Giełda najemników

Moderatorzy: Tato, Python

Giełda najemników

Postprzez Jary » 3 lut 2011, o 23:03

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie pewna myśl i chciałbym w końcu dać upust swoim fantazjom. Mam nadzieje że pomożecie mi zejść na ziemię lub popłynąć dalej :) (czy tylko mi się wydaję że zabrzmiało to ciut perwersyjnie?)

Piszę to w tym dziele, ponieważ głównie w milsimowych grupach widzę swój target.

Grupy zorganizowane w większości przypadków, spotykają się we "własnym sosie" i trenują, lub robią strzelanki/szkolenia z kilkoma zaprzyjaźnionymi ekipami. Wyjeżdżamy od czasu do czasu na zorganizowane scenariusze i tyla... Jeżeli sami czegoś nie zorganizujemy, jesteśmy skazani na ogłoszenia o najbliższych grach...

Treningi ograniczamy do działania we własnych szeregach lub zapraszamy starych znajomych. Rzadko chyba bywa, że piszemy do pierwszej lepszej grupy "wpadacie do nas na trening? Poszczelamy sie troszku :) "

I tu dochodzimy do sedna sprawy.

Chciałbym zebrać kilka chętnych grup, które często organizują same treningi lub chciały by pojeździć na mniejsze, niezobowiązujące imprezki...

Cała zabawa zaczyna się w tym momencie :)

Grupa "UberPros" z Borzęcina należy do tej ekipy "Giełdy najemników". Nieopodal Grójca mają swoją miejscówkę, którą katują co drugi weekend. Strzelają się najczęściej z "aesgejowymi tubylcami", którzy nie należą do żadnego teamu.

Zgłaszają do Pana "Iksa" z Giełdy chęć przeprowadzenia manewrów w ich ulubionej miejscówce. Wysyłają mu mapkę i kordy z miejscówką. Opisują plan działania. Mają zamiar przedostać się z punktu "A" do punktu "Z" zachaczając o "B, C, D..". W tym czasie chcieli by przećwiczyć poruszanie się siłą fire teamu w różnych formacjach... Stosują tylko zasady warriorowe

Pan Iks przyjmuję "Misję" chłopaków z Borzęcina i wysyła "Zlecenie" do dowódców reszty zrzeszonych w Giełdzie Najemników:

UberPros, w liczbie 4 chłopa, planuje przeprowadzić manewry w dniu.... Działania rozpoczną z tego i tego miejsca o godzinie.... Planują zachaczyć o punkty B, C, D... Ubrani są w camo.... Grają na zasadach warriorowych. Kto spróbuje stanąć im na drodze?

Drużyna "Zakapiory" z Głęgowa, co prawda strzela się zawsze w opuszczonych domka niedaleko ich znajomego, Mariana, ale do Borzęcina mają niecałe 20 km. Nudzi im się miejscówka u Mariana i postanowili przyjąć "Zlecenie". Nie jest to angażujące jak zlot czy milsim, nie ma wpisowych, trudnych zasad, czy ciśnienia na wygraną. Jadą zrobić chłopakom z UberPros psikusa :) A przy okazji przećwiczą nową taktykę ataku wyczytaną w google. Żuk sprawdzony, przejedzie 20 klocków. Info do Pana Iks wysłane:

Będziemy!

Drużyna UberPros nie jest informowana o przyjeździe Zakapiorów (o których nawet nie słyszała). Być może nikt się nie zgłosił? Nie ważne. Robią planowane manewry i tyle. Ew. spotkają się pół godzinki przed planowanym wyruszeniem i uzgodnią na szybko plan ćwiczeń. W niedziele się okaże co będzie.


Mam nadzieje że powyższy przykład naświetlił Wam mniej więcej, co mi w głowie świta.

Myślicie że taka forma rozgrywek może się przyjąć? Pytanie głównie do organizatorów imprez, ponieważ z góry zakładam, że ktoś podjął by się roli Pana Iks (najlepiej kilka osób, wyg, które znają większość ekip i ich potencjał).

Jest oczywiście kilka norm, których celowo tu nie podałem, żeby nie bombardować niepotrzebnie informacjami. Czekam na wasze sugestię lub/i propozycję zmiany dilera.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Jary
 
Posty: 284
Dołączył(a): 30 sty 2010, o 12:35
Lokalizacja: Podkowa Leśna
White Cross: Team Podkowa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Giełda najemników

Postprzez Grey » 3 lut 2011, o 23:45

To co opisujesz to mniej więcej Milsimy Otwarte by Python czy 6th. Piszą gdzie i kiedy, i co będzie potencjalnie ich centrum zainteresowania. A to czy ktos przyjedzie, czy nie to juz wola każdego innego teamu, czy akurat chcą się pojawić. Nie ma żadnego orga, po prostu miejsce i czas.
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006


Powrót do Luźne dyskusje o MILSIMach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości