MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Moderatorzy: Tato, Python

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Bizon » 25 paź 2009, o 18:32

Ja też nigdy nie byłem na milsimie i nie wiem czy bym potrafił się zachować nawet na takim dla ..... "jak w temacie" :)
M249 MKII [P&J] 410fps
SPAS 12 [TM] 285fps
------------------------------
GG: 1517489
Avatar użytkownika
Bizon
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 22:07
Lokalizacja: Zegrze
White Cross: BUC SQUAD
Na starym Warriorze od: 0

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez ZibiD » 25 paź 2009, o 20:57

Mider napisał(a):- wykład z podstaw z Tatą

Tatulu!? To kiedy ten wykład?

Mider napisał(a):- mały trening prowadzony przez Tatę, Wokasha i z tego co pamiętam Kowala

J.w.

Mider napisał(a):- działania bojowe z opforem, którym były Bobry Wojny

OK - może być, choć osobiście lubię jak boberek jest ładnie podgolony :)

Mider napisał(a):Wszytko w jeden dzień.

No?? To kiedy?
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Mider » 25 paź 2009, o 21:12

Materiały jakie były przed ZP mogę przygotować, bo stare linki w dużej części nie działają.
Pytanie czy szkoleniowcy się znajdą.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Chwiał » 27 paź 2009, o 23:41

Również spróbuję choć raz wybrać się na milsim. Myślę, że parę osób z Fatah również pojedzie. Czekam na rozwój wydarzeń.


P.S: Zibid, witaj po kilku(nastu) miesiącach przerwy :D
Avatar użytkownika
Chwiał
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 23:31
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Asg Fatah
Na starym Warriorze od: 0

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Kamil » 27 paź 2009, o 23:58

Ja się również piszę :) Tylko musiałbym się dołączyć do jakiejś grupy, bo Zaporożec to wiadomo... ;)
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Mider » 28 paź 2009, o 00:03

Zielone Pola były dla ludzi, nie dla grup. To znaczy z grupą czy bez każdy przyjechać może.
Jak jest tylu chętnych to ja się za to zabiorę, ale dopiero po Bośni, czyli po 08.11. Wcześniej mogę tylko zebrać do kupy teorię.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Kamil » 28 paź 2009, o 00:19

Ja już miałem na myśli jakbym na ten cały milsim pojechał :) A na trening, jak będę miał możliwość wpadnę.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez logan » 28 paź 2009, o 09:22

Ja również jestem zainteresowany szkoleniem.
BLACKWATER OPERATOR LOGAN
Avatar użytkownika
logan
 
Posty: 143
Dołączył(a): 15 sie 2009, o 13:12
Lokalizacja: WWA
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Schwarz » 28 paź 2009, o 09:31

Oczom nie wierzę... Wreszcie na temat :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Devil » 28 paź 2009, o 10:48

Ze względu na metody układania grafiku, muszę znać termin z miesięcznym wyprzedzeniem... Mam motywację, chcę też mieć czas...
Strzelałem do hipsterów, zanim stali sie modni.
Avatar użytkownika
Devil
 
Posty: 876
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 19:13
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: BOFH i wystarczy.
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez CASE » 28 paź 2009, o 20:35

Mider napisał(a):Zielone Pola były dla ludzi, nie dla grup. To znaczy z grupą czy bez każdy przyjechać może.
Jak jest tylu chętnych to ja się za to zabiorę, ale dopiero po Bośni, czyli po 08.11. Wcześniej mogę tylko zebrać do kupy teorię.


Coś Ci pomóc? :)

Żartowałem!
Obrazek
Avatar użytkownika
CASE
 
Posty: 491
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:56
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: RIR, MGPP
Na starym Warriorze od: 2008

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez ZibiD » 28 paź 2009, o 20:58

Devil napisał(a):Mam motywację, chcę też mieć czas...


A ten...
Po ile za kilogram?
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Devil » 3 lis 2009, o 08:02

Czego?
Strzelałem do hipsterów, zanim stali sie modni.
Avatar użytkownika
Devil
 
Posty: 876
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 19:13
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: BOFH i wystarczy.
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Echelon4 » 21 lis 2009, o 23:25

Ja chcę na lajtowego milsima... takie są najlepsze :)
Obrazek
Echelon4
 
Posty: 637
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez sobczaq » 21 lis 2009, o 23:46

Idź do na spacer do parku. Misja "Tajny Agent Katangi Na Spacerze W Parku". Tylko nie zapomnij o MRE :)
10th
sobczaq
 
Posty: 506
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 23:40
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 10th Mountain
Na starym Warriorze od: 2007

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Konrad ''Owca'' » 22 lis 2009, o 00:01

Poziom zaawansowany: "SuperPr0SpecKontraktorOperator Gorgonii zamawia BigMaca w zestawie" - dodatkowe utrudnienie - nie ma koordynatów (jeśli trzeba wytłumaczyć to słowo - nie bójcie się zapytać) miejsca.
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Konrad ''Owca''
.
 
Posty: 1869
Dołączył(a): 5 sie 2009, o 21:38
Lokalizacja: Wwa/BS
White Cross: SGW
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez yamnick » 22 lis 2009, o 15:57

sobczaq napisał(a):Tylko nie zapomnij o MRE :)


MRE u Katangijczyka ? Raczej konserwa, ogórek i pół litra.
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Wokash » 22 lis 2009, o 16:35

yamnick napisał(a): i pół litra.


Oczywiście wody mineralnej... przecież nikt nie będzie promował chlania na MSach...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Fenris » 22 lis 2009, o 23:02

Jak ty chcesz mudać tylko 0,5l wody na impreze pt. milsim to z ciebie niezły hardcore jest.
Avatar użytkownika
Fenris
 
Posty: 254
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 13:10
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 2007

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Mider » 22 lis 2009, o 23:03

Fenris napisał(a):Jak ty chcesz mudać tylko 0,5l wody

Co to jest mudanie? :D Czy to coś w podobie zaspenura?
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Izzy » 23 lis 2009, o 10:07

Mudać to jak darowizna. Niby za darmo, ale podatek trzeba zapłacić.
God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean

http://www.facebook.com/Warsaw.Spartans
Avatar użytkownika
Izzy
 
Posty: 990
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 16:59
Lokalizacja: Izzybelin
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Agapow » 25 lis 2009, o 22:43

Przeczytałem wątek i przez chwilę zastanowiłem się czy wypowiedzi niektórych są na poważnie czy dla zgrywu.
"Chcialbym wybrać się na MilSima ale żeby było lajtowo. Chciałbym być na MilSimie tylko żeby walka toczyła się o klatkę piwa."
Takie "MilSimy" już są i nazywają się odpowiednio - strzelanko-jebanka i integracja :D

Mam wrażenie że słowo MilSim urosło do rangi pojęcia tak poważnego że ci którzy chcą spróbować pierwszy raz mają obawy czy podołają. Trochę mnie to bawi bo nie raz miałem okazje obserwować na MilSimach zachowania które są dalekie od symulacji wojskowej.
Przypomnę wam że jeszcze 3 lata temu, mało kto znał pojęcie MilSim a tym co odróżniało go od strzelanko-jebanki były nieco ostrzejsze reguły. Obserwując środowisko mazowieckie widzę że z imprezy na imprezę poprzeczka się podnosi a sądząc po waszych wypowiedziach poprzeczka na strzelankach opada. Migracja jest więc nieunikniona.

Od czego zacząć migrację?
Od znalezienia grupy która jeździ na MilSimy i jest gotowa przygarnąć "nowego" pod swoje skrzydła. Prawie wszystkie Teamy które znam bardziej lub mniej aktywnie prowadzą rekrutację, jest więc w czym wybierać. Coraz częściej organizowane są MilSimy gdzie przyjmowane są zgłoszenia wyłącznie od teamów. Zapobiega to pojawianiu się na imprezach oszołomów. Obowiązuje odpowiedzialność zbiorowa teamu jeśli jeden przeskrobie cały team nie zostanie dopuszczony (zaproszony) do kolejnej imprezy. Powoduje to że koledzy z teamu nawzajem się pilnują.
Druga korzyść jest taka że zgrana drużyna stanowi większą wartość bojową niż kilku (nawet dobrze wyszkolonych) wolnych strzelców.
Przygotuj się na to że tempo akcji będzie znacznie wolniejsze niż na strzelankach ale w przeciwieństwie do strzelanek będziesz wiedział a) kto dowodzi (i nie będzie to generał Chaos), b)będziesz wiedział jaki jest cel twojego działania (i nie będzie to "kill'em all"). Po jakimś czasie odkryjesz że MilSim sprawił ci olbrzymią satysfakcję chociaż nie oddałeś ani jednego strzału.

Mamy w FIA zwyczaj spisywania pod AARem priceless moments. Zwykle dotyczą emocji związanych z trudem misji, z zabawnymi sytuacjami - nigdy nie zdarzyło się żeby dotyczyły ilości fragów.

Na koniec jeszcze jedna refleksja. Po przeczytaniu tytułu wydawało mi się że naprawdę jakaś osoba niepełnosprawna chce wziąć udział w MilSimie. Pamiętacie artykuł na Wmasgu o chłopaku na wózku który bawił się w ASG? Z całym szacunkiem i współczuciem dla tego chłopaka uważam że udział osoby niepełnosprawnej w misimie w charakterze szturmowca to iluzja która nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości (może w filmie Avatar). Bardzo chętnie natomiast widział bym takie osoby zaangażowane w grę na zasadzie zdalnego centrum łączności które wspomaga działanie oddziałów w terenie. Mieliśmy jeden przypadek gdzie naszą misję koordynowała osoba która siedziała w .. Wielkiej Brytanii (sic!)

Tak że osoby słabsze i sprawne inaczej - w sztabie zawsze przyda się wolna para rąk ;-)
Fideles et Instructi Armis
Avatar użytkownika
Agapow
 
Posty: 282
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 17:52
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FIA
Na starym Warriorze od: 0

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Wokash » 26 lis 2009, o 07:55

Agapow napisał(a):Tak że osoby słabsze i sprawne inaczej - w sztabie zawsze przyda się wolna para rąk ;-)


Agapow też, Cię lubię... [emot]

Ale na poważnie. Powiem inaczej zwykle jeśli jest strona, która ma stały obóz przydają się osoby, które będą coś organizować... choćby i przygotowanie herbaty i kawy... co do łącznościowców to w naszych realiach każdy sztab ma ich za mało... dość powiedzieć, że Koval na B4 drzemał kilkanaście minut i miał przerwę obiadową bo mu się zmiennik wysypał i nie było go kim podmienić... ale siedzenie za radiem to upierdliwa robota...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Victor » 27 lis 2009, o 21:53

Same nooby milsimowe, się wypowiadają, jak widzę. Chyba wyspamowaliście z wątku wszystkich chętnych na taki sim szkoleniowy.
Avatar użytkownika
Victor
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 09:21
Lokalizacja: Otwock
White Cross: AIM/ JS 1410
Na starym Warriorze od: 0

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Ptasiek » 17 sty 2010, o 18:43

Agapow z calym szacunkiem ale chyba nie byles/jestes na tyle naiwny abym mowil powaznie o tych kratach browaru, biorac jeszce pod uwage fakt ze ja tak jak moj team podpisalismy pewne zobowiazanie ze na strzelankach ASG a co za tym idzie i milsimach nie spozywamy alkoholu ani nie przybywamy na nich pod wplywem alko.
Co do definicji milsima mysle ze Zibid, Kamil, ja i Devil jak i wielu innych, doskonale wie na czym polega milsim, wydaje mi sie ze chcemy zagrac zaczynajac dosc luzno nie spinajac posladow i nie stosujac jakis hardcorowych obwarowan itp itd, ja ciagle jesetm glodny jakiejsc wspolpracy a milsim to gwarantuje tak wiec ciagle jestem chetny i moze na szkolenie MIdera i na jakis nieduzy milsim j ai czesc mego teamu sie wybierze :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Ptasiek
.
 
Posty: 799
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: -Stalkers-
Na starym Warriorze od: 2003

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez ZibiD » 17 sty 2010, o 19:01

Ładnie powiedziane :)
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Dalej » 17 sty 2010, o 19:06

Agapow napisał(a):Przeczytałem wątek i przez chwilę zastanowiłem się czy wypowiedzi niektórych są na poważnie czy dla zgrywu.

Od kilkudziesięciu lat w polsce i w europie lansowane jest, pod przykrywką różnych wygodnych pseudo humanitarnych hasełek, zaniżanie wszelkich wymagań.

Jest to zjawisko wszechobecne, a w ASG objawia się wymyślaniem przez pokemonów sposobów żeby było łatwiej, lżej i po najmniejszej linii oporu.
A to zasady bang-bang, a to żeby się nie kłaść (bo może być szkło, albo brudno), a to żeby się prowadzić rannego za rączkę zamiast odciągać/odnosić, bo jeszcze się pupcia obije, i tak dalej.

Uważam że w sprawach zasad milsimów powinni wypowiadać się tylko milsimowcy, i to starzy. Ja na żadnym nie byłem więc trzymam mordę na kłódkę, mimo że od 5 czy 6 lat się tarzam w liściach i nie jednemu hardkorowi urwałem od internetu.

Jak ktoś dołącza do BRAVO COMPANY, to kto do kogo się dostosowuje? Nowicjusz kupuje M-kę, czy cały team przezbraja się na AK?

Przymusu nie ma - dla mnie wszystkie teksty w stylu "no, zagrał bym milsima ale jakiegoś prostrzego" są piramidalnie absurdalne.
Kto chce, niech se założy nową kategorię - POKEMO-MILSIM, albo LIGHT-SIM, albo co.

Ja mogę co najwyżej marudzić żeby mnie jakoś przeszkolić, wyjaśnić to i tamto, to wszystko.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez ZibiD » 17 sty 2010, o 19:50

Dalej napisał(a):Ja na żadnym nie byłem więc trzymam mordę na kłódkę


I niech tak zostanie
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez ZeRT » 18 sty 2010, o 00:42

dla mnie wszystkie teksty w stylu "no, zagrał bym milsima ale jakiegoś prostrzego" są piramidalnie absurdalne.


Nie jest to takie absurdalne. Na pierwszy milsim nie radziłbym jechać na imprezę powyżej 24 godzin, na pewno nie wczesną wiosną, jesienią czy zimą (bo łatwo się uszkodzić i narobić problemów kolegom, inna sprawa jak się ma doświadczenie z bytowaniem w takich warunkach). Różne są scenariusze milsimów, raz są to zadania tylu girll and guard, raz to są wymagające zadania zwiadowcze gdzie siłą rzeczy nie puści się zielonego jak szczypiorek milsimowca który do lasu wchodził tylko na strzelanki weekendowe bo było by to sabotowanie misji już na starcie.
Po za tym ilu mądrych publikacji by się nie przeczytało i tak na pierwsze wyjście na misję zabierze się za dużo albo za mało sprzętu (jeśli się czytało za dużo to najpewniej za dużo się zabierze ;P). Zabranie tego gówna na 12 godzin nie będzie problemem zabranie na 36-48 może zabić prawie że dosłownie.
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Mider » 18 sty 2010, o 03:46

Nie bardzo wiem o co Ptaśkowi chodziło. Jeśli o zasady CCS, to jest jeszcze prościutkie A4.
Długości milsimów - bardzo dobrze napisał Zert. Nie trzeba się rzucać na długie imprezy. Najprostszą metodą na zrobienie szybkiego milsima to ogłoszenie, że będzie się trenowało w jakimś terenie w określonym czasie.
Jeśli natomiast chodzi o to, żeby nie spinać pośladów - czyli olać rozkazy, koniecznie się postrzelać i jeszcze mieć respy co 10 minut - to raczej faktycznie warto wybrać strzelanki.

Jak napisałem, bardzo nieprecyzyjne wymagania nie pozwalają na precyzyjne ich rozważenie.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez HoHoL » 18 sty 2010, o 08:48

Idea pojedynczych ludków na milsimie do tego zielonych jak szczypiorek to delikatnie mówiąc kuriozum.
Drużyny i grupy milismujące miesiącami lub nawet latami szkolą się i zgrywają by stanowić jeden organizm.

Nawet osoba doświadczona, z sporą wiedzą dołączona do obcej drużyny będzie nieefektywna bo nie ma ustalonych wspólnych standardów szkolenia i procedur, więc wynikną zgrzyty. Co gorsza osoba taka nie znając grupy, w której jej przyjdzie działać nie będzie czuła odpowiedzialności za pozostałych członków drużyny.

Moim zdaniem jak ktoś chce milsimować to powinien dołączyć do już milsimującej drużyny, tam nauczyć się wszystkiego czego grupa oczekuje od swoich członków i dopiero wtedy gdy uzna że jest już gotowy (ma wiedzę i wyposażenie) pojechać na milsima.

Jeżeli ktoś chce wcześniej liznąć jakiejś wiedzy żeby rzeczywiście mieć chociaż mgliste pojęcie o tym czego prawdopodobnie będzie się od niego wymagać to poniższy konspekt może być pomocny.

1. Podstawy topografii
- obsługa kompasu/busoli
- marsz w terenie (azymut, parokroki)
- podstawy pracy z mapą
- określanie odległości w terenie (różne techniki)
- planowanie trasy marszu
- obsługa GPS (współczynniki przeniesień itp.)

2. Radiokomunikacja
- podstawowe procedury komunikacji radiowej
- tworzenie i korzystanie z tabeli kodowej
- podstawowe techniki kodowania pozycji w komunikacji radiowej (bullseye, siatka)

3. Taktyka zielona
- sygnały patrolowe
- maskowanie osobiste
- indywidualne obowiązki członków patrolu
- podstawowe procedury :

a) ubezpieczenie tylne
b) zrywanie kontaktu,
c) zajmowanie rejonu,
d) przekraczanie przeszkody terenowej,
e) zmiana formacji
f) atak i wycofanie sekcjami,
g) łączenie patroli,
h) zasadzka
i) zakładanie bazy patrolowej


4. Bytowanie
- 3 linie oporządzenia
- umiejętność pakowania plecaka (czyli co w ogóle brać)
- przygotowanie noclegu

5. Transport rannego
- chwyt strażacki
- chwyt przez biodro

Kilka z tych tematów jest udostępnionych w formie artykułów i poradników na naszym forum http://www.8kpg.pl można sobie doczytać i przemyśleć.
8 Kompania Piechoty Górskiej - Grupa paramilitarna
Avatar użytkownika
HoHoL
 
Posty: 43
Dołączył(a): 5 sty 2010, o 14:12
Lokalizacja: Małopolska
White Cross: 8KPG
Na starym Warriorze od: 0

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Ptasiek » 18 sty 2010, o 12:22

Mider napisał(a):Nie bardzo wiem o co Ptaśkowi chodziło. Jeśli o zasady CCS, to jest jeszcze prościutkie A4.
Długości milsimów - bardzo dobrze napisał Zert. Nie trzeba się rzucać na długie imprezy. Najprostszą metodą na zrobienie szybkiego milsima to ogłoszenie, że będzie się trenowało w jakimś terenie w określonym czasie.
Jeśli natomiast chodzi o to, żeby nie spinać pośladów - czyli olać rozkazy, koniecznie się postrzelać i jeszcze mieć respy co 10 minut - to raczej faktycznie warto wybrać strzelanki.

Jak napisałem, bardzo nieprecyzyjne wymagania nie pozwalają na precyzyjne ich rozważenie.


Mider gdzie ja napisałem ze mam w dupie rozkazy i dowodzenie i strzelanie jest najwazniejsze ? (ja bardzo lubie wbrew pozorom sluchac rozkazow i chetnie je wykonuje)
Chodzilo mi generalnie o pojscie na milsim o zasadach takich jak kazdy inny milsim, tyle ze moze w ramach czasowych nieco krotszy, i hmm o nie rzucanie na gleboka wode jesli chodzi o obowiazki ze tak to ujme zaczynac malymi kroczkami, nie wiem czy sie precyzyjnie wyrazilem... :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Ptasiek
.
 
Posty: 799
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: -Stalkers-
Na starym Warriorze od: 2003

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Wokash » 18 sty 2010, o 12:40

Ptasiek nawet na najzwyklejszym MSie nikt Cię nie rzuci na głęboką wodę w znaczeniu formalnym (bo może Cię rzucić w bagno albo sytuacja Cię przerośnie... to się każdemu może zdarzyć)... zwykle początkujące grupy (bo wolny elektron początkujący to jest zwykle nieporozumienie) trafiają na spokojniejszą acz bardziej uperdliwą robotę (po prawdzie z moich obserwacji wynika, że taki sam los spotyka weteranów nieznanych w danej okolicy).
Więc każda grupa lub człowiek, który chce zacząć powinien pomyśleć o zielonych polach, a następnie o jakieś krótszej grze. 8 godzin wytrzyma praktycznie każdy...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Dalej » 18 sty 2010, o 12:59

ZibiD napisał(a):I niech tak zostanie

Ciesz się póki możesz.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Mider » 18 sty 2010, o 13:43

Ptasiek napisał(a):Mider gdzie ja napisałem ze mam w dupie rozkazy i dowodzenie i strzelanie jest najwazniejsze ? (ja bardzo lubie wbrew pozorom sluchac rozkazow i chetnie je wykonuje)

Nigdzie. Ja rozważałem możliwe znaczenia lajtowości i nie spinania pośladów. Ale podsumowałem to tak:
Mider napisał(a):Jak napisałem, bardzo nieprecyzyjne wymagania nie pozwalają na precyzyjne ich rozważenie.


Ptasiek napisał(a):Chodzilo mi generalnie o pojscie na milsim o zasadach takich jak kazdy inny milsim, tyle ze moze w ramach czasowych nieco krotszy, i hmm o nie rzucanie na gleboka wode jesli chodzi o obowiazki ze tak to ujme zaczynac malymi kroczkami, nie wiem czy sie precyzyjnie wyrazilem... :)

Na to odpowiedział bardzo dobrze Zert. Ja pisałem o treningach z potencjalnym opforem.

@Kret - zauważ, że podołanie lub nie wpływa również na innych. Odział czy pojedynczy żołnierz wchodzi w skład struktury, która realizuje poszczególne zadania stanowiące cały łańcuch. To, ze idąc na wycieczkę z psem przesadzisz z oceną możliwości i zamiast po 8 godzinach wrócisz do domu po 2, to Twój problem. Jeśli jedna nie dasz rady i zejdziesz na milsimie, to zrobisz problem dowódcy. Dla tego właśnie dowódcy niechętnie dają zadania oddziałom, których nie są pewni.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Python » 18 sty 2010, o 14:03

Mider napisał(a): Jeśli jedna nie dasz rady i zejdziesz na milsimie, to zrobisz problem dowódcy. Dla tego właśnie dowódcy niechętnie dają zadania oddziałom, których nie są pewni.


To jest oznaka lamerstwa dowódcy. Trzeba umieć robić to co jest do zrobienia z tym co się ma.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez ZibiD » 18 sty 2010, o 15:51

Reasumująć.

Ideą założenia tego tematu było:
- Stworzenie możliwości wzięcia udziału w Milsimie dla ludzi, którzy chcą:
a) czegoś się nauczyć,
b) nie mają doświadczenia,
c) akceptują reguły milsima, choć o niektórych dopiero się dowiedzą,
d) nie są pewni swoich sił i umiejętności (pakowanie, poruszanie w terenie, współpraca operacyjna) i dlatego chcieliby wziąć udział w czymś zorganizowanym przez doświadczonych milsimowców a jednocześnie chcieliby, żeby poziom trudności pozwalał im brać w imprezie aktywny udział.
- Ustalenie co powinni zrobić nowi adepci, aby ich udział w milsimie miał sens
- Zrobienie ewentualnych szkoleń przygotowujących (teoria, praktyka)
- Udział w imprezie w sposób nie powodujący komplikacji i bycia kulą u nogi.

To tyle, bo jak widzę część dyskusji znów zeszła na tematy marynistyczne i doktoryzowanie się nad tym co kto powiedział.
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Goorock » 18 sty 2010, o 16:11

Zibidzie ) zgłosiłem CK na milsim Red river, nie ma pewności czy będzie lajtowy ale zachęcam do omówienia na naszym podforum.
viewtopic.php?f=25&t=1478
Ostatnio edytowano 18 sty 2010, o 16:17 przez Goorock, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Mider » 18 sty 2010, o 16:14

Python napisał(a):
Mider napisał(a): Jeśli jedna nie dasz rady i zejdziesz na milsimie, to zrobisz problem dowódcy. Dla tego właśnie dowódcy niechętnie dają zadania oddziałom, których nie są pewni.


To jest oznaka lamerstwa dowódcy. Trzeba umieć robić to co jest do zrobienia z tym co się ma.

Sam jesteś lamer i do tego masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem :P <-- Tu jest emot
To, że dowódca da sobie radę nie oznacza, że nie robi mu to problemów. Jeśli masz wybór to obowiązkiem dowódcy jest jak najlepsze wykorzystanie zasobów. To oznacza, że jeśli dowódca ma oddziały sprawdzone, na których może polegać lub takie, które są wyspecjalizowane to dostaną one zadania priorytetowe lub zgodne z ich specjalizacją. Reszta będzie nosić drzewo na opał i kopać latryny (to taka przenośnia) czyli robić to co jest niezbędne a jak się schrzani to problem będzie najmniejszy z możliwych. Oczywiście jest to duże uproszczenie, bo pominąłem milczeniem odwody, przegrupowania i 500 innych pierdół, które można zrobić i się robi. Nie o tym jest dyskusja.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Python » 18 sty 2010, o 17:02

Mider napisał(a): Nie o tym jest dyskusja.


Właśnie o tym, bo robicie z igły widły, jakby milsim był jakimś niesamowicie mistycznym przeżyciem. A tu nic z tego.

Nic nie trzeba umieć, ćwiczyć etc. Wystarczy chcieć przyjechać na milsima (no i znać zasady).

Dobrze Kret napisał o Milicji.

W każdej wojnie walczą oderwani od pługów poborowi - czyli ludzie dokładnie tacy jak my. Więc zamiast wczuwać się w superkomandosa - bardziej realistycznie jest wczuć się w samego siebie - na zwykłej, nudnej, chu...wej, nikomu niepotrzebnej wojnie.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Swierzy » 18 sty 2010, o 17:52

Python napisał(a):Nic nie trzeba umieć, ćwiczyć etc. Wystarczy chcieć przyjechać na milsima (no i znać zasady).


I zal rok znowu bedzie lament, tym razem w tym gronie o niskim poziomie imprez, rozwarstwieniu, zamknietych milsimach dla "wybranych" itp. Pomine juz cwokow co beda zarzucac tym co jednak cos tam cwicza ze oszukuja no bo przeciez jakby inaczej mogli wygrac oraz inne tego typu kwasy?
Dobrze ze napisales o zasadach choc mnie np. dziwi jak ludzie ktorzy maja problemy z przyswojeniem podstawowych zasad strzelanek weekendowych maja nagle przyswoic CCS?
Napalm sticks to kids
Avatar użytkownika
Swierzy
.
 
Posty: 732
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 09:49
Lokalizacja: Piaseczno / San Jose
White Cross: 10th Mtn
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Python » 18 sty 2010, o 18:06

Niski poziom imprez nie wynika z tego że przyjeżdżają nowi gracze.

Nie pamiętam też "kwasu" którego autorem byłby nowy gracz.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Swierzy » 18 sty 2010, o 18:11

A wg. mnie wynika, jesli przyjezdzaja z mentalnoscia "nic nie trzeba umiec ani cwiczyc".
Napalm sticks to kids
Avatar użytkownika
Swierzy
.
 
Posty: 732
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 09:49
Lokalizacja: Piaseczno / San Jose
White Cross: 10th Mtn
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Python » 18 sty 2010, o 18:20

Świrzy - milsima w równym stopniu rozkładają wannabe komandosi z dziadkiem do orzechów zamiast dupy.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Swierzy » 18 sty 2010, o 18:35

No i po co to?
A wannabe genaralowie z flaszka zamiast broni to nie?
Zastanawiam sie co zlego jest w tym ze ktos chce po prostu wygrywac i cwiczyc podnoszac tym samym poziom rywalizacji? Naprawde trzeba ta osobe od razu obrazac?

Pamietasz jak kiedys gadalismy co sie dzieje ze tyle osob odchodzi ze srodowiska? No wlasnie to jest jeden z powodow - kombajn rozjezdzajacy kroliki. Kazdemu sie znudzi, nawet temu co ten kombajn prowadzi.
Napalm sticks to kids
Avatar użytkownika
Swierzy
.
 
Posty: 732
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 09:49
Lokalizacja: Piaseczno / San Jose
White Cross: 10th Mtn
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Mider » 18 sty 2010, o 19:01

Python napisał(a):W każdej wojnie walczą oderwani od pługów poborowi - czyli ludzie dokładnie tacy jak my.

No i właśnie tak są traktowani nowi gracze. Jak szwej oderwany od pługa. Nic nie umie, nic nie wie i cholera wie czy nie ucieknie. Jasne, że nie musi ćwiczyć, ale niech się nie spodziewa żadnych istotnych zadań jak nic nie umie. Znaczy się mięso armatnie albo malowanie trawników - zadania dla tych co nic nie umieją.
Ostatnio edytowano 18 sty 2010, o 19:38 przez Mider, łącznie edytowano 1 raz
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Python » 18 sty 2010, o 19:14

Swierzy napisał(a):Zastanawiam sie co zlego jest w tym ze ktos chce po prostu wygrywac i cwiczyc podnoszac tym samym poziom rywalizacji?


W tym akurat nic złego nie jest. I w ogóle nie to miałem na myśli :-)

Mider napisał(a):No i właśnie tak są traktowani nowi gracze. Jak szwej oderwany od pługa. Nic nie umie, nic nie wie i cholera wie czy nie ucieknie. Jasne, że nie musi ćwiczyć, ale niech się nie spodziewa żadnych istotnych zadań jak nic nie umie. Znaczy się mięso armatnie albo malowanie trawników - zadania dla tych co nic nie umieją.


I nie zawsze potrzebnie. Wola by wykonywać rozkazy jest czasem ważniejsza od wyszkolenia samowolnych żołdaków.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Swierzy » 18 sty 2010, o 19:15

Boze jedyny koniec swiata, zgadzam sie z Miderem. A mialo byc w 2012.
Napalm sticks to kids
Avatar użytkownika
Swierzy
.
 
Posty: 732
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 09:49
Lokalizacja: Piaseczno / San Jose
White Cross: 10th Mtn
Na starym Warriorze od: 2005

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Mider » 18 sty 2010, o 20:05

Python napisał(a):
Mider napisał(a):No i właśnie tak są traktowani nowi gracze. Jak szwej oderwany od pługa. Nic nie umie, nic nie wie i cholera wie czy nie ucieknie. Jasne, że nie musi ćwiczyć, ale niech się nie spodziewa żadnych istotnych zadań jak nic nie umie. Znaczy się mięso armatnie albo malowanie trawników - zadania dla tych co nic nie umieją.


I nie zawsze potrzebnie. Wola by wykonywać rozkazy jest czasem ważniejsza od wyszkolenia samowolnych żołdaków.

Czasem na ulicy znajdziesz tysiąc złotych, czasem ktoś trafi szóstkę w lotto, czasem, czasem, czasem ... Dowodząc chcesz losować zadania dla oddziałów czy przydzielisz w/g możliwości ich wykonania bazując na ocenie własnej? Jeśli nie wylosujesz to jakie masz kryteria oceny, skąd bierzesz informacje by cenić oddział? Jasne, że czasami nie ma takiej potrzeby, ale w większości przypadków oznacza to, że zadanie jest mało istotne albo potrzebujesz mięsa armatniego z zacięciem, ale nie koniecznie umiejętnościami.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: MILSIM dla słabszych albo sprawnych inaczej

Postprzez Python » 18 sty 2010, o 20:27

Mider - uważasz, że ktoś kto był 3 razy na milsimie jest lepszy od kogoś kto jedzie po raz pierwszy ?

Że "nasze" wyszkolenie jest mega lepsze od naszego niewyszkolenia ?

Po prostu poziom milsimów jest niski - dlatego jeszcze widać różnicę, bo starcza jej na 6 godzin "walki".

Szkoda gadać - moim zdaniem nic nie ryzykujemy zapraszając nowych ludzi na milsimy. I to od razu na te "nasze duże", bo tak naprawdę nie odbiegają wiele od małych ćwiczonek.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźne dyskusje o MILSIMach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości