25.11 Tour de Mokry Ług 2

Bardziej skomplikowane scenariusze, wymagające nakładów lub rezerwacji terenu, zazwyczaj otwarte.

25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 8 lis 2012, o 22:09

Z przyjemnością zapraszam na powtórkę jednej z najbardziej udanych strzelanek tego roku

TOUR DE MOKRY ŁUG 2
Czyli znowu walka o punkt G ;)

Obrazek



Data: 25 listopada (niedziela)
Miejsce: Mokry Ług - http://maps.google.com/maps/ms?hl=pl&pt ... b&t=h&z=15
Wpisowe:
2zł – dla wpisanych, którzy przyjdą na czas (taśmy, mapy, pirotechnika)
5zł – dla niezapisanych i spóźnialskich (rejestrujących się po 10:30)

Rozkład godzin:
08:30 – rozpoczęcie rejestracji
10:00 – zzakończenie rejestracji i udanie się na zbiórkę w punkcie F/START
15:30 - przewidywany koniec imprezy

PLAN IMPREZY
Obrazek
Powiększenie: http://c.wrzuta.pl/wi9036/350afe5800296 ... okry_lug_1

Celem atakujących będzie zdobywanie po kolei punktów A,B,C,D,E,F, G, H, oraz I. Zdobycie każdego punktu będzie oznaczane odpaleniem granatu dymnego. Nie można zdobyć kolejnego punktu, jeżeli wcześniejszy nie będzie odpalony. Obrońcy jako umocnień mogą używać plecaków oraz pałatek, gdy są one narzucone np. na gałęzie. Nie, założenie pałatki na siebie się nie liczy. Po zdobyciu punktu następuje 10 minutowa przerwa na podładowanie magazynków i ukojenie nerwów. Podział taśmowy: zielona – atakujący, brązowa – obrońcy.
Telefon do Bernarda: 694 390 821
Moc replik:
- Nie ma BANG BANG - w przypadku małej odległości tylko broń boczna albo knife kill (dotknięcie ręką). Nie masz boczniaka? To się pilnuj kogoś kto ma. Boisz się o zęby? Noś maskę.
- max 464fps/full auto
- Zdrowy rozsądek: max 614fps/single (obowiązkowy boczniak)
- repliki mocniejsze niż 614fps nie mogą brać udziału w rozgrywce. Limit tolerancji: 5 fps i ani sztuki więcej
- Brak ograniczeń magazynkowych.

Bunkier. Strzelanie z bunkra w las i z lasu do bunkra traktowane jako strzelanie leśne. Jeżeli odległość zmniejszy się do 10 metrów strzelanie wg zasad CQB. Do bunkra można wrzucać granaty.

Pirotechnika DOZWOLONA :hurra: :hurra: - samoróbki do sprawdzania w czasie zapisów

Opatrywanie
- Każdy gracz może być podniesiony raz. Drugie trafienie - marsz na respa, ALE Balistyka: hełmy lub kamizelki z płytami prawdziwymi bądź ich wagowymi odpowiednikami pozwalają na bycie podniesionym jeden raz więcej więcej. Hełm i kamizelka nie sumują się, czyli nie pozwalają opatrywać trzeci raz. Wystarczy jeden z powyższych elementów, by móc grać z jednym dodatkowym podniesieniem.
- Można dobijać poprzez knifekill - dotknięcie i deklarację „nie żyjesz”. Medykami będą osoby, którym zepsuły się repliki, a które nie chcą jeszcze iść do domu. „Opatrywanie” rannego odbywa się poprzez położenie rąk na klatce piersiowej i odczekanie 20 sekund. Ranni mogą być transportowani do medyków, lecz nie metodą „biegania za rączkę”.

RESPY: Respem dla atakujących jest ostatni zdobyty punkt - czekają tam 5 minut
Respem dla obrońców jest drugi najbliższy niezdobyty punkt - wracają od razu
Przykład: jeżeli atakujący zdobyli A, to mogą się na nim respić. Obrońcy wtedy bronią B, a mogą się respić na C

Kanały PMR:
1 - obrońcy
2 - atakujący
3 - kontakt do orga
Nie ma wchodzenia na kanały drugiej strony i podsłuchiwania

Na miejscu wstępnie zapowiedział się PX Militaria, więc kulki, gaz i kamizelki będą do zanabycia
Obrazek

POMARAŃCZOWE KAMIZELKI ODBLASKOWE pozostają jedynym obowiązującym oznaczeniem trupa na tej i następnych imprezach tego typu.
Fotografów obowiązują kamizelki zielonożółte lub niebieskie.
SĘDZIOWIE Wszelkie niejasności na miejscu będą rozwiązywane przez najbliższego sędziego. W razie problemów ostateczny głos zabierają organizatorzy.

Oficjalna naszywka imprezy:

Obrazek

Informacje o kwocie i numerze konta wpłat jutro.

Osoby trzecie (fotografowie, obserwatorzy etc.) mają wstęp na teren działań pod warunkiem posiadania odpowiedniej ochrony oczu. Powinny też mieć cały czas na głowach czerwony znacznik lub założone kamizelki odblaskowe.
Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody zdrowotne lub materialne, jakie mogą ponieść uczestnicy. Każdy uczestnik biorąc udział w grze, akceptuje potencjalne ryzyko odniesienia obrażeń lub strat materialnych.
Każdy niepełnoletni i pełnoletni uczestnik powinien przy rejestracji posiadać dowód osobisty lub legitymacje szkolną oraz podpisany wzór zgody rodzica – bez tego niepełnoletni nie zostaną wpuszczeni.


W związku z kontrowersjami przedstrzelankowymi uzupełniam info o strzelance o adnotację, że "każdy uczestnik wyraża zgodę na upublicznianie swoich zdjęć na forum w celu zwalczania oszustw w czasie rozgrywki".
Ostatnio edytowano 20 lis 2012, o 13:19 przez Bernard, łącznie edytowano 7 razy
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 9 lis 2012, o 17:39

Potrzebuję kogoś do zrobienia projektu naszywki pamiątkowej. Nie musi to być coś mega uber pro, po prostu ma być lepsze niż moje próby i mieć rozmiar 7x4cm.
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 12 lis 2012, o 11:46

Na naszej fejsbukowej stronie trwają wybory naszywki imprezy:

https://www.facebook.com/events/3374908 ... 089585652/

A wy na którą zagłosujecie?
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 12 lis 2012, o 23:57

Oficjalna naszywka imprezy:

Obrazek

Informacje o kwocie i numerze konta wpłat jutro.
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 13 lis 2012, o 13:53

Po przeanalizowaniu poprzedniej strzelanki w ramach zbalansowania stron wprowadziøem drobne zmiany w scenariuszu:
1 ZMIANA: Czas rozgrywki
z
09:00 – rozpoczęcie rejestracji
10:30 – zzakończenie rejestracji i udanie się na zbiórkę w punkcie I/START
15:00 - przewidywany koniec imprezy
na
08:30 – rozpoczęcie rejestracji
10:00 – zzakończenie rejestracji i udanie się na zbiórkę w punkcie I/START
15:30 - przewidywany koniec imprezy

2 ZMIANA: Usuwam punkt J z rozgrywki, czyli walczymy o punkty A do I

Ci, którzy byli na TdML wiedza, ze to niewielka pociecha dla atakujácych ;)

Co Wy na To?
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 14 lis 2012, o 18:49

Wykrystalizowały się szczegóły dot. naszywek:
Cena naszywki: 10zł
Rozmiar: ok. 9x6cm
Zamówienie wykonuję w poniedziałek tuż po północy. Płatne będzie TYLKO przelewem lub jeszcze w tym tygodniu w sklepach wymienionych w linku:

CHĘTNI NA NASZYWKI: https://docs.google.com/spreadsheet/vie ... RjE5MHc6MQ

LISTA: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... 5MHc#gid=0


Obrazek
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 15 lis 2012, o 18:59

1. Jako zabezpieczenie medyczne przybędą Wam/nam z pomocą Jednostka Specjalna Cienie. Hooah!
2. Jest zgoda na piro. Hooah!!
3. Oznaczeniem zdobycia punktu będzie ta świeca: http://www.sklep-militarny.com.pl/swiec ... p-744.html z odpalaniem lontowym, więc atakujący niech się zaopatrzą w zapalniczki/zapałki. Hooah!!!
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 16 lis 2012, o 01:43

Dobra moi drodzy. Uznaliśmy, że limitem osób na tą strzelankę będzie 230 osób. Powyżej tej liczby impreza będzie zbyt chaotyczna, stąd ograniczenie. Oznacza to, że dotarliśmy (prawie) do połowy. Po stronie atakujących zostało 42 miejsca (czyli sądząc po szybkości, z jaką się zapisujecie - półtorej doby). Nie traćcie więc czasu, jeśli chcecie nacierać, bo miejsc nie zostało zbyt dużo.
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez InseCt » 16 lis 2012, o 14:04

"przez Bernard » dzisiaj, o 02:43"

Trololo :mad:
Zapraszamy
http://www.weekend-warriors.pl/viewforum.php?f=102
http://www.facebook.com/JS2305.Cienie
Idealna żona: Piękna, seksowna, głuchoniema właścicielka monopolowego.
Avatar użytkownika
InseCt
 
Posty: 282
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 21:30
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
White Cross: JS2305 Cienie
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 17 lis 2012, o 22:30

Zostało ostatnie 10 miejsc u atakujących*. Jakby ktoś zrezygnował, dajcie mi znać, to usunę z listy. Przypominam o naszywkach: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDFVSzEwZ2plM3I5MDFyM3B3RjE5MHc6MQ

*przy założeniu, że się zgłosi 230 osób, jeśli mniej, to przerzucam część atakujących do obrońców.
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 19 lis 2012, o 11:43

Niestety, ze względu na fakt, że zamówione zostało 17 (słownie: siedemnaście) naszywek muszę anulować zamówienie. Samo zaprogramowanie maszyny kosztuje 70, byłoby więc to opłacalne, gdyby się zgłosiło co najmniej 30 osób.

Nie przysyłajcie mi więc już przelewów, a te, które już przyszły pozwracam wieczorem.

Wiem, że są firmy, które programują taniej, ale u nich czas wykonania i wysłania to minimum 2 tygodnie, a z reguły dłużej.
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Swierzy » 19 lis 2012, o 12:21

Napisz proszę czarno na białym (zielonym) czy bunkier gra/nie gra, żeby potem nie było jazgotu.

Thx.
Napalm sticks to kids
Avatar użytkownika
Swierzy
.
 
Posty: 732
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 09:49
Lokalizacja: Piaseczno / San Jose
White Cross: 10th Mtn
Na starym Warriorze od: 2005

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 19 lis 2012, o 16:33

Zwalczanie terminatorki

W ramach walki z terminatorstwem na TdMŁ2 zostanie zastosowana nowa metoda. Rozumiem, że nie zawsze zdąży się dobiec do gościa, którego podejrzewamy o termoskę. Nie zawsze człowiek chce sobie psuć imprezę awanturami z innymi graczami. Poza tym czasami nie macie stuprocentowej pewności, czy ktoś przytermosował. Dlatego zbieram zgłoszenia na podstawie zdjęcia. Jeżeli macie chociaż podejrzenie, że ktoś termosuje, wskażcie mi go w PW na zdjęciu (nick byłby pomocny, ale niekonieczny) nawet jeśli nie macie pewności, że to on. Jeżeli się mylicie, to na takie pojedyncze zgłoszenie nie zwrócę uwagi. Jeżeli natomiast na daną osobę będą przychodzić większe ilości zgłoszeń, postaram się, o bana dla takiej osoby, a już na pewno o jej nieobecność na strzelankach przeze mnie organizowanych. Przewinienia będą stopniowane:

- podejrzenie o terminatorstwo III-go stopnia: (wiem, że był w moim zasięgu, znam osiągi mojej repliki, ale nie widziałem na własne oczy trafiających go kulek)
- podejrzenie o terminatorstwo II-go stopnia (widziałem, jak kulka go trafia, ale z jego strony nie było żadnej reakcji)
- podejrzenie o terminatorstwo I-go stopnia (widziałem, jak trafia go kulka i jego reakcję na trafienie niebędącą przyznaniem się - ucieczkę, rozglądanie się, schowanie się itp.)

W zależności od ciężaru przewiny będzie potrzebna mniejsza ilość zgłoszeń. Na razie nie podaję konkretnej ilości zgłoszeń dla każdego przewinienia. Zasada ta będzie stosowana na wszystkich imprezach przeze mnie organizowanych

Swierzy napisał(a):Napisz proszę czarno na białym (zielonym) czy bunkier gra/nie gra, żeby potem nie było jazgotu.

Thx.

Odpowiem wieczorem, zbieram konsultacje
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 20 lis 2012, o 12:46

W związku z kontrowersjami przedstrzelankowymi uzupełniam info o strzelance o adnotację, że "każdy uczestnik wyraża zgodę na upublicznianie swoich zdjęć na forum w celu zwalczania oszustw w czasie rozgrywki".

W końcu nie tylko termoskę można tak tępić, ale też chamstwo, agresję itp.
Ostatnio edytowano 20 lis 2012, o 13:06 przez Bernard, łącznie edytowano 1 raz
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez dawid_crm » 20 lis 2012, o 12:58

Bernard a nie za dużo tych "uzupełniam w Twoim ostatnim poście :mad:
Avatar użytkownika
dawid_crm
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 lis 2011, o 19:33
White Cross: CRM
Na starym Warriorze od: 2009

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 20 lis 2012, o 13:20

Bunkier gra. Strzelanie z bunkra w las i z lasu do bunkra traktowane jako strzelanie leśne. Jeżeli odległość zmniejszy się do 10 metrów strzelanie wg zasad CQB. Do bunkra można wrzucać granaty.
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 21 lis 2012, o 09:59

Liczba 230 osób została osiągnięta (wraz z Przemkiem na nr 231), osoby obecnie się wpisujące wpisują się na listę rezerwową "na wypadek jakby ktoś odpadł". Lista ostatecznie idzie do druku w sobotę o 14.

Jakby ktoś wiedział, że się jednak nie pojawi, proszę żeby mi dał znać, to zwolnię miejsce innym.
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 21 lis 2012, o 19:26

Mokry Ług na obecnych zasadach nie będzie mógł pomieścić więcej niż 230 osób. Powyżej tej liczby będzie nas po prostu za dużo. Dlatego do soboty do 14:00 czekam na ostateczne deklaracje, za zapisane uważam osoby od 2 - 231. Jeżeli wiecie, że nie będziecie - dajcie znać, zwolnijcie miejsce. Osoby, które w sobotę będą powyżej 231 uważane będą za niezapisane i nie zostaną dopuszczone do rozgrywki.

Dla dobra ogółu, ponieważ jeśli będzie nas za dużo, to nikt się nie będzie dobrze bawił.
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez InseCt » 22 lis 2012, o 12:48

Jezu, ale będzie sieka. Poprzednim razem 6000 szt kulek ledwo starczyło... :mad:
Zapraszamy
http://www.weekend-warriors.pl/viewforum.php?f=102
http://www.facebook.com/JS2305.Cienie
Idealna żona: Piękna, seksowna, głuchoniema właścicielka monopolowego.
Avatar użytkownika
InseCt
 
Posty: 282
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 21:30
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
White Cross: JS2305 Cienie
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 22 lis 2012, o 12:57

Rozumiem że przy rejestracji kazdy bedzie mial robioną fotkę?

W czasie zbiórki ustawi się Was w dwuszeregu i fotografowie przelecą po Was fleszami. Więc jest bardziej niż pewne, że każdy z Was będzie mial więcej niż jedno dobre zdjęcie.
Drobny szczegół weź pod uwage jeszcze kto zgłasza, bo wiesz, jak ktoś z przerostem ambicji i wiary w swoją replikę to zawsze trafienia będzie widział, przez krzaki, pod wiatr, w deszczu, mgle, podczas zamieci i w ogóle... Więc trzeci stopień jest co najmniej zabawną koncepcją, ot takie moje przemyślenia bazujące na strzelaniu z różnymi ludźmi...

Wiem, dlatego na razie nie mówię, ile zgłoszeń będzie potrzebne z danego paragrafu do zbanowania. Zobaczymy, jak będzie z "życzliwością" graczy. Poza tym planuję wprowadzić dwie kary:
- zakaz używania balistyki i kamizelek balistycznych, generalnie "grubego szpeju" na moich strzelankach
- ban na strzelanki
Rozumiem, że zdjęcia będą robione jak ludzie będą wyszpejowani? Inaczej to się mija z celem. Ogólnie ciekawy pomysł...

Tak
Hipotetyczna sytuacja, jakaś ekipa szturmuje obiekt (lub miejsce) gdzie jeden człowiek dobrze schowany powstrzymuje ich przez pewien czas. Jaki problem zmówić się w kilka osób i oskarżyć go o termosowanie?

Przypuśćmy ,że pewna grupa graczy jest nastawiona negatywnie to pewnego gracza, a ich nastawienie nie powstało z powodów termoszenia. Teraz taka grupa będzie wysyłać zgłoszenia pierwszego stopnia by dokopać naszemu graczowi tylko dlatego ,że mają mu coś za złe. Wiem, że zaraz podniesie się las rąk iż ludzie w tym sporcie są porządni i takie akty nienawiści nie będą miały miejsca, lecz na pewno znajdzie się odsetek ludzi którzy mogą chcieć wykorzystać taką możliwość. PS: Przepraszam za napisanie podwójnego zdania z Morisem ale nie zdążyłem doczytać

Napiszę raz jeszcze, bo wzięło i wcięło. Mam mieszane uczucia. O ile nigdy nie widziałem prawdziwego termosa o tyle graczy ślących joby do rzekomego termosa, który biegnie o 40m od nich przez chaszcze i drzewa widzę kilkunastu na każdej strzelance. Weź Bernard pod uwagę, jaki rodzaj zachowań spotyka się częściej: termoskę czy pitolenie wannabe snajperów o termosach. Chyba że twoja metoda spowoduje paradoksalny spadek skarg, wg zasady "ech, nie jestem pewien, co będę kolegę oczerniał"...

Stawiałbym na zjawisko o którym ktoś kiedyś opowiadał... Pada seria gdzieś obok "A przyznam się bo będzie że termosze i potem ban..."

Jw., każdy przypadek będę rozpatrywał oddzielnie i konsultował z doświadczonymi i nie szkalowanymi członkami forum. Po niedzieli zapoznam się ze skalą zjawiska i po konsultacjach wyciągnę wnioski. Dlatego będę miał wzgląd na to, czy np. jakaś ekipa gremialnie nie składa donosu na kogoś, poza tym będę konsultował moje decyzje z doświadczonymi i nieszkalowanymi członkami forum.
Wiem, że z tego powodu może ona być nieco kontrowersyjna, ale ekstremalne sytuacje wymagają ekstremalnych środków. Dlatego też nie ujawniłem, ile skarg danego rodzaju jest potrzebne do wyeliminowania danego gracza z moich rozgrywek. Jestem świadomy, że może dojść do sytuacji, że nawet jakaś ekipa zrobi donos na kogoś, kogo zwyczajnie nie lubi. Na to te jestem przygotowany.
To nie milsim 48h, tylko strzelanka z 5-minutowym respem 150 metrów dalej, więc nie ma powodu do spiny i wykłócania się w sytuacji, kiedy nie macie pewności. Też ostatnio przyznałem się do trafienia od gościa, który puścił do mnie serię z 15 metrów, a wszystkie 3 kulki ominęły mnie każda z innej strony. Ale się przyznałem, bo respa miałem blisko, poza tym druga seria nie byłaby już dla mnie taka łaskawa. Oczywiście nie chcę, by każdą sytuację rozstrzygać na niekorzyść ostrzelanego. Zostawiam to Wam do oceny.
Berni, rozumiem że do sytuacji ma być dołączony szczegółowy opis?

Tak.
Pomysł jest OK, bo zjawisko termoszenia czasami wręcz rozbraja, a nie ma metod w pełni pewnych. Z drugiej szkoda wprowadzać chory nadzór, bo to już doprowadzi nas do paranoi. Cóż, trzeba czekać, sprawdzać efekty i modyfikować. W zasadzie sam pomysł może zadziałać już jako przestroga dla ludzi, którzy świadomie i notorycznie termosują. Niech się boją, skubańcy!

Po lekkim półflejmie na WW2 po imprezie na Woli Wodyńskiej widzę termoso-donosy coraz ciemniej. Potwarz rzucić łatwo (zwłaszcza nie mając dowodu) a błoto zawsze przylgnie. Mówiąc to jednak, chce powiedzieć że wspieram twoja inicjatywę, bo nie myli się tylko ten co nic nie robi. Kto wie, może wyjdzie fajnie i efekty będą pozytywne? Najważniejsze, że zdajesz sobie sprawę w potencjalnych ryzyk mechaniki "termos-donos". BTW podziel sie potem refleksjami/przemyśleniami/wnioskami/statystykami. Zamiast wywracać otwarte drzwi inni orgowie będa mogli zastosować lub trzymać się z daleka od Termoso-Donosów Bernarda.

Nie pozostaje Wam nic innego, niż wierzyć w mój zdrowy rozsądek ;) . Wnioskami się podzielę, o opinię pewnie co poniektórych też zapytam.
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 24 lis 2012, o 17:27

Lista zamknięta na numerze 243. Osoby poniżej tego numeru nie zostały zapisane.
Sprawdźcie czy jesteście.
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Łasic » 24 lis 2012, o 20:26

Mam 3 miejsca w samochodzie (szpej trzeba będzie załadować na pakę pickupa, poniżej pełnej załogi dobrze upchnięty szpej zmieści się w środku). Mogę zgarnąć z tej trasy. Zrzuta na paliwo, prawdopodobnie zabieram tylko w jedną stronę.
info pw
Łasic
 
Posty: 50
Dołączył(a): 1 lis 2009, o 16:18
Lokalizacja: Nieporęt
White Cross: BOPE
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez dexter » 24 lis 2012, o 21:38

SZANOWNY ORGANIZATORZE JAK TO JEST Z WASZYMI ZASADAMI GDY OGŁASZASZ ZAMKNIĘCIE LISTY NA 231 OSOBACH A NASTĘPNIE POJAWIA SIĘ KILKA OSÓB WPISANYCH NA LISTĘ. MAM WYDRUK PO TYM JAK OGŁOSIŁEŚ ZE OSTATNI JEST 231 I JUŻ NIKOGO NIE DOPISYWAŁEM OD NAS.
WYDAJE SIĘ ZE RÓŻNE ZASADY OBOWIĄZUJĄ W TEJ SYTUACJI RÓZNE TEAMY??????
Avatar użytkownika
dexter
 
Posty: 29
Dołączył(a): 20 lip 2012, o 21:49
White Cross: 301 BBO
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Aur » 24 lis 2012, o 23:20

dexter napisał(a):WYDAJE SIĘ ZE RÓŻNE ZASADY OBOWIĄZUJĄ W TEJ SYTUACJI RÓZNE TEAMY??????

A nie uważasz, że organizator ma prawo na swojej imprezie zachować kilka miejsc dla dowolnie wybranych przez siebie vipów?
Aur
 
Posty: 171
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 06:43
White Cross: FR
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez dexter » 25 lis 2012, o 20:35

No ma nie ma ale strzelanka była generalnie udana.
Podziękowania dla orga od 301BBO i RB.I małe pytanko-foty gdzie się pojawią?
Avatar użytkownika
dexter
 
Posty: 29
Dołączył(a): 20 lip 2012, o 21:49
White Cross: 301 BBO
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Pi White » 25 lis 2012, o 20:47

jakąś odrobinę masz tu autor Grzybu :)
https://picasaweb.google.com/1152904377 ... 1494611170




Generalnie dzięki za miłe strzelanie
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Byku » 25 lis 2012, o 21:10

Dzięki za super strzelanke!

Wrzucajcie fotki :D
Avatar użytkownika
Byku
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 wrz 2010, o 13:09
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Na starym Warriorze od: 2007

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Pi White » 25 lis 2012, o 22:22

Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez logan » 26 lis 2012, o 08:19

Dzięki Bernard, było świetnie.
WhiteKaszyn - drugi link nie działa.
BLACKWATER OPERATOR LOGAN
Avatar użytkownika
logan
 
Posty: 143
Dołączył(a): 15 sie 2009, o 13:12
Lokalizacja: WWA
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 2005

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Byku » 26 lis 2012, o 11:09

Avatar użytkownika
Byku
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 wrz 2010, o 13:09
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Na starym Warriorze od: 2007

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez dexter » 26 lis 2012, o 14:11

White Kaszyn coś nie hula ten twój link
Avatar użytkownika
dexter
 
Posty: 29
Dołączył(a): 20 lip 2012, o 21:49
White Cross: 301 BBO
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Pi White » 26 lis 2012, o 19:17

Właśnie siedzę i naprawiam tego linka :)
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 27 lis 2012, o 08:44

Heh, jestem teraz tak zawalony nauką, że nie wiem, kiedy skrobnę jakieś głębsze podsumowanie. W tej chwili piszę tylko, że znaleziono:
- magazynek do pistoletu
- magazynek do pm-u
- szybkoładowarkę
- płyn do gogli
- szalik
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez InseCt » 27 lis 2012, o 11:49

Solidna porcja niedzielnego odreagowania przebiegająca w przyjaznej i zdrowej atmosferze.
Bernard - Big Wet Kiss! :lubie:
Zapraszamy
http://www.weekend-warriors.pl/viewforum.php?f=102
http://www.facebook.com/JS2305.Cienie
Idealna żona: Piękna, seksowna, głuchoniema właścicielka monopolowego.
Avatar użytkownika
InseCt
 
Posty: 282
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 21:30
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
White Cross: JS2305 Cienie
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 29 lis 2012, o 15:34

TdMŁ2 sądząc po komentarzach bardzo się wszystkim podobał. Było agresywnie, było epicko, były dymy, wybuchy, spalone baterie, brak kulek, zmielone zębatki, krew, pot, łzy, radość z wygranej... Zgłoszeń termoski jak na 200 osób jesienią było tyle co nic, mam nadzieję, że to także dzięki nowemu systemowi zwalczania oszustw...

Na pierwszym punkcie, jako że wśród atakujących było dużo ekip z WW, dlatego poszli oni w taktykę i dalekie flankowanie, co poskutkowało niepotrzebnym odpaleniem punktu H. Jako, że przez godzinę atakujący nie mogli ogarnąć dowodzenia, zrobiliśmy przerwę i uznaliśmy punkt A za obroniony. Później już atakujący zastosowali lepszą taktykę - czyli kupą, ogniem, i do przodu. Kto padł, tego podnosił medyk i szli dalej. Atakującym nie przeszkadzało, że czas jest przeciwko nim. Wprost przeciwnie - widziałem, że byli tak nakręceni, że jeszcze trochę i roznieśliby obronę na kawałki.

Ale i tak wygrali broniący. Trzykrotnie:
- bronili przez godzinę pkt A
- w przewidzianym czasie atak dotarł tylko do H
- w doliczonym obronili ostatni punkt

Co do zgłoszeń termoski, to czekamy na zdjęcia od reszty fotografów, wtedy zobaczymy. Czekamy na zgłoszenia do przyszłego poniedziałku, wtedy rozpatrzymy

Jeśli podejrzewacie kogoś, może znajdziecie go na tych zdjęciach:
- https://plus.google.com/photos/11014342 ... 2351804369
- https://picasaweb.google.com/1009141852 ... 03/M221112
- https://www.dropbox.com/sh/ysxtlw0ad1kumd4/f4nUeyq5b9
- https://plus.google.com/photos/11014342 ... 7279653873
- https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... permPage=1
- https://www.facebook.com/media/set/?set ... 088&type=1

Pamiętajcie, zgłaszajcie dane osoby także, jeśli nie jesteście pewni na 100%, jeżeli na tę samą osobę będzie więcej zgłoszeń, to się na pewno zainteresujemy. System ten będzie stosowany także na innych strzelankach organizowanych przeze mnie - jeżeli na różnych imprezach będą zgłoszenia na tą samą osobę, to będziemy wiedzieć, że coś się dzieje.
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 3 gru 2012, o 19:06

Podsumowanie nowego sposobu zwalczania termoski:

Dostałem kilka zgłoszeń wskazujących na konkretne osoby pokazane na fotografiach. Te wszystkie zgłoszenia zostaną w pamięci także na następne imprezy, więc myślę, że co poniektórym będą się one kumulować.
TERMOSKA III STOPNIA (wiem, że był w moim zasięgu, znam osiągi mojej repliki, ale nie widziałem na własne oczy trafiających go kulek) poniżej 3 zgłoszeń nie będzie karana sama w sobie, będzie za to brana pod uwagę w sytuacji, gdy wobec podejrzanego wytaczane są inne zarzuty
TERMOSKA II STOPNIA (widziałem, jak kulka go trafia, ale z jego strony nie było żadnej reakcji) przypadku stwierdzenia II stopnia będzie nakładany:
- zakaz używania balistyki oraz ciężkiego szpeju (IBA-y, CIRAS-y, itp.) w przypadku więcej niż dwóch zgłoszeń. Zakaz będzie przesyłany na PW do konkretnej osoby, aby uniknąć niepotrzebnego ostracyzmu
- powyżej dwóch zgłoszeń mogę traktować je jako termoskę I stopnia
TERMOSKA I STOPNIA (widziałem, jak trafia go kulka i jego reakcję na trafienie niebędącą przyznaniem się - ucieczkę, rozglądanie się, schowanie się itp.) będzie karana banem po jednym zgłoszeniu. Zależnie od sytuacji mogę poczekać z banem do następnego zgłoszenia. W przypadku młodego wieku gracza mogę wprowadzić ban na uczęszczanie do ukończenia 18 lub 20 roku życia.

W przypadku, gdy zbanowany jest członkiem ekipy, aby uniknąć oczerniania uczciwych członków danej ekipy mogę poufnie poprosić członków danej ekipy aby nie zabierali ze sobą kolegi. Zastrzegam sobie prawo do indywidualnego rozpatrywania każdego przypadku i brania pod uwagę sytuację.

Czy ktoś mógłby dać mi kontakt do tych kolegówze zdjęcia? Czekam do środy do północy:
http://c.wrzuta.pl/wi12921/aaf8a9860009 ... c/img_1845
http://c.wrzuta.pl/wi15696/fc301e0d0027 ... 9/dsc01264
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Salvador » 3 gru 2012, o 19:13

Przedszkole Specjalne nr 10 dla Dzieci Upośledzonych w Stopniu Umiarkowanym, Znacznym, z Nepełnosprawnościami Sprzężonymi
Paderewskiego 5A
86-105 Świecie
Poczta: Świecie
telefon: 0523330086
Avatar użytkownika
Salvador
 
Posty: 18
Dołączył(a): 26 maja 2011, o 12:17
Lokalizacja: Łorsoł
White Cross: Fatah
Na starym Warriorze od: 2003

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Schwarz » 3 gru 2012, o 20:30

To ja też bym poprosił o ksywki jak się uda zidentyfikować. Albo wspólnie się bierzemy, albo nic nie będzie z takich inicjatyw. Popieram całkowicie ściganie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Maciuś » 4 gru 2012, o 10:13

To byli policyjni prowokatorzy.
Avatar użytkownika
Maciuś
 
Posty: 244
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 22:17
Lokalizacja: W-wa
White Cross: 6th
Na starym Warriorze od: 2008

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Wokash » 4 gru 2012, o 10:42

Nawet mieli mundury na sobie...

Jaki jest sens ukrytego banana?

Celem każdej kary powinna być prewencja indywidualna (czytaj dolegliwość dla sprawcy) i prewencja ogólna (czyli pokazanie innym "tak nie róbcie bo będziecie mieli problem")... a tu jakoś dziwnie... niby nie wolno robić ale jednak cicho, że kogoś za termosowanie ukarano...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 4 gru 2012, o 12:58

Wokash napisał(a):Nawet mieli mundury na sobie...

Jaki jest sens ukrytego banana?

Celem każdej kary powinna być prewencja indywidualna (czytaj dolegliwość dla sprawcy) i prewencja ogólna (czyli pokazanie innym "tak nie róbcie bo będziecie mieli problem")... a tu jakoś dziwnie... niby nie wolno robić ale jednak cicho, że kogoś za termosowanie ukarano...


W każdej ekipie, szczególnie tam, gdzie średnia wieku jest niższa, może się zdarzyć, że dana osoba jest termosem. Wtedy piszę PW do tejże ekipy z informacją, że taki a taki termosi i nie chcę go widzieć na swoich strzelankach. Ekipa ma prawo pozbyć się takiego bez smrodu. Ma to różnorakie zalety:
- unika się przyklejenia gówna do ekipy, która samodzielnie usunie złe ziele ze swojego składu
- unika się sytuacji, gdy dana ekipa niezasłużenie czuje się pod pręgierzem (a w przypadku obecności na forum różnych internetowych napinaczy byłoby to częste) i w wyniku obrony dobrego imienia na forum latają kwasy, oskarżenia, wulgaryzmy itp.

Jak więc widzisz, ma to na celu uchronienie reputacji ekipy, która samodzielnie pozbyła się termosa ze swojej ekipy. Nie ma problemu w tym, by potem taką osobę już po opuszczeniu ekipy publicznie dalej nie dopuszczać do strzelanek. Tak samo jeżeli dana ekipa nie usuwa ze stanu termosa, to nie ma problemu by upublicznić nick termosa łącznie z nazwą ekipy która go chroni.
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 6 gru 2012, o 17:13

Jako, że koledzy ze zdjęcia nie raczyli do mnie napisać ogłaszam wszem i wobec:

Na osoby na tych zdjęciach:

nakładam karę w postaci bana na wszystkie organizowane przeze mnie strzelanki za uciążliwe termosowanie. Ban będzie trwał, dopóki goście ze zdjęcia nie skontaktują się ze mną na ASGW, Weekend Warriors albo Facebooku. Wtedy ewentualnie mogę ograniczyć bana do ukończenia 18 lub 20 roku życia (zależnie od wieku). Do tego czasu obaj pokazani goście mają zakaz pokazywania się na moich strzelankach.
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez roddy » 6 gru 2012, o 20:32

Szczególnie kolega na tym drugim zdjęciu będzie rozpoznawalny, ma bardzo charakterystyczne rysy twarzy :mad:
Obrazek
Avatar użytkownika
roddy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 11 maja 2012, o 10:11
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ŹLI.INC.
Na starym Warriorze od: 2006

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Schwarz » 7 gru 2012, o 12:36

Cóż. Nie pozostaje nic innego jak wesprzeć decyzję Bernarda i ogłosić to samo. Za udział w moich imprezach również kolegom dziękuję, dopóki nie dorosną.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Wokash » 7 gru 2012, o 12:59

No i skończyło się granie dla wszystkich ludzi w kominiarkach i DPMach.
O ile samotnego pana rozumiem ale rozpoznanie człowieka po plecach albo kominiarce wydaje się być dość kłopotliwe... żeby nie rzec niewykonalne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Bernard » 7 gru 2012, o 13:38

Wokash napisał(a):No i skończyło się granie dla wszystkich ludzi w kominiarkach i DPMach.
O ile samotnego pana rozumiem ale rozpoznanie człowieka po plecach albo kominiarce wydaje się być dość kłopotliwe... żeby nie rzec niewykonalne.


Mój drogi Wokashu - po ilości baretek wnioskuję, że nie strzelasz się od tygodnia. Każdy mundur i szpej ma swoje unikalne elementy, które są indywidualne tylko dla niego, a które są doskonale widoczne na tym zdjęciu. Tak więc w razie podejrzeń bardzo szybko go się rozpozna.

Poza tym okazało się, że panowie termosy nie strzelają się z nami pierwszy raz. Np. na "Kaszmirze: Wejście Smoka" Fredzia zrobiła im bardzo twarzowe i pełne detali zdjęcia ;)
Bernard
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 16 mar 2010, o 12:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Wokash » 7 gru 2012, o 15:37

Tia strzelam się na tyle, że wiem, że mundur można zmienić, podobnie jak jego dowolny element ;)
Super... to czemu ich nie ma tych detalicznych zdjęć?
Podziwiam Schwarza za umiejętność honorowania tego bana... chociaż... na podstawie tych zdjęć (zwłaszcza tego plecowego bo pierwsze jest dostatecznie szczegółowe nawet dla takiego ślepaka jak ja)... z imprezy można wywalić każdego.
PS
Część baretek to tak zwane "baretki nielegalne" przyznawane za spanie w krzakach po pijaku itp. to nie zwiększa mądrości... :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Schwarz » 7 gru 2012, o 16:52

Cenię gadanie, aczkolwiek wolę działanie. Proszę bardzo.
Załączniki
banan.jpg
banan.jpg (52.7 KiB) Przeglądane 16216 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: 25.11 Tour de Mokry Ług 2

Postprzez Wokash » 7 gru 2012, o 21:47

No i super.
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do Gry zorganizowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości