AAF i tandemy

Informacje i rozmowy o szkoleniach. Dla osób uprawiających ASG i nie tylko.

AAF i tandemy

Postprzez Kamil » 22 wrz 2010, o 16:49

Tak sobie szukałem po necie i się zastanawiam... Znalazłem kilka/naście stronek z ofertami szkolenia AAF i skoku tandemowego i wszędzie ceny są identyczne. Tandem to zawsze 600zł, filmowanie 250zł, a kurs AAF z 7 skokami to wydatek ok. 4000zł. No nie chce mi się wierzyć, że nie ma żadnej konkurencji i nic z tych rzeczy nie odbywa się taniej czy drożej (no mi zależy raczej na tym pierwszym). Czy ktoś wie, gdzie tu w okolicy odbywają się takie rzeczy taniej, niż to co oferuje się w necie? Coś polecacie?
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: AAF i tandemy

Postprzez Sylwester » 22 wrz 2010, o 18:30

Myślę że wiele osób się za mną zgodzi jesli, chcesz rozpocząc przygodę ze spadochroniarstwem idź na normalny kurs spadochronowy w lokalnym aeroklubie, koszt będzie się kręcił około 700-800 zł (razem z badaniami i ubezpieczeniem około 1000) w którym będziesz miał 3 skoki ale za to potem mozliwośc kontynuacji przygody płacąc za konkretne pojedyncze skoki. Za skok w tandemie zapłacisz 600 i na tym się twoja przygoda zakończy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: AAF i tandemy

Postprzez Kamil » 22 wrz 2010, o 19:17

Z tym, że 1000zł a 600zł to jest różnica, nie? ;) A poza tym, wcale nie wiem czy mi się spodoba, może po pierwszym skoku odechce mi się tego do końca życia :) Oczywiście, jeśli znalazła by się okazja do zrobienia takiego kursu, po jakiejś niższej cenie (bo zdarzały się tutaj takowe ogłoszenia), wtedy pewnie bym się skusił.
Przejrzałem stronkę aeroklubu warszawskiego i tam ceny prezentują się tak średnio zachęcająco. Niby szkolenie teoretyczne kosztuje 300zł... ale co dalej? Zaraz pod tym jest informacja, że PEŁNE szkolenie z 7 skokami to już wydatek od 3 do 5 tysięcy. Co w takim razie daje mi szkolenie teoretyczne?
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: AAF i tandemy

Postprzez Sylwester » 22 wrz 2010, o 21:12

Myslisz o zbyt wysokiej półce, powiem ci jako spadochroniarz po pierwszym skoku nie zarejestrujesz nic, zostanie ci tylko film, po 2-3 skoku dopiero zaczyna docierać co własciwe robisz i zaczynasz widzieć coś wiecej niż zielono-niebieską plame przed oczami. Dlatego lepiej zapłacić za 3 skoki samodzielne z mozliwoscią kontynuacji, niż raz za bycie pasażerem, no ale wybór jest twój.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: AAF i tandemy

Postprzez doszman » 22 wrz 2010, o 22:01

Kamil napisał(a):Przejrzałem stronkę aeroklubu warszawskiego i tam ceny prezentują się tak średnio zachęcająco. Niby szkolenie teoretyczne kosztuje 300zł... ale co dalej? Zaraz pod tym jest informacja, że PEŁNE szkolenie z 7 skokami to już wydatek od 3 do 5 tysięcy. Co w takim razie daje mi szkolenie teoretyczne?


To nadal jest cenaza AAF a nie za normalny kurs . Skakanie z 600 metrów to też jest adrenalina a jak dla mnie to większa niż z 4000 idz na normalny kurs.
doszman
 
Posty: 185
Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 20:02
Lokalizacja: Konstancin
Na starym Warriorze od: 0

Re: AAF i tandemy

Postprzez Kamil » 22 wrz 2010, o 22:34

Na razie jestem ciekaw opinii, oraz wskazówek gdzie zacząć. Nie chciałbym na początek utopić pieniędzy ;)
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: AAF i tandemy

Postprzez Sylwester » 23 wrz 2010, o 06:51

AAF to gruba sprawa robią ją najczęsciej zaawansowani skoczkowie aby podnieść sobie klasę wyszkolenia, chodzi tutaj o czas swobodnego spadania/ ilosci skoków, skoki z tysiąca metrów na pierwszy raz to naprawde przeżycie, tymbardziej że wykonujesz go samodzielnie, skoki AAF odbywają się przy asyście dwóch instruktorów też są fajne ela dlatego właśnie takie drogie, nie chcesz topić pieniędzy idź do aeroklubu na normalny kurs :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: AAF i tandemy

Postprzez doszman » 23 wrz 2010, o 15:39

Moim skromnym zdaniem powinno się zaczynać od normalnego kursu . Jak się „otrzaskasz” to wtedy już z własnym bagażem przeżyć i doświadczeń idziesz na AAF . Zaczynanie od AAF jest trochę tak od dupy strony ale może ja się nie znam . Co do skoku w tandemie to mała zagadka - Co jest najważniejsze w seksie od tyłu? być z tyłu. Skok w tandemie to jakiś obcy chłop właśnie z tyłiu i dlatego potocznie te skoki nazywa się z H..m w pupie . Ale każdy lubi co innego.
doszman
 
Posty: 185
Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 20:02
Lokalizacja: Konstancin
Na starym Warriorze od: 0

Re: AAF i tandemy

Postprzez Kamil » 23 wrz 2010, o 18:02

Pan z aeroklubu warszawskiego mi napisał, że u nich robi się tylko AAF i nie ma możliwości, tak jak np. w aeroklubie łódzkim zrobić podstawowego kursu spadochroniarstwa :( To dokąd teraz?
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: AAF i tandemy

Postprzez doszman » 24 wrz 2010, o 08:24

Czechy
doszman
 
Posty: 185
Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 20:02
Lokalizacja: Konstancin
Na starym Warriorze od: 0

Re: AAF i tandemy

Postprzez Sylwester » 24 wrz 2010, o 09:04

W łodzi też jest kiepsko, idż do Piortkowa na Strefę, podobno w Mielcu jest dość tanio.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: AAF i tandemy

Postprzez mat99 » 24 wrz 2010, o 09:52

doszman napisał(a):Czechy


No własnie.
Polecam.
Nie wiem jak jest z kursami na skrzydłach, bo skakałem tylko na okrągłych.

PLUSY: Minimum formalności, skoki z 600-700m z liny desantowej na okragłych spadochronach OVP68. Ceny: badanie lekarskie ok. 500 koron, kurs ok 3000koron (w cenie 1 skok bodajże), kazdy kolejny skok ok 1000 koron. Można skakać w mundurze (my - ponieważ rekonstruujemy 101abn i FJR reg - skakalismy w "koszernych" strojach, butach i hełmach.

MINUS: badania i uprawnienia wazne jedynie w Czechach (choc dla mnie nie jest to minus).

foty: http://picasaweb.google.pl/mar95mat99/S ... directlink
Avatar użytkownika
mat99
 
Posty: 166
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 16:31
Lokalizacja: Wawa/Krak
White Cross: CORE
Na starym Warriorze od: 0

Re: AAF i tandemy

Postprzez Sylwester » 24 wrz 2010, o 19:38

łza się w oku kręci :) w polsce już mało gdzie jeśli w ogole można poskakać na okrąglakach :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: AAF i tandemy

Postprzez doszman » 24 wrz 2010, o 20:11

Jak na okrągłe i na linę to na wschód .
doszman
 
Posty: 185
Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 20:02
Lokalizacja: Konstancin
Na starym Warriorze od: 0

Re: AAF i tandemy

Postprzez Sylwester » 24 wrz 2010, o 20:28

Prawda nawet miałem propozycję ale trochę pękam, przed imprezami na Ukrainie może się mylę, ale dla mnie to trochę dziki wschód.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: AAF i tandemy

Postprzez Kamil » 24 wrz 2010, o 20:52

Tak jak się popytałem, to większość ze znanych mi spadochroniarzy, jak i ludzi w aeroklubach, odradza mi skakania desantowego. Z tego co mówią (i wy piszecie tutaj), to jest to niezbyt już popularne, w dodatku trzeba się tyrpać przez pół kraju, albo i za granicę żeby tak poskakać. "Ludzie po wsi gadajom", że jak zaczynali od skakania z liny to i tak się wkrótce przenieśli na AFF, więc teraz radzą, żeby od tego zacząć, żeby nie bulić dwa razy za kurs...

Ech, tak jak pisze mat, to Czechy wychodzą tanio, z tym, że jak mam jechać 600km, skoczyć 3 razy, wrócić i nie móc skakać w Polsce (bo ichniejsze papiery się nie liczą, a nawet gdyby, to nie za bardzo jest gdzie), to niestety stwierdzam, że to nie dla mnie... No cóż, pozostaje chyba mozolne zbieranie pieniędzy na AFF.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: AAF i tandemy

Postprzez doszman » 24 wrz 2010, o 21:24

Sylewk może i tam jest dziki wschód ale ludzie są cywilizowani . Ja wolę skakać tam. Na dole profilu jest filmik z tamtąd
http://www.facebook.com/#!/profile.php? ... 0174025003
doszman
 
Posty: 185
Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 20:02
Lokalizacja: Konstancin
Na starym Warriorze od: 0

Re: AAF i tandemy

Postprzez Sylwester » 24 wrz 2010, o 22:03

Jakbym miał z kim zaufanym pojechac to kto wie może bym zaryzykował, Kamil nie zrozum nas że skakanie na okraglakach to jest "niezbyt popularne" poprostu glebotłuki już kończą swoją żywotność techniczną, a wszędzie wchodzą już nowoczesne spadochrony szybujące. Ja osobiście poprostu uważam ten okres za piękną historię której już mało kto ma okazję spróbować. Chyba pytasz zbyt przemądrzałych ludzi AAF jest kursem bardzo pro, dla zdecydowanych i doswiadczonych co chcą iśc na skróty, zacznij od czegos tańszego niezobowiązującego, ale dajacego mozliwośc kontynuacji. AAF, a zwykły kurs to wie różne bajki.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: AAF i tandemy

Postprzez doszman » 24 wrz 2010, o 22:19

Widzę to tak ,kurs normalny 600 kurs AAF 4000 to nad czym mają sią zastanawiać instruktorzy? Oczywiście że będą lansować ,promować i wciskać to na czym mają większą kasę.Sylwek jak się coś urodzi to dam znać , coś jest sygnalizowane że jakieś zimowe że na bojowo z zasobnikiem i td. ale jeszcze nic konkretnego.
doszman
 
Posty: 185
Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 20:02
Lokalizacja: Konstancin
Na starym Warriorze od: 0

Re: AAF i tandemy

Postprzez Sylwester » 25 wrz 2010, o 04:56

jak coś to na PW się dogadamy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: AAF i tandemy

Postprzez Szpargał » 27 wrz 2010, o 18:05

doszman napisał(a):Jak na okrągłe i na linę to na wschód .


Wcale nie, u nas na strefie jest taki jeden, co wyciąga wszystko co ma w magazynie i obskakuje, takie trzydziestolenie sprzęty :-)))

A ja bym najpierw zadał sobie pytanie: co chcę osiągnąć?
a) wyskoczyć samodzielnie z samolotu i zawisnąć na czaszy,
b) zobaczyć jak to jest swobodnie spadać przez ok. minutę do otwarcia spadochronu

Jeśli pkt. a, to zrób jak koledzy piszą. Ale jeśli chcesz poczuć super emocje (pkt. b) to skok tandemowy jest dobrym wstępem.

Tam gdzie ja skaczę możesz kupić sobie takie "intro" do AFF" za ok. 950 PLN szkolenie teoretyczne i 1 skok samodzielny z 4000m w asyście dwóch instruktorów. Jak Ci się spodoba to możesz kontynuować kurs.
Ale czy to będzie static line czy AFF to i tak musisz mieć badania, czyli 200 pln wydasz.
Szpargał
 
Posty: 764
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 19:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: GS-7
Na starym Warriorze od: 0

Re: AAF i tandemy

Postprzez doszman » 29 wrz 2010, o 13:31

A mam pytanie ile osób było by chętnych na zrobienie kursu normalnego? Pytam bo gdyby była to grupa to można gadać o cenach.
doszman
 
Posty: 185
Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 20:02
Lokalizacja: Konstancin
Na starym Warriorze od: 0

Re: AAF i tandemy

Postprzez Szpargał » 29 wrz 2010, o 14:52

A może byśmy tak najpierw jedną imprezę zakończyli, zanim się weźmiemy za następną, Panie Doszman, hę?
(przypomnę: viewtopic.php?f=21&t=2192&start=50)
Szpargał
 
Posty: 764
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 19:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: GS-7
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Szkolenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości