KAPAP

Informacje i rozmowy o szkoleniach. Dla osób uprawiających ASG i nie tylko.

KAPAP

Postprzez doszman » 3 paź 2010, o 22:31

W dniach 23-24 Października w Warszawie odbędzie się seminarium szkoleniowe KAPAP które poprowadzi instruktor IDF Moshe Galisko. Moshe jest również wykładowcą szkolącym w FBI powietrznych szeryfów w zakresie walki wręcz w ograniczonej przestrzeni. Jeśli ktoś chce być na seminarium kontakt na priv lub 505166669 Informacje http://www.kapap.com.pl ZAREJESTROWANI WARIOROWCY KOSZT 80 pln pozostali 150 za dwa dni.
doszman
 
Posty: 185
Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 20:02
Lokalizacja: Konstancin
Na starym Warriorze od: 0

Re: KAPAP

Postprzez dziqu » 28 paź 2010, o 15:31

Miałem okazję uczestniczyć w tym seminarium. Było dobrze zorganizowane oraz profesjonalnie i ciekawie poprowadzone. Zainteresowanym samoobroną mogę polecić z czystym sumieniem kolejne edycje (jeśli się pojawią).
dziqu
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2 lis 2009, o 08:01
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: KAPAP

Postprzez Anakonda » 28 paź 2010, o 22:04

Czy zwykły laik, bez doświadczenia w żadnej ze sztuk walki, taki jak ja, może uczestniczyć w tym szkoleniu, czy raczej jest to wyższy poziom?
Avatar użytkownika
Anakonda
 
Posty: 40
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 10:05
Lokalizacja: Przasnysz
White Cross: SARS
Na starym Warriorze od: 0

Re: KAPAP

Postprzez dziqu » 29 paź 2010, o 09:32

Samo seminarium skupiało się na kilku technikach (uwalnianie z chwytów, duszeń i obchwytów, blokowanie i odbieranie noża oraz krótki trening z bronią krótką) pokazywanych od podstaw. Niektóre były bardzo proste i naturalne, inne wymagały trochę większej koordynacji ruchowej. Całość była przedstawiona w spójny sposób. Sam odświeżyłem pewne rzeczy i nauczyłem się kilku nowych sztuczek. Dla laika takie seminarium jest dobrą lekcją poglądową na temat samoobrony i walki wręcz z wykorzystane broni, nie zastąpi jednak regularnego treningu. Tak więc jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda samoobrona w danym systemie (tutaj był to KAPAP) to jak najbardziej skorzystasz z takiego seminarium. Natomiast nie można tego typu zajęć traktować jako substytutu normalnego treningu.

IMHO - zajmując się samoobroną dobrze jest mieć przynajmniej podstawy lub jakiś system bazowy, na którym robi się nadbudowę.
dziqu
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2 lis 2009, o 08:01
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: KAPAP

Postprzez doszman » 22 lis 2010, o 12:06

Niestety często ludzie ulegają reklamie takim „Quiqom marketingowym „ Wmawia się że w dwa max trzy tygodnie zrobi się z nich wojowników lub Bóg jeden wie jakich fighterów . To bzdura wszystko trzeba ćwiczyć , ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć . Perfekcja i pewność siebie musi być okupiona potem i wysiłkiem .Posiadanie umiejętności z innych sztuk walki jest pożądane i znacznie skraca okres szkolenia
doszman
 
Posty: 185
Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 20:02
Lokalizacja: Konstancin
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Szkolenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości