problem z montażem AN/PEQ-15

Adamowie Słodowi Airsoftu. Zrób se nokto, napraw replikę, etc.

problem z montażem AN/PEQ-15

Postprzez snajper7622 » 21 lut 2012, o 10:27

Kupiłem na ebairsoft G MIC AN/PEQ-15 GREEN Laser w/ 270 Lumens Flashlight http://www.ebairsoft.com/anpeq15-green- ... -3422.html jestem posiadaczem cyberguna m4 CQB niestety PEQ nie pasuje do standardowej szyny? Wydaje się jakby gwint na śrubie był za krótki bo kiedy kręce w ogóle mi nie łapie gwintu..? czy to możliwe abym miał nie standardowe szyny???
Semper Fidelis
Avatar użytkownika
snajper7622
 
Posty: 150
Dołączył(a): 21 lut 2011, o 15:18
Lokalizacja: Chotomów
White Cross: SPEAR
Na starym Warriorze od: 2009

Re: problem z montażem AN/PEQ-15

Postprzez LeonOlo » 21 lut 2012, o 16:11

Aby sprawdzić, czy masz niestandardowe szyny wystarczy linijka (lub suwmiarka) standardowa szyna RIS ma 20 mm szerokości.
Producent PQE podaje, że na szynę 20mm pasuje. Jeśli szyna jest za szeroka, to pilnik w łapkę i "dostosować" potem farba w sprayu i gotowe. Jeśli montaż za wąski pozostaje dobrać inną śrubę.
Avatar użytkownika
LeonOlo
 
Posty: 9
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 14:42
Na starym Warriorze od: 0

Re: problem z montażem AN/PEQ-15

Postprzez snajper7622 » 21 lut 2012, o 22:36

[quote=" Jeśli montaż za wąski pozostaje dobrać inną śrubę.[/quote]

Sęk w tym że ta śruba która jest w PEQ nie można jej zdjąć tzn. nie można jej wykręcić... poza tym gwint jest jakoś dziwnie skonstruowany że przy dokręcaniu jest grubszy a na końcu się zwęża coś jakby były dwa gwinty... Więc nawet jak zbije w jakiś sposób tą śrubę to dalej gwint będzie za krótki żeby złapać szynę.. Pozostaje jescze opcja z podkładką może jakąś..
Semper Fidelis
Avatar użytkownika
snajper7622
 
Posty: 150
Dołączył(a): 21 lut 2011, o 15:18
Lokalizacja: Chotomów
White Cross: SPEAR
Na starym Warriorze od: 2009

Re: problem z montażem AN/PEQ-15

Postprzez yamnick » 22 lut 2012, o 14:39

snajper7622 napisał(a):... poza tym gwint jest jakoś dziwnie skonstruowany że przy dokręcaniu jest grubszy a na końcu się zwęża coś jakby były dwa gwinty... Więc nawet jak zbije w jakiś sposób tą śrubę to dalej gwint będzie za krótki żeby złapać szynę.. Pozostaje jescze opcja z podkładką może jakąś..


Zupełnie nie rozumiem :( Mógłbyś zrobić fotkę tego gwintu co się zwęża (na śrubie ?). To trochę dziwne. Jeżeli śruba jest za krotka to po co chcesz ją zbijać i co to znaczy zbijać śrubę ? Podobnie z podkładką o której wspomniałeś - gdzie chciałbyś ją podłożyć.

Jak napisano powyżej jeżeli szyna jest za szeroka a śruba niewymienialna to jedyną możliwością jest spiłowanie szyny. Są do kupienia tzw "podwyższenia" zakładane na szyny (może to nazywasz podkładką) ale AN/PEQ na czymś takim wyglądałby dziwnie a po drugie zadziałałoby tylko wtedy gdy problem jest w zbyt szerokim RIS-ie i o ile dałoby się to założyć.
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: problem z montażem AN/PEQ-15

Postprzez snajper7622 » 22 lut 2012, o 22:44

http://www.google.pl/imgres?q=AN/PEQ-15 ... bDw&zoom=1

Tak jak tu na stronie śruba którą dokręcamy lata na wszystkie strony bo gwint jest węższy, poszerza się wtedy gdy dociśniemy ten zacisk do szyny. Niestety kiedy przystawie PEQ-a do szyny i próbuje dokręcić to kręce w miejscu śruba wogóle nie łapie gwintu i jest zaczopowana że nie odkręce jej jeśli chciałbym dać inną śrubę. i teraz nasuwa się pytanie czy dostałem wadliwego PEQ-a ze zjechanym gwintem..? czy po prostu robię coś nie tak...
Semper Fidelis
Avatar użytkownika
snajper7622
 
Posty: 150
Dołączył(a): 21 lut 2011, o 15:18
Lokalizacja: Chotomów
White Cross: SPEAR
Na starym Warriorze od: 2009

Re: problem z montażem AN/PEQ-15

Postprzez Brożek » 23 lut 2012, o 09:12

RISy mają w sobie takie rowki - nie próbujesz może dokręcić śruby w miejscu wybrzuszenia?
Miałem to samo z moim PEQ, musisz po prostu pojeździć puszką po risie przód <-> tył i "wymacać" moment gdzie dobrze się złapie :)
Pissing Squirrel - Brożek
Obrazek
Avatar użytkownika
Brożek
 
Posty: 194
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 19:37
Lokalizacja: Otwock
White Cross: Pissing Squirrels Team
Na starym Warriorze od: 2007

Re: problem z montażem AN/PEQ-15

Postprzez snajper7622 » 23 lut 2012, o 09:49

Wiem sprawdzałem.. ewidentnie problem jest z tym gwintem nie czaje dlaczego nie dali jednakowego dłuższego gwintu po całości??
Semper Fidelis
Avatar użytkownika
snajper7622
 
Posty: 150
Dołączył(a): 21 lut 2011, o 15:18
Lokalizacja: Chotomów
White Cross: SPEAR
Na starym Warriorze od: 2009

Re: problem z montażem AN/PEQ-15

Postprzez yamnick » 23 lut 2012, o 10:52

Mierzyłeś ile ma twoja szyna ? Ewentualnie próbowałeś zamontować to na innej replice ?
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: problem z montażem AN/PEQ-15

Postprzez LeonOlo » 25 lut 2012, o 18:27

Sorry, moja sklerotyczna wina, standardowy RIS ma 22mm a PEQ-15 (ten który masz) jest wg. producenta na szynę 20 mm.
Ja bym spiłował szynę. Choć wymiana śruby jest łatwiejsza. To że nie możesz jej wyjąć to nie znaczy, że nie można... jakoś ją tam założyli, nie ?
Avatar użytkownika
LeonOlo
 
Posty: 9
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 14:42
Na starym Warriorze od: 0

Re: problem z montażem AN/PEQ-15

Postprzez snajper7622 » 9 mar 2012, o 10:00

tak i szyna jest ok.. wygląda na to że sprzedali mi ze zjechanym gwintem sęk w tym jak to teraz naprawić skoro nie mogę zdjąć śruby nie da się jej wogóle odkręcić?
Semper Fidelis
Avatar użytkownika
snajper7622
 
Posty: 150
Dołączył(a): 21 lut 2011, o 15:18
Lokalizacja: Chotomów
White Cross: SPEAR
Na starym Warriorze od: 2009

Re: problem z montażem AN/PEQ-15

Postprzez Kror » 10 mar 2012, o 21:40

Cześć.
Tak sobie czytam i twój problem przypomniał mi bardzo podobną sytuację.
Kupiłem z tego sklepu rączkę na szynę ris i też nie chciała wejść, bo też była na szynę 20mm.
Ale zamiast piłować szynę, poszerzyłem mocowanie na rączce, po 1mm z każdej strony.
Więc może sprawdź czy ta śruba się ładnie wkręca tak normalnie, bez próby montażu na szynie, a jeśli tak, to pilnik w dłoń i dostosuj puszkę do szyny 22mm. 8-) ;)


A ja z kolei jestem ciekaw, czy poza problemem z montażem, z samej puszki jesteś zadowolony?
Laser w porządku? Bo że latarka kiepska to czytałem. Jak ogólne wykonanie? Wrażenia...?
Pytam, bo przymierzam się do zakupu...
Kror
 
Posty: 257
Dołączył(a): 21 mar 2010, o 23:23
Lokalizacja: Wesoła - Stara Miłosna
White Cross: SEKS 69
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Dział Techniczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości