Replika szturmowa vs replika DMR

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

Replika szturmowa vs replika DMR

Postprzez Artrazz » 10 lut 2019, o 23:59

Cześć,

od mniej więcej 2 lat moją pasją stało się ASG, przez te dwa lata chłonę wiedzę dotyczącą taktyk, jednostek wojskowych czy po prostu dobrej zabawy na świeżym powietrzu ze znajomymi. Jednakże od strony tuningowania replik oraz smaczków 'technologicznych' jestem totalnie zielony a nie chcę się dać potencjalnie naciągnąć w serwisie ;)

Chciałbym zapytać Was, weteranów, co myślicie w temacie replika szturmowa vs replika DMR. Jak to wygląda Waszym zdaniem? Jest duża różnica w zasięgu / celności? Czy to gra warta świeczki czy lepiej wpakować taką samą kwotę w naprawdę dobry tuning repliki szturmowej? Nie pytam Was o konkretne podzespoły, repliki tylko o samą ideę :)

Budżet się pojawił i przyznam szczerze - zawsze latałem z repliką szturmową natomiast widzę, że dużo ludzi brnie w 550 fps i repliki 'DMR' i zastanawiam się czy to tylko 'moda' czy faktycznie jest to lepsze rozwiązanie i czas pomyśleć o drugiej replice :)

Pozdrawiam!
Artrazz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 lut 2019, o 23:52
Na starym Warriorze od: 0

Re: Replika szturmowa vs replika DMR

Postprzez Goorock » 11 lut 2019, o 11:25

Artrazz napisał(a):Cześć,

od mniej więcej 2 lat moją pasją stało się ASG, przez te dwa lata chłonę wiedzę dotyczącą taktyk, jednostek wojskowych czy po prostu dobrej zabawy na świeżym powietrzu ze znajomymi. Jednakże od strony tuningowania replik oraz smaczków 'technologicznych' jestem totalnie zielony a nie chcę się dać potencjalnie naciągnąć w serwisie ;)

Chciałbym zapytać Was, weteranów, co myślicie w temacie replika szturmowa vs replika DMR. Jak to wygląda Waszym zdaniem? Jest duża różnica w zasięgu / celności? Czy to gra warta świeczki czy lepiej wpakować taką samą kwotę w naprawdę dobry tuning repliki szturmowej? Nie pytam Was o konkretne podzespoły, repliki tylko o samą ideę :)

Budżet się pojawił i przyznam szczerze - zawsze latałem z repliką szturmową natomiast widzę, że dużo ludzi brnie w 550 fps i repliki 'DMR' i zastanawiam się czy to tylko 'moda' czy faktycznie jest to lepsze rozwiązanie i czas pomyśleć o drugiej replice :)

Pozdrawiam!


Eksploatuję szturmówki o prędkości 430-445 z preclufami i SWD z ok. 530 fps, które zalicza się do DMR. Nie jest to moda.

Różnica w zasięgu jest kilkanaście do 20 metrów. Celność jest podobna. Ammo jest znacznie droższe nawet trzykrotnie, ale i zużycie ammo jest mniejsze.

Bardzo często w asg decyduje właśnie zasięg. Więc warto.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Replika szturmowa vs replika DMR

Postprzez Zwierzu » 20 lut 2019, o 08:45

Czy warto ?? Zawsze warto mieć druga replikę ale czy warto iść w DMR - Każdą klasą inaczej się gra zasięg DMR jest większy i to dość znacznie, ale nie sprawdzi się w każdym terenie, szturmiakiem zagrasz na każdym polu. Koszt zabawy też jest sporo większy tak koszt tuningu repki jak i samego kompozytu. ALe inna fizyka gry daje masę radości nie tylko z uwagi na nowość w zachowaniu na polu walki ale własnie ze względu na zupełną inność od gry szturmiakiem. U mnie DMR to podstawowy środek na polach airsoftowych ale nie pogardzę grą szturmiakiem czy snajperka sprężynową właśnie dla tego że zmienia się cała mechanika gry wraz ze zmianą klasy i to sprawia mi masę zabawy. Więc jak to zwykle bywa w poradach dobrego wujka decyzja i tak zależy od ciebie i twojego portfela. I jeszcze jedno to co bawi jednych innym nie koniecznie musi się spodobać, najprościej dla ciebie pożycz (tak wiem nie jest to łatwe) DMR i sprawdź organoleptyczne jak ci się z taką klasa gra, bo szkoda ładować kasę by później repka stała w szafie bo się okaże ze jednak gra DMR nie sprawia ci tyle frajdy co bieganie ze szturmiakiem :mp5:
Avatar użytkownika
Zwierzu
 
Posty: 218
Dołączył(a): 15 paź 2017, o 00:04
White Cross: WaraN SQ
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości