Szkolenie Strzeleckie

Informacje i rozmowy o szkoleniach. Dla osób uprawiających ASG i nie tylko.

Szkolenie Strzeleckie

Postprzez arco » 18 lis 2009, o 00:19

Ośrodek szkolenia Taktycznego pod nadzorem profesjonalnego instruktora wykorzystujący strzelnicę "Dragon" w Siedlcach, prowadzi nabór na szkolenia w terminach:
06.12.2009 - szkolenie podstawowe i zawansowane
koszt - 220zł
czas trwania - 12h
broń - M4A1, AK47 i inne
boczna - Glock 17, Beretta i inne
W chwili obecnej lista na szkolenie grupy podstawowej: 11osób i zamknie się przy 15os.

Filmik: http://www.asg-szerszen.org/
Fotki: http://www.asg-szerszen.org/galeria.html,18

Wrażenia cyt:
Kolejny bardzo interesujący trening, przyznam sie że wstając w niedzielę z łóżka czułem się jak po 12h ciężkiej harówki.
Rozpoczęlismy koło 11.00 wraz z naszymi przyjaciółmi z FIA, podstawy dla przypomnienia - uważam, że w tej chwili mamy ten etap już opanowany, kolejne zagadnienia z zasad wchodzenia do pomieszczeń z "bronisławą" krótką, później z długą. Następnie poruszanie się, strzelanie poczęści dynamiczne z krótkiej, oraz ćwiczenia ze zmianą chwytu broni z prawej na lewą i przejścia do broni przybocznej oraz wiele innych zagadnień, których na forum nie będe opisywał.
Po krótkich przebieżkach z karabinkami poczułem zmęczenie i pot, a na twarzach zauważalne było już zmęczenie ćwiczących. Podczas finalnego strzelania wyszły niedociągnięcia całodziennych zmagań. Ciekawostką natomiast było strzelanie nocne przy użyciu latarek taktycznych, a już na sam koniec namiastka strzelectwa wyborowego z SWD, po którym nasz Dyno chyba sie spełnił Ćwiczenia zakończyliśmy przed północą. Na kolejnym spotkaniu obowiazkowym postaramy się przekazać poznaną taktykę.
Kolejne ćwiczenia odbędą się za około 5tyg. Tym razem przechodzimy do kolejnego etapu jako grupa zaawansowana, po uzyskaniu konkretnego terminu od instruktora podam szczegółowe info na forum wraz z tworzącą się listą uczestników grupy podstawowej i zaawansowanej.
Avatar użytkownika
arco
 
Posty: 125
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 23:55
Lokalizacja: Biała Podlaska
White Cross: Szerszeń
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Szkolenie Strzeleckie

Postprzez Sonsi » 18 lis 2009, o 08:06

Fajna inicjatywa. Fajnie, że macie różnorodny sprzęt. Jakie ilości amunicji są przewidziane na jednego strzelca i czy te 12h to w jeden dzień czy jest podzielone?
Avatar użytkownika
Sonsi
.
 
Posty: 85
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 08:13
Lokalizacja: Józefów
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Szkolenie Strzeleckie

Postprzez Anakonda » 18 lis 2009, o 09:32

może mi się uda wyrwać ze szkoły i pojechać do Was. Niestety będę wiedział dopiero po 29.11, Wstępnie chętny, muszę jednak zobaczyć jak z nauką będzie.
Pozdrawiam i witam na nowym forum.
Avatar użytkownika
Anakonda
 
Posty: 40
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 10:05
Lokalizacja: Przasnysz
White Cross: SARS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Szkolenie Strzeleckie

Postprzez arco » 18 lis 2009, o 18:47

Niestety ale ćwiczenia odbywają sie cały dzień jak również mogą zachaczyć o wieczór. Ostatnie rozpoczeliśmy o 11.00 a koniec o 24.00, o 01.00 doczłapałem sie do domu :p Jeśli chodzi o ilośc amo, to wystrzeliwujemy 80-100szt, dużo ćwiczymy na sucho, kiedy opanujemy jakieś elementy taktyczne ładujemy magi i jazda na ostro, mniej więcej tak to wygląda. Dla zawansowanych ćwiczenia w byłej fabryce wraz ze JW Strzelec oraz odkryta strzelnica w Ciechanowcu, a tam strzelanie dynamiczne już z dużo trudniejszymi elementami. Tu przytocze kolegi wypowiedź:
oby nadążyć z przyswajaniem i prawidłowym opanowaniem wiedzy, bo treningi coraz ciekawsze, ostre strzelanie na adrenalinie po biegu, pompkach i krzykach oraz szturchańcach instruktora i petardach rzucanych pod nogi - chyba bardziej realnie to tylko na patrolu w afganie. Smaczku szkoleniu dodało strzelanie nocne z oświetleniem taktycznym do 2 w nocy, m4 rules;D

ale żeby dojść do tego etapu trzeba ćwiczyć:)
Artykuł w znanym nam miesięczniku:
http://arsenal.dvc.pl/index.php?option= ... 1&Itemid=1

Pozdrawiam i witam wszystkich na nowym forum
Avatar użytkownika
arco
 
Posty: 125
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 23:55
Lokalizacja: Biała Podlaska
White Cross: Szerszeń
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Szkolenie Strzeleckie

Postprzez Templar » 18 lis 2009, o 22:15

arco napisał(a):Artykuł w znanym nam miesięczniku:
http://arsenal.dvc.pl/index.php?option= ... 1&Itemid=1



Bawi mnie fakt podania linka do artykułu pisanego przez instruktora Training Squad, na podstawie rozmów z chłopakami z Coyote ASG którzy ostatnio nawiązali ściślejszą współpracę i wspólnie rozpoczeli konkurencyjną działalność :D

Edit: nie jestem w żaden sposób (oprócz kilku odbytych kiedyś kursów) z żadną z powyższych firm powiązany.
Ostatnio edytowano 18 lis 2009, o 23:15 przez Templar, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Templar
.
 
Posty: 104
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 14:59
Lokalizacja: ...
Na starym Warriorze od: 0

Re: Szkolenie Strzeleckie

Postprzez WichuR » 18 lis 2009, o 22:59

Oj, oj... Od kiedy wielu asgejów łączy pasję z życiem zawodowym, to dobrze by było, gdyby nowe forum pozostało (co najwyżej) miejscem konfliktów asgejów osobowo, a nie firmowo. Proponowałbym nie kwasić publicznie (jeśli podstawa do kwasu jest), a jedynie ładnie sprostować (jeśli są powody), zostawiając społeczności jasny komunikat, a nie szerokie pole do interpretacji.

Nie patrzmy na siebie z perspektywy konfliktu interesów - proszę?

(Może to i hop do przodu, ale w sumie doświadczenie uwrażliwia...)
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Szkolenie Strzeleckie

Postprzez arco » 18 lis 2009, o 23:37

nie jestem w żaden sposób (oprócz kilku odbytych kiedyś kursów) z żadną z powyższych firm powiązany


ja również
i chętnie wezmę udział w każdym tego typu szkoleniu organizowanemu przez tych czy tamtych ale profesjonalistów, jeśli pozwoli mi na to czas i fundusze, a jeśli jest "konkurencyjna działalność" to moim zdaniem wyjdzie każdemu zainteresowanemu na zdrowie:) Byłem parę razy na tym szkoleniu i chciałbym dalej zdobywać i poszerzać wiedzę oraz umiejętności wmiarę często bo to wciąga lecz nie wszystkich z mojego teamu stać na częste ćwiczenia jak również brak czasu ograniczają możliwość uczestnictwa, dlatego ukazał się tu mój post, sam za takie szkolenie musiałbym wyłożyć sporo kasy, nikogo nie namawiam jeśli ma ktoś takie same zainteresowania to zapraszam do wspólnego intersującego hobby.
Avatar użytkownika
arco
 
Posty: 125
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 23:55
Lokalizacja: Biała Podlaska
White Cross: Szerszeń
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Szkolenie Strzeleckie

Postprzez arco » 19 lis 2009, o 00:49

Jeśli chodzi o artykuł, to w tym samym wrześniowym wydaniu jest relacja jak równiż fotki ze szkolenia na którym uczestniczyli koledzy z mojego teamu i cieszę się z każdego faktu który uwidacznia tę formę rekreacji. Na koniec proszę o wypowiadanie i zadawanie pytań przez osoboby zainteresowane szkoleniem, podsycanie i wywoływanie niepotrzebnych objekcji jest tu raczej nie sportowym zachowaniem.
Avatar użytkownika
arco
 
Posty: 125
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 23:55
Lokalizacja: Biała Podlaska
White Cross: Szerszeń
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Szkolenie Strzeleckie

Postprzez Sonsi » 19 lis 2009, o 01:55

Jestem jedną z osób ze składu Coyote i zapewniam, że moje pytanie o ilość amunicji rozkład zajęć na szkoleniu było podyktowane czystą ciekawością. Nie miałem zamiaru wszczynać awantur. Zależy mi na edukowaniu środowiska airsoftowego i szkolenia ogólnie uważam za doskonałą inicjatywę. Artykuł po części ja pisałem i doskonale zdaję sobie sprawę z wagi treningu na sucho.

Życzę powodzenia i pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Sonsi
.
 
Posty: 85
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 08:13
Lokalizacja: Józefów
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Szkolenie Strzeleckie

Postprzez Blacha » 25 lis 2009, o 23:28

pytanie z cyklu debilnych

czy ktoś po szkoleniu będzie wracał do wawy furą ?
niestety w godzinach nocnych powrót jest kiepskawy.

ps. jakaś przerwa na żarcie w tych 12 h jest ?

pozdro
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Szkolenie Strzeleckie

Postprzez arco » 26 lis 2009, o 20:34

FIA będą wracać, w czasie szkolenia oczywiście będą przerwy, w tym na konsumpcje
Avatar użytkownika
arco
 
Posty: 125
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 23:55
Lokalizacja: Biała Podlaska
White Cross: Szerszeń
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Szkolenie Strzeleckie

Postprzez Blacha » 26 lis 2009, o 23:05

na bank
jakieś warunki ? numer konta ? co zabierać ?
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Szkolenie Strzeleckie

Postprzez arco » 29 lis 2009, o 14:20

kabura na pistola i kamizelka taktyczna - skonfigurowane do strzelań dynamicznych, okulary strzeleckie, ochrona słuchu - jeśli ktoś nie posiada to zawsze coś z podstawowego sprzętu jest na strzelnicy, kase zbiera instruktor na miejscu, adres: http://www.dragon.org.pl/nowa/o_klubie.html#strzelnica
Avatar użytkownika
arco
 
Posty: 125
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 23:55
Lokalizacja: Biała Podlaska
White Cross: Szerszeń
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Szkolenie Strzeleckie

Postprzez Anakonda » 29 lis 2009, o 18:34

Jadę. Udało się szkołę przesunąć. Jakieś warunki, adres, godzina rozpoczęcia? Do kogo się zgłosić?
Avatar użytkownika
Anakonda
 
Posty: 40
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 10:05
Lokalizacja: Przasnysz
White Cross: SARS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Szkolenie Strzeleckie

Postprzez arco » 29 lis 2009, o 20:04

adres: http://www.dragon.org.pl/nowa/o_klubie.html#strzelnica
godzine podam w piątek, na miejscu będzie już ekipa z którą będziecie ćwiczyć
Avatar użytkownika
arco
 
Posty: 125
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 23:55
Lokalizacja: Biała Podlaska
White Cross: Szerszeń
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Szkolenie Strzeleckie

Postprzez arco » 30 lis 2009, o 20:45

Lista jest już pełna, zamykam zapisy. Kolejne szkolenie po nowym roku.
Avatar użytkownika
arco
 
Posty: 125
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 23:55
Lokalizacja: Biała Podlaska
White Cross: Szerszeń
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Szkolenie Strzeleckie

Postprzez Blacha » 7 gru 2009, o 00:28

szkolenie tak profesjonalne i zajebiste że cięzko opisać słowami ......

przeogromny szacun dla instruktorów za tyle godzin nauczania i wielkie dzięki chłopakom za zorganizowanie

niestety bolesne starcie świata rzeczywistego z tym co sie nam wydaje że nim jest w ASG, wyszło że przez ASG pogorszyło mi sie strzelanie z klamki - przestaje sie zwracać uwagę na ułożenie dłoni i odrzut - i zdziwienie że prawdziwa klamka tak kopie potem ;-)

naprawdę polecam każdemu poczuć różnicę.
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009


Powrót do Szkolenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości