Dyskusje nt grafik w darmowych opracowaniach

Moderatorzy: Tato, Python

Dyskusje nt grafik w darmowych opracowaniach

Postprzez Sylwester » 24 mar 2010, o 13:59

Panowie może się czepiam, ale widzę problem dla którego ja nie opublikowałem naszego podręcznika, mianowicie zdjecia i grafiki, całość jest fajnie profesjonalnie porobione, jednak jak widzę zdjęcia skanowane z "Combat" Len Cacutt'a to powiem wam nie wypada coś takiego publicznie wypuscić. Przecież to nie problem porobic kilka zdjeć nawet pozowanych na to samo kopyto, lub przerysować grafikę po swojemu, napewno dołoży to roboty i wydłuży termin publikacji, ale potem nikt szpiki nie przytknie, że plagiat.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Troop Leading Procedures

Postprzez Grey » 24 mar 2010, o 15:29

Tak naprawdę w pracach darmowych ma to marginalne znaczenie. A takie jest TLP o którym mówimy.

Edit: właśnie, tam praktycznie nie ma grafiki...
Ostatnio edytowano 24 mar 2010, o 15:31 przez Grey, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Troop Leading Procedures

Postprzez Tato » 24 mar 2010, o 15:30

Czy na pewno mówisz o podręczniku Lupa? :-O
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Troop Leading Procedures

Postprzez Sylwester » 24 mar 2010, o 18:31

właściwie to chodzioło o mi o ten inny, pierwszy podrecznik "Biblia Taktyki" chyba.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Troop Leading Procedures

Postprzez lup » 25 mar 2010, o 09:49

Lup nie używa "czyjejś grafiki" chyba, ze jest jeszcze gdzieś wstawiona jako "robocza" wersja bo jeszcze czegoś nie zdążył narysować. ;)
W pojazdach też chyba wszystko sam wrysowałem łącznie z "ozdobnikami".


Co do hostowania nie ma problemu tyle, ze nie wiem ile jeszcze będę w tym grzebał, więc wygodniej mi wystawiać to na "Zwiadzie", gdzie tylko podmieniam kolejna wersję i docelowo bezpośrednia na tym serwerze jestem dogadany na finalny plik.

Info o kolejnych wersjach dorzucę też chyba tu: http://milsim-lup.blogspot.com/
bo takie dostałem sugestie od kilku osób.
lup
 
Posty: 25
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:17
Lokalizacja: 3city - Khatovar
White Cross: Czarna Kompania
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Troop Leading Procedures

Postprzez Sylwester » 25 mar 2010, o 11:01

Lup no połapałem się, że pisze o innym podreczniku, no ale zdjęcie do którego się przyczepiłem jest z "Combat" Len Cacutt str. 41, nie chce mi się wiecej wygarniać bo to niema sensu i nie chce mi się. Praca darmowa czy nie, zdjęcie jest cudzą własnością, wiem że to problematyczne no ale conajmniej niewypada. Rozumiem że takie sprawy będziesz jeszce poprawiał i ok. ja też sobie taką poprzeczkę postawiłem i dlatego nasz podręcznik nie zobaczył jeszcze światła dziennego i pewnie jeszcze długo nie zobaczy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Troop Leading Procedures

Postprzez Grey » 25 mar 2010, o 11:19

Sylwester, muszę przyznać, że kumple mają rację, jesteś wichrzycielem. Nie ten temat, nie ten podręcznik i żeby było najśmieszniej, nie ten autor, bo mówisz o pracy mer, a nie lupa. Raczej posyp sobie głowę popiołem, bo robisz sobie czarny PR.
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Troop Leading Procedures

Postprzez Sylwester » 25 mar 2010, o 13:58

Nie no ok, ok ja wszytko rozumiem, o autortorze, że inny nie wiedziałem, wszystko było razem, co do samej pracy jeszcze się nie wypowiadam bo niemam czasu przeczytać, jak narazie wygląda ok, przeczytam w pracy to cos napiszę. Zaraz wichrzycielem bardzo popieram ten pomysł, nawet krytyczne uwagi jak bedę miał to napiszę aby praca wyszła lepiej, i tak mam czarny PR bo taki niepokorny jestem. No trudno, chyba innej natury już miec nie będe, niema co dorabiać idei, że jak mi się nie spodoba to zaraz torpeduję, wcale nie "tak trzymać, lekko poprawić" jak mówił mój dwódca.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Troop Leading Procedures

Postprzez Grey » 25 mar 2010, o 14:59

Sylwek, masz czarny PR, bo piszesz zanim pomyślisz i sprawdzisz. Też tak mam (vide moja ostatnia wpadka z CCS5) ale przynajmniej nie oczerniam przy tym innych .A ty niestety tak. Tak było z Training Squad, tak jest teraz z Lupem. A co do autora, to wyraźnie na stronie jest napisane, co kto napisał i czego jest autorem. Wypada przeprosić!
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Troop Leading Procedures

Postprzez Sylwester » 25 mar 2010, o 17:31

Grey nie przesadzaj, właśnie takie teksty dają mi taki PR ja napisze jedną uwagę, a dorabiane jest że oczerniam, torpeduje, cuduje.. Nie wciskaj takich tekstów, już mam naprawdę dosyć takiego traktowania, o TS napisałem tylko że sa "drodzy" i dwa lata temu tak było, nikogo przy tym nie oczerniłem, a wpierano mi że ujmuje improfesjonalności, widze wielu nawet TS w to wierzy. Teraz na jednym z opracowań widzę cudze zdjęcia, no rozumiem że to kogoś innego praca, ale że tak powiem w tym samym worku (stronie) więć ZWRÓCIŁEM UWAGĘ jako POPRAWKE , nie oczerniam Lupa że jest złodziejem czy praca jest kaszaną, co próbujesz mi wmówić. Praca jest boska, sam HoHolowi wysyłałem materiały by była jak najlepsza, bo doceniam chęci i włożoną pracę w to opracowanie. Nie wiem jak mam napisać , nawet nie wiem za co przeprosić by w końcu przestać mi wpierać intencje, których nie mam i nigdy nie miałem.No dobra przepraszam, że na pracy kogoś innego zauważyłem cudze zdjęcia i to napisałem. Nie twierdze równierz, że autor tamtej pracy jest złodziejem tylko, że mógł się bardziej postarać. I niech nikt mi nie wpiera że kogos przy tej okazji obrażam, oczerniam, szykanuje, czy coś tam. Jeśli nie bedzie chociaz odrobiny konstruktywnej krytyki w naszych dziełach to niedługą będa tak boskie, że nikt ich do ręki nie weźmie. Dążenie do doskonałości nie polega tylko na klaskaniu sobie nawzajem, tylko wytykaniu błedów do poprawki.

Wydzielam do odrebnego wątku dyskusję, która nic wspólnego z TLP nie ma. Tato
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Dyskusje nt grafik w darmowych opracowaniach

Postprzez Grey » 25 mar 2010, o 18:58

Sylwek, a ja nie wiem jak mam ci tłumaczyć. Naucz się ty dyplomacji. Założenie czasem uszu po sobie nie boli.

Tato, a może skasowałbyś cały wątek, jeśli Sylwek nie ma nic przeciw? Bo tak bez sensu to wszystko. Mer tu praktycznie nie zagląda, a jak Sylwek chce, to może ją znaleźć na WMASGu
http://wmasg.pl/forum/index.php?showuser=6280 lub na jej stronie http://dpm-soldier.pl/
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Dyskusje nt grafik w darmowych opracowaniach

Postprzez lup » 25 mar 2010, o 19:23

1. Krytyka zawsze mile widziana.
2. Na "obrazki" sam jestem "czuły" :)
3. Greyu, akurat proponowanie Sylwestrowi linka na wmasg chyba jest mało dyplomatyczne :))))) choć szczegółów nie znam.
4. Mer można zaproponować pomoc w zmianie grafiki. Jak są chętni to i ja się przyłączę.
lup
 
Posty: 25
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:17
Lokalizacja: 3city - Khatovar
White Cross: Czarna Kompania
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Dyskusje nt grafik w darmowych opracowaniach

Postprzez Python » 26 mar 2010, o 13:06

Ona jest fajna, a najfajniejsze w niej jest to że nie ma parcia na szkło :-)

Zamykam, i zostawiam dla potomnych.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do Luźne dyskusje o MILSIMach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości