Akcja "Floryda" 19.06.10

Imprezy ogólnopolskie, wyjazdy, itp.

Re: Akcja "Floryda" 19.06.10

Postprzez Sylwester » 17 cze 2010, o 21:52

Ponieważ ja już od jutra będę walczył na Florydzie, chciałbym przypomnieć tylko o zabraniu wody jeśli będzią upały woda będzie nam potrzebna. Do zobaczenia w sobotę na Florydzie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Akcja "Floryda" 19.06.10

Postprzez gumka » 17 cze 2010, o 22:42

Sylwester napisał(a):Ponieważ ja już od jutra będę walczył na Florydzie, chciałbym przypomnieć tylko o zabraniu wody jeśli będzią upały woda będzie nam potrzebna. Do zobaczenia w sobotę na Florydzie.


Część ASGeG również ;) Powinniśmy bezpośrednio wbić się w Tomaszów do 14/15 tej - szczegóły masz Sylwestrze na PW - Do zobaczyska ! Niech Żyje Wolna Serbia a ONZetowscy oprawcy, niech szczezną w otchłani niebytu - wykopanej przez Serbskie ... szpadle !!! :)
Podpisał; Serbski Zbrodniarz Wojenny - Gumka Jebankowić !

Szczepan napisał;
"..... czekajace przy wbitych dwoch nagich.... szpadlach !! "

@ Szczepan ! Szpadli u Nas li dostatek stąd bacz Waść by w ich gąszczu ... nie zbłądzić i aby przypadkiem nie wdepnąć w jakieś paskudne ... gówno naszprycowane ... np. ciętymi gwoździami ;) :)) !
Marpat'a używaj zgodnie z jego przeznaczeniem - do "roboty", a lans zostaw ... onanistom
Jestem członkiem ASGeG ze wsi Warszawa, jestem dykciarzem, noszę marpata, mam gdzies kto wygrał, szpadelek pożyczam i nie boję się Go użyć ;)
Avatar użytkownika
gumka
 
Posty: 168
Dołączył(a): 8 wrz 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG
Na starym Warriorze od: 0

Re: Akcja "Floryda" 19.06.10

Postprzez Sylwester » 20 cze 2010, o 16:20

Dzięki wszystkim za obecność na Florydzie mam nadzieję, że sie miło spędzieliście ten dzień, za grę Fair Play bez żadnych spięć pomimo niedomówień z granatami. Co prawda mechanika gry wymaga jeszcze pewnych poprawek, ale myślę, że był to krok w dobrym kierunku. Ekipy wypełniły wiele z zleconych zadań, pomimo iż rozwój scenariusza trochę mnie zaskoczył, pozostaje poczekać na relacje z imprezy i AAR dowódców grup. Pozdrawiam i mam nadzieję do zobaczenia następnym razem.

Narazie foty:

http://picasaweb.google.pl/sylwester122 ... yda190610#
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Akcja "Floryda" 19.06.10

Postprzez gumka » 21 cze 2010, o 08:55

Również chciałem podziekować i to Wszystkim bez wyjątku !
Teren naprawdę zajebisty, mimo, iż z poczatku wydawał się mały, lecz poprzez swoje zaskakujące urozmaicenie ( bąź co bąź, najdłuższy w europie tor taktyczny ) idealny do mega imprezy AS. Impreza była na bardzo wysokim poziomie który zaskoczył nawet Organizatorów. A wszystko przedewszystkim Uczestnikom i koncepcji "zmiennych sytuacyjnych", które powodowały niesamowite zwroty w akcji zaskakując wszystkich - nawet Orgów :)
Owszem, jak to bywa były niedociągniecia organizacyjne, lecz w zasadzie, w zamysle Sylwestra miała to być bardziej jebanka - a tu, ogromna niespodzianka - współpraca i planowanie na każdym poziomie dowódczym, koordynacja i własna inwencja bojowa i sytuacyjna spowodowana zaistniałym zdarzeniem losowym. Obie strony miały sukcesy jak i duże porażki ( sczegóły już wkrótce w raportach podsumuwujących działania stron ). Jest wiele do przemyslenia i sądze, że warto ciągnąć zaistniałe Tu i Teraz koncepcje dalej.

Cieszę się, że mogłem wziąść udział w tej imprezie, poznać naprawde fajnych ludzi którzy nawet 300/400 km przejechali by być u Sylwestra na Florydzie.
Acha - To chyba pierwsza impreza AS w tym Kraju, gdzie zero było dyskusji w trakcie gry na temat terminatorki kompozytowej ! No cóż - Rewelacyjni uczestnicy !
Dziękuje w imieniu własnym, w imieniu ASGeG, w imieniu strony Serbskiej i w imieniu ... zbrodniarza wojennego Gumko Jebankowicia ( który uniknął kary w Hadze i umarł dzień później w wyniku ran wyniesionych w walce )

Obrazek

PS. Raporty spływają od grup operacyjnych więc sądze że do końca tygodnia Przedstawie podsumowanie strony Serbskiej
Ostatnio edytowano 21 cze 2010, o 10:28 przez gumka, łącznie edytowano 1 raz
Marpat'a używaj zgodnie z jego przeznaczeniem - do "roboty", a lans zostaw ... onanistom
Jestem członkiem ASGeG ze wsi Warszawa, jestem dykciarzem, noszę marpata, mam gdzies kto wygrał, szpadelek pożyczam i nie boję się Go użyć ;)
Avatar użytkownika
gumka
 
Posty: 168
Dołączył(a): 8 wrz 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG
Na starym Warriorze od: 0

Re: Akcja "Floryda" 19.06.10

Postprzez Grey » 21 cze 2010, o 09:30

Nieprawdą jest, że nie było dyskusji. Była przy dużej górce (Alpha) wokół granatów. Obrońcy sądzili, że liczą się trafienia fragmentacyjne (np. grochu), a atakujący że odległość od granatu (granaty w części nie były odłamkowe). W efekcie wyszedł kwas, którego przyczyną było niesprecyzowanie działania granatów ani w zasadach, ani na odprawie. I była dyskusja w trakcie.

Dla mnie impreza była udana z powodów takich jak:
-praktyczne na szeroką skalę zastosowanie TCCC przez mój team
-brak terminatorki (przyznawanie się w gęstych krzakach było chwilami wręcz mnie szokujące, wielki respekt dla atakujących górkę)
-trudny, urozmaicony i fajny teren

Słabością było:
- zmiana zasad w trakcie. W pewnym momencie część graczy wprowadziła zasadę powrotu do respa po 10 minutach leżenia jako trafiony - to totalnie kładło całą ideę TCCC bo nam ewakuacja człowieka z pola walki zajmowała nawet i 20 minut. W efekcie gra przeistoczyła się w najnormalniejszą jebankę.
- nie wprowadzenie w życie procedur przetrzymywania jeńców oraz zupełne olanie posłańca z białą flagą - uwaga dodatkowa - dziwne i dla mnie niezrozumiałe było w ogóle przyjmowanie posłańca skoro trwała walka o sztab w najlepsze.
- brak przemyślenia rozgrywki przez organizatora
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Akcja "Floryda" 19.06.10

Postprzez gumka » 21 cze 2010, o 10:05

wiem o tej dyskusji na górce ( w/g terminologii str serbskiej "Rozewie" ) lecz wynikła ona raczej z niedopowiedzenia w zasadach - gdyż orgowie wyszli z założeń jebankowych tzn odległościowych - zresztą i tak wysoka trawa oraz chaszcze tłumiła rozrzut odłamków i snucie dymów - ja mówiłem o braku dyskusji co to terminatorki kompozytowej !

co do leczenia też mam uwagi - brakło realizmu oraz znajdowania się w nim no i oczywiście skromne składy osobowe grup bojowych - to owocowało własnie zmianami samoistnymi przez graczy po obu stronach a środki transportu rannych były niedostosowane do ilości uczestników - nikt nie zakładał że to będzie pełny milisim w/g jakiś tam kilkustronicowym zasadom.

jeńcy byli zakoczeniem dla wszystkim i trza było ruszyć wyobraźnią co i jak zrobić - Ja bym się nie pogniewał by Mnie skrępowano - - widziałem po stronie Serbów Jeńca UN co był skrępowany i tez nic nie miał przeciwko.

posłaniec z białą flagą ... był Totalnym zaskoczeniem dla Wszystkich - D-dca UN po dłuższej konsternacji stanął na wysokości zadania i wczół się w rolę ... potem okazało się że "Posłaniec" ... również i pasmu niespodzianek potem nie było końca ;)

Rozgrywka, z tego co wiem miała być zorganizowaną jebanką a wyszło znacznie lepiej i trzeba było się w tym odnależć. Cóż zmiennych nie można zaplanować - One same się tworzą i trzeba odpowiednio reagować na logikę.
Też mam sporo uwag i to nawet jeszcze bardziej krytycznych niż Ty lecz to tylko może na przyszłość bardziej pomóc by dopracować pewne koncepcje gier AS ( które w zasadzie już wcześniej się sprawdziły na innych iprezach a wystarczyło po nie sięgnąć )

PS. Widziałem, żeś się Greyu jednak odnalazłeś w tej "jebance" i fajnie realistycznie "pracowałeś" ;) Wiara w Ludzi czyni Cuda :)))

przepraszam za literówkę w ksywce - już poprawiłem
Marpat'a używaj zgodnie z jego przeznaczeniem - do "roboty", a lans zostaw ... onanistom
Jestem członkiem ASGeG ze wsi Warszawa, jestem dykciarzem, noszę marpata, mam gdzies kto wygrał, szpadelek pożyczam i nie boję się Go użyć ;)
Avatar użytkownika
gumka
 
Posty: 168
Dołączył(a): 8 wrz 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG
Na starym Warriorze od: 0

Re: Akcja "Floryda" 19.06.10

Postprzez Lubtak » 21 cze 2010, o 17:37

Impreza jak dla mnie była baaardzo udana. Faktem jest ze minusem było kilka sytuacji z rannymi, ale po stronie serbskiej ewakuacja z reguły również trwała kilkanaście minut(moje obie ewakuacje trwały mniej więcej 15 minut). Te które ja przeprowadzałem były trochę krótsze, bo wraz z Phantomem zapieprzaliśmy z noszami az milo.
Trzeba wziąć pod uwagę że nasz szpital nie był w bazie co było bardzo dużym utrudnieniem, szczególnie że często był w zasięgu ognia UN.

Mimo wszystko, powyższe nie przesłania ogólnego bardzo dobrego wrażenia z gry.
Avatar użytkownika
Lubtak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18 lis 2009, o 17:58
Lokalizacja: Prawa strona Wisły
White Cross: ASGeG
Na starym Warriorze od: 0

Re: Akcja "Floryda" 19.06.10

Postprzez Sylwester » 21 cze 2010, o 19:44

Fragment OPORD UNPROFOR:

2 ZADANIE

191000ALFAJUN10 Całością sił organizacja FOB

- odprawa i wyznaczanie zadań, wyznaczenie RTO i dowódców pododziałów ALFA, BETA, CHARLI, DELTA, GROM. Przydział dostępnych sił i środków do wykonywania zadań w AO. W celu organizacji dlaszych działan operacyjnych. Organizacja Szpitala Polowego w celu zabezpieczenia rannych i zmniejszenia strat własnych w czasie wykonywania operacji.

191030ALFAJUN10 Zajęcie OP wyznaczenie FFL

- Grupa ALFA zajmie pozycję N: 51*34’38.82” E:20*5’12.77” dozór „wzgórze złamanych serc” zorganizuje OP w celu kontroli przedpola i obserwacji OPFOR

- Grupa BETA zajmie pozycję N: 51*34’36.66” E:20*5’10.32” dozór „wąwóz” zorganizuje OP w celu kontroli przedpola, obserwacji OPFOR i zabezpieczenia FOB

- Grupa CHARLI zajmie pozycję N:51*34’34.76” E:20*5’6.91” dozór „bagno” zorganizuje OP w celu kontroli przedpola i obserwacji OPFOR

- Grupa DELTA zajmie pozycję w FOB zajmując się jej zabezpieczeniem i flagi UN której zdobycie przez wrogie oddziały zakończy operacje klęską, ponadto pozostaje w gotowości do wsparcia działań grup ALFA,BETA,CHARLI, szczególnie realizacji zadań w ramach EPA

- Grupa GROM wyruszy w celu nękania i dezorganizacji OPFOR, w miarę możliwości podejmie próbę wykonania specjalnych zadań zleconych bezpośrednio przez dowództwo UN, co ma kluczową wagę dla całości operacji, z powodu braku możliwosci wyznaczenia punktu CCP nie obejmuje ich EPA,są zdani na siebie, chyba że skorzystają z planowanych punktów CCP

Zajęcie i organizacja OP w wyznaczonych rejonach wytyczy FFL, dowódcy grup mają zadanie wyznaczenia punktu CCP dla swojego OP w celu umożliwienia stworzenia EPA

191100ALFAJUN10 organizacja łączności i SITREP/SPOTREP

- Grupa ALFA wyznaczeni żołnierze wykonają patrol do FOB z jednoczesnym przeciągnięciem drogi łączności przewodowej, w celu umożliwienia złożenia SITREP/SPOTREP dowódcy UNPROFOR oraz ciagłej zdolności komunikacji z FOB „Floryda” nastepnie powrócą na stanowiska w OP.

- Grupa BETA wyznaczeni żołnierze wykonają patrol do FOB z jednoczesnym przeciągnięciem drogi łączności przewodowej, w celu umożliwienia złożenia SITREP/SPOTREP dowódcy UNPROFOR oraz ciagłej zdolności komunikacji z FOB „Floryda” nastepnie powrócą na stanowiska w OP.

- Grupa CHARLI wyznaczeni żołnierze wykonają patrol do FOB z jednoczesnym przeciągnięciem drogi łączności przewodowej, w celu umożliwienia złożenia SITREP/SPOTREP dowódcy UNPROFOR oraz ciagłej zdolności komunikacji z FOB „Floryda”, nastepnie powrócą na stanowiska w OP.

191200ALFAJUN10 Przygotowanie do ataku na OPFOR

- Grupa DELTA na podstawie SITREP/SPOTREP grup ALFA,BETA,CHARLI , wykona najdogdniejszą metodą atak na ORP, uprzednio wyznaczą punkt CCP gdzie EPA będą realizować w zależności od możliwości bojowych grupy ALFA,BETA,CHARLI. Celem ataku jest pojmanie dowódcy OPFOR Gen. Gumo Jebankowicia, oraz przejecie flagi Serbskiej po której uracie upadnie OPFOR i utworzy się wyłom w pierscieniu zabepieczającym enklawę.

NLT 191700ALFAJUN10 Zdobycie ORP
Z powodu możliwości uzyskania wsparcia z oklic Srebrenicy i Potokari baza Serbska umieszczona w ORP musi zostać zdobyta co stanowi OBJ operacji, w przeciwnym razie całość operacji zakończy się fiaskiem. Dowódca sił Serbskich Gen. Gumo Jebankowić musi zostac pojmany za ludobójstwo dokonane w Srebrenicy w 1995 roku i postawiony przed sądem.
3 REALIZACJA
Manewr
- z powodu charakterystycznego ukształtowania terenu należy wykonac zadanie w etapach wykonując skoki z ubezpieczeniem , przesuwając FFL w kierunku w kierunku OPFOR. Po skróceniu dystansu i wykonaniu rozpoznania należy wykonac szturm na ORP NLT 191700ALFAJUN10, na którym należy skupić największy wysiłek

Wsparcie
- Możliwe zrzuty amunicji i żywności w AO, które należy przejąć i nie dopuszcać do przejęcia przez OPFOR
- Brak innych wojsk własnych na tyłach zarówno na lewej i prawej rubierzy obrony

Obrona P-lot
- Realizowana środkami broni etatowej, oragnizacja kurtyny ogniowej pododziałów

Rozpoznanie
- obserwacja ruchów wojsk OPFOR , szczególnie grup dywersyjnych, prowadzenie rozpoznania punktów szczególnie chronionych przez OPFOR, lokalizacja obecności Gen. Gumo Jebankowicia.


Minimilsim - Akcja Floryda, 19.06.2010. After Action Report. UNPROFOR

Siły UN - 28 ludzi:
Dowódca - Yellow1 (8KPG)
Drużyna 1 (OP Alpha, zieloni66, 7 osób) - Śnieżne Pantery
Drużyna 2 (OP Beta, cis55 i 56, 6 osób) - FIA
Drużyna 3 (OP Charlie, s88, 5 osób) - Szpon
Drużyna 4 (Spec, fajki77, 3 osoby) - Sfora
Drużyna 5 (FOB/Medevac, india44, 6 osób) - 8 Kompania Piechoty Górskiej

1015 Odprawa dowódców drużyn
1030 Zajęcie pozycji w punktach obserwacyjnych, rozwinięcie łączności telefonicznej
1040 Drużyna 4 zostaje wysłana z zadaniem rozpozniania prawej flanki (okolice OP Alpha)
1045 Drużyna 4 zgłasza 1 rannego, Drużyna 1 z OP Alpha próbuje bezskutecznie pomóc w jego transporcie
1145 W wyniku ciężkich walk i braku możliwości wsparcia - utrata OP Alpha
1220 Otrzymanie rozkazu uzupełniającego 1/245/06/10 - przejęcie zrzutu amunicji i żywności na wschód od OP Charlie
1230 W wyniku ataku na lewej flance zajęcie szpitala n-pla, wzięcie do niewoli 4 żołnierzy serbskich, w tym poszukiwanego Gumo Jebankovica
1240 Podjęty zostaje zrzut amunicji i żywności
1315 Uzyskanie od jeńca informacji nt lokalizacji punktu dowodzenia n-pla
1320 Rozmowy z posługującym się białą flagą wysłannikiem Serbskim. Nie sprawdzony wniósł broń na teren FOB. Łamiąc zasady posługiwania się białą flagą bierze do niewoli i rani dowódcę UN.
1350 Otrzymanie rozkazu uzupełniającego 2/245/06/10 - atak na bunkier na wschód od OP Alpha
1420 Drużyna 1 kończy bez rezultatu poszukiwania bunkra
1430 Ilość jeńców rośnie do 8, drużyna 3 rozpoczyna poszukiwania bunkra
1450 Drużyna 3 nie odnajdując bunkra opuszcza AO, z braku zasobów ludzkich działania ograniczone do defensywnych i pozycyjnej wymiany ognia
1500 Serbowie wyprowadzają przed swoje linie 2 jeńców po czym dokonują ich rozstrzelania
1510 FOB zostaje zajęta przez n-pla, zdobyta zostaje flaga UN
1515 FOB zostaje odbita kosztem wysokich strat
1530 Zakończenie działań

Działania ofensywne okazują się niezwykle trudne z powodu:
1. Ukształtowania terenu dającego małe możliwości obrony wojskom UN, za to dużo większe wojskom Serbskim.
2. Braku pojazdów ewakuacji medycznej (uwakuacja odbywała się kosztem obrony FOB lub wycofania jednej z drużyn liniowych, w dłuższym przedziale czasu wykonywana głównie członkami Drużyny 5, wpływając znacząco na zmęczenie i możliwości bojowe)
3. Niskich stanów liczbowych w drużynach (ściągnięcie rannego do CCP oznaczało dla drużyn mających 5-7 osób praktyczne poddanie pozycji)
4. Od początku braku jednej drużyny (wymuszającego na przemian rezygnowania z posiadania drużyny ewakuacji medycznej, obrony FOB lub QRF), od godz 1420 braku także kolejnej drużyny.
Z tego powodu praktyczne przeprowadzenie z powodzeniem szturmu na wyznaczony rozkazem OBJ - bazę wojsk Serbskich - staje się niemożliwe. Z powodzeniem natomiast udaje się zdobyć i zlikwidować szpital polowy wojsk Serbskich oraz wziąć do niewoli wielu Serbskich żołnierzy, w tym poszukiwanego Gen Gumo Jebankovica.

Moje 3 grosze :
W rozgrywce faktycznie pojawiło sie parę sytuacji bez rozwiazania w zasadach typu medyk nie dotrze, a wrogowie boją się podejśc po jeńców, dobrze żę wtedy gracze poprostu wrócili do gry zamiast leżeć tam do końca świata tego typu sytuację będę musiał rozwiazać na przyszłość, reszta rozgrywki zależała od graczy dajac im wolność stosowania procedur, ale ich nie wymuszając na graczach, w połaczeniu ze swobodnym doborem metod na wykonanie zadań dochodziło do sytuacji nie do przewidzenia przez nikogo. Uważam to za bardzo dobry aspekt gry, wymuszający ostrozność , myślenie i zdolnosc podejmowania własnych decyzji. jak wynika z AAR strony UN "parlamentariusz" został nie sprawdzony i okazał się niebezpiecznym bandytą :) no i czyja to wina że siły UN nie sprawdziły osoby zanim dopusciły go do dowódcy, czyja wina że gracze nie stosują procedur?? Zatem walka w FOB była efektem ataku na dowódcę, a nie ataku innych sił dlatego patrole w OP straciły orientację w sytuacji. Teraz mogę równierz napisać, że z powodu nie przestrzegania procedur nawiązywania łacznośći siły serbskie skutecznie deinformowały o sytuacji kontaktu z npl-em na polu walki i z powodu odpuszczenia ochrony OP Carli udostepniono drogę ataku na FOB UN poprzez obejście od północy.Niemniej jednak wiele z zadań udało się zrealizować z których szczególnie jestem zadowolony to budowa działającej sieci telefonicznej, zdobycie wszystkich punktów OP dających wam ogromną przewagę taktyczna i informacyjną, zdobycie zrzutu z żywnością , ujęcie serbskiego zbrodniarza. Jak zawsze i nie tylko na tej imprezie szfankowało odgrywanie ról rannych i ich opatrywanie no cóż trzeba takie akcje robić częściej aby sie to wdrożyło i jednak jak wynika z AAR UNPROFOR potrzebny jest jednak transport z CCP do Szpitala wtedy poprostu kolega z auciskiem nie dojechał trudno, ale nauka dla wszytkich że jest to potrzebne. Serbom wygarne potkniecia o których jeszcze nie wiedzą jak Gumka napisze swój AAR. Najważniejsze że zabawa była przednia dla wszystkich.

PS Grey postawa waszej grupy i realizm symulacji osoby rannej wymaga tutaj pochwały, wasza uździenica zrobiła na mnie wrażenie i nie tylko na mnie wiele osób zauważyło że można się tak bawić i jest to naprawde fajne, i bardzo Ci za to dziękuję.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Akcja "Floryda" 19.06.10

Postprzez Ciężki » 22 cze 2010, o 08:07

Sylwester napisał(a):Grey postawa waszej grupy i realizm symulacji osoby rannej wymaga tutaj pochwały, wasza uździenica zrobiła na mnie wrażenie i nie tylko na mnie wiele osób zauważyło że można się tak bawić i jest to naprawde fajne, i bardzo Ci za to dziękuję.

Dzięki Sylwek, na imprezę pojechaliśmy z myślą o ćwiczeniach praktycznych z RT i ... i się udało ;]
... tak czarnuchu, jestem białym kociakiem ...
https://www.facebook.com/Sniezna.Pantera.ASG
Avatar użytkownika
Ciężki
.
 
Posty: 213
Dołączył(a): 4 sie 2009, o 12:16
Lokalizacja: Pruszków
White Cross: Снежный Барс - Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 0

Re: Akcja "Floryda" 19.06.10

Postprzez gumka » 22 cze 2010, o 12:48

Sylwester napisał(a): ...
... Serbowie wyprowadzają przed swoje linie 2 jeńców po czym dokonują ich rozstrzelania ...


Protestuje !
Bezczelne pomówienie na potrzeby ONZetowskiej wrednej propagandy !!! Oni sami się zabili ... puszczając bąka po zeżarciu ... nieświeżych kodów UN !!!!
Marpat'a używaj zgodnie z jego przeznaczeniem - do "roboty", a lans zostaw ... onanistom
Jestem członkiem ASGeG ze wsi Warszawa, jestem dykciarzem, noszę marpata, mam gdzies kto wygrał, szpadelek pożyczam i nie boję się Go użyć ;)
Avatar użytkownika
gumka
 
Posty: 168
Dołączył(a): 8 wrz 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG
Na starym Warriorze od: 0

Re: Akcja "Floryda" 19.06.10

Postprzez Sylwester » 22 cze 2010, o 19:49

No i tak siedem razy, a zaraz się okaże że ludobójstwa jeńców to siły UN uskuteczniały :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Akcja "Floryda" 19.06.10

Postprzez gumka » 22 cze 2010, o 20:13

Obrazek

A to niby kto ? ;)
Marpat'a używaj zgodnie z jego przeznaczeniem - do "roboty", a lans zostaw ... onanistom
Jestem członkiem ASGeG ze wsi Warszawa, jestem dykciarzem, noszę marpata, mam gdzies kto wygrał, szpadelek pożyczam i nie boję się Go użyć ;)
Avatar użytkownika
gumka
 
Posty: 168
Dołączył(a): 8 wrz 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG
Na starym Warriorze od: 0

Re: Akcja "Floryda" 19.06.10

Postprzez Sylwester » 22 cze 2010, o 21:12

To fotomontaż, propaganda majaca zmylić prawdziwą prase i opinię publiczna :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Akcja "Floryda" 19.06.10

Postprzez gumka » 23 cze 2010, o 10:30

Na Florydzie 2 w sierpniu lub we wrześniu, to dopiero z premedytacją udowodnimy i obnażymy prawdziwe oblicze UNludków - wszystko nagramy i sfilmujemy, a potem puścimy w BBC, NNC i gdzie się da !
Marpat'a używaj zgodnie z jego przeznaczeniem - do "roboty", a lans zostaw ... onanistom
Jestem członkiem ASGeG ze wsi Warszawa, jestem dykciarzem, noszę marpata, mam gdzies kto wygrał, szpadelek pożyczam i nie boję się Go użyć ;)
Avatar użytkownika
gumka
 
Posty: 168
Dołączył(a): 8 wrz 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG
Na starym Warriorze od: 0

Re: Akcja "Floryda" 19.06.10

Postprzez Grey » 23 cze 2010, o 11:13

Gumka, czekamy na wasz AAR i podsumowanie od Sylwka po nim.
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Akcja "Floryda" 19.06.10

Postprzez gumka » 23 cze 2010, o 11:27

Spoko - właśnie splywają raporty od d-dców Serbskich Grup Operacyjnych - to wszystko bedzie opracowane i jako całość opublikowana. Zważ, że Serbowie nie byli regularnym "wojskiem" i w pewnym momencie stracili główno dowodzącego jak i jego z-cę który poszedł negocjować i ... no sam wiesz ;) , co nie oznacza, że ciągłośći dowodzenia nie było - chodź owszem, w pewnym momencie była dość zachwiana :) Ja to musze wszystko teraz spiąć do ... kupy - trochę cierpliwości !
Marpat'a używaj zgodnie z jego przeznaczeniem - do "roboty", a lans zostaw ... onanistom
Jestem członkiem ASGeG ze wsi Warszawa, jestem dykciarzem, noszę marpata, mam gdzies kto wygrał, szpadelek pożyczam i nie boję się Go użyć ;)
Avatar użytkownika
gumka
 
Posty: 168
Dołączył(a): 8 wrz 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG
Na starym Warriorze od: 0

Re: Akcja "Floryda" 19.06.10

Postprzez WichuR » 23 cze 2010, o 13:56

Już jakiś szczątkowy AAR spłynął: http://www.sadistic.pl/schwarzenegger-v ... t43821.htm ;)
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Akcja "Floryda" 19.06.10

Postprzez gumka » 23 cze 2010, o 15:06

WICHUR ! Ty sabotażysto jeden ! Pójdziesz za kare na front, na pierwszą linię - jak ... nasz saper co tak skutecznie minował, że zdziesiądkował Serbskie oddziały na "Helu" :)
Marpat'a używaj zgodnie z jego przeznaczeniem - do "roboty", a lans zostaw ... onanistom
Jestem członkiem ASGeG ze wsi Warszawa, jestem dykciarzem, noszę marpata, mam gdzies kto wygrał, szpadelek pożyczam i nie boję się Go użyć ;)
Avatar użytkownika
gumka
 
Posty: 168
Dołączył(a): 8 wrz 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG
Na starym Warriorze od: 0

Re: Akcja "Floryda" 19.06.10

Postprzez Szczepan » 24 cze 2010, o 16:23

Ja chcialem rozniez podziekowac za imopreze ! i pozdrowic Serbow ktorzy musieli nas znosic w obozie jenieckim heheh ...
Szczepan
 
Posty: 90
Dołączył(a): 4 lis 2009, o 22:35
Lokalizacja: Garwolin
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Akcja "Floryda" 19.06.10

Postprzez gumka » 2 lip 2010, o 18:10

Fragment OPORD Serbia „...
191000ALFAJUN10 Całością sił organizacja FOB
 odprawa i wyznaczanie zadań, wyznaczenie RTO i dowódców wydzielonych grup operacyjnych. Przydział dostępnych sił i środków do wykonywania zadań w AO. W celu organizacji dalszych działań operacyjnych. Organizacja Szpitala Polowego w celu zabezpieczenia rannych i zmniejszenia strat własnych.

191030ALFAJUN10
 Grupa rozpoznawcza zajmie się obserwacją ruchów wojsk UNPROFOR, unikając kontaktu wzrokowego i ogniowego bez zgody lub rozkazu D-dcy. Sił Serbskich w rejonie „Floryda” Gumo Jebankowicia. Będzie przekazywać informacje o sytuacji drogą radiową.
 Grupa dywersyjna zajmie się prowokacjami ogniowymi i dezinformacją działań OPFOR
 Grupa saperów zajmie się zabezpieczeniem bunkra w rejonie N: 51*34’40.26’ E:20*5’7.62” w celu wsparcia jego obrony przez stacjonujące tam siły z rozkazu samego D-cy Wojsk Serbskich Radko Mladica w celu umożliwienia stworzenia EPA

191100ALFAJUN10
Rozpoczęcie działań zaczepnych mających wypróbować zdolność bojową sił OPFOR

191200ALFAJUN10 Atak na dostrzeżone OP OPFOR
 Grupa Dywersyjna wraz z grupą rozpoznawczą przeprowadzą atak na dostrzeżone punkty OP OPFOR ustalając je jako ORP, tworząc w tej sytuacji grupę szturmową, wyznaczą punkt CCP w ramach powstałego EPA, zadanie ma na celu odepchnąć siły UNPROFOR od FOB wojsk Serbskich
 Grupa Saperów zajmie się zabezpieczeniem FOB tworząc od tej chwili grupę obronną mającą za zadanie ochronę FOB i ewakuację rannych z CCP wyznaczonych przez grupę szturmową
 Grupa specjalna z specjalnie wyselekcjonowanych żołnierzy zajmie się:
Primary - OBJ dywersją na tyłach wroga, zakładaniem IED, niszczeniem punktów i sieci komunikacyjnej UNPROFOR,
Secondary - OBJ zniszczenie dowódcy UNPROFOR

NLT 191700ALFAJUN10 Zdobycie ORP „Floryda”
Zagrażające naszej społeczności w byłej Enklawie UN bazy UNPROFOR muszą zostać zniszczone, a powaga i morale sił Narodów Zjednoczonych poniżone
... „


Raport z działań bojowych oddziałów Serbskich – Floryda 19.06.2010

Stan osobowy Serbia – 27 + 1 szt.
D-dca – gen. Gumko Jebanković ( Gumka – ASGeG )
z-ca / Adiutant gen. Jebankovicia – WichuR ( ASGeG )
 Mieszana Grupa Operacyjna „Sparta”,– stan ok. 5 szt, skład - Spartan Warriors + nie zrzeszeni - d-dca Gonzor ( Spartan Warriors )
 Grupa Operacyjna „Miśki”,– stan ok. 9 szt, skład - Złe Misie - d-dca Cieszek ( Złe Misie )
 Grupa Operacyjna „Comando” , stan ok. 6 szt, skład - MSW ZPS – d-dca Amsta ( MSW ZPS )
 Samodzielna Grupa Dywersyjno-Szturmowa „Lubtak”, stan 4 szt, skład - ASGeG + MSW ZPS – d-dca Lubtak ( ASGeG )
 Gwardyjska Grupa Osłony i Wsparcia „Czetnicy ” – stan 3 + 1 + 1 szt, skład ASGeG + Grupa Saperska MSW ZPS – d-dca Gumka / Wichur ( ASGeG )

Rozkazy i zadania dla oddziałów Serbskich
Mapa 1
Obrazek

MGO Sparta
- obrona lewego skrzydła rejonu Hel i osłona podejścia do Alamo z kierunku rejonu Rozewie – zająć pozycje na linii Rów - lewy skraj rejonu Bałtyk do wysokości rejonu Rozewie
- Prowadzenie działań zaczepno – obronnych na przedpolu zajmowanych pozycji – paraliżowanie ruchów patroli npla poprzez nękanie ich ostrzałem ogniem karabinowym, eliminacja d-dców patroli UN oraz sanitariuszy npla. ( wytyczne – nie angażować się w dłuższą wymianę ognia i stosować zasadę „doskok / ostrzał / odskok „ , w przypadku ewidentnej przewagi własnej – wybić npla do pnia i brać jeńców )
- Rozpoznanie podejścia rejonu Rozewie
- Osłona Grupy saperskiej podczas stawiania p-piech. zapory minowej na lewym skraju rejonu Bałtyk

GO Miśki
- obrona centrum rejonu Hel – zająć pozycje na linii Rów od wysokości rejonu Rozewie do wysokości rejonu Karpaty ( wytyczne – zabezpieczyć podejście z kierunku Zatoka na rejon Port, bronić przejścia na Piotrkowską ryglując rejon Jastarnia )
- Prowadzenie działań zaczepno – obronnych na przedpolu zajmowanych pozycji – paraliżowanie ruchów patroli npla poprzez nękanie ich ostrzałem ogniem karabinowym, eliminacja d-dców patroli UN oraz sanitariuszy npla. ( wytyczne – nie angażować się w dłuższą wymianę ognia i stosować zasadę „doskok / ostrzał / odskok „ , w przypadku ewidentnej przewagi własnej – wybić npla do pnia i brać jeńców )
- Osłona działań rozpoznawczych MGO Sparta na podejściu rejonu Rozewie
- Rozpoznanie podejścia rejonu Karpaty

GO Comando
- obrona prawego skrzydła rejonu Hel, obrona podejścia do szpitala – zająć pozycje na linii Rów od wysokości rejonu Karpaty do rejonu Bagno ( wytyczne – zabezpieczyć podejście z kierunku Estonia na kierunek szpital, zaryglować przeprawę w rejonie Bagno )
- Prowadzenie działań zaczepno – obronnych na przedpolu zajmowanych pozycji – paraliżowanie ruchów patroli npla poprzez nękanie ich ostrzałem ogniem karabinowym, eliminacja d-dców patroli UN oraz sanitariuszy npla. ( wytyczne – nie angażować się w dłuższą wymianę ognia i stosować zasadę „doskok / ostrzał / odskok „ , w przypadku ewidentnej przewagi własnej – wybić npla do pnia i brać jeńców )
- Rozpoznanie podejścia w rejonie Estonia na kierunku rejonu Komin
- Ubezpieczanie ( osłona i wsparcie ) SGDS Lubtak podczas jej przejścia do rejonu Sahara ( wytyczne – udzielić ew. osłony i wsparcia ogniowej w celu odwrócenia uwagi npla podczas wyjścia SGDS Lubtak )

SGDS Lubtak
- Wykonać rajd na tyły npla w rejon Sahara i samodzielne działać bojowo ( wytyczne – udać się na prawy skraj rejonu Hel i dokonać przejścia z rejonu Bagno na rejon Estonia, dotrzeć na rejon Sahara. Podczas przejścia skorzystać współpracować z GO Comando . Przejścia dokonać nie angażując się w walkę jawną )
- Paraliżować ruchy oddziałów npla w rejonie Bałtyk i Estonia ( wytyczne – nie angażować się w dłuższą wymianę ognia i stosować zasadę „doskok / ostrzał / odskok „ eliminować funkcyjne siły npla – d-dcy, sanitariusze, gońcy, łącznościowcy - , w przypadku ewidentnej przewagi własnej – wybić npla do pnia i Nie brać jeńców )
- Destabilizować pracę Bazy UN – Zamek ( wytyczne – nękać i absorbować osłonę rejonu Zamek )
- Zabić lub w inny sposób wyeliminować D-dcę UN

GGOiW – „Czetnicy
- Ochrona D-dcy gen. Gumko Jebankovicia
- Ochrona Alamo
- Zapewnienie łączności z GO
- Wsparcie zasobami ludzkimi w/w GO w krytycznych sytuacjach
- Stawianie p-piech. zapór minowych jako zabezpieczenie skrajnych podejść Alamo z kierunku lewy skraj rejonu Bałtyk i kierunku Jastarnia oraz Piotrkowska

Mapa 2
Obrazek

Czas ok. 1015 – 1030
- Odprawa pododdziałów
- Ustalenie nazw kodowych i rejonów działań
- Wydanie map i środków bojowych oraz medycznych ( ammo i pirotechnika, opatrunki osobiste )
- Ustalenie łączności – z powodu zdekompletowanego i przestarzałego sprzętu łączności po byłej Armii Jugosłowiańskiej – ustalono jedyny kontakt radiowy z GO Comando i kontakt poprzez gońców z pozostałymi GO
- Dyslokacja oddziałów - Wyjście na pozycje w celu realizacji wyznaczonych zadań
- Spóźniona Grupa Saperska realizuje stawianie p-piech zapory minowej od str. Piotrkowskiej i Jastarni

Czas ok. 1100 -1115
– meldunek z GO Comando o udanym rozpoznaniu przedpola na podejściu rejonu Komin i jego zajęcia bez strat własnych
– meldunek z GO Miśki o kontakcie ogniowym podczas rozpoznania rejonu Karpaty, w rejonie Zatoka oraz na przedpolu Jastarni z kierunku rejonu Karpaty Białe – straty własne; szt 1 – ewakuacja do szpitala
– meldunek z MGO Sparta o kontakcie ogniowym na podejściu do lewego skraju rejonu Bałtyk – bez strat własnych
– Wyjście SGDS Lubtak i przemieszczenie się w rejon operacyjny GO Comando w celu przejścia na Estonie

Czas ok. 1120 – 1130
- meldunek z GO Comando o ruchach silnych oddziałów npla w rejonie Komina i silnej wymianie ogniowej w wyniku której GO Comando zmuszona została do opuszczenia Komina przy stracie 2 szt rannych i ewakuacji ich do szpitala
- meldunek z GO Miśki o silnej wymianie ognia z nplm w rejonie podejścia pod Karpaty i przejścia Jastarnia w wyniku którego ponosi straty w postaci 2 szt rannych. Podczas ewakuacji rannych do szpitala, sanitariusz GO Miśki na skutek złego oznakowania we własnej zaporze minowej zostaje ranny. Rannych ewakuuje połączona grupa ratowników z GO Miśki i GGOiW Czetnicy
- meldunek z SGDS Lubtak – kontakt ogniowy z npl podczas przejścia w rejon Estonia, w rejonie Bagno, w wyniku którego zostaje ranny członek SGDS Lubtak. Ewakuacja rannego odbywa się pod ogniem npla wspólnie z częścią GO Comando. Podczas akcji ratunkowej zostaje również ranny sanitariusz GO Comando. W wyniku starcia, osłabiona GO Lubtak wspólnie z GO Comando wycofuje się do szpitala
- Na rozkaz gen. Jebankovicia, Grupa saperska kończy stawianie p-piech zapory minowej od str Piotrkowskiej i zostaje przerzucona w rejon operacyjny GO Sparta, w celu zabezpieczenia saperskiego podejścia do Alamo z lewego skraju rejonu Bałtyk.

Czas 1140 – 1200
- Meldunek z GO Miśki o sukcesie wsparcia GO Sparta podczas rozpoznania rejonu Rozewie i zajęciu go likwidując całkowicie patrol npla. Patrol GO Miśki odpiera wielokrotnie ataki npla który próbował odzyskać kontrolę nad rejonem Rozewie, zadając duże straty atakującym hordom ONZetowskim zbrodniarzy. Trzon GO Miśki nadal bezskutecznie prowadzi działania ofensywne na kierunku rejonu karpaty – gdzie ponosi liczne straty w ludziach
- GO Sparta skutecznie osłania Grupę Saperską oraz z powodzeniem ubezpiecza z lewej strony zdobyty rejon Rozewie likwidując kontakty ogniowe bez strat własnych.
- GO Comando melduje o dużej aktywności licznego npla w rejonie Estonia, poczym razem z SGDS Lubtak nawiązuje walkę z przeważającymi siłami Npla. Na wsparcie GO wysłany zostaje adiutant gen. Gumko Jebankovicia, Wichur z rkm. W wyniku walk npl. został odepchnięty i pozyskano jeńca przy stratach w postaci wystrzelanej przez pomyłkę część GO Miśki. GO Comando i SGDS Lubtak z powodu wysokich strat wycofały się do szpitala eskortując jeńca ( jeniec został rozbrojony i fizycznie skrępowany ). Następnie SGDS Lubtak po uzupełnieniu stanu zostaje przerzucona na lewe skrzydło pozycji serbskich w rejon Rozewie by ponownie podjąć próbę przejścia w rejon Sahara, tym razem lewym skrajem rejonu Bałtyk, a GO Comando pozostawiając pod strażą jeńca wróciło na pozycje wyjściowe.

Czas 1200 – 1230
- GO Sparta luzuje patrol GO Miśki broniący Rozewie i ubezpiecza przejście SGDS Lubtak
- SGDS Lubtak podczas próby przejścia lewym skrajem zostaje zdziesiątkowana przez źle oznaczone własne pole minowe i zostaje ostrzelana silnym ogniem przez grupę npla próbującą się przedrzeć lewym skrajem rejonu Bałtyk w kierunku Alamo na tyły pozycji serbskich. Odwody w postaci Czetników zostają w całości wysłane by wesprzeć SGDS Lubtak oraz ewakuować rannych. Podczas akcji GGOiW również ponosi straty na własnym polu miniowym.
- Grupa Saperska zostaje dyscyplinarnie rozwiązana i kanie wysłana na pierwszą linie dołączając do GO Miśki w rejonie Jastarnia.
- GO Comando zostaje doszczętnie rozbita przez silne zgrupowanie npla, który z powodzeniem ponowił atak na prawe skrzydło z rejonu Estonia i wyszedł w rejon Hel płd. zajmując szpital w którym przejął wcześniej pozyskanego jeńca, mordując z zimną krwią znajdujących się tam rannych z GO Comando. Następnie npl wykorzystując przejścia w p-piech zaporach minowych, niepostrzeżenie przeszedł prawym skrajem rejonu Hel płn. i zaatakował Alamo pozbawione ochrony, mordując znajdujących się tam serbskich rannych z SGDS Lubtak, oczekujących na ewakuacje do szpitala. Npl pojmał gen Gumko Jebankovicia i pełen euforii z sukcesu, nie przeszukawszy Alamo, pośpiesznie wycofał się prawym skrajem rejonu Hel płd., poprzez szpital ( gdzie bandyci z ONZetu dobili pozostających przy życiu serbskich rannych ), w rejon Bagno gdzie powrócił na rejon Estonia.

Czas 1230 – 1300
- po utracie D-dcy gen. Jebankovicia dowodzenie przejął jego z-ca Wichur który wykorzystał chwilowy brak inicjatywy npla spowodowany sukcesem pojmania gen. Jebankovicia, zreorganizował siły serbskie odnawiając stany osobowe w GO i przywrócił stan posiadania terenu z godz. 1100. GO Sparta pozostała na zdobytym rejonie Rozewie odpierając liczne ataki npla.
- Reorganizacja SGDS Lubtak i GGOiW w wyniku której powstaje SGO Lubtak ( 100% ASGeG )
- SGO Lubtak w trakcie walk na lewym podejściu rejonu Bałtyk, na wysokości rejonu Rozewie ostatecznie likwidują grupę specjalną npla i biorą dwóch jeńców których skrępowanych i zasłoniętymi oczyma, doprowadzają do Alamo.

Czas 1300 – 1400
- Dowodzenie siłami Serbskimi przejmuje z-ca d-dcy GO Comando, Czarny a adiutant Gumko Jebankovicia, Wichur udaje się z misją pod sztandarem „Białej Flagi” na negocjacje w sprawie wymiany jeńców i uwolnienia gen. Jebankovicia
- GO Miśki z różnym powodzeniem prowadzi działania bojowe w rejonie Jastarnia i kontynuuje natarcie na Karpaty.
- SGO Lubtak wzmocniona saperem i ochotnikami z GO Comando, wykorzystując natarcie GO Miśki na karpaty i pod osłoną ognia z broni własnej i granatów, przechodzi przez rejon Jastarnia na prawe skrzydło GO Miśki w rejon Karpaty Czarne i wyczesuje ogniowo, rejon Estonia do rejonu Komin. W rejonie Komin SGO Lubtak zdobywa polowe stanowisko łączności npla i saper wykonuje w nim pułapkę minową. Następnie SGO Lubtak wycofuje się poprzez Hel płd. do Alamo bez strat własnych.
- GO Sparta wykonuje śmiały rajd lewym skrajem rejonu Bałtyk i nie zauważenie wychodzi na rejon Sahara zajmując pozycje na wysokości szpitala npla znajdującego się w rejonie Zamek na tyłach bazy UN, Skąd wykonuje pozoracyjny atak na bazę UN obrzucając szpital npla granatami i ostrzeliwuje ogniem karabinowym przeważające siły npla tam zgromadzone oraz wycofuje się ze stratą jednego rannego, tą samo drogą, na pozycje wyjściowe w rejonie Rozewie, likwidując po drodze, na skraju rejonu Sahara i Bałtyk, patrol npl. z grupy pościgowej.
- Adiutant Jebankovicia, Wichur, po nieudanych negocjacjach w sprawie wymiany jeńców UN na gen Jebankovicia, wykorzystując zamieszanie w bazie UN spowodowane pozoracyjnym atakiem GO Sparta na szpital npla, porywa i ciężko rani D-dcę UN. Po zamachu zostaje aresztowany i dołącza do gen.

Czas 1400 – 1500
- GO Miśki ponosi ciężkie straty w walkach o karpaty i Jastarnie tracąc polowe stanu osobowego która trafia do niewoli npla
- GO Sparta po udanym rajdzie na tyły npla, w wyniku całościowych działań bojowych traci możliwości techniczne prowadzenia dalszej walki i zostaje rozwiązana. Pozostała część GO Sparta sprawna bojowo zostaje przydzielona do Obrony Alamo.
- Oddziały npla przechodząc do ofensywy, przechodzą rejon Jastarnia na rejon Hel płn. i atakują Alamo od str Piotrkowskiej gdzie oddziały GO Comando i SGO Lubtak skutecznie powstrzymują go. W tym czasie inne oddziały Npla nacierają na Rozewie i próbują lewym skrajem rejonu Bałtyk przedrzeć się na podejście do Alamo, lecz napotykają zawzięty opór resztek GO Sparta i Go Miśki. Alamo kilkakrotnie przechodzi z rąk do rąk lecz ostatecznie zmasowany atak UN zostaje odparty i zdziesiątkowany npl wycofał się na Rejon Karpaty i Zatoka. W wyniku ciężkich walk o Alamo Strona Serbska poniosła ogromne straty osobowe lecz dzięki wysokiemu morale, szybko zostaje zreorganizowana oraz czyni przygotowania do kontr uderzenia mającego na celu odbić gen Jebankovicia oraz pozostałych jeńców.
- GO Comando udaje się w rejon Rozewie by związać walką o ten rejon siły npla
- GO Miśki wzmocniona resztkami GO Sparta ponawia natarcie na Karpaty
- SGO lubtak przechodzi przez rejon bagno i wychodzi na rejon Estonia skąd udaje się na rejon Sahara
- Podczas ofensywy UN na Rejon Hel i Alamo, część jeńców serbskich podejmuje nieudaną próbę ucieczki. W trakcie ofensywy UN, ilość jeńców rośnie do ok. 8 szt lecz w wyniku jej załamania, npl podejmuje próbę wymordowania ich by zemścić się za swoje niepowodzenia, lecz obecność niezależnych międzynarodowych obserwatorów i mediów, zapobiega temu haniebnemu czynowi !

Czas 1500 – 1530
- GO Comando odwraca uwagę npla wypuszczając jeńców UN na Piotrkowską w rejonie Jastarnia i rozpoczyna natarcie na rejon Rozewie gdzie wiąże skutecznie znaczne siły Npla. ( Bandyci spod niebieskiej Flagi ONZ mordują bez skrupułów swoich żołnierzy ogniem z broni maszynowej ! )
- GO Miśki wykorzystując zamieszanie związane z wymordowaniem jeńców, skutecznie wdziera się w rejon Karpaty eliminując ogniem karabinowym i granatami punkty ogniowe npla.
- SGO lubtak po osiągnięciu rejonu Sahara i wykorzystując sytuacje związaną z kontrofensywą pozostałych oddziałów serbskich, śmiałym i zdecydowanym atakiem zajmuje bazę UN oswobadzając gen Jebankovicia i pozostałych jeńców oraz porywa D-dcę UN który w trakcie ataku zostaje ranny. Ranny D-ca UN zostaje wyniesiony na tyły zdobytej bazy, lecz podczas dalszej wymiany ognia zostaje ponownie ranny tym razem ciężko. W wyniku ataku i pomyłkowego ostrzału z GO Miśki atakującej bazę UN z kierunku Karpat, SGO Lubtak ponosi 50% strat stanu osobowego, co uniemożliwia szybki odwrót i przechodzi do obrony w rejonie szpitala UN.
- Wycofujące się oddziały npla z rejonu Rozewie, podejmują próbę odbicia Swojej Bazy w rejonie Zamek w wyniku której SGO Lubtak zostaje całkowicie rozbita a D-dca UN trafiony po raz trzeci, tym razem śmiertelnie, ONZetowską serią karabinową w głowę !

Czas 1530
- Zakończenie działań wojennych na wskutek obopólnego zawieszenia Broni !

Dzień później, tj 20.06. W wyniku ran poniesionych w walkach, umiera gen Gumko Jebanković i zostaje pochowany w okolicach zniszczonej Bazy UN.


PS. Swoje uwagi końcowe zamieszcze później - cóż, proza życia !
Marpat'a używaj zgodnie z jego przeznaczeniem - do "roboty", a lans zostaw ... onanistom
Jestem członkiem ASGeG ze wsi Warszawa, jestem dykciarzem, noszę marpata, mam gdzies kto wygrał, szpadelek pożyczam i nie boję się Go użyć ;)
Avatar użytkownika
gumka
 
Posty: 168
Dołączył(a): 8 wrz 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG
Na starym Warriorze od: 0

Re: Akcja "Floryda" 19.06.10

Postprzez Sylwester » 3 lip 2010, o 19:01

Reasumując opowieści każdej ze stron oraz moje osobiste spostrzeżenia z obserwacji działań na polu walki, w kontekscie rozkazów i celów kazdej ze stron, chciałbym posilić się na jakies rozstrzygnięcie realizacji zadań. Najpierw strona UN:

1 zadanie założenia 3 punktów obserwacyjnych Alfa, Beta, Charli

Wykonane bardzo sprawnie, szybko zidentyfikowane właściwe miejsća które dzień wczesniej jeszcze fortyfikowaliśmy, aby stanowiły mocniejsze punkty obrony w i tak już skomplikowanym i trudnym terenie terenie.

2 Organizacja łaczności telefonami polowymi każdego z punktów obserwacyjnych z bazą

Tutaj było trochę problemów typu „a jak to działa” oraz „ta bateria jest niesprawna”, mimo wszystko z mała pomocą udało się tę sieć telefoniczną złozyć i podłączyc do centralki. Z czego się bardzo ciesze, widać było jak skoczyła sprawność obiegu frontowej informacji, co niektórzy się mieli okazję nauczyć dzialać z tym sprzętem i widać było frajdę z możliwości zadzwonienia do chłopaków na tamtej górce. Brakło trochę siedzącego tam RTO obsługującego centralkę, no ale dowódca sam radził sobie dzielnie.

3 Przejęcie walizki z komputerem w którym były tajne kody

Misja lekko tajna wiadoma dla grupy specjalnej, która miała poszukiwać tej walizki, pomimo udanego rajdu na bazę serbską niestety została nie przygarnięta przez nikogo, nawet serbowie troche się bali jej ruszyc 

4 Przejąć zrzut amunicji i żywności

Niestety dla sił UN misja ta była jak spacer po parku, spodziewałem się większego oporu strony serbskiej walczącej wtedy w okolicach swojego szpitala, pomimo że rozkaz najpierw trafił do serbów nie mieli sił by przebic się przez szturmujące siły UN, dzięki czemu zrzut spadł na teren w 100% kontrolowany przez UN i został przez nich przejęty

5 Oczyścić pole minowe serbów

Miał to być jeden z ostatnich elementów zabawy w przypadku totalnej przewagi sił UN skupionej wokół bazy wroga, niestety serbowie sami rozminowali swoje pole własnymi żołnierzami.

6 Zniszczyć bazę Serbów poprzez zabranie flagi serbskiej

Misja prawie udana gdyby w czasie ataku na bazę, siły UN chwyciły za flagę. Jednak tak się nie stało pomimo wtargnięcia do bazy zdziesiątkowania przeciwnika flaga została wzgardzona chociaż wisiała na samym wierzchu.

7 Aresztować serbskiego zbrodniarza Gumo Jebankowicia

Pełny sukces tego zadania chociaż w zupełnie niespodziewany sposób, osobiście wyobrażałem sobie to jako aresztowanie po zajęciu bazy i totalnej klęsce serbów. No cóż wojna jest pełna niespodzianek.
Reasumując strona UN wykonała 4 z 7 zadań, z czego wykonania 1 nawet nie było możliwości, więc wydaje mi się iż uczestnicy wykazali się dobrą organizacją i sprawnym działaniem, dzieki czemu wynik misji można uznać za pozytywny, chociaż nie rozstrzygający losów tego konfliktu.

Strona Serbska:

1 Zabezpieczyć walizke z komputerem

Jak pisałem wczesniej trochę tajne zadanie nie wszyscy byli świadomi tej walizki i jej przeznaczenia, więc się tak przyczaiła trochę. Mimo wszystko nie mogę uznac tego zadania za niewykonane.

2 Stworzyć pole minowe wokół bazy

Zadanie mimo wszystko wykonane, nasz saper Rudolf wziął trochę za dużo na siebie pewnie z powodu zazdrosnie skrywanych pirotechnicznych sekretów, pomimo iż w planach miał to robić jedna drużyna. Brak właściwego oznaczenia bezpiecznych ścieżek i sysemu naciągów odbił się krwawo na siłach serbskich. Dla mnie zadanie to doskonale zrównoważyło kwestię organizacji łączności sił UN, gdyby pole było gotowe wcześniej, sieć telefoniczna nie miałaby szansy powstać z powodu szybciej gotowej do ataku strony serbskiej.

3 Przejąc punkty obserwacyjne UN

Pomimo częsciowego sukcesu zajęcia wzgórza, nie bardzo można to zadanie zaliczyć, kanion czy tam Karpaty, nie padły przez cały czas gry, a punkt na bagnach został rozkazem dowódcy UN opuszczony, co zresztą się zemściło i otworzyło droge podejścia do bazy UN od tyłu. Jak dla mnie punkty te spełniły swoją rolę, stanowiły punkty strategiczne i bastiony obrony o które, tak naprawde można by walczyć i tydzień ze zmiennym szczęściem.

4 zniszczyć łączność przewnodwą UN prowadzić dywersję informacyjną

Pomimo zajęcia wzgórza i zaminowania jednego z aparatów, kabel zwinąłem w jednym kawalku, więc misja dywersyjna nie doszła do skutku, szkoda bo miała to być taka zabawa w kotka i myszkę, utrudniająca komunikację i wymuszająca stawianie nowych zadań siłom walczacym bezpośrednio przez dowódców bez mojej w zabawę ingerencji. Zadanie dywersji informacyjnej miało być realizowane na różnych płasczyznach. Po pierwsze strona serbska, po to dysponowała aparatem telefonicznym, aby podłączyć swój telefon do sieci UN i nadawać błędne rozkazy, chciaż strona UN walczyła z „procedurami” a kody identyfikacji bohatersko zjedli jeńcy. Telefon nie został wykorzystany. Za to na drugiej płaszczyźnie czyli radiowej pełen sukces, z powodu nie stosowania procedur przez ekipy na radiach Wojtek był wstanie skutecznie podawać błędne lokalizacje kontaków ogniowych.

5 przejęcie zrzutu amunicji i żywności

Jak napisałem wczęsniej pełna klapa, po prostu serbowie byli w takiej defensywie, że niebyli wstanie podjac żadnego manewru w celu przebicia się lub obejścia sił UN w kierunku zrzutu. Dlatego kiełbachę jedliśmy w bazie UN

6 Zabić dowódce UN

Zbrodniczy występek jednak udało się go zrealizoawć nawet dwukrotnie, raz w czasie „pertraktacji” Wichura z klamką w ręku, mysle ze efekt przemycenia broni można zrzucić na problemy etyczne gracza ASG, a nie nieznajomości procedur, mysle że poprostu nikomu nie wpadło do głowy by przeszukać drugiego gracza, szkoda bo osobiście stawiam na realizm, myślę że byle kulturalnie i z rozsądkiem można było ten element zrealizować do skucia włącznie. Drugi zamach powstał w czasie ataku serbskich sił na bazę UN, jak pisałem wczesniej zła decyja taktyczna otworzyła drogę obejścia, i skończylo się to rozwałką w bazie UN.

7 Zająć bazę UN poprzez zabranie flagi

I tutaj jestem skłonny przyznać sukces stronie serbskiej pomimo iż późnie ekipa w bazie UN została wybita do nogi, jednak znalazł się człowiek który wszedł na dach i sięgnął po flagę, chciaż była znacznie mniej dostępna niż w bazie serbskiej. Widać na zdjęciach jak jeden z żołnierzy serbskich jest na dachu bazy UN zaraz potem sciagnął flagę. I to był dla mnie sygnał niestety zakonczenia zabawy upadkiem jednej z baz.

Reasumując siły serbskie zrealizowały równierz 4 z 7 postawionych zadań, pomimo trudniejszej sytuacji taktycznej do ataku udało się stawić skuteczny opór,a nawet zdobyć punkt obserwacyjny na wzgórzu. Inne usytuowanie bazy i szptala nie wpłyneło za bardzo na mechanizm rozgrywki, i przepływ i respowanie rannych był w miarę zrównoważony, oprócz dosłownie dwóch sytuacji których nie udało się rozstrzygnąć. Z powodu jednak zdobycia flagi przez serbów, osobiście przychylałbym się sukcesu strony serbskiej.

Ogólnie najważniesza w tej imprezie była dobra zabawa, fair play, kilmat który poniósł uczestników szukając rozwiązań poza narzuconymi rozkazami i schematami, dzięki czemu fabuła rozgrywki sama się kreowała niezależnie od moich zamiarów. Dzięki temu wygrali wszyscy fantastyczni ludzie, którzy zechcieli się zjawić na tej imprezie i oto naprawdę chodzi w zarówno w airsofcie jak i w innych symulacjach bojowych. Ja ze swojej strony dziękuję wszystkim przybyłym i apeluję, aby nie pozwać sobie na odbieranie możliwości uczestnictwa w legalnych imprezach airsoftowych przez ludzi o znacznie mniejszych ambicjach, a wielkiej dumie, gotowych napluć i zmieszać z błotem każdego kto chce zrobić coś trochę lepszego. Nie pozwalajcie sobie dyktować garstce ludzi, co jest dla was dobre, a co nie.

Pozdrawiam Sylwester
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Poprzednia strona

Powrót do Imprezy krajowe i zagraniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości