Airsoft Force Tracking System - Mini Land Warrior dla ASG

Moderatorzy: Tato, Python

Airsoft Force Tracking System - Mini Land Warrior dla ASG

Postprzez Moses » 17 maja 2013, o 19:38

Mini system Land Warrior dla ASGejów. Na milsimach może się przydać i wyeliminować FF.
http://wmasg.pl/pl/news/show/441774
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Odp: Airsoft Force Tracking System - Mini Land Warrior dla A

Postprzez Tato » 23 maja 2013, o 09:43

Battletac jest od lat i nic nie wyeliminował bo nikomu się nie chce używać. :) Ale apka tak czy owak warta śledzenia.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Airsoft Force Tracking System - Mini Land Warrior dla AS

Postprzez RedHiney » 23 maja 2013, o 10:02

Nawet ostatnio została poprawiona na tyle, że nie zesrywa się na beżowo na SGS3.
And the fact that I've got Desert Eagle point five'oh written on the side of mine, should precipitate your balls into shrinking, along with your presence. Now fuck off!
RedHiney
 
Posty: 243
Dołączył(a): 24 wrz 2009, o 13:09
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ESS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Odp: Airsoft Force Tracking System - Mini Land Warrior d

Postprzez Moses » 23 maja 2013, o 10:10

Tato napisał(a):Battletac jest od lat i nic nie wyeliminował bo nikomu się nie chce używać. :) Ale apka tak czy owak warta śledzenia.

moze warto pomyslec aby zaczac uzywac ;-)
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Airsoft Force Tracking System - Mini Land Warrior dla AS

Postprzez Goorock » 30 mar 2015, o 17:31

Zaczęliśmy używać aplikacji na milsimie Waissenberg VII - Sowiecka noc. Fajna sprawa, przydatna. Nie musisz zbyt często łączyć się z ludźmi na radio. Wystarczy że widzisz na mapie gdzie znajduje się grupa.

Przed grą testowaliśmy i okazało się, że nie można połączyć się z sesją. Skontaktowałem się przez FB z autorem aplikacji. Sprawdził, usunął problem. Okazało się, że serwer się zapchał, bo facet niema kasy na wynajem dobrego serwera.

Apka jest darmowa, mało kto kupuje płatną wersję, a jeszcze mniej ludzi wspiera serwer bezpośrednim przelewem. Niestety.

My uznaliśmy, że za każdym razem kiedy będziemy używać apki będziemy przelewać parę zł za serwer a także wykupimy płatną wersję.

I was zachęcam do tego.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Airsoft Force Tracking System - Mini Land Warrior dla AS

Postprzez cAmper » 30 mar 2015, o 17:49

Dobra podpowiedź - właśnie szukałem czegoś podobnego, dzięki Goorock ~~~!
cAmper
 

Re: Airsoft Force Tracking System - Mini Land Warrior dla AS

Postprzez Katana » 30 mar 2015, o 23:25

Nalezy wykupic platna wersje z jednego prostego powodu: Darmowa laczy sie z serwerem co 1 min, platna do ustawienia nwet co 20. Oszczednosc MB transweru i baterii telefonu.
Avatar użytkownika
Katana
 
Posty: 372
Dołączył(a): 1 lis 2009, o 20:50
Lokalizacja: Błonie
White Cross: JS2305 CIENIE
Na starym Warriorze od: 0

Re: Airsoft Force Tracking System - Mini Land Warrior dla AS

Postprzez chemik » 1 kwi 2015, o 22:00

Jak w ciągu 20 minut możesz się przemieścić o kilometr albo i więcej, to po co komu te informacje z takim odświeżaniem? Jak używałem całą noc z interwałem co 20 sekund to nie wiem czy z 1 MB to zużyło na transfer... na pewno sporo więcej poszło na ściąganą mapę (podkład). Nie ma co patrzeć na transfer, bo to zjada bardzo niewiele. Baterię jednak ciągnie nieźle - choć nie wiem czy zmniejszenie interwału znacząco wpłynie na jej oszczędność.
Avatar użytkownika
chemik
 
Posty: 1326
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:23
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Airsoft Force Tracking System - Mini Land Warrior dla AS

Postprzez glock_45 » 2 kwi 2015, o 01:30

Aplikacja całkiem super, bawiłem się nią kilka godzin. Myślę że warto wesprzeć autora, zwłaszcza w obliczu istniejącej konkurencji. Można śmiało pokusić się o użycie jej nawet podczas scenariuszy na sobotnich otwartych :D

Częstotliwość odświeżania należy dopasować zarówno do obszaru rozgrywki, jej dynamiki jak i ilości uczestników/drużyn zalogowanych do sesji. Im mniejszy teren, większa dynamika i mniejsze połączenie uczestników w grupy, tym odświeżanie powinno być częstsze.
20 minut może być "dobre" na wielkich 48h manewrach np. gdy trwa przejście pomiędzy punktami strategicznymi zajmujące kilka godzin marszu w większych grupach, przy czym i tak zachodzi moim zdaniem potrzeba ręcznego odświeżenia mapy np. po meldunku radiowym o kontakcie, zmianie sytuacji, etc.
Sam transfer na zużycie baterii raczej ma mały wpływ (specem co prawda nie jestem), ale chyba najwięcej prądu ciągnie wciąż aktywny ekran i włączony moduł GPS. Telefon z założenia wciąż szuka sygnału/jest zalogowany do sieci, więc samo ściąganie danych chyba powoduje marginalny wzrost prądożerności. Ewentualnie można się pokusić o optymalizację samej aplikacji (wymagane zasoby/obciążenie procesora i układu graficznego), choć podejrzewam, że jej autor i o tym pomyślał, ja jakiegoś szczególnego ubytku prądu podczas zabawy nie zauważyłem.

Odnośnie samego zastosowania tej i podobnych aplikacji, nie powinniśmy chyba traktować tej aplikacji na zasadzie wszechwidzącego oka - poza kilkoma wyjątkami - logując do tej samej sesji wszystkich uczestników bez względu na stronę rozgrywki. Wg mnie aplikacja powinna służyć sensownemu zarządzaniu i orientacji w działaniu własnej strony oraz umieszczaniu informacji uzyskanych przez własny zwiad, jako uzupełnienie komunikacji radiowej, z czym też chyba jest ogólny problem. Robienie z rozgrywki AS w terenie komputerowej gry FPS w stylu Delta Force czy innego P.I.G.I., gdzie komandos na ekranie widzi pozycje nieprzyjaciela z dokładnością do 0,5 stopy odbierze chyba całą przyjemność siania kompozytem :P Wyjątek: np. szturm małego oddziału specjalsów na wrogą bazę bronioną przez przeważające regularne siły wroga. No ale tutaj to odświeżanie co 1s by się przydało i np. możliwość zablokowania podglądu dla atakowanej strony ;)
Avatar użytkownika
glock_45
 
Posty: 194
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 17:16
Na starym Warriorze od: 0

Re: Airsoft Force Tracking System - Mini Land Warrior dla AS

Postprzez Katana » 2 kwi 2015, o 20:14

NO gapienie sie co 20 sec na telefon tez raczej nieczemu nie slyzy. Tak, zmniejszy zuzycie baterii. Kazde odswiezenie to polaczenie sie z serwerem, czyli praca telefonu.
Blokowanie podgladu dla stronyu przeciwnej niepotrzebne. No, chyba ze przeciwnik trafi nasz 5 cyfrowy kod sesji :)
Avatar użytkownika
Katana
 
Posty: 372
Dołączył(a): 1 lis 2009, o 20:50
Lokalizacja: Błonie
White Cross: JS2305 CIENIE
Na starym Warriorze od: 0

Re: Airsoft Force Tracking System - Mini Land Warrior dla AS

Postprzez chemik » 2 kwi 2015, o 20:19

Poużywajcie troszkę programu z różnymi odświeżaniami to dostrzeżecie różnicę w działaniu. Widać, że troszkę nie macie pojęcia jak to wszystko funkcjonuje i kiedy są zalety częstego odświeżania ;) Oczywiście na siłę nie ma co nikogo przekonywać...
Avatar użytkownika
chemik
 
Posty: 1326
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:23
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Airsoft Force Tracking System - Mini Land Warrior dla AS

Postprzez cAmper » 2 kwi 2015, o 21:55

Chemik- jesteśmym a jak nie to na bank będziemy przekonani :lubie: :mp5: <3 wszyscy, wkrótce...
cAmper
 

Re: Airsoft Force Tracking System - Mini Land Warrior dla AS

Postprzez Chaota » 8 kwi 2015, o 11:06

Od paru lat pracujemy nad alternatywą działającą przez radio (dokładnie od 2012r) jeżeli AFT wejdzie do użytku to udostepnimy nasz system (bo jest bardziej technicznie złożony a innowacje powinny wchodzić małymi krokami).
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Airsoft Force Tracking System - Mini Land Warrior dla ASG

Postprzez DAX » 10 kwi 2015, o 19:02

Czyli tak jak prawdziwe BMS 'y :)


Tap tap tap t t t tap tap
PTW Fan.
Avatar użytkownika
DAX
 
Posty: 66
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 20:21
Lokalizacja: W-wa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 0

Re: Airsoft Force Tracking System - Mini Land Warrior dla AS

Postprzez Goorock » 28 sie 2015, o 12:43

To znaczy jak to AFT wejdzie do użytku, przecież on jest w użytku.

BTW, dziś przelałem niewielką kwotę jako dotację. Brakuje środków na utrzymanie serwera. Kto używa AFT, zachęcam żeby wykupić płatną wersję i/lub wesprzeć również dotacją.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008


Powrót do Luźne dyskusje o MILSIMach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości