Treningi z GROM COMBAT

Informacje i rozmowy o szkoleniach. Dla osób uprawiających ASG i nie tylko.

Treningi z GROM COMBAT

Postprzez Grey_Fox » 9 sty 2013, o 18:10

Hej,

Aż dziw, że tutaj cisza o tych kursach. Namierzyłem ostatnio firmę co się specjalizuje w szkoleniach o interesującej nas tematyce.
http://www.facebook.com/MCKISS.G.M

Nie mają jeszcze stronki, ale z tego co widziałem na fejsie całe info jest dostępne. Sporo szkoleń i widać po fotkach, że się rozwijają.
Zapisałem się na kurs Podstawowy GROM COMBAT - wybiera się ktoś? Spory kawałek na Rembertów...
Słyszał ktoś coś o nich?

Dam im znać żeby wrzucali tutaj info o swoich szkoleniach.

Pozdrawiam
Grey_Fox
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 16:49
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Treningi z GROM COMBAT

Postprzez doszman » 9 sty 2013, o 22:26

Zadam takie pytanie -o jakich zdjeciach swiadczacych o ich rozwoju piszesz bo zdjecia z tej strony w 100% nie zdjecia z ich szkolen .
doszman
 
Posty: 185
Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 20:02
Lokalizacja: Konstancin
Na starym Warriorze od: 0

Re: Treningi z GROM COMBAT

Postprzez Grey_Fox » 10 sty 2013, o 14:21

Na jakiej podstawie twierdzisz, że to nie są zdjęcia z ich kursów? Oglądałeś w ogóle ich albumy? Tam są galerie z różnych kursów:

Kurs Podstawowy
Kurs Zaawansowany

Zainteresowało mnie właśnie to, że jest tego aż tyle. Można zrobić Podstawowy -> Zaawansowany, dodać sobie pałkę i do ochrony się przyda.
Poza tym, jak spojrzeć na zdjęcia to widać motywy z selekcji różnych spec-jednostek.

Ciekawy mnie wymagany poziom kondycji. Był ktoś? Coś widział/słyszał?
Najbliższe zajęcia są poniedziałek wg ich profilu z fejsa. Ja się wybieram to dam znać czy warto.
Grey_Fox
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 16:49
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Treningi z GROM COMBAT

Postprzez MCKiSS.PL » 10 sty 2013, o 17:23

Zgadzamy się, że na naszej stronie jest kilka zdjęć pochodzących nie z naszych szkoleń, ale są to jedynie okładki do nadchodzących wydarzeń !
Poniżej przesyłam linka do wszystkich naszych albumów z zrealizowanych przedsięwzięć w których znajdują się w 100% procentach nasze zdjęcia i grafiki !!!

http://www.facebook.com/MCKISS.G.M/photos_albums

Pozdrawiam i zapraszam do skorzystania z naszej oferty !!! Specjalne rabaty dla AIRSOFTOWCÓW !!!
MCKISS.PL
MCKiSS.PL
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 sty 2013, o 17:14
White Cross: MCKiSS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Treningi z GROM COMBAT

Postprzez scott » 26 sty 2013, o 21:45

Ta prawdziwy Grom z Jasnego Nieba :lol:

Nazywanie czegoś takiego:

Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osoby, która nie jest zaznajomiona z procedurami użycia broni palnej lub potrzebuje rozwinąć umiejętności bezpiecznego posługiwania się bronią palną i poznania podstaw strzelania. Kursanci będą się uczyć fundamentów strzelania oraz wykorzystywania ich do poprawiania dokładności. Kursanci szybko zdobędą doświadczenie, pewność siebie oraz zwiększą umiejętności posługiwania się bronią.

Po ukończeniu kursu uczestnicy posiądą fundamentalną wiedzę z zakresu strzelania taktycznego, postaw strzeleckich, bezpieczeństwa oraz budowy różnych rodzajów broni.

Kurs przygotowuje jego uczestników, w stopniu podstawowym do funkcjonowania
w strukturach związanych z bezpieczeństwem zarówno narodowym jak i międzynarodowym w szczególności w służbach mundurowych (siły i służby specjalne).

Kurs kończy się uzyskaniem CERTYFIKATU!

WYMIAR GODZ.: 8:00 - 17:00 = 9h

PROGRAM:
- rodzaje broni
- budowa broni
- podstawy prawne użycia broni
- podstawowe zasady posługiwania się bronią
- postawy strzeleckie
- zasady celnego strzelania
- strzelanie na celność i skupienie
- strzelanie pistolet GLOCK
- strzelanie strzelba gładkolufowa
- strzelanie AK-47

BROŃ: Glock, Strzelba gładkolufowa, AK-47

AMUNICJA:
-100 Glock
- 10 Strzelba
- 30 AK-47

Combat shooting?
Shooting widzę. Combat niekoniecznie.
Toż to raczej postrzelanka na strzelnicy z podstawowymi elementami przygotowania...

Kolejna firma która wrzuci sobie do nazwy kursu: grom, combat i kika sloganów. Trochę magicznych słów o bezpieczeństwie narodowym, taktyce i antyterroryźmie okraszone atrakcyjnymi zdjęciami i grafikami niekoniecznie mającymi związek z firmą...
Litości...

S.
scott
.
 
Posty: 20
Dołączył(a): 9 sie 2009, o 10:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: LRT
Na starym Warriorze od: 0

Re: Treningi z GROM COMBAT

Postprzez Grey_Fox » 26 sty 2013, o 22:15

Byłeś na kursie? Podstawowe strzelanie uczy tego co napisali w programie. Więc nikt osobom z ulicy nie daje broni do strzelania dynamicznego. Ja wiem że ASGejom się dużo wydaje, że umieją. Ale życie i tarcza weryfikują.

A GROM Combat to system walki. Byłem, chodzę i szczerze polecam. Chodziłem na różne kravki i combaty ale dopiero tutaj znalazłem to co ma wg mnie sens.

A komentarz o firmie skomentuję tylko tak: "Kolejny malkontent, który nie był, nie widział, a wydaje autorytarne osądy."
Prosiłbym też o konkretniejsze argumenty dotyczące zdjęć które rzekomo nie mają nic wspólnego z firmą.
Grey_Fox
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 16:49
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Treningi z GROM COMBAT

Postprzez scott » 26 sty 2013, o 23:40

A ja Twój post skomentuję tak:
Naucz się czytać ze zrozumieniem.


Więc jeszcze raz powoli specjalnie dla Ciebie:

Nie wiem co życie i tarcza zweryfikowały u Ciebie. Nie wiem też co wydawało Ci się, że umiesz. To Twoja i tylko Twoja sprawa.
Jeżeli ten kurs czegoś Cię nauczył to bardzo się cieszę. To fajnie, że zainteresowało Cię strzelectwo.
Z czasem na pewnie da Ci sporo satysfakcji.

Nazywanie kursem "combat shooting" , czegoś co de facto jest zwykłymi (wg. programu) zajęciami na strzelnicy to przeginka.
Jak rozumiem Ty byłeś na kursie i potrafisz wykazać jego wartość merytoryczną.
Jeśli tak to pokaż mi gdzie tam jest "combat", bo najwidoczniej mamy różne o tym pojęcie.

Co do zdjęć to myślę tu np o:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

http://www.facebook.com/events/127960634034272/

http://www.facebook.com/events/401102933306763/

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

Ostatnie np. zdjęcie to materiał reklamowy firmy Extrema Ratio :)


Bardzo się cieszę, że pasuje ci kurs na który uczęszczasz. Wierzę, że nauczy Cię on wielu fajnych rzeczy i da Ci wiele satysfakcji.
Wierzę nawet, że według Ciebie to jest TO
Wierzę nawet, że to porządna firma,ale nazywajmy rzeczy po imieniu...

S.
scott
.
 
Posty: 20
Dołączył(a): 9 sie 2009, o 10:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: LRT
Na starym Warriorze od: 0

Re: Treningi z GROM COMBAT

Postprzez Grey_Fox » 27 sty 2013, o 00:17

"Naucz się czytać ze zrozumieniem."
Widocznie umiem, skoro jakiś "ktosiek" kto nie był na kursie, wypowiada się o nim na podstawie zdjęć które są PLAKATAMI.
Sorry kolego, ale żaden z podanych linków nie pokazał, że w ogóle przejrzałeś profil. Mają w albumach zdjęcia ze wszystkich szkoleń.
LINK <= Przykład zdjęć Z KURSU, specjalnie dla Ciebie.

Szkolenia z tego co ja wyczytałem (tutaj również kłania się wspomniana umiejętność czytania ze zrozumieniem) są częścią większego cyklu szkoleń. Nie sądzę, żeby ktokolwiek był w stanie za 300-400zł nauczyć kogolwiek władania bronią palną w sytuacjach dot. walki o życie. Stąd całkiem zrozumiałe podejście do tematu na zasadzie 'Uczymy od podstaw'.
Myślę, że stąd wywodzi się nazwa 'Combat Shooting'. Nauczą podstaw, przejdą do strzelania praktycznego, potem bojowego. Plany szkoleń dostępne są po ówcześniejszym kontakcie na maila, co też dostałem. Wg mnie wygląda wszystko sensownie. O wiele bardziej wiarygodnie od innych szkoleniowców, którzy oferują szkolenia taktyczne bez wcześniejszego przygotowania strzeleckiego.
BTW, mój znajomy był na tym strzelaniu podst. Na certyfikacie ma napisane z jakiego zakresu się szkolił. Więc "przeginki" z pojęciem Combat wg mnie nie ma. Ktoś kto spojrzy na papier będzie wiedział z czego dana osoba była szkolona.

Wciąż nigdzie nie wyczytałem żebyś był na którymkolwiek ze szkoleń. Skąd taka krytyka? Nielubiane towarzystwo? Zazdrość?

Zaznaczam, że nie jestem w żaden sposób z firmą związany, jedynie biorę udział w kursie z GROM Combat, o którym wypowiem się po jego ukończeniu.

PS.
Czy leci z nami moderator?
Grey_Fox
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 16:49
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Treningi z GROM COMBAT

Postprzez scott » 27 sty 2013, o 01:00

A jednak nie kumasz.
Po pierwsze. Odniosłem się do zdjęć w kontekście ich własności, a nie treści merytorycznej.
Używają cudzych zdjęć reklamowych przy promowaniu własnych kursów.
Po drugie. Ładny ten link który podrzuciłeś. Szczególnie urzekły mnie zdjęcia ze strzelnicy bez okularów ochronnych.
Oklaski dla instruktora/ów.
Po trzecie. Nazywanie "combatem" kursu podstawowego ma się tak do "combatu", jakby kurs prawa jazdy nazwać: "kursem kierowcy wyścigowego lev 1".
Po czwarte. Skoro nie byłeś na kursie strzelania, a był na nim jedynie Twój kolega, to po co piszesz o czymś o czym jednak nie masz pojęcia.
Po piąte. Widzę, że Tobie strzelanie samo z siebie kojarzy się ze słowem "combat". Przykro mi bardzo, że zburzę Twe wizje. Nie, nie i jeszcze raz nie. Sorry, ale naprawdę tak nie jest.
Po szóste. Nie zazdroszczę. Bo i czego? Nie lubiane towarzystwo? Litości...

S.
scott
.
 
Posty: 20
Dołączył(a): 9 sie 2009, o 10:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: LRT
Na starym Warriorze od: 0

Re: Treningi z GROM COMBAT

Postprzez Grey_Fox » 29 sty 2013, o 18:22

Po pierwsze. Odniosłem się do zdjęć w kontekście ich własności, a nie treści merytorycznej.
Używają cudzych zdjęć reklamowych przy promowaniu własnych kursów.

Zgadza się, mają KILKA grafik na plakaty wziętych żywcem z neta, pewnie po to by zwrócić uwagę na siebie. Nie podoba Ci się taka polityka firmy to napisz do nich i poproś o zmianę grafik, gdyż obecne zaburzają Twój światopogląd.
Z każdego kursu galeria kilkudziesięciu zdjęć. Osoba chcąca się czegoś dowiedzieć o kursach przejrzy zdjęcia i zobaczy czego się może spodziewać. Wg mnie podejście jak najbardziej fair, czego nie widziałem w innych firmach.

Po drugie. Ładny ten link który podrzuciłeś. Szczególnie urzekły mnie zdjęcia ze strzelnicy bez okularów ochronnych.
Oklaski dla instruktora/ów.

Nie wezmę odpowiedzialności za to zaniedbanie jako, że to nie ja prowadziłem szkolenie. Natomiast wielokrotnie byłem na strzelnicy (otwartej i zamkniętej) BEZ ochrony oczu i NIDGY mi się nic nie stało. Nie chcę tutaj nikogo bronić, ani twierdzić, że strzelanie bez ochrony oczu jest dobre. Uważam jednak, że to po prostu kolejny punkt do czepiania się z Twojej strony. Udało Ci się znaleźć pierdołę, gratuluję.

Po trzecie. Nazywanie "combatem" kursu podstawowego ma się tak do "combatu", jakby kurs prawa jazdy nazwać: "kursem kierowcy wyścigowego lev 1".

Widocznie nadal nie rozumiesz. Combat Shooting to CYKL szkoleń, który zaczyna się od KURSU o nazwie Strzelanie Podstawowe.

Po czwarte. Skoro nie byłeś na kursie strzelania, a był na nim jedynie Twój kolega, to po co piszesz o czymś o czym jednak nie masz pojęcia.

Gdzie piszę o tym kursie? Poza tym, że na nim nie byłem nic więcej nie napisałem. Więc nie wmawiaj mi, że mówię o czymś o czym nie mam pojęcia. Strzelać strzelałem. Na kursie podstawowym też byłem, ale nie w tej firmie. I ze swojego doświadczenia mogę stwierdzić, że o wiele lepiej dla mnie wygląda CYKL szkoleń aniżeli pojedynczy kurs na który może przyjść każdy niezależnie od doświadczenia.

Po piąte. Widzę, że Tobie strzelanie samo z siebie kojarzy się ze słowem "combat". Przykro mi bardzo, że zburzę Twe wizje. Nie, nie i jeszcze raz nie. Sorry, ale naprawdę tak nie jest.

Gdzie coś takiego widzisz? Na jakiej podstawie wysnuwasz tak daleko idące wnioski?

Pytałem:
Skąd taka krytyka? Nielubiane towarzystwo? Zazdrość?

Odpowiedziałeś na wygodniejszą część pytania:
Po szóste. Nie zazdroszczę. Bo i czego? Nie lubiane towarzystwo? Litości...

Jakość merytoryczną swojej odpowiedzi oraz poziom argumentacji nie pozwala mi na nawiązanie jakiejkolwiek komunikacji w tym zakresie. Wybacz.

Wracając jednak do:
Kolejna firma która wrzuci sobie do nazwy kursu: grom, combat i kika sloganów. Trochę magicznych słów o bezpieczeństwie narodowym, taktyce i antyterroryźmie okraszone atrakcyjnymi zdjęciami i grafikami niekoniecznie mającymi związek z firmą... Litości...

Zwróć może uwagę, że firma jak i kursy te są prowadzone przez szkoleniowców związanych w różny sposób w tą właśnie jednostką.
Ponadto, kurs nazywa się GROM Combat bo tego właśnie na nim uczą, systemu który został opracowany przez najstarszych członków ww. jednostki.

Ponownie, masa zarzutów z Twojej strony (jak chociażby o to, że hasła GROM Combat to są slogany, a nie są - tak, byłem, widziałem, przeżyłem) bez jakiejkolwiek argumentacji (no, poza tym, że plakaty mają grafiki zaczerpnięte z Sieci co uraża Twoje uczucia do ochrony praw autorskich), o których przyczyny pytany unikasz jakiejkolwiek odpowiedzi. Na dodatek uaktywniasz się na forum po dwóch latach właśnie po to żeby dopiec. Nie wiem czy o jakieś układy chodzi ale dla mnie to wygląda co najmniej podejrzanie.
Grey_Fox
 
Posty: 18
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 16:49
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Treningi z GROM COMBAT

Postprzez Yarlan » 30 sty 2013, o 13:37

Czołem. Może wniosę odrobinę do dyskusji, gdyż znam osobiscie chłopaków z MCKiSS.PL.
Kilka lat temu prowadzili u nas w KNJ regularne zajęcia w sekcji walki wręcz.
Treningi, zarówno ja jak i chłopaki, bardzo sobie chwalilismy - także polecam.

Pzdr.
Avatar użytkownika
Yarlan
 
Posty: 455
Dołączył(a): 4 lis 2009, o 16:45
Lokalizacja: Mazowsze
White Cross: Kompania Nigdy Już
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do Szkolenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości