[Manual] Montaż smyczy pod Glocka 18C AEG

Adamowie Słodowi Airsoftu. Zrób se nokto, napraw replikę, etc.

[Manual] Montaż smyczy pod Glocka 18C AEG

Postprzez Pjotrek » 11 mar 2012, o 01:18

Hej.

Obrazek

Po co uchwyt? Ano, żeby nie zgubić naszego boczniaka. Niby sprawa prosta i nie wymagająca za dużo pomyślunku, ale z racji, że już kilka razy odpowiadałem na pytanie skąd u mnie montaż pod smycz, a także w kilku replikach montowałem, to podzielę się tą wiedzą i tu. Dziś czwarty raz to uskuteczniałem, przy okazji robienia tego w cymoglocku postanowiłem cyknąć kilka zdjęć ;) Zarówno w CM.030 jak i TM jest to krok po kroku to samo - choć słyszałem, że tokiowe 18c wychodziły niektóre z montażem na smycz :roll:

Co będzie potrzebne?
-mały śrubokręt krzyżakowy
-narzędzie do wybicia pinu - ja używam małego płaskiego śrubokręta
-wiertarka z wiertłem ok. 1-1.5mm
-smycz do telefonu/mp3 - chodzi o sznureczek z metalowym kółkiem
-pomocne mogą okazać się kombinerki do wyjęcia pinu
-do tego przyda się replika glocka 18c :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Skompletowane graty, to jedziemy.

1.) Interesować będzie nas dolna część rękojeści. Na początek wyjmujemy magazynek, oraz odkręcamy dwie dolne śruby krzyżakowe.
Obrazek
Obrazek

2.) Wybijamy najniższy pin z rękojeści
Obrazek

3.) Oczom naszym ukazuje się widok na silnik i gearbox od spodu. Ciężko tu cokolwiek z tej pozycji uszkodzić, ale generalnie nie będziemy się tym teraz zajmować. Możemy ewentualnie przeczyścić nagromadzony tam syf.
Obrazek

4.) W dalszej części interesuje nas odczepiona plastikowa część.
Obrazek
Obrazek

5.) Tak na prawdę cała modyfikacja polega na przewierceniu dziury w miejscu niemalże zaznaczonym - na każdym z Glocków, czy to CM czy TM w tym miejscu był ślad odlewu. Jakby nie było - wiercimy na środku, pomiędzy miejscami przejścia pinu.
Obrazek
Obrazek

6.) Przez wywiercony otwór przewlekamy część smyczy służącą do zawieszania telefonu/mp3/etc
Obrazek
Obrazek
Obrazek

7.) Przed nami najbardziej upierdliwy etap. Naszym celem będzie założenie tego dolnego "denka" do rękojeści w taki sposób, aby wkładając pin umieścić go wewnątrz pętelki. Wg. upodobania można skrócić sznureczek wiążąc supeł.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

8.) Po którejś próbie wkładania tego pinu w końcu nam się uda, a wtedy już tylko przykręcić śrubki i gotowe.
Obrazek
Obrazek
Obrazek



UWAGI:
Za kiepskiej jakości zdjęcia przepraszam - w czasie wzięcia repliki na stół powstał pomysł o obfotografowaniu, a pod ręką był tylko telefon.
Za lekki pierdzielnik na stole przepraszam - ale w końcu to nie stół Durczoka :mad:
Wiercenie polecam robić na możliwie najniższych obrotach - wiercimy w plastiku, a przy większych obrotach będzie się on po prostu topił.
Nie biorę odpowiedzialności za powstałe uszkodzenia - choć cokolwiek tu uszkodzić to nie lada wyczyn.
W następnym "odcinku" (już niebawem) - delikatne przerabianie instalacji elektrycznej glocka 18c na baterię lipo.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pjotrek
 
Posty: 78
Dołączył(a): 9 lip 2010, o 21:13
Lokalizacja: Warszawa-Rembertów
White Cross: Własny :)
Na starym Warriorze od: 2007

Re: [Manual] Montaż smyczy pod Glocka 18C AEG

Postprzez Vinz » 11 mar 2012, o 21:52

Kiedyś nad tym kminiłem i nic nie wykminiłem. GLock poszedł na sprzedaż w tym czasie. Jakby wrócił do mnie, to ile byś sobie życzył za wykonanie takiego zabiegu? :)
Avatar użytkownika
Vinz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 12:07
Lokalizacja: Targówek
White Cross: JS 1405
Na starym Warriorze od: 2009

Re: [Manual] Montaż smyczy pod Glocka 18C AEG

Postprzez Pjotrek » 11 mar 2012, o 22:33

Vinz napisał(a):Kiedyś nad tym kminiłem i nic nie wykminiłem. GLock poszedł na sprzedaż w tym czasie. Jakby wrócił do mnie, to ile byś sobie życzył za wykonanie takiego zabiegu? :)
Wiesz, to są drogie rzeczy... Taka smycz, zużycie wiertła, ceny prądu, moja włożona praca... no, tanio nie będzie... Ale myślę, że jakieś dobre piwo załatwiło by sprawę :lol:


Aczkolwiek myślę, że każdy da radę to bez problemów zrobić zgodnie z powyższą instrukcją ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pjotrek
 
Posty: 78
Dołączył(a): 9 lip 2010, o 21:13
Lokalizacja: Warszawa-Rembertów
White Cross: Własny :)
Na starym Warriorze od: 2007


Powrót do Dział Techniczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości