Gumki Hop up - która ma najdłuższy kołnierz?

Adamowie Słodowi Airsoftu. Zrób se nokto, napraw replikę, etc.

Gumki Hop up - która ma najdłuższy kołnierz?

Postprzez FRAGER » 15 lut 2013, o 21:01

Może ktoś ma więcej doświadczenia ode mnie. Która gumka ma najdłuższy kołnierz?
Np. z mojego doświadczenia wynika, że GG zielona ma dłuższy od Systemy Energy. Efekt to 40 fpsów mniej na kulkach 0.25 gdy mam założoną gumkę Systemy Energy względem wyniku na gumce GG zielonej. Może któraś gumka ma jeszcze dłuższy kołnierz?
Dlaczego pytam? Moje M4 na M120 Guardera i borku CA wypluwa ok. 380 fpsów na kulkach 0.25 (mam teraz tylko takie). Można powiedzieć, że dość marnie. GB mam szczelny na 100%. Dyszy dłuższej już nie mogę dać bo nie będzie podawać kulek. Zostaje mi kombinowanie z gumką i ewentualnie z komorą. Ponieważ gumki to raczej nie duża inwestycja to chciałbym najpierw sprawdzić czy może z dłuższym kołnierzem będzie lepiej.

Żeby były pełniejsze informacje:
M4 Boyi
Szkielet stockowy 7 mm łożyska
BU CA z cylinderem typ 0 i dyszą od BU Guardera
Zębatki SHS 18:1
Tłok SHS niebieski 14 metalowych zębów
AoE zrobiony - podkładka ok. 3 mm
Lufa - stock z Tavora Aresa 407 mm
Komora stock z zieloną gumką GG
Wynik: ok. 380 fpsów na kulkach 0.25 (czyli ok. 430 fpsów na 0.2)
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: Gumki Hop up - która ma najdłuższy kołnierz?

Postprzez habib » 15 lut 2013, o 21:20

430 fps vs 0.2 na sp120 Guardera to dobry wynik.
Avatar użytkownika
habib
 
Posty: 1942
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Gumki Hop up - która ma najdłuższy kołnierz?

Postprzez FRAGER » 15 lut 2013, o 21:50

Może i dobry ale chyba nie dla repliki z Bore Upem. Kolega w swoim chińskim AK na M120 osiągnął 450 fpsów bez borka. Dlatego ciut mnie dziwi mój wynik. Nie twierdzę, że jest tragedia, ale zimowa pora pobudziła we mnie majsterkowicza i zastanawiam się czy czasem nie dam rady wyciągnąć więcej. Dla porównania w moim M249 na niemal identycznej konfiguracji (inny producent borka i lufy) jak w M4 ale na sprężynie M130 mam ok. 470 fpsów.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: Gumki Hop up - która ma najdłuższy kołnierz?

Postprzez habib » 15 lut 2013, o 22:13

Wszystko zależy między innymi od szczelności układu, typu cylindra vs długość/średnica lufy, producenta chrono a nawet producenta kulek.
Co do sp130, to znany fakt że w KWA osiągi są na poziomie 490 fps (dopóki się nie zbiją oczywiście), także nie mierz wszystkiego jedną miarą :tato: ;)
Avatar użytkownika
habib
 
Posty: 1942
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008

Odp: Gumki Hop up - która ma najdłuższy kołnierz?

Postprzez szamotap » 16 lut 2013, o 09:20

Z tego co kojarze to lufa 407 mm moze byc przy krotka, dopiero powyzej 509, czyli np 590 jest sens stosowac borka. Wiec tu moze byc jakas przyczyna.dodatkowo, lufa stock jest dosc szeroka,wiec gdy uzywasz dobrych kulek to moga one byc przy male na twoja lufe i masz straty fps. Obecnie uzywam zielonej gumki gg, ale wczesniej mialem czarne systemy i oba modele sa super, a osiagi takie same.
szamotap
 
Posty: 35
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 23:57
Lokalizacja: Komorów
Na starym Warriorze od: 0

Re: Gumki Hop up - która ma najdłuższy kołnierz?

Postprzez FRAGER » 16 lut 2013, o 11:32

Zamówiłem już cylinder typ 1. Teoretycznie taka lufa jest na granicy między cylindrem typ 1 i typ 0. Niestety nie mam teraz innych zestawów jak bore up więc na tą chwilę będę kombinował z tym co mam. Ta lufa od aresa jest chyba jakąś półprecką 6,04 ale nie mam pewności. Jak będzie jakaś wolna kasa to zakupię sobie komplet normalnego cylindra i głowic i też potestuję. Przyszła mi do głowy jeszcze jedna rzecz. Tzn kształt końcówki dyszy. Ta od guardra którą mam ma fazę na końcu. W m249 mam dyszę CA która jest tylko delikatnie zaokrąglona na końcu. Myślę, że przez to może się lepiej uszczelniać na gumce.

Podkreślam, że to wszystko wynika trochę z nudów i chęci sprawdzenia ile się da. Jeśli nie wycisnę więcej to nic się nie stanie, będzie tyle ile jest, czyli całkiem nieźle.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: Gumki Hop up - która ma najdłuższy kołnierz?

Postprzez rado » 19 lut 2013, o 15:45

i tak jest przyzwoicie ;) zastosuj teflon-fix, załóż oring na lufę wew i dociśnij do miejsca styku z komorą hu, załóż oring na ten cypideusz (z drugiej str okmory hu) który wchodzi do gb. poprawisz szczelność co daje lekki przyrost fps. u mnie jakoś działa :twisted:
Avatar użytkownika
rado
 
Posty: 319
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 21:55
Lokalizacja: tuitam
White Cross: GRTT
Na starym Warriorze od: 0

Re: Gumki Hop up - która ma najdłuższy kołnierz?

Postprzez FRAGER » 19 lut 2013, o 16:09

W ramach testów kupiłem komorę HU elementa (taką czerwoną, wiem że nie rewelacja) i mam niemal identyczne wyniki jak z komorą boyia. Dziś dotarł do mnie cylinder typ 1. Będę testował za chwilę.

W czwartek pewnie będę miał wyniki z profesjonalnych laboratoryinych bramek fotoelektrycznych i porównam je z wynikami z chrono którym dysponuję. Jestem ciekaw jak duże rozbieżności będą. Oczywiście tak w ramach orientacyjnego sprawdzenia dokładności chrono.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: Gumki Hop up - która ma najdłuższy kołnierz?

Postprzez FRAGER » 19 lut 2013, o 21:30

No i kiszka z podmiany cylindra. Asgshop przysłał mi zwykły cylinder typ 1 w opakowaniu od cylindra typ 1 bore up. Trochę się zdenerwowałem ale obaczymy jutro co mi asgshop odpowie na taką sytuację.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: Gumki Hop up - która ma najdłuższy kołnierz?

Postprzez FRAGER » 21 lut 2013, o 16:48

Asgshop zachował się fajnie i dziś dostałem prawidłowy cylinder. No i znów lipa. Po podmianie z typ 0 bore up na typ 1 bore up mam 340 fpsów na kulkach 0.25 g czyli około 30-40 fpsów mniej...
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: Gumki Hop up - która ma najdłuższy kołnierz?

Postprzez rado » 21 lut 2013, o 21:42

chyba najprościej i najtaniej będzie wysłać do serwisu
Avatar użytkownika
rado
 
Posty: 319
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 21:55
Lokalizacja: tuitam
White Cross: GRTT
Na starym Warriorze od: 0

Re: Gumki Hop up - która ma najdłuższy kołnierz?

Postprzez FRAGER » 21 lut 2013, o 22:50

E tam do serwisu zaraz. Pobawię się jeszcze trochę ale chyba po prostu te 420-430 fpsów z tej konkretnej sprężyny którą mam to jest maks co mogę wyciągnąć. Wstawiłem ją do M249 i wyszedł mi wynik niemal identyczny co w m4. Może ciut większa powtarzalność strzałów była przy M249.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Dział Techniczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości