Survival

Informacje i rozmowy o szkoleniach. Dla osób uprawiających ASG i nie tylko.

Survival

Postprzez yoger » 20 lut 2012, o 01:20

Witam
nie chcę śmiecić po forum, dlatego piszę tutaj. Od razu powiem, że staram się po prostu zareklamować darmową stronę, szerząc pewnego rodzaju inicjatywę, więc jeżeli uważacie to za niewłaściwe, już możecie skasować temat. Jeżeli jednak jesteście zainteresowani zapraszam do zapoznania się z tym, co mam do przekazania :]
Nazywam się Kajetan Chmieliński i od jakiegoś czasu (półtorej roku?) prowadzę portal survivalist.pl
Strona ma charakter całkowicie niekomercyjny, nie ma na niej żadnych reklam i nie czerpię z niej absolutnie żadnego zysku, poza informacjami, które tam się zbierają.
Dostęp do niej mają wszyscy, a zarejestrowani użytkownicy posiadają profil, z poziomu którego w stanie są dodawać własne wpisy - recenzje, relacje, doświadczenia, bądź opinie oraz komentować już dodane.

Celem działalności jest tworzenie przejrzystej bazy wiedzy, nie tylko w zakresie sztuki przetrwania, ale jednocześnie zawierającej ciekawe miejsca, które warto odwiedzić oraz typowo turystyczne zagadnienia. Jeżeli znajdą się chętni, nie będzie problemu z poruszeniem tematów nieco bardziej militarnych, wszak survival, a raczej jego elementy wykorzystuje się w wielu dziedzinach życia.

Zachęcam do odwiedzenia portalu, może nawet aktywnego współtworzenia go :]
Pozdrawiam
Kajetan Chmieliński

Przeniosłem do Szkoleń, gdzie najwięcej osób może skorzystać. :tato:
yoger
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 01:18
White Cross: Brak
Na starym Warriorze od: 0

Re: Survival

Postprzez Sylwester » 20 lut 2012, o 15:32

Fajna inicjatywa, dwóch naszych wariatów też zrobiło ostatnio wycieczkę :

http://www.youtube.com/user/1takifilip# ... wUzXvrGAus
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Survival

Postprzez yoger » 21 lut 2012, o 19:19

Niezła wyprawa, mrozy potrafią naprawdę dać w kość, ale pozwalają zweryfikować co słabsze elementy ekwipunku. Tak jak tu chłopakom nie zadziałał podgrzewacz, tak potrafią pękać słabsze klamry w plecakach, albo przypadkiem zostawione na noc, na mrozie buty (kiedyś mi zamarzły, a chodzenie w takich to katorga). Mimo to, zimowe wypady dają chyba najwięcej frajdy, no i koniec końców - przynajmniej nie pada :]
yoger
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 01:18
White Cross: Brak
Na starym Warriorze od: 0

Re: Survival

Postprzez Sylwester » 19 maja 2012, o 18:23

osobiście nienawidzę zimy, ale ciekawostką z tej historii jest to, że chłopaki zareklamowali rację żywnościową gdzie według instrukcji miała działać do -20 stopni. Arpol reklamację uznał i wysłał im nową rację żywnościową :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Survival

Postprzez Scrach » 23 wrz 2012, o 10:34

Cześć,
żeby niepotrzebnie nie zakładać kolejnego wątku, podczepiam się tutaj.

Chcę Wam z czystym sumieniem polecić świetne szkolenie survivalowe, w którym miałem okazję uczestniczyć w dniach 1-2 września br.
Człowiek nazywa się Paweł Supernat, na pewno wiele osób już słyszało o nim, bo jest znany w środowisku. Nie chcę tutaj nic kadzić, tylko dla osób zainteresowanych taką tematyką, choćby ze względów ASG, wędrówkowych i innych, zapraszam do recenzji poniżej.

Szkolenie trwało pełne 2 dni, na ich terenie na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, z wcześniej przygotowanych programem pt. "Pełne szkolenie z technik survivalu". Transport był zapewniony w obie strony z dworca pkp Częstochowa. Organizator od razu zapewnił, że celem szkolenia nie jest udawanie twardzieli przez dwa dni w lesie o suchym pysku, tylko intensywny trening umiejętności z zakresu przetrwania. W ofercie mają też scenariusze survivalowe, szkolenia sere itd. Wejdźcie na stronę: www.survivaltech.pl. Przy okazji warto zwrócić uwagę, że firma jest głównie skierowana na sektor prywatny, a mieli też okazję szkolić Formoziaków.

Zacznijmy od tego, że miałem okazję uczestniczyć już w wielu, wielu szkoleniach, ale pierwszy raz spotkałem się z taką organizacją. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. W momencie, gdy my wykonywaliśmy dane ćwiczenie, przez drugiego instruktora przygotowane były warunki i materiały do kolejnego, dzięki czemu maksymalnie został wykorzystany czas jakim dysponowaliśmy. Poza tym Panowie dysponowali zapasowym sprzętem dla każdego uczestnika, który takowego nie posiadał. Zdecydowane gratulacje należą się obu instruktorom za przygotowanie programu, w którym znalazły się tylko użyteczne zagadnienia dla warunków w naszej szerokości geograficznej m.in. przygotowanie i rozpalanie ognia różnymi metodami, techniki prostego pozyskiwania surowców na opał/budowę schronienia, nadawanie sygnału o pomoc, uzdatnianie wody różnymi metodami, nawigacja z użyciem busoli/gwiazd/słońca, przegląd dostępnych na rynku narzędzi survivalowych. Nie chcę tutaj dokładnie opisywać czym się zajmowaliśmy, bo zepsułbym Wam zabawę, ale wierzcie mi, szkolenie warte było każdej wydanej złotówki.

Najważniejsze dla mnie to przede wszystkim: brak gwiazdorzenia (czego nie trawię), zdrowe podejście do tematu, intensywna praca, rewelacyjna organizacja i charyzma instruktorów, co naprawdę inspiruje wszystkich do działania.
Poniżej fotki ze szkolenia:
https://plus.google.com/photos/11743427 ... banner=pwa

Polecam ich, bo lubię promować ludzi, którzy widać że włożyli sporo pracy w to co robią i wykonują to porządnie.
Piotr
Avatar użytkownika
Scrach
 
Posty: 39
Dołączył(a): 6 lis 2009, o 17:57
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Survival

Postprzez MARO » 27 wrz 2012, o 21:34

Wygląda ciekawie.
Stronkę już zapisałem sobie w ulubionych, jak czas i pieniądze pozwolą może się wybiorę. Dzięki za informacje. :)
Avatar użytkownika
MARO
 
Posty: 500
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 00:18
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Grupa Zadaniowa Czarny Lis / 1KPU
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Szkolenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości