L85A1 Army

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

L85A1 Army

Postprzez Schwarz » 28 wrz 2009, o 10:16

Tak tak, wiem że chinol i że lepiej G&G, ale nie o tym chciałem :D

Czy ktoś z was jeszcze używa tej repliki? Chodzi mi o blowback, który większość osób odłącza. Nie mam tego elementu łączącego tłok z wyrzutnikiem łusek. Czy ktoś kto zdemontował u siebie ten element jako zbędny ma go może na zbyciu? Ewentualnie czy można by go obejrzeć i zobaczyć jak jakiś wichajster skonstruować co by mi replika ładnie banglała.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez Vlad » 28 wrz 2009, o 16:05

Tak jasne że używam i jest całkiem ok. chinol chinolem ale dokładna kopia G&G razem z błędami.
Generalnie Blow back w tej replice poza lansem do niczego się nie przydaje.
Dlatego też wszyscy go zdejmują bo bez niego wszystko działa lepiej.

Czy to o czym piszesz to są tzw saneczki znajdujące się na GB czy taki mały haczyk umieszczony na nich ? Jeśli tego szukasz zajrzyj na stronę forum dla brytofili Royal Marines Commando tam pewnie prędzej znajdziesz.
http://www.royalmarines.pl/forum/index.php
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: L85A1 Army

Postprzez Schwarz » 28 wrz 2009, o 18:24

Dzięki Vlad za informacje. Szczerze powiedziawszy to nie mam obydwu elementów o których wspomniałeś. I tak, masz świętą rację, blowback mi jest potrzebny wyłącznie do celów lanserskich :D Jak jest możliwość to niech klekocze :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez Konrad ''Owca'' » 28 wrz 2009, o 23:00

Replika szybciej się zużywa, bo BlowBac wprowadza dodatkowe opory. Tak samo szybciej wyczerpuje się bateria i w większości replik spada odrobinę ilość FPS-ów... Ale lans +12 :)
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Konrad ''Owca''
.
 
Posty: 1869
Dołączył(a): 5 sie 2009, o 21:38
Lokalizacja: Wwa/BS
White Cross: SGW
Na starym Warriorze od: 2005

Re: L85A1 Army

Postprzez Vlad » 28 wrz 2009, o 23:17

Lans lansem ale sam osobiście na strzelankach nie używam tej repliki z BB. Zawsze go odłączam. Tak jest lepiej i ekonomiczniej. Nie warto tego naprawiać
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: L85A1 Army

Postprzez Wokash » 29 wrz 2009, o 16:14

Pozwolę sobie potwierdzić.
BB fajnie wygląda za pierwszym razem, później się to wyłącza bo gun się mniej psuje... co do baterii nie wiem jak jest z tym BB zwykle rozlatywał mi się tłok zanim zdążyłem zużyć baterię... bez BB jest lepiej bo zdarzało się baterię wymęczyć...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: L85A1 Army

Postprzez Schwarz » 30 wrz 2009, o 15:55

A jaki tłok miałeś? Ten stockowy?

Na tą chwilę bez BB mam 350fps i chcę taką prędkość wylotową zostawić. Nie wiem ile fpsów zabiera blow back, ale zastanawia mnie, czy nie można tego zrekompensować mocniejszą sprężyną i wzmocnionym tłokiem. Pytanie tylko czy to wykonalne? Nie wiem nadal jak to jest zainstalowane, może chociaż ktoś fotkę tego elementu ma? Byłbym bardzo wdzięczny. Elżbieta również ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez Wokash » 30 wrz 2009, o 19:00

Tia stockowy... gumka hopa w stocku jest twardsza od tłoka...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: L85A1 Army

Postprzez Vlad » 1 paź 2009, o 00:05

Moja Ela osiąga 360-380 z bb
Mam w niej niewielkie wzmocnienie spr 110, wzmocniony tłok. lufa prec.
BB prawdopodobnie zdemontuję bo mam dosyć wyłączania go i pilnowania by się nie włączał, co w ferworze walki jest oczywiste.

Wiem też że przy wykorzystaniu dobrych podzespołów da się z tego wyciągnąć więcej przy całkowicie poprawnej pracy repliki.
Problemem jest oczywiście wtedy zasilanie ale chyba obecnie stosując LI-po można osiągnąć więcej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: L85A1 Army

Postprzez Schwarz » 1 paź 2009, o 21:49

Heh :D

Stało się! Zmieliłem tłok po raptem kilku minutach używania batki 9.6v Zatem czas na zmiany, które i tak były nieuniknione.

Vlad, używasz tego tłoka http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_140&products_id=2709, czy może tego http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=2255? Zastanawia mnie relacja koszt - żywotność. Jeżeli za dwukrotnie wyższą cenę mam kupić coś co wytrzyma trzy razy dłużej, to warto przeboleć ten wydatek. Szkoda tylko że na chwilę obecną trzeba tak długo czekać na realizację zamówienia.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez Vlad » 4 paź 2009, o 19:13

Schwarz napisał(a):Heh :D

Stało się! Zmieliłem tłok po raptem kilku minutach używania batki 9.6v Zatem czas na zmiany, które i tak były nieuniknione.

Vlad, używasz tego tłoka http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_140&products_id=2709, czy może tego http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=2255? Zastanawia mnie relacja koszt - żywotność. Jeżeli za dwukrotnie wyższą cenę mam kupić coś co wytrzyma trzy razy dłużej, to warto przeboleć ten wydatek. Szkoda tylko że na chwilę obecną trzeba tak długo czekać na realizację zamówienia.


I nic dziwnego Ela dostała tęgiego rofa ??? W tej replice są pewne zasady nie wolno dawać mocniejszej batki bez upgrade' u inaczej tak się kończy Sam to też tak testowałem.
Co do tłoka to konieczny jest tłok wzmocniony jeśli chcesz zrobić jakiś tuning. Zapytaj w sklepach w serwisie czy będzie to pasowało. Mój był wymieniany u Krakmanów na wzmocniony ale nie wiem dokładnie jaki.
obecnie replika działa.

Ważne jest jeszcze jedno w tej replice. Ustawienie śruby dociskowej silnika. Niestety to jest chinol i ta potrafi się rozkręcać. Słychać wtedy specyficzny dźwięk zębatek. Ogólnie jest to replika wymagająca umiejętnego obchodzenia się z nią, ale wtedy działa poprawnie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: L85A1 Army

Postprzez Schwarz » 4 paź 2009, o 20:04

To była jednak usterka silnika, śruba się odkręciła tak jak opisujesz. Jednak zanim do tego doszedłem zdążyłem zamówić nowy tłok, w obecnym zęby są na wykończeniu...

Faktycznie ta replika wymaga trzymania pod ręką śrubokrętu i ampula, jednak wynagradza sporo później. Dobrze używana jest o niebo lepsza od AK, którego używałem do tej pory. Głównie o środek ciężkości mi chodzi, prawie wszystko opiera się na barku, lewa ręka praktycznie nie jest obciążona. Można ją przez to prawie non stop trzymać z lufą do góry. A zmiana magazynka... można się szybko przyzwyczaić. Tylko z tym przyciskiem zwalniania magazynka trzeba uważać, ale to odruch do wyrobienia.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez Vlad » 4 paź 2009, o 21:53

To była jednak usterka silnika, śruba się odkręciła tak jak opisujesz.


Niekoniecznie. To nie ma związku. Śruba odkręca się także i w stocku. Na 9,6 V replika dostaje zbyt dużej prędkości a zębatki na tłoku tego nie wytrzymują. Trzeba zmienić sprężynę by były większe obciążenia a także i inne podzespoły.

Co do wygody używania każdy bullpup ma swoje zalety. Na pewno łatwiej nim manewrować. Są jednak minusy tego rozwiązania. Spróbuj z niego strzelać będąc mańkutem. W oryginale dostaniesz łuską po nosie, a u nas ( ASG) musisz wyłączyć tylko BB.
Cieszy mnie jednak że są osoby na tym forum którym podoba się L 85.

Sam osobiście planuję pewne zmiany w swojej replice, tak by ja bardziej usprawnić. Zastanawiam, się obecnie nad inną baterią np LiPo 7,4 V doszczelnieniem etc.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: L85A1 Army

Postprzez Tato » 5 paź 2009, o 14:29

Posiadałem L85G&G przez rok i używałem jej z BB. Gorąco tego odradzam bo: mały haczyk łaczący suwak z GB z uładem symulującym ruch zamka jest odlany z szajsmetalu. W efekcie jest mu aż za łatwo peknąć. Gdyby tylko powodowało to rozłaczenie BB to pół biedy - ale odłamek ma tendencję wpadania do bebechów GB.
Stało mi sie to 2 razy. Raz - wystarczyło rozebrać GB i wyjąć odłamek blokujący zebatki. Drugi - od razu w serwisie miedy sprawdzilismy czy BB działa baterią 9,6. Zbyt szybki rof od razy wyłamał haczyk, który skorzystał z okazji i zmielił zębatki. Kilkaset złotych w plecy na nowe zębatki.

Gdyby istniała jakas możliwość wytworzenia tego elementu z hartowanej stali lub tytanu :) zapewne rzecz działałaby zgodnie z teorią. Inaczej to zbyt duże ryzyko. na większe "opłaty eksploatacyjne" związane z użwyaniem BB byłem przygotowany ale nie na to.

Acha: obecność BB całkowicie eliminuje jakiekolwiek próby ze zwiekszaniem ROFa.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: L85A1 Army

Postprzez Schwarz » 5 paź 2009, o 14:37

Właśnie ten ROF u mnie trochę kosmiczny jest. Lowcapa wywala momentalnie. Zastanawia mnie czy nie ograniczyć go sprężyną 130-140 tak jak radzi Vlad. Pytanie, czy poliwęglanowy tłok G&G to wytrzyma. Niestety moje mrzonki o jednej broni do lasu i budynków pójdą w diabły, ale lepiej mieć coś solidnego. Co do blowbacka i jego wykonania, to nie wiem czy nie warto całkowicie zmienić tej konstrukcji. Doktor Habib zrobił BB z wieszaka... Działający!
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez Vlad » 5 paź 2009, o 16:06

Niestety trudno jest obecnie o jedną broń do budynków jak i do lasu. Przepisy ASG są jasno zrozumiałe i definiują to. 350 do budynku jest oczywiste ale w lesie przy replikach o mocy 400-450 i więcej masz za mały zasięg i robi się kłopot Co zrobić ? Broń boczna? chyba tak. W przypadku ELi Army w budynkach jej stockowa odmiana jest ok. Możesz zawsze zakupić L85 A2 ICS która to replika ma regulację sprężyny i mona replikę osłabić jak i wzmocnić. Niestety nie zrobisz tego w polu i na szybko.

Moja rada ? tak usprawnić L85 Army by była skuteczna w działaniu i niezawodna poprzez wymianę podzespołów lub kupić np ICS'a. Do CQB zawsze lepiej mieć coś innego niż do lasu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: L85A1 Army

Postprzez Schwarz » 5 paź 2009, o 16:47

Vlad napisał(a):...Co zrobić ? Broń boczna? chyba tak. ...


Któregoś Siga gazowego można polecić? Czy nie pchać się w rekonstrukcję i kupić coś sprawdzonego?
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez habib » 5 paź 2009, o 17:11

Ale żeś mi reklamę zrobił, teraz będę miał kolejkę pod domem, ludzi z wieszakami w ręku :)
Anyway polecam MP5K, bo:
- na cekubie i tak jest zazwyczaj ciemno to lansu nie ma (tam się "gwiezdne wojny" na latarki odbywają)
- zawsze go możesz na plecy jako boczniaka wrzucić
- pasuje do Twojej postury :-P
Avatar użytkownika
habib
 
Posty: 1942
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez Schwarz » 5 paź 2009, o 17:47

Mam w domu z dwa tysiące wieszaków drucianych z dawnych czasów gdy chciałem lumpex otworzyć, chcesz ich na części do blowbacków? Za darmo oddam! :D

Na nocki mam MP7, orisowane jak choinka ;) Brytyjczycy używają jako boczniaków Sig-Sauerów i Browningów HP. Niestety nie słyszałem dobrych opinii o ich gazowych replikach. Chociaż chętnie bym się zdziwił :) Generalnie klamka, nie pm mi potrzebna.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez RedHiney » 6 paź 2009, o 06:40

Schwarz napisał(a):(...)Brytyjczycy używają jako boczniaków Sig-Sauerów i Browningów HP. Niestety nie słyszałem dobrych opinii o ich gazowych replikach. (...)

Co? P226 TMa zły jest?
And the fact that I've got Desert Eagle point five'oh written on the side of mine, should precipitate your balls into shrinking, along with your presence. Now fuck off!
RedHiney
 
Posty: 243
Dołączył(a): 24 wrz 2009, o 13:09
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ESS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: L85A1 Army

Postprzez Schwarz » 6 paź 2009, o 08:57

Gdzie ja napisałem że zły? ;) Pytam tylko o dobre opinie bo ich po prostu nie słyszałem. Masz takiego Siga? Będzie można obejrzeć na najbliższej sobotniej?

EDYTA: O klamce może lepiej w nowym temacie. Tutaj o L85 niech będzie. W przyszłości łatwiej przeszukiwać.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez RedHiney » 6 paź 2009, o 09:27

Mam takiego. Można obejrzeć. Robi, o ile pamiętam, miał P226 produkcji KJW. Oni chyba robili je z metalowym zamkiem od razu. Browninga HP natomiast to widziałem wyłącznie na wgcshopie (i chyba kiedyś na specshopie).

Co do opinii o replikach. Jak dla mnie repliki pistoletów produkcji TM, można bez zastrzeżeń, w ciemno, uznać za rewelacyjne.
And the fact that I've got Desert Eagle point five'oh written on the side of mine, should precipitate your balls into shrinking, along with your presence. Now fuck off!
RedHiney
 
Posty: 243
Dołączył(a): 24 wrz 2009, o 13:09
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ESS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: L85A1 Army

Postprzez Schwarz » 3 lis 2009, o 18:18

Obrazek

Wpadło mi w ręce takie zdjęcie. Czy ktoś wie może, czy prócz wersji ostrej kosztującej ponad 400 funtów, można dostać kopię airsoftową? Ewentualnie czy to jakaś konwersja emkowa?
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez logan » 3 lis 2009, o 20:08

Ten front wygląda jak CASV, a wręcz nawet nim jest :)
BLACKWATER OPERATOR LOGAN
Avatar użytkownika
logan
 
Posty: 143
Dołączył(a): 15 sie 2009, o 13:12
Lokalizacja: WWA
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 2005

Re: L85A1 Army

Postprzez Schwarz » 3 lis 2009, o 20:20

No właśnie dzięki forum się tego dowiedziałem. Nigdy się emkami nie interesowałem, stąd brak wiedzy. Zastanawia mnie jak bardzo modyfikować trzeba. Ja TO CHCE ;)

EDYTA:
Pytanko małe mam do fachowców: jeżeli średnicę otworu w tłoku mam mniejszą niż ta wypustka w głowicy to czy ręczne powiększenie jest równoznaczne z całkowitą utratą układu osiowego? Po polsku: czy ręcznie uda się zrobić tak, by cały układ nie stracił na szczelności? Pytam bo nie chce zniszczyć żałując 55 zeta na inną głowicę. Wybaczcie niefachowe określenie "wypustka" ale nie wiem jak to nazwać po prostu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez habib » 3 lis 2009, o 22:48

Ale ja tam widzę czerwony kabel zasilania, jakie to ostre jest ?
Avatar użytkownika
habib
 
Posty: 1942
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez Schwarz » 3 lis 2009, o 22:58

Tu jest ostre, tzn grip real steel klik
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez Izzy » 4 lis 2009, o 17:33

p226 KSC też fajne, i metalowe.
God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean

http://www.facebook.com/Warsaw.Spartans
Avatar użytkownika
Izzy
 
Posty: 990
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 16:59
Lokalizacja: Izzybelin
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: L85A1 Army

Postprzez Tato » 4 lis 2009, o 23:03

Schwarz napisał(a):Zastanawia mnie jak bardzo modyfikować trzeba. Ja TO CHCE ;)

Bardzo ciekawa konwersja, choc w "realu" chyba nie występuje. :)
Konwersja chyba nie bedzie bezproblemowa, ale nie powinna tez mega trudna. CASV jest frontsetem typu free-float. Z Tyłu wchodzi w delta ring od Mki. Góra nakładana jest na obrotowe zapinki w tylnej cześci CASVa i z przodu na spręzynowy zatrzask (czyli góra doczepiana jest tylko do dołu i nie dotyka żadnej częsci karabinu). Wydaje się że chyba trzeba bedzie dorobić cos w rodzaju chwytu do lufy, przyśrubowanego do CASVa.

Na strzelance gdzie bedzie ktoś z BW (wszyscy mamy CASVy) obejrzyj sposób mocowania aby pokombinowac. Nie mam L-ki więc nie wiem jak mogłaby ta modyfikacja wyglądać.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: L85A1 Army

Postprzez Wokash » 4 lis 2009, o 23:41

W realu występuje coś takiego:
Obrazek
Zdaje się, że chodzi o coś możliwie podobnego i nie kosztującego równie masakrycznie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: L85A1 Army

Postprzez Schwarz » 5 lis 2009, o 00:15

Obrazek

Lepszego zdjęcia nie mam. To jest obecnie na wyposażeniu kontyngentu brytyjskiego w Afganistanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez Vlad » 5 lis 2009, o 12:42

Wszystkie pomysły są ciekawe. Gorzej natomiast z mocowaniem w naszych replikach. Ja poszedłem na skróty i mam tak.Tak czy inaczej zawsze wyjdzie nam custom. Do latarki i lasera wystarczy.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: L85A1 Army

Postprzez Schwarz » 5 lis 2009, o 13:14

Jak zamocowałeś od spodu? Podkładki i nakrętki, czy dałeś jakiś kawałek blachy?
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez Vlad » 5 lis 2009, o 13:21

Oryginalne śruby są dobre.Dałem podkładkę pod nakrętkę i tyle rozstaw się zgadza żadnych przeróbek.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: L85A1 Army

Postprzez Schwarz » 8 lis 2009, o 21:42

Gdyby kogoś interesowało to mówię. Stockowy tłok na sprężynie 130 wytrzymuje 2,5k bb. Eksperyment zrobiłem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez Yeneth » 8 lis 2009, o 22:23

Schwarz napisał(a):Gdyby kogoś interesowało to mówię. Stockowy tłok na sprężynie 130 wytrzymuje 2,5k bb. Eksperyment zrobiłem.


Poddał się przy AUTO czy SEMI i przy jak intensywnej eksploatacji? Pytam bo znajomy miesiąc temu zamontował m130 przy stokowym tłoku i całosć nadal śmiga... a sądzę że przebiegu ma już z 6k BB.
Obrazek
Avatar użytkownika
Yeneth
 
Posty: 680
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:30
Lokalizacja: Wawa
White Cross: FAB / WB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez Schwarz » 8 lis 2009, o 22:35

Na AUTO. Tłok był używany ale w dobrym stanie, wcześniej stockowa sprężyna. Jak intensywna eksploatacja to ciężko powiedzieć, w sumie 4h to zajeło podczas grania. Sam oceń czy katorżniczo, czy lajtowo. W/g mnie lajtowo.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez Wokash » 9 lis 2009, o 07:25

Nie ma czegoś takiego jak wytrzymałość stockowego tłoka mój wytrzymał 900 strzałów na sprężynie stockowej, koledze wytrzymał 500, a drugiemu strzela nadal pomimo, że wywalił już wiele tysięcy...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: L85A1 Army

Postprzez Vlad » 9 lis 2009, o 09:05

Coś takiego jak wytrzymałość jest oczywiście Wokashu tylko trzeba odróżnić zasadniczo normy "chińskie" od chińskich, japońskich etc. To wiele zmienia także w replice [emot]
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: L85A1 Army

Postprzez Tato » 9 lis 2009, o 11:29

Obejrzałem w spokoju podczas Bosni swoją Mke i widzę, że całkowicie spaprałem opis CASVa. Tak, jest to front typ freefloat. Góra jest przymocowana do górnej szyny RIS idącej przez długość M4. Dól przmocowywuje sie zatrzaskami do góry. Nic nie dotyka lufy ani delty. Montaż do Lki wymagałby zatem przymocowania CASVa do górnej szyny (tam gdzie jest miejsce na SUSAT). Sek w tym, że ona jest niekoszerna (niekompatybilny z RIS) więc nie wiem czy da się CASV przymocowac bez przeróbek.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: L85A1 Army

Postprzez Schwarz » 9 lis 2009, o 16:57

Szyna na eLce ma 19mm, w zasadzie wystarczą dwie podkładki wycięte z arkusza blachy. Kłopot w tym, że szyna na eLce ponoć lubi odpadać, ale to info z jednego źródła, więc nie jest potwierdzone.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez CASE » 16 lis 2009, o 11:45

Schwarz napisał(a):Szyna na eLce ma 19mm, w zasadzie wystarczą dwie podkładki wycięte z arkusza blachy. Kłopot w tym, że szyna na eLce ponoć lubi odpadać, ale to info z jednego źródła, więc nie jest potwierdzone.


Ja znam sam dwa takie źródła. Ale nie "odpadać" tylko huśta się niemożebnie. Oczywiście izolka, jakkolwiek głupio wygląda, rozwiązuje sprawę. Inaczej potrzebny migomat, bo szyna jest przybita na sztywno, a nie przykręcana :(
Obrazek
Avatar użytkownika
CASE
 
Posty: 491
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:56
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: RIR, MGPP
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez Maciuś » 22 mar 2010, o 11:11

Odkopię nieco ;)
Tato napisał(a):Gdyby istniała jakas możliwość wytworzenia tego elementu z hartowanej stali lub tytanu :)

Tak narazie teoretycznie.Możliwośc by była,tylko ile osób było by zainteresowane tym?
Avatar użytkownika
Maciuś
 
Posty: 244
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 22:17
Lokalizacja: W-wa
White Cross: 6th
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez ThePesH » 15 kwi 2010, o 07:27

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fotki repliki z szyną RIS Daniel Defense z forum Zero IN

Ślicznotka :-)
Obrazek
Reload ... Hold On ... The Aim Is In Your Head Now !!!
Obrazek
Avatar użytkownika
ThePesH
.
 
Posty: 752
Dołączył(a): 19 sie 2009, o 17:35
Lokalizacja: Doncaster
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 0

Re: L85A1 Army

Postprzez Fallkor » 15 kwi 2010, o 15:20

Ślicznotka!

A skoro temat odkopany to ja spytam: czy ktoś wie dlaczego eLka firmy Army wyparowała ze wszystkich sklepów? W części wisi na out of stock, a w niektórych chyba w ogolę wypadła z oferty.
Obrazek

Dorośli ludzie, a bawią się w przebieranki i biegają po lasach z zabawkami na kulki... wstyd!
Avatar użytkownika
Fallkor
 
Posty: 368
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 10:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Highlanders
Na starym Warriorze od: 0

Re: L85A1 Army

Postprzez CASE » 16 kwi 2010, o 22:12

Ciężko powiedzieć... ale biorąc pod uwagę, że obecnie cena nowej ARMY oscylowała w okolicach 700-800 zł, a za podobne pieniądze można kupić w dobrym stanie używane G&G czy ICS... Może przestało się opłacać szczególnie biorąc pod uwagę ilość napraw gwarancyjnych... ja miałem prawie bezawaryjny egzemplarz, w ciągu roku tylko 5 razy na gwarancji, a prawie nieużywana...
Obrazek
Avatar użytkownika
CASE
 
Posty: 491
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:56
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: RIR, MGPP
Na starym Warriorze od: 2008

Re: L85A1 Army

Postprzez Stan » 20 kwi 2010, o 14:10

a) Lka Army była takim (...) że chyba przestali ją robić... /EDYTA, zreflektowałem się że kalam świętość/
b) na przełomie roku chińskie władze zmasakrowały producentów aegów u siebie. Dopiero teraz niedobitki wznowiły produkcję.
Ostatnio edytowano 20 kwi 2010, o 16:55 przez Stan, łącznie edytowano 1 raz
Castor Fiber L http://www.fia.com.pl
Obrazek
Avatar użytkownika
Stan
 
Posty: 73
Dołączył(a): 30 sie 2009, o 10:24
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Bobry Wojny, Szwadron C, FIA
Na starym Warriorze od: 2006

Re: L85A1 Army

Postprzez Wokash » 20 kwi 2010, o 14:17

Czy ja dobrze rozumiem, że jest gdzieś dostępna szyna RIS do replik ASG L85?
Bo wygląda ślicznie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: L85A1 Army

Postprzez ThePesH » 20 kwi 2010, o 16:23

Wokash - o tu możesz ją nabyć https://www.danieldefense.com
Obrazek
Reload ... Hold On ... The Aim Is In Your Head Now !!!
Obrazek
Avatar użytkownika
ThePesH
.
 
Posty: 752
Dołączył(a): 19 sie 2009, o 17:35
Lokalizacja: Doncaster
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 0

Re: L85A1 Army

Postprzez Vlad » 20 kwi 2010, o 16:29

a) Lka Army była takim szitem że chyba przestali ją robić...
b) na przełomie roku chińskie władze zmasakrowały producentów aegów u siebie. Dopiero teraz niedobitki wznowiły produkcję.


Czy shit to zależy jak się do niej podchodzi sporo ją ma i działa, raczej jest to efekt tego drugiego wniosku. Druga sprawa to niezawodność wszystkich naszych zabawek.

...ale szyna jest śliczna i chciałoby się ją mieć jeśli kto zauważy dajcie znać pewnie zakupy pójdą w skali masowej. Oczywiście wszystko zależy od ceny.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Następna strona

Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości