół roku i to nie pomaga. Jedyny magazynek, który podaje (z mały przerwami) kulku jest hi-cap dostarczony razem z repliką. Inny hi nie podawał wcale, również mid-capy od P&J nie potrafią tego zrobić (u innych działają). Możliwe, że wszystkiemu winne jest body, ale czy może ktoś zna taki przypadek i wie jak można by temu zaradzić?
Podklejanie magów i wszystkie sztuczki z magami myślę, że przerobiłem. Może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł? Z góry dzięki za wszystkie rady porady podpowiedzi :)
pozdrawiam
...be like those soldiers who die in a battle...
Turos
 
Posty: 36
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:11
Lokalizacja: Otwock koło WWA
White Cross: Tequila Squad
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Problem z podawaniem kulek

Postprzez Chaota » 18 maja 2011, o 09:40

Jest taka sztuczka ale ryzykowna.
Trzeba włożyć śrubokręt w dziurke co podaje kulki do repliki i lekko wygiąć do przodu.
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Problem z podawaniem kulek

Postprzez !Blob! » 18 maja 2011, o 09:56

Przede wszystkim należy sprawdzić czemu nie podają. ;D Czy jak popchniesz włożony do repliki magazynek do przodu, to zaczynają podawać? Czy w ogóle jest jakieś ułożenie, w którym podają?
Tomasz !Blob! Dzierżek
"Dowodem odwagi nie jest umrzeć, lecz żyć" - Vittorio Alfieri
Avatar użytkownika
!Blob!
 
Posty: 560
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 20:16
Lokalizacja: Ostróda/Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Problem z podawaniem kulek

Postprzez Ryuzok » 18 maja 2011, o 10:09

Chaota napisał(a):Jest taka sztuczka ale ryzykowna.
Trzeba włożyć śrubokręt w dziurke co podaje kulki do repliki i lekko wygiąć do przodu.

Za ten opis proponuje nominację do złotego szpadla :mad:

JA osobiście poprosze o więcej informacji o problemie, bo nei wynika z tego ani czy problem jest maga, ani czy repliki, czy body repliki lata do przodu i do tyłu jak chce itp itd.
-mogą to być sprężyny w magazynklach
-może to być zwalonyHU
-może to być rozwalony dosyłacz
-mogą to być jakieś elo dziwne magi
-może to być jeszcze parenaście rzeczy :<
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Problem z podawaniem kulek

Postprzez Albinos » 18 maja 2011, o 10:26

1. Mogą to być zużyte sprężyny w magach (spróbuj na nowych magach lub przesmaruj magi - Zwróć uwagę po ile sztuk je ładujesz. Im mniej kulek tym lepiej sobie powinny radzić)
2. Mogą to być shitowe kulki (np. GFC lub inny syf)
Mogą to być te obie rzeczy naraz. To jest wg. mnie najbardziej prawdopodobne.
3. Może być coś uszkodzone w komorze HU (np. pęknięty ten kanał od podawania kulek)
4. Może to być jeszcze coś innego ale szczerze wątpię
Avatar użytkownika
Albinos
 
Posty: 74
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 10:04
Lokalizacja: Józefosław
White Cross: FIA
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Problem z podawaniem kulek

Postprzez Goorock » 18 maja 2011, o 10:33

Czy próbowałeś uzywać tylko najlepszych kulek? G&G, Blaster, Madbull? Powinno rozwiązać sprawę.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Problem z podawaniem kulek

Postprzez !Blob! » 18 maja 2011, o 10:48

Goorock napisał(a):Czy próbowałeś uzywać tylko najlepszych kulek? G&G, Blaster, Madbull? Powinno rozwiązać sprawę.

No nie bardzo, jeżeli rurka od hopupu ("dosyłacz"?) nie wchodzi do magazynka na tyle, że odblokować ząbek blokujący kulki, to żadna zmiana kulek nie pomoże. ;> Dlatego też kluczowe jest to, co wszyscy mówią - zbadanie czemu nie podaje, a potem szukanie rozwiązania. ;> Ja najczęściej widziałem właśnie problem ze zbyt płytkim siedzeniem magazynków (podawały kulki bez problemu gdy były a) dopchnięte do góry lub b) dopchnięte do przodu).
Tomasz !Blob! Dzierżek
"Dowodem odwagi nie jest umrzeć, lecz żyć" - Vittorio Alfieri
Avatar użytkownika
!Blob!
 
Posty: 560
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 20:16
Lokalizacja: Ostróda/Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Problem z podawaniem kulek

Postprzez Arrow » 18 maja 2011, o 21:46

Miałem podobny problem, też oklejanie magów nic nie pomagało. Sprawdź, czy komora hopup ściśle dolega do lufy i nie ma luzów.
W tym celu wyjmij magazynek i przez otwór magazynka złap komorę hopup i spróbuj ją obracać wokół jej osi. Jeśli porusza się na boki, to znaczy że ma znaczne luzy, które trzeba wyeliminować. Ja na ten przykład nakleiłem od góry na pióra stabilizujące komorę w lufie po pasku plastiku wyciętego z opakowania po płytach CD. Komora zaczeła ściśle dolegać i przestała ruszać się na boki, a magazynki wreszcie zaczęły ściśle dolegać do komory i replika hulała aż do pęknięcia gearboxu :-)
Arrow
 
Posty: 597
Dołączył(a): 9 wrz 2009, o 13:17
Lokalizacja: Osowiec
Na starym Warriorze od: 0

Re: Problem z podawaniem kulek

Postprzez Turos » 20 maja 2011, o 17:17

Sama gumka jest na bank ok, możliwa wada komory, ale jak to sprawdzić. O magazynkach pisałem, że nie podają inne. Sprężynki są ok. Położenie maga? Cóż, nie znalazłem reguły. Zazwyczaj jak popchnie się go do przodu i do tyłu do kulki wpadają i jedną strzele, a potem znów zostaje. Czy np.: to że magazynki luźno wchodzą w body i mają luzy może być jakąś przyczyną? Body siedzi sztywno, to magazynki latają w gnieździe bardzo swobodnie. Jeszcze jest ciekawostka, że do góry nogami replika strzela...
Spróbuje jeszcze coś zrobić, żeby magazynki głębiej wchodziły. Mam je jakoś specjalnie podkleić? Sprawdzę też luzy komory o których pisał Arrow. Dzięki za rady spróbuję coś dalej wyrzeźbić :)
...be like those soldiers who die in a battle...
Turos
 
Posty: 36
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:11
Lokalizacja: Otwock koło WWA
White Cross: Tequila Squad
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Problem z podawaniem kulek

Postprzez Goorock » 20 maja 2011, o 17:35

powtarzam jeszcze raz - spróbuj najlepszych, najbardziej polerowanych kulek G&G lub Blaster Devil.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Problem z podawaniem kulek

Postprzez !Blob! » 20 maja 2011, o 18:01

Turos napisał(a):Spróbuje jeszcze coś zrobić, żeby magazynki głębiej wchodziły. Mam je jakoś specjalnie podkleić? Sprawdzę też luzy komory o których pisał Arrow. Dzięki za rady spróbuję coś dalej wyrzeźbić :)

Jeżeli po dociśnięciu ręką magazynka (i ciągłym trzymaniu) nie jesteś w stanie znaleźć pozycji w której działają, to marne szanse, że podklejanie "na czuja" coś zmieni. :) Najczęściej wystarczy przykleić np. miękką część rzepa do tylnej części gniazda (od strony spustu). Ale to najpierw trzeba zlokalizować w jakiej pozycji magazynek podaje bez problemu.

A tak w ogóle, to odwróć replikę (bez magazynka) i strzel parę razy. Zobacz, czy na pewno dysza porusza się bez problemu w komorze HU. :)

@Goorock
Największą polerkę, to mają chyba Tokio Marui, ślizgają się od samego patrzenia. ;)
Tomasz !Blob! Dzierżek
"Dowodem odwagi nie jest umrzeć, lecz żyć" - Vittorio Alfieri
Avatar użytkownika
!Blob!
 
Posty: 560
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 20:16
Lokalizacja: Ostróda/Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Problem z podawaniem kulek

Postprzez Goorock » 20 maja 2011, o 18:15

Nie wiem, nie patrzyłem.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Problem z podawaniem kulek

Postprzez Turos » 21 maja 2011, o 18:13

Eh ręce opadają. Nie mogę znaleźć reguły jeśli chodzi o położenie magazynka. Jak go poruszam słychać jak sprężyna puszcza (jak przy pierwszym włożeniu maga do gniazda) strzeli i znów na pusto. Poruszam do przodu do tyłu pare razy i znów wziittt (sprężyna) i jedna kulka (czasem dwie). Próbowałem na kulkach do precluf od GunFire'a.
Oddam chyba do serwisu, chyba, że ktoś z Was (okolice Otwocka, Warszawy) chciałby się podjąć rozgryzienia tematu. Oczywiście za opłatą, nic za darmo. Dam cały sprzęt jaki mam replikę kulki zwykłe P&J, do precluf GF, baterię i magazynki swoje (w końcu na moich ma to działać).
W sumie czego nie sprawdziłem to: komora HU (nie mam drugiej) i dosyłacz? a która część to dosyłacz?
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
...be like those soldiers who die in a battle...
Turos
 
Posty: 36
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:11
Lokalizacja: Otwock koło WWA
White Cross: Tequila Squad
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Problem z podawaniem kulek

Postprzez Albinos » 21 maja 2011, o 19:26

Turos napisał(a): Próbowałem na kulkach do precluf od GunFire'a.


Zmień kulki! (G&G, Bioval, Tokyo Marui) To co masz to syf, tak samo jak kulki PJ. Posłuchaj się jak Ci koledzy radzą albo daj spokój z pisaniem postów na forum :evil:
Avatar użytkownika
Albinos
 
Posty: 74
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 10:04
Lokalizacja: Józefosław
White Cross: FIA
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Problem z podawaniem kulek

Postprzez Goorock » 21 maja 2011, o 20:13

Zmień kulki, człowieku zanim zepsujesz replikę lub magi "pseudonaprawą".
Powtarzam po raz trzeci.G&G lub Blaster Devil. (nie wiem czy Tokyo Marui). Wszystko pozostałe to szit. A on ciągle swoje. Płacz i wynalezienie rowera. Żenada. Pisać umiesz to i czytać się naucz.
Ale jeśli chcesz wydać parę stów na serwis, to proszę bardzo. Pewnie znajdzie się ktoś kto ci "naprawi" tę usterkę :lol:
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Problem z podawaniem kulek

Postprzez Rocker » 21 maja 2011, o 20:42

A prawdopodobnie do naprawy wystarczy troszkę smaru silikonowego do maga oraz wymiana kulek na lepsze i to markowe.
Te które masz to się chyba tylko do granatów tak naprawdę nadają.
Avatar użytkownika
Rocker
 
Posty: 304
Dołączył(a): 9 lip 2010, o 10:53
Na starym Warriorze od: 0

Re: Problem z podawaniem kulek

Postprzez Marines22 » 29 cze 2011, o 21:21

SIemka
Tak sobie czytam wasze wypowiedzi bo dziś miałem dokładnie ten sam problem 1 mag podawał ale musiałem docisnąć 3 pozostałe choć bym się zesrał nie chciały kulek podawać. Siedziałem grzebałem i wreszcie udało mi się znaleźć odpowiedź. Wszystko co piszecie i opisują inni może być powodem ale tylko na jednym forum udało mi się znaleźć 1 rzecz na którą tu nikt nie wpadł, blokada w magazynku może być słabo dociskana przez komorę hop upa przez co nie zwalnia kulki. Zresztą co ja się będe rozpisywał http://enja.netrunner.pl/viewtopic.php? ... 61b11ef3fa Masz i sprawdź jeszcze to bo przypuszczam że to może być powodem, u mnie zaczęło się też tak dziać po jakimś czasie użytkowania klamki. Jak sprawdzisz daj znać czy pomogło
Marines22
 
Posty: 20
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 21:05
Lokalizacja: Szczawnica
Na starym Warriorze od: 0

Re: Problem z podawaniem kulek

Postprzez Szalu » 30 cze 2011, o 10:41

Problem mozna rozwiazac w jeszcze inny sposob. Ciagle musialem w czasie strzelanek dociskac magi w gore zeby podawaly kulki. Rozwiazaniem okazalo sie zeby owinac cienkim paskiem z tasmy izolacyjnej HU w miejscu gdzie rurka wchodzi w magazynek tak na zasadzie tymczasowego oringa. Sprawa sie rozwiazala mimo ze magazynek nadal siedzi dosc luzno. Tak bylo w mojej replice ale rownie dobrze ktoras z sugesti wyzej tez moze problem naprawic.
Avatar użytkownika
Szalu
 
Posty: 13
Dołączył(a): 18 lis 2010, o 15:36
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Problem z podawaniem kulek

Postprzez Vlad » 30 cze 2011, o 11:34

Przyczyny mogą być różne.
Zacięcia kulek w magazynkach to pierwsze. Czasem w torach magów jest sporo brudu który zbiera się podczas strzelanek. Szczególnie jest to problemem w midach gdzie kulki ułożone są naprzemiennie
Sprawdź w momencie kiedy przestaje podawać czy kulki są pod blokadą czy głębiej samo smarowanie niewiele da bo smarujemy też brud.

Druga sprawa to ja pisali poprzednicy wzajemne położenie komory hop up i wylotu magazynka. Jeżeli komora nie dochodzi do sprężynki zwalniającej nie ma szans na podawanie bo są blokowane przez sam magazynek
Wynika to czasem z wyrobionego otworu zaczepu w magu magazynek leży wtedy niżej czyt nie dochodzi do komory. Czasem pomaga oklejenie.

I ostatnie nierówne ułożenie przewodu dolotowego komory i magazynka, kulki przycinają się na wejściu.

Dysza, jeśli pracuje poprawnie nie powinno być problemu ze strzelaniem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: Problem z podawaniem kulek

Postprzez Marines22 » 30 cze 2011, o 14:42

Tak załatwiłem problem potrzebą mocnego dociskania magazynka żeby podawało kulasy https://picasaweb.google.com/michal.ham ... xajt7t3Efg blaszka z browara poskładana na pół, przykleiłem kropelką do hopa owinąłem taśmą i na końcu kropelka. Może pięknie to nie wygląda ale działa, poprawiłem blaszkę żeby była prosto poobcinałem wystającą taśmę zamontowałem i.... gitara. Podaje kulasy bez problemu i przy okazji zniknęły luzy na magach, tak więc chyba lepszy patent niż oklejanie taśmą magów :D
Marines22
 
Posty: 20
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 21:05
Lokalizacja: Szczawnica
Na starym Warriorze od: 0

Re: Problem z podawaniem kulek

Postprzez Waryag » 26 wrz 2015, o 20:22

Colleagues,

Could you, please, advice, which magazines fit best to Specna Arms (I have SA-A03, but I guess they have same dimentions with other M4 replicas)?

Specifically I'm looking to buy 2 spare high cap from the list below, if you have Specna Arms replica and had experience with below magazines I'd appreciate your advice/feedback a lot. I had not chance to deal with neither Specna Arms nor below magazines brands, before I came to Poland.

http://azteko.pl/battleaxe-magazynek-fl ... 11116.html
http://azteko.pl/hi-cap-na-300-kulek-do ... -6186.html
http://azteko.pl/magazynek-hi-cap-p-mag ... -9647.html
http://azteko.pl/magazynki-quick-reload ... 10802.html
Avatar użytkownika
Waryag
 
Posty: 35
Dołączył(a): 17 lip 2015, o 06:25
White Cross: Groza AT
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Dział Techniczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości