Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Pogaduchy klanowiczów no-lajfujących w World of Tanks

Moderator: Echelon4

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Vitez » 9 paź 2012, o 12:22

Echelon4 napisał(a):Sam musisz przyznać iż komp jakim dysponujesz stoi wyżej w tabeli niż "przeciętny" PC :) .
I w zasadzie sprawa się wyjaśniła, ponieważ przy tej mocy którą dysponujesz znacznie większe znaczenie ma optymalizacja gry.

Natomiast

Obecnie królują maszyny z 2GB ramu, dwu rdzeniowym prockiem klasy Core2Duo i z różnym przedziałem grafik.
W tej klasie sprzętowej zmiany w patchu 8.0 są najbardziej odczuwalne.


Z tym się nie do końca zgodzę. Dla mnie "przeciętny" PC to taki, jaki można obecnie kupić za 2-3 tys zł. W tej kwocie można spokojnie kupić sprzęt o porównywalnej mocy do mojego (można przyoszczędzić na niektórych komponentach np płycie głównej, bo mój nie jest budowany tylko do gier) - wystarczy wpisać na polskich forach komputerowych w wyszukiwarkę (albo w googla) "Jaki komp do 3 tys".
Natomiast jeśli ktoś te 5-6 lat temu sprawił sobie tego Core2Duo i jakiegoś Geforce 8600 i myśli że do końca życia będzie z takiego sprzętu zadowolony to już jego problem. Fiatami 126p też się nadal da jeździć ;)
Jeśli twierdzisz że "obecnie królują" takie sprzęty to dostarcz na to twarde dowody (najlepiej wyniki badań statystycznych) albo nie mamy o czym gadać (znaczy jest to tylko Twoje subiektywne zdanie napisane w tak zbędnie demagogiczny, uogólniający sposób) mając zupełnie różne wyobrażenie o rynku sprzętu komputerowego dostępnego i posiadanego. Bo najwyraźniej ja co innego czytam na forach niż Ty...

Natomiast chciałbym podkreślić że to co napisałeś tu "wydajność musiała spaść ponieważ pomijając fajerwerki kosmetyczne, została wprowadzona fizyka pojazdów. Co się za tym wiąże, obciążenie GPU i CPU znacząco rośnie, tak tak nasze czołgi do tej pory były klockami. Teraz każdy komp musi się męczyć z ich wyginaniem" to jest NIEPRAWDA. Fizyka pojazdów w żaden sposób nie wpływa na obciążenie GPU i CPU gdyż w całości odbywa się po stronie serwera. I to niezależnie od Twojego zdania na temat kto jaki komputer posiada. Odrobinę może wpłynąć na lagi przy słabiutkim łączu bo trochę więcej danych płynie w te i we wtę.
Jeśli komuś znacząco spadła wydajność po patchu to niech szuka pomocy w Supporcie gry, a nie w wyimaginowanych a nieprawdziwych "przyczynach".
Obrazek
Avatar użytkownika
Vitez
 
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 18:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FIA
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Echelon4 » 9 paź 2012, o 12:53

No wiesz Vitez jeżeli zakładasz, że wszyscy mają kasę na zmianę kompa co rok to gratuluje :lol: . Rozumiem, że Ty jesteś jednym z tych użytkowników którzy zmieniają samochód w momencie kiedy skończy się na niego gwarancja... Ja Ci generalnie zazdroszczę, skoro jesteś na tyle zamożny - na wszystko Cię stać.

Nie wiem jak Twoja, ale moja praca związana jest właśnie z kompami... serwisem, sprzedażą, odsprzedażą i obsługą informatyczną... więc śmiało mogę powiedzieć, iż mogę się tobą nie zgadzać w materii kto jakiego ma kompa. No ale czym jest moje 9 letnie doświadczenie w dwóch firmach i na giełdzie komputerowej w porównaniu do twojej wiedzy z forum....

Co do fizyki samej gry, nie wiem dokładnie jak rozpisana jest gra. I jak rzeczywiście się ma to co piszą na stronie, a jak jest w realu. Nie będę się kłócił i trolował na tematy których nie jestem do końca pewien.
Wiem natomiast, że nie tylko mi gra "zwolniła" nie twierdzę, znacząco ale jednak. Bo właśnie po patchu 8.0 miałem już dwa telefony z pytaniem: "czy jakieś rozsądne grafiki na PCI-E" ? :lol: .

Powtórzę do znudzenia. Po patchu gra jest lepiej zoptymalizowana i działa lepiej to prawda. Natomiast poprzez przyrost wszystkich "efektów" jej wymagania wzrosły.

Podpisano.
Ja uniżony serwisant plebsu IT.
Obrazek
Echelon4
 
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Vitez » 9 paź 2012, o 22:08

Echelon4 napisał(a):No wiesz Vitez jeżeli zakładasz, że wszyscy mają kasę na zmianę kompa co rok to gratuluje :lol: . Rozumiem, że Ty jesteś jednym z tych użytkowników którzy zmieniają samochód w momencie kiedy skończy się na niego gwarancja... Ja Ci generalnie zazdroszczę, skoro jesteś na tyle zamożny - na wszystko Cię stać.


Nie co rok a co 5 lat. Wystarczy. I nie mam samochodu... może dzięki takiej oszczędności stać mnie na inne przyjemności choćby co 5 lat ;P .

Nie wiem jak Twoja, ale moja praca związana jest właśnie z kompami... serwisem, sprzedażą, odsprzedażą i obsługą informatyczną... więc śmiało mogę powiedzieć, iż mogę się tobą nie zgadzać w materii kto jakiego ma kompa. No ale czym jest moje 9 letnie doświadczenie w dwóch firmach i na giełdzie komputerowej w porównaniu do twojej wiedzy z forum....(...)
Ja uniżony serwisant plebsu IT.


Nie będę w tym tonie przedstawiał swojego doświadczenia. Nie mój poziom dyskusji, więc tak jak pisałem - na tym możemy poprzestać.

Przedstawiłem tylko fakt jak wygląda związek nowego patcha z obciążeniem po stronie kompa. Co kto z tym ma ochotę czy potrzebę zrobić to już indywidualna decyzja.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vitez
 
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 18:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FIA
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Dalej » 14 paź 2012, o 21:19

Będzie nowa aktualizacja:

Obrazek
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Goorock » 14 paź 2012, o 22:55

fake.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Dalej » 15 paź 2012, o 06:27

NIe słuchajcie Gorrocka. :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez JaQbek » 15 paź 2012, o 17:03

To było na 1 kwietnia :pokemon: ergo - staroć :mad:
Avatar użytkownika
JaQbek
 
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 19:50
Lokalizacja: Mokotów
White Cross: Baczny Obserwator Fińskiej Huśtawki
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Rocker » 21 paź 2012, o 17:15

Kurcze dziś taranem utopiłem przeciwnika i zaliczyło samobójstwo a nie to że go do tego zmusiłem i "lekko" mu w tym pomogłem :/ lipa :(
Avatar użytkownika
Rocker
 
Dołączył(a): 9 lip 2010, o 10:53
Na starym Warriorze od: 0

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Dalej » 21 paź 2012, o 17:26

Piękna ta gra teraz na nowym kompie.

Zauważyłem że mniej ludzi gra teraz na niskich tierach, trzeba czekać aż się uzbiera. A szkoda, bo na wysokich mi się monotonnie zrobiło.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Dalej » 31 paź 2012, o 15:27

wchodzisz i same MK1 :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Dalej » 12 lis 2012, o 13:07

LOL
Narodowe Święto Niepodległości
http://worldoftanks.eu/news/4589-polish ... ce-day-pl/
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Rocker » 22 lis 2012, o 14:51

No to kolejna aktualizacja :D

http://worldoftanks.eu/news/4732-public-test-version-82-pl/#changes%201
nie chce mi się wszystkiego kopiować - każdy sobie sam zobaczy, ale podoba mi się jedna rzecz
Nowe drzewko czołgów chińskich ( 17 pojazdów w tym czołgi lekkie, średnie i ciężkie ), wraz z dodaniem czołgu Renault NC-31, każdy gracz otrzyma dodatkowe miejsce w garażu.


Oczywiście chodzi o dodatkowe miejsce w garażu XD
Avatar użytkownika
Rocker
 
Dołączył(a): 9 lip 2010, o 10:53
Na starym Warriorze od: 0

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Paweł » 23 lis 2012, o 13:24

Taki oto znalazłem artykuł o WOT, Białorusi, milicjii i aferze. Strzeżcie się.
http://wyborcza.pl/1,76842,12908077,Bia ... utopromoHP
Avatar użytkownika
Paweł
 
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:05
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Goorock » 23 lis 2012, o 15:33

wczoraj chciałem o tym napisać. To jest otrzeżenie nie tylko dla tych kto używa "lewego" złota czy kodów ale i złodziei kont. Mogą zostać pociągnięci do realnej odpowiedzialności za wirtualne przestępstwo.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Ptasiek » 23 lis 2012, o 19:48

a tak z innej beczki to testuje wlasnie chinske czolgi i musz epowiedziec ze wymiataja:)
Obrazek
Avatar użytkownika
Ptasiek
.
 
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: -Stalkers-
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Goorock » 23 lis 2012, o 19:51

Niestety poziom komerchy w tej grze rośnie a zdrowy rozsądek maleje.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez DUZY » 23 lis 2012, o 22:15

Ptasiek napisał(a):a tak z innej beczki to testuje wlasnie chinske czolgi i musz epowiedziec ze wymiataja:)

Będą wymiatać dopóki nie pozna się ich słabych stron, potem będą takie jak reszta. Ja wczoraj od kumpla z klanu słyszałem opinię, że: nowa linia amerykańców fajna, ciężkie chińskie mogą być, a medy tak ujowe, że prawie nikt nimi nie jeździ na teście. No, ale to okaże się w praniu.
Ja tam muszę 3 rozpoczęte najpierw linie skończyć, zanim się zabiorę za nowe (nawet brytoli nie ruszyłem jeszcze).
Obrazek
DUZY
 
Dołączył(a): 1 lis 2009, o 11:54
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Ptasiek » 24 lis 2012, o 19:53

no to uwaga spoiler ....... cjiskie medy sa wrecz nieprawdopodobnie miekkie, np wieza 7 tierowego czolgi ma pancerz 35/25/25.... i penetracja dzial/pociskow jest taka sobie ale za to magazynek rewolwerowy jak u francuzow z tym ze sie przeladowuje 4x szybciej:)
Obrazek
Avatar użytkownika
Ptasiek
.
 
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: -Stalkers-
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez bongo » 27 gru 2012, o 10:36

Dzień dobry załogo,

Powracam na forum (i do życia :)) po dłuższej przerwie i wróciła mi ochota do "gry w czołgi". Chwilowo jednak naszło mnie na granie artą, więc rozbijam się 3tierowym SU-26, czyli trochę zejdzie zanim dojadę do lepszych SPG, ale tak przyjemnie mi się gra, że chyba sobie dłużej poartuję.
Obrazek
TANKNOOB TO JA!
Avatar użytkownika
bongo
 
Dołączył(a): 25 lis 2009, o 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Vitez » 29 gru 2012, o 21:13

Przy odrobinie zacięcia, sporej dozie wolnego czasu, dobrym użyciu specjali (teraz 5x) i premium, od zera do 7. tieru arty można w ok miesiąc dojść - powodzenia :) .
Obrazek
Avatar użytkownika
Vitez
 
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 18:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FIA
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez FRAGER » 4 sty 2013, o 21:32

Może mi się tylko wydaje, albo mam jakieś ostatnio dziwne dni, ale ostatnio zauważyłem u siebie drastyczny wzrost "dingów". Przez ostatnie 3-4 miesiące praktycznie mi się nie zdarzały jeśli strzelałem w bok jakiegoś czołgu. Dziś np. nie byłem w stanie moim T110E5 ubić IS8 z 230 HP bo każdy strzał albo był rykoszetem, albo 0 DMG, ewentualnie jakiś critical bez uszkodzeń. Nawet waliłem do niego z goldowej amunicji, a przecież w IS8 wchodzi każdy strzał. Wczoraj dla odmiany grałem Tigerem II, wg statystyki na koniec meczy oddałem 18 strzałów celnych, 7 przebić a byłem najwyższym tierem w grze. Większość strzałów oddałem do czołgów i tier dwa niższych i powinienem je przebić bez problemów. A tam jak nie rykoszet, to inne piękne trafienie i 0 hp zeszło:( Wiem, że czasami przeciwnik stoi pod kątem itp. no ale jak z Tigera II, z najlepszym działem, mogłem nie przebić ISa waląc mu w dolną płytę?

Teraz z innej beczki. Niemiłosiernie wali do mnie arta. Stoję z 5 innymi czołgami, E100 albo Maus obok mnie a 3 arty z przeciwnej drużyny naraz walą we mnie. Bardzo często mi się to zdarza. Nie jestem najgroźniejszy na mapie, mogą walić w inne cele ale się skubańce upierają. Jest na to jakiś sposób? Jeśli dobrze mi się wydaje to z reguły arta wali w pierwszej kolejności do tych z lepszymi statystykami. Wymiatać nie wymiatam, ale chyba sobie daję w miarę radę. Moje pytanie więc brzmi czy idzie jakoś zablokować możliwość sprawdzania moich statystyk? Albo może jest jakiś inny sposób żeby arta się odczepiła?
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez DUZY » 5 sty 2013, o 10:44

Masoński spisek matchmakera ;). Zdarzają się chyba wszystkim takie czarne serie. Z drugiej strony po kilkunastu takich dołunących bitwach dokonujesz jako tank z dołu tabeli cudów i łapiesz najlepsze wyniki w swojej historii. Mnie się zdarzało np. jak zjechali mnie zaraz na początku do 5%, a resztę bitwy w dziwny sposób przetrwałem ubijając po drodze ze 3 czołgi. Na tygrysa nie mogę narzekać, ale notorycznie mam tak na E-75. Jakoś nie mogę się do tego czołgu przekonać.
Z innejbeczki: na Jagdpanzerze IV mam jeden z lepszych winratio, a w życiu nikt mnie nie zmusi, żebym znowu jeździł tym badziewiem :)

Co do arty, to wali po prostu w tanki, które źle się chowają. Może tu jest problem. ;)
Obrazek
DUZY
 
Dołączył(a): 1 lis 2009, o 11:54
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez bongo » 5 sty 2013, o 13:43

Ja, jako niskotierowa arta, walę do tego, co jestem w stanie porządniej uszkodzić :)
Obrazek
TANKNOOB TO JA!
Avatar użytkownika
bongo
 
Dołączył(a): 25 lis 2009, o 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Vitez » 8 sty 2013, o 00:34

FRAGER napisał(a):Dziś np. nie byłem w stanie moim T110E5 ubić IS8 z 230 HP bo każdy strzał albo był rykoszetem, albo 0 DMG, ewentualnie jakiś critical bez uszkodzeń. Nawet waliłem do niego z goldowej amunicji, a przecież w IS8 wchodzi każdy strzał.


To tzw mercyrule. Czyli teoria spiskowa graczy przeciw WG że niby czołg na oneshota ma nagle zwiększoną przeżywalność, byle miał więcej frajdy z gry. WG twierdzi że nic takiego nie ma, podczas gdy obserwacje i nawet statystyki robione ręcznie przez graczy wykazują coś innego. Ja już przywykłem że jak przeciwnik jest na dobicie lub ogólnie na oneshota (np KV-2 vs siakiś max V tier TD albo arta) to mam jakieś 75% szansy na ding/pudło/strzał za 0/zostaje mu 1HP. Np dziś w T34 wraz z IS6 łoimy IS3 - zeszło mu HP do 30 i tu ja 2x ding, IS6 1x ding, a IS3 mnie dwa gongi sprzedał (w IS6 nawet nie fatygował sie strzelać), potem z HE spudłowałem... na szczęście strzał IS6 łaskawie w końcu wszedł...
Nie narzekam za mocno bo i na odwrót zauważam u siebie niebywałe czasem zdolności przeżycia np jak mnie w arcie batchat w jakiejś bitwie kompanijnej niedawno T110E4 ledwie zgąskował i za chwilę padł (miał ze 100HP :> ).

ale się skubańce upierają. Jest na to jakiś sposób?


Jedyny mi znany sposób jest niestety niezbyt produktywny, ale skuteczny na przełamanie takiej sytuacji - schować się tak że arta nicholery nie ma strzału (za budynkiem czy wielkim głazem) i odczekać minutę albo dwie - znudzą się, znajdą sobie inne cele w końcu a przecelowanie z powrotem na Ciebie to już rozjechanie celownika.

Przyczyn może być wiele - albo jedziesz w standardowe miejsca (obecność większych kolegów w pobliżu to sugeruje, skoro jest tam Maus i E1-100 to ty raczej w innym miejscu powinieneś być...) gdzie arta już od początku bitwy celuje i tylko czeka aż coś was wyświeci - a że trafi akurat w Ciebie to albo by szybciej i łatwiej fraga zdobyć, albo zwykły rozrzut i pech.
Ewentualnie masz aż tak dobre statystyki w grze (nie wiem jaki masz nick w grze) że im się w XVM świecisz jasnozielono albo fioletowo i przez to uważają Cię za priorytetowy cel.
Spróbuj sam pojeździć artą tak min do V tieru to załapiesz najpopularniejsze/najłatwiejsze miejsca i cele na mapie, dzięki czemu w ciężkim czołgu będziesz wiedział czego unikać by nie stawać się przynętą dla arty.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vitez
 
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 18:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FIA
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Tato » 8 sty 2013, o 13:35

Vitez napisał(a):
FRAGER napisał(a):Dziś np. nie byłem w stanie moim T110E5 ubić IS8 z 230 HP bo każdy strzał albo był rykoszetem, albo 0 DMG, ewentualnie jakiś critical bez uszkodzeń. Nawet waliłem do niego z goldowej amunicji, a przecież w IS8 wchodzi każdy strzał.


To tzw mercyrule.

Ponad to co napisał Vitez, warto też zapoznać się dokładnie z mechaniką (np na tych filmikach WOT ). Pomóc, nie pomoże, ale przynajmniej sie człowiek mniej wkurwia. Często mam gry, nawet sobie wkurwiony screeny robię, gdzie podsumowanie wygląda tak: Strzałów 6, Penetracji 5, Uszkodzenia 0. Znajomość weakspotów nie pomaga bo wynika to własnie ze zmienionej mechaniki przeliczania damage, spatial armour i rożnych innych elementów.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez FRAGER » 8 sty 2013, o 15:39

Dzięki bardzo za porady. Postaram się bardziej chować.

Swoją drogą, czy jest jakiś sposób aby sprawdzić na jaki kolorek się świecę w takim modzie jak ten XVM bez instalacji takowego? Tak z ciekawości bym chciał sprawdzić.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez DUZY » 8 sty 2013, o 18:02

Nick w grze podaj, to zobaczymy ;).

Do sprawdzenia statów używam tego: http://www.noobmeter.com


Mniej niż 1150 - słaby gracz
1150 do 1250 - gracz poniżej przeciętnej
1250 do 1450 - przeciętny gracz
1450 do 1750 - dobry gracz
1750 do 1950 - bardzo dobry gracz
1950 do 2000 - doskonały gracz
Więcej niż 2000 - "Unikat"

Kolory tęczy ;) od czerwonego (noob) do granatowego (pr0).
Obrazek
DUZY
 
Dołączył(a): 1 lis 2009, o 11:54
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez FRAGER » 8 sty 2013, o 18:09

Mój nick w grze to b4ndziorno.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez DUZY » 8 sty 2013, o 18:32

Świecisz się na pomarańczowo/zielono (winratio/efficiency). Czyli przeciętnie. Nie jesteś jakimś specjalnym celem priorytetowym dla arty ze względu na staty. Raczej walą w ciebie jak jedziesz toptankiem, albo się odsłaniasz.
Pograj artylerią (bo chyba nie grałeś w ogóle), tak jak Vitez radzi, to nauczysz się jak unikać odsłoniętych miejsc, które na pierwszy rzut oka wyglądają na bezpieczne.
Obrazek
DUZY
 
Dołączył(a): 1 lis 2009, o 11:54
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez FRAGER » 8 sty 2013, o 19:14

Tak też zrobię. Dziękuję Panowie.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Xasistis » 16 sty 2013, o 01:08

Czołgiści - ma ktoś ochotę powalczyć o złoto?
http://worldoftanks.eu/news/5609-contes ... -derby-pl/
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Saint » 16 sty 2013, o 11:53

Ja bym bardziej spróbował w:
http://www.esl.eu/pl/wot/7on7/zloto_dla ... eagueinfo/

Co tydzień kolejna kolejka turnieju, a 1 wygrana praktycznie gwarantuje już jakieś złotko...
Saint
 
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 17:57
White Cross: FAB/1PR
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez FRAGER » 20 sty 2013, o 21:31

Teraz może z innej beczki.

Czy jest może gdzieś na forum WOT, albo w jakimś innym miejscu, wątek gdzie można podawać nicki graczy którzy wykazują zachowania rasistowskie?
Zaczyna mi już działać na nerwy to, że jakiś baran rzuca tekstami w stylu "za dużo tu polaków, przegramy" albo inne bardziej obraźliwe teksty w naszym kierunku.
Wiem, wiem, to pewnie jakiś smarkacz który jeszcze mózgu nie wyhodował, ale naprawdę robi się to męczące. Samo zgłaszanie skarg poprzez menu gry to moim zdaniem za mało. Powinni banować takich delikwentów miejsca. Robisz zrzut ekranu z takim tekstem, wysyłasz do WOT a oni blokują konto takiemu palantowi.

Dziękuję za uwagę.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Xasistis » 20 sty 2013, o 21:42

Jest do tego system raportowania in-game.
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez bongo » 20 sty 2013, o 21:49

Ja dziś raportowałem jednego kretyna z teamu, który chyba pozazdrościł mi tego, że złapałem artą szybko dwa kille, więc podjechał i mnie sprzątnął...
Obrazek
TANKNOOB TO JA!
Avatar użytkownika
bongo
 
Dołączył(a): 25 lis 2009, o 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez FRAGER » 20 sty 2013, o 22:14

Wiem, że jest w grze system raportowania. Tylko żeby zadziałał to delikwent musi w dość krótkim czasie zaliczyć sporą liczę raportów. Jak dla mnie to w takiej sytuacji jest bezkarny. Chyba, że ktoś jest botem, wtedy zaliczy szybko odpowiednią ilość zgłoszeń.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Ptasiek » 20 sty 2013, o 22:54

ech z tym obrazaniem itp i rasistowska opcja to jakas paranoja dobry moj znajomy mial nick Dar_Islam i dostal bana za obraziwy nik ,kiedy i on i ja widzimy czesto nicki TwojastaratoCh...j itp....
Obrazek
Avatar użytkownika
Ptasiek
.
 
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: -Stalkers-
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez DUZY » 21 sty 2013, o 00:31

Możesz próbować zgłaszać do supportu (oczywiście ze screenem), ale nie liczył bym na jakieś reakcje. Według WG automatyczny system skarg "działa jak powinien" - czyt. "mamy to w d..." :D
Natomiast system przyznawania przez WG banów za nicki albo nazwy klanu jest dla mnie nieodgadniony. Ostatnio nasz wodzu dostał bana za nazwę klanu, która funkcjonuje od roku, a kilka miesięcy temu były zmieniane tagi, żeby się źle nie kojarzyły (tylko wtedy nikomu nazwa klanu nie przeszkadzała). W każdym razie na maile z zapytaniem, czemu nie możemy nazywać się Szwadron Śmierci dostaliśmy w odpowiedzi link do wikipedii :shock: i wyjasnienie, że łamiemy 2039572039 punkt regulaminu. :roll:
Obrazek
DUZY
 
Dołączył(a): 1 lis 2009, o 11:54
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Echelon4 » 21 sty 2013, o 00:52

FRAGER napisał(a):Teraz może z innej beczki.

Czy jest może gdzieś na forum WOT, albo w jakimś innym miejscu, wątek gdzie można podawać nicki graczy którzy wykazują zachowania rasistowskie?
Zaczyna mi już działać na nerwy to, że jakiś baran rzuca tekstami w stylu "za dużo tu polaków, przegramy" albo inne bardziej obraźliwe teksty w naszym kierunku.
Dziękuję za uwagę.


Polacy częściowo sobie zasłużyli na takie traktowanie, i nie dziwię się czemu taki teksty wiszą na forum.
Mamy bardzo duży odsetek ludzi którzy wypracowali nam taką opinię w WOT.
Obrazek
Echelon4
 
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Dalej » 21 sty 2013, o 07:45

Czasem takie teksty słyszę, co mnie dziwi bo zazwyczaj jak polski nick widzę to dobrze sobie radzi.
Nie przejmuj się, po prostu zgłaszaj nick z menu, jeśli chcesz. Niektórzy po prostu mają butthurt z zazdrości :mad: :mad: :mad:

Ja czasami wyzywam hitlerowców, gdy się rządzą i każą wszystkim mówić po niemiecku. To tylko gra, trochę trolowania dobrze wpływa na trawienie.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez FRAGER » 21 sty 2013, o 15:39

Echelon4 napisał(a):Polacy częściowo sobie zasłużyli na takie traktowanie, i nie dziwię się czemu taki teksty wiszą na forum.
Mamy bardzo duży odsetek ludzi którzy wypracowali nam taką opinię w WOT.


Nikt mnie nie przekona, że akurat w Polsce odsetek dzieciaków grających w WOT jest większy niż np. u Czechów czy Niemców. Tak samo ludzi którzy grają by grać dla zabicia czasu a nie nadrabiających męskość statystykami. Jest to w końcu gra i nie każdy ma ochotę samą rozgrywkę traktować w 100% poważnie.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Xasistis » 21 sty 2013, o 17:50

Co do team damage. Wczoraj gościu podczas bitwy obronnej wprost powiedział, że skoro i tak przegrywamy (a było 7:5 dla przeciwnika) to on przynajmniej chce sobie postrzelać, po czym zaczął eliminować naszych rozpoczynając o dartylerii).
Nie wiem jak wam, ale mnie taki idiota zdarza się prawie codziennie.
Co myślicie o pomyśle by:
- za postrzelenie swojego przyznawać karę rzędu 0 exp, 0gp za bitwę i dodatkowo -1k exp i -10k gp w plecy,
- za zniszczenie swojego to samo co powyżej + ban na 1 dzień,
- za zniszczenie dwóch - ban 2 dni,
- za zniszczenie trzech - ban na miesiąc,
- za zniszczenie czterech - na na rok.
?

kary nie dotyczyłyby w przyapdku gdy postrzelony gracz znajduje się blisko wrogiego czołgu, który został wskazany jako atakowany przez artylerię.
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez FRAGER » 21 sty 2013, o 18:21

Mi pomysł pasuje, tylko czasami można kogoś odstrzelić przypadkowo. Miałem nie raz sytuację, że ktoś mi pod lufę zajechał i dostał strzała.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Xasistis » 21 sty 2013, o 23:33

Dlatego za jeden strzał byłaby lekka kara a za przypadkowe odwalenie - jeden dzień ochłody.
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Echelon4 » 22 sty 2013, o 12:33

FRAGER napisał(a):
Echelon4 napisał(a):Polacy częściowo sobie zasłużyli na takie traktowanie, i nie dziwię się czemu taki teksty wiszą na forum.
Mamy bardzo duży odsetek ludzi którzy wypracowali nam taką opinię w WOT.


Nikt mnie nie przekona, że akurat w Polsce odsetek dzieciaków grających w WOT jest większy niż np. u Czechów czy Niemców. Tak samo ludzi którzy grają by grać dla zabicia czasu a nie nadrabiających męskość statystykami. Jest to w końcu gra i nie każdy ma ochotę samą rozgrywkę traktować w 100% poważnie.


Odsetek chamstwa,buractwa i niedowartościowania jest w Polsce większy niż w Niemczech...
Obrazek
Echelon4
 
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez bongo » 22 sty 2013, o 12:38

Echelon4 napisał(a):
FRAGER napisał(a):
Echelon4 napisał(a):Polacy częściowo sobie zasłużyli na takie traktowanie, i nie dziwię się czemu taki teksty wiszą na forum.
Mamy bardzo duży odsetek ludzi którzy wypracowali nam taką opinię w WOT.


Nikt mnie nie przekona, że akurat w Polsce odsetek dzieciaków grających w WOT jest większy niż np. u Czechów czy Niemców. Tak samo ludzi którzy grają by grać dla zabicia czasu a nie nadrabiających męskość statystykami. Jest to w końcu gra i nie każdy ma ochotę samą rozgrywkę traktować w 100% poważnie.


Odsetek chamstwa,buractwa i niedowartościowania jest w Polsce większy niż w Niemczech...

[Citation needed]
Obrazek
TANKNOOB TO JA!
Avatar użytkownika
bongo
 
Dołączył(a): 25 lis 2009, o 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Dalej » 22 sty 2013, o 15:10

Echelon4 napisał(a):Odsetek chamstwa,buractwa i niedowartościowania jest w Polsce większy niż w Niemczech...

Jak by im wymordowano całą Inteligencję, też by byli schamiali.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Echelon4 » 22 sty 2013, o 15:45

Nie... nie zgadzam się. W naszym kraju dwa najważniejsze słowa ALE i GDYBY.
Gdyby nasze łosie wystartowały... gdyby komuniści nas nie pojechali... gdyby nie było rozbiorów... gdyby nie było prywatyzacji itd, w nieskończoność nie można słuchać tego pierdzielenia przedstawicielu narodu jedynego i wybranego, którym cały świat rzuca kłody pod nogi.. o My biedni.
Ile jeszcze ten kraj będzie patrzył w przeszłość i zwalał wszystko na innych tylko nie patrzył na swoje ręce.

W Wocie mamy tylu delikwentów którzy nie potrafią złożyć poprawnie zdania i walą teksty które nadają się całe od ocenzurowania, ponieważ część naszego społeczeństwa to tępe kiepsko-piśmienne dzidy, których kręgosłup moralny ledwo co odrasta od dupy.. , a jak to bywa w naszym kraju przekonani o swojej wielkości i ogromnej mądrości.
I wiele rzeczy się na to składa nie jedna nie tysiąc ale cały ciąg wydarzeń na przestrzeni historii.
Obrazek
Echelon4
 
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez bongo » 22 sty 2013, o 16:42

Ale są jakieś dane statystyczne, rankingi procentowego udziału buców w narodzie, które obiektywnie świadczą o naszym prowadzeniu na tym polu? :D
Obrazek
TANKNOOB TO JA!
Avatar użytkownika
bongo
 
Dołączył(a): 25 lis 2009, o 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Dyskusje o wszystkim i o niczym.

Postprzez Echelon4 » 22 sty 2013, o 17:19

Rankingi może by się znalazły, ale po co wystarczy wejść do autobusu i posłuchać niektórych rozmów. A dla leniwych co bardziej większe fora internetowe.
Obrazek
Echelon4
 
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do WoT Klan

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości