Kurs Combat Medic Black Scenario

Informacje i rozmowy o szkoleniach. Dla osób uprawiających ASG i nie tylko.

Kurs Combat Medic Black Scenario

Postprzez Sylwester » 25 lut 2016, o 20:21

Obrazek

Witam wszystkich zapraszam na sprawdzony i ceniony kurs Combat Medic tym razem w wersji scenariuszy MOUT/CQB z wykorzystaniem broni palnej, środków pozoracji pola walki i oczywiście sprzetem medycznym dedykowanym do stosowania w medycynie pola walki i zaakceptowanych przez Stowarzyszenie TCCC. Organizatorem kursu jest renomowana na rynku szkoleń bojowych i taktycznych firma Defendu. Instruktorami są weterani wojenni, oraz byli operatorzy GROM, na kursie obecny będzie Andrzej K. Kisiel autor książki "Trzynaście moich lat w JW GROM"

Kurs ma charakter podstawowy z zakresu udzielania pomocy w środowisku taktycznym w zakresie I i II strefdy taktycznej. W ogólnym programie zrealizujemy:

1 Informacje wstępne o TCCC i przedstawinie czynności i wytycznych udzielania pomocyzgodnie z TC3
2 Zapoznanie ze sprzetem stosowanym w Ratownictwie Taktycznym
3 Tamowanie krwawień w I strefie taktycznej
4 Zapoznanie z ekwipukiem taktycznym i bojowym/ ekspozycja rannego
5 Opatrunki polowe i ich zastosowanie
6 Udrażnianie dróg oddechowych na polu walki
7 Opatrywanie innych obrażeń
8 Techniki ewakuacji taktycznej
9 Symulacja Dark Room
10 Symulacje Taktyczno-Medyczne

Kurs realizowany w programie dwudniowym w terminie:

5-6 Marca 2016

Miejsce realizacji:

Łódź ul Piłsudskiego 159

Nocleg bezpłatny w ciepłym pomieszczeniu, ale zalecam wziąc śpiwór/karimatę

Koszt udziału:

650 zł od osoby

Uwaga tym razem otwieramy mozliwość udziału naszym Combat Medykom ( wymagany certyfikat Combat Medic firmy Defendu) w części symulacyjnej kursu w kwocie 200 zł od osoby

Inna nasza realizacja:

https://www.youtube.com/watch?v=2xKhXrgJRiU
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kurs Combat Medic Black Scenario

Postprzez arend » 27 lut 2016, o 18:30

Jakieś konkrety w temacie "Stowarzyszenie TCCC" bo Google nic nie pokazuje. Jakieś konkrety co do certyfikatów instruktorów kursu bo też nic Defendu o tym nie pisze?
Obrazek
Avatar użytkownika
arend
.
 
Posty: 913
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 17:15
Lokalizacja: warszawa/łomianki
White Cross: wolny najmita
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kurs Combat Medic Black Scenario

Postprzez Sylwester » 28 lut 2016, o 17:25

co to znaczy konkrety, TC3 to wytyczne naukowe i stowarzyszenia wyznaczająca standardy udzielania pomocy na polu walki na podstawie badań, aktualizując je co pół roku, dotyczy postępowania i sprzętu zatwierdzonego, który będzie na Kursie. Certyfikat jest firmy Defendu zatwierdzony u właściwego konsultanta ds. Ratownictwa Medycznego i przyznający 16 punktów edukacyjnych. O instruktorach napisałem, na tym kursie będę ja i Kisiel.

http://www.defendu.pl/defendu/instruktorzy/

http://www.defendu.pl/szkolenia/

PS Arend nie szkol się na Googlu, przyjedź opanuj/ lub pokaż nam, że masz opanowane umiejętności dla I strefy, potem pójdziemy dalej. Będziesz miał usystematyzowaną wiedzę i umiejętności, które później można podtrzymywać za o wiele mniejsze koszty. W tym roku chcemy zrobić Combat Medic w trzech poziomach, podstawowy taki jak ten w warunkach taktyki czarnej i zielonej, następnie zaawansowany SOCM realizowany w drugiej strefie, i dalsze postepowanie medyczne w 3 strefie działania jako zespół Medevac wykonywania czynności na pokładzie śmigłowca. Myślę, że to będzie jedyny taki system w Polsce, najbardziej realistycznie realizowany, i bezcenny w swoich doświadczeniach, które później będzie można podtrzymywać, a nie kończyć z nami szkolenie po kursie. Mamy tez zamiar zapraszać naszych znajomych z misji, również rannych towarzyszy broni, jako dodatkowo ciekawe doświadczenia, z bezpośrednich ust osób które przeżyły.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kurs Combat Medic Black Scenario

Postprzez arend » 28 lut 2016, o 19:20

Dziękuję za infofmacje.

ps. Konsultanci do spraw ratownictwa medycznego nie mają władności do zatwierdzania szkoleń punktowanych. Robi to Właściwa terytorialnie komórka Urzędu Wojewódzkiego. Notabene jej szef pan Maciej Maślanka nie wydawał żadnych pozwoleń na punktowanie szkoleń taktycznych jako że nie są one włączone w realizację zadań Systemu Ratownictwa Medycznego.
Pozatym ani NAEMT ani SMAT ani ASMCO nie wie nic o więcej niż czterech certyfikowanych instruktorach T3C w Polsce, do których ani ty ani pan Kisiel nie należycie.
Obrazek
Avatar użytkownika
arend
.
 
Posty: 913
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 17:15
Lokalizacja: warszawa/łomianki
White Cross: wolny najmita
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kurs Combat Medic Black Scenario

Postprzez Sylwester » 29 lut 2016, o 19:49

Co ty opowiadasz kursy zatwierdza, wojewódzki konsultant właściwy na terenie działalności firmy szkoleniowej i on decyduje ile i za jakie zagadnienia je przyznaje. Nie pisałem również, że wystawiamy certyfikaty NAEMT ani innych wspomnianych przez ciebie stowarzyszeń, nie powołujemy się na nie i nie należymy do nich po za Markiem Dąbrowskim, również jednym z naszych (Defendu ) instruktorów, który z resztą zatwierdzał moje uprawnienia instruktorskie. Zatem wszystko idzie w pewnym kierunku, o którym za wcześnie jeszcze pisać.

PS moje kwity zostaną udostępnione kursantom na kursie do wglądu gdyby mieli jakieś wątpliwości.

PPS tak znalazłem bo miałem czas :) :

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA1)
z dnia 14 czerwca 2007 r.
w sprawie doskonalenia zawodowego ratowników medycznych


§ 4.

Seminarium jest formą kształcenia o czasie trwania nie krótszym niż 5 godzin
zajęć edukacyjnych, której ukończenie umożliwia pogłębienie i aktualizację wiedzy
i umiejętności z zakresu ratownictwa medycznego, realizowaną zgodnie
z programem nauczania, uwzględniającym zakres wiedzy i umiejętności, o których mowa w § 8, opracowanym przez organizatora kształcenia i zatwierdzonym przez konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny ratunkowej właściwego ze względu na siedzibę organizatora kształcenia.

Swoją drogą zastanawia mnie twoja wiedza na temat ilości instruktorów NAEMT w Polsce, ja takiej nie mam i chyba nawet nie mam dostępu pomimo utrzymywania kontaktu z stowarzyszeniem w Belgii, podejrzewam że takich instruktorów jest w Polsce znacznie więcej choćby zatrudnionych w WCKMed, oraz innych którzy nie prowadzą konkretnie militarnej medycyny tylko np. PHTLS autoryzowany przez NAEMT i AHA
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kurs Combat Medic Black Scenario

Postprzez Sylwester » 14 mar 2016, o 10:24

Krótka treściwa relacja z części symulacyjnej naszego Kursu:

https://www.youtube.com/watch?v=a5RTn7TlE0U
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Kurs Combat Medic Black Scenario

Postprzez hhenind911 » 17 mar 2016, o 15:20

Sylwester napisał(a):Krótka treściwa relacja z części symulacyjnej naszego Kursu:

https://www.youtube.com/watch?v=a5RTn7TlE0U


wygląda to świetnie :mp5:
Jeśłi interesuje Cię windykacja Warszawa to polecam serdecznie
hhenind911
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lut 2016, o 15:15
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Kurs Combat Medic Black Scenario

Postprzez Sylwester » 17 mar 2016, o 17:27

Dzięki zapraszam na drugi poziom 23-24 kwietnia
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Szkolenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości