~ 500 PLN do CQB

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

~ 500 PLN do CQB

Postprzez Feniks » 1 sty 2010, o 22:39

Tak się zastanawiam nad kupnem czegoś do CQB'a. Debiut z pistoletem wypadł respowo, więc przydałoby się coś skuteczniejszego. Niestety budżet na strzeladło jest, a raczej będzie, ograniczone (~500PLN), więc pozostaje chyba tylko chinol. Taki lepszy. Poczytałem sobie wmasg i doszedłem do wniosku, że można by było się zastanowić nad MP5 CM.041 (B/J itp) oraz P90TR JG. Oczywiście po wstawieniu słabszej sprężyny. Ktoś miał z nimi kontakt? Jak sprawdzają się w budynkach? I jak mieszczą się magazynki w standardowych (2xM4/16) ładownicach?
Avatar użytkownika
Feniks
 
Posty: 196
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 19:47
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez heavenly » 2 sty 2010, o 07:39

Z P90 raz pośmigałem po budynku. Bardzo mi się ta pukawka spodobała. Po pierwsze jak masz dobry mag hi-cap to po nakręceniu go do końca - wywala z siebie wszystko bez dokręcania i zacięć. Kulki nie grzechoczą, bo cały czas pcha je sprężyna. Jeśli jednak mag się zatnie - musisz go wypiąć z broni i pomedytować;-) Wadą jest na pewno rozmiar maga, zapomnij o ładownicach M16. Upierdliwie też dosypuje się kulek do tego oryginalnego maga. Ale jeśli mag działa poprawnie to mieści ok. 200 kulek, więc zmiany nie będziesz potrzebował zbyt często;-) Możesz też dokupić adapter na magi M4/M16. Nie wygląda porażająco ładnie, ale działa.

Zaletą drugą tej zabawki jest długość lufy - jak na dość krótki karabinek - masz niezłej długości lufę. Ostatnią drobnostką która mi się w tej maszynce spodobała to łatwo i wygodnie dostępna komora batki. Otwierasz kolbę, zawiasik, zamek - elegancko i bez udziwnień.

P90 jest brzydki jak kupa, ale poręczny i wygodny. Jak będę kupował coś dla siebie pod kątem CQB to poknuję właśnie nad P90 lub opcjonalnie MP7. Jednak MP7 nie używałem, więc się na tą chwilę nie wypowiem o nim.
Potrzebujesz jakiejś przeróbki elektrycznej w replice czy radiu? Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=155&t=6267
Avatar użytkownika
heavenly
 
Posty: 611
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa Praga
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 0

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez Dalej » 2 sty 2010, o 07:49

Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez Ari » 2 sty 2010, o 08:03

Ja bym polecił G36c + adapter na magi od emki. Wtedy nie masz dodatkowo problemu z kosztami na nowe magi i oporzadzenie do nich
Avatar użytkownika
Ari
 
Posty: 1050
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:39
Lokalizacja: Sochaczew
White Cross: ECS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez Devil » 2 sty 2010, o 09:27

A ja bym proponował poszukać używanego, stockowego Marui. Jak nie był grzebany, to masz gotową replikę z odpowiednią mocą.
Strzelałem do hipsterów, zanim stali sie modni.
Avatar użytkownika
Devil
 
Posty: 876
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 19:13
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: BOFH i wystarczy.
Na starym Warriorze od: 2005

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez Moses » 2 sty 2010, o 11:58

Ari napisał(a):Ja bym polecił G36c + adapter na magi od emki. Wtedy nie masz dodatkowo problemu z kosztami na nowe magi i oporzadzenie do nich


A po co udziwniac? M4 CQBR lub M733 i już. Przynajmniej kolba regulowana jest.
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez Ari » 2 sty 2010, o 12:30

Do CQB kolba składana jest lepsza. A jak ktoś woli regulowana to jest i taka przecież która tez i na bok moze sie skladac także tu większy plus
Avatar użytkownika
Ari
 
Posty: 1050
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:39
Lokalizacja: Sochaczew
White Cross: ECS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez Blacha » 2 sty 2010, o 13:21

małe M4 polecam

http://gunfire.pl/product-pol-115219182 ... FG05-.html

mam maleństwo z ich serii i ma max 320 fpsów (na 0,25 i ustawionym hopie 290) za to zasięg jak na takie fpsy ma naprawdę zajebisty
do tego precka i wzmocnionych częsci trochę w środku

strzela naprawdę świetnie, magi do mki pasują wiec nie musisz zmieniać kamizelki, ładownic ani magów - spora oszczędność czasu i kasy

w mojej ostatnio zamontowałem składaną na bok kolbę od SLR300 i batka w ładownicy na kolbie - wtedy robi sie mega malutka replika a zasięg takie że i do lasu ze swoją ganiam (chętnie i pokazę kiedyś na strzelance jakiejś jak to śmiga)

ostatnio puściłem swoją mp5 galaxy do budynków - strzelała zajebiście ale nie bardzo mi się chce bawić z kolejnymi magami do dokupowania, zmienianiem ladownic i kombinowaniem z dopinaniem odpowiednich ładownic przed każdą strzelanką.
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez FRAGER » 2 sty 2010, o 13:25

Po co przepłacać? Tu jest ta sama replika 150zł taniej:http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/pj4_cqb_sd_p_j-1382.html.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez ZeRT » 2 sty 2010, o 17:35

A ja bym proponował poszukać używanego, stockowego Marui. Jak nie był grzebany, to masz gotową replikę z odpowiednią mocą.


No nie wydaje mi się...
Podstawową wadą tm jest plastikowość (jedną emkę tm złamałem na 3 części w czasie upadku), po za tym zajechane tm nie będzie tak dobre jak nowy chińczyk i nie jestem pewien które wytrzyma więcej.
Moje niegrzebane tm wytrwało 5 lat z czego 2 lata u mnie i po tym czasie przestało strzelać niemal że całkowicie. (sypnął się tłok, łożyska latały jak chciały, zębatka tłokowa była uszkodzona, no i oczywiście była nieszczelna, awaria spowodowała też uszkodzenie zębatki na silniku, który z resztą już od jakiegoś czasu wydawał dziwne dźwięki mimo że działał).
Po za tym kupując używaną replikę można się wpieprzyć zdrowo.

Kupić nowego metalowego chinola na przykład, PDW, tego m4 tanker czy AKSU włożyć słabszą sprężynę.
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez Feniks » 2 sty 2010, o 17:37

heavenly napisał(a):Wadą jest na pewno rozmiar maga, zapomnij o ładownicach M16.

No i właśnie tego się obawiałem. Trzeba byłoby za każdym razem zmieniać ładownice. Albo drugą kamizelkę kupić. Horror jakiś. Do tego cena tych magów...

Ari napisał(a):Ja bym polecił G36c + adapter na magi od emki. Wtedy nie masz dodatkowo problemu z kosztami na nowe magi i oporzadzenie do nich

Mam SCAR'a wersji H, więc na magazynkach niestety nie zaoszczędzę.

heavenly napisał(a):Możesz też dokupić adapter na magi M4/M16. Nie wygląda porażająco ładnie, ale działa.

To nie adapter, tylko magazynek pudełkowy na 1000 (1500?) z dokładanym hi-capem M4 robiącym za napęd dla kulek. Niestety. http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1601

Dalej, czytałem recenzję, którą napisałeś o tym sprzęcie. PM dobrze chodził i się nie psuł, gdy wszystko wymieniłeś :) Ja leń jestem, nie chce mi się grzebać. Przynajmniej na razie. Bo popsuję i nie będę miał z czego strzelać, heh...

Odnośnie G36c, to mam właśnie G36k JG i adapter do M4, który chciałem upłynnić. Alternatywnie można by kupić front grip, ale taki od CA (czy KA) kosztuje ~200PLN, więc to mija się z celem. Już nie wspominając o potrzebie dokupienia (dorobienia) osłony lufy do wersji C.

Popatrzyłem po tym taiwangunie i pomierzyłem sobie odległości od spustu do stopki na podstawie zdjęć, by jakoś to wszystko uporządkować

Karabin(PM) - długość od końca stopki do spustu włącznie/długość całkowita
P90 TR JG - 337/505
G36c JG (G-608) - 328/720
MP5PDW Galaxy - 329/610
CM.041B - 338/710
CM.041J - 347/720
R2 Well - 323/520
M4 Stubby P&J - 273/550
M4 Stubby P&J[+]- 353/630

Jako, że duży jestem (coś pod 195cm) to i łapy mam niemałe. Po ubraniu w szmaty i kamizelkę takie optimum dla mnie to około 33-34 cm od spustu. W zasadzie najsensowniejszy pod względem wymiarów wychodzi P90, ale oprócz wspomnianych wyżej rozczarowań, ciąży na kolbę (przymierzyłem się dzisiaj), a co gorsza stopka jest śliska, rozstaw rąk mały i trzeba się jakoś dziwnie z tym PMem siłować... Na plus dla mnie jest wysokość szyny na optykę. Nie wiem, może to tylko moje odczucia.

Ten [+] przy Stubby'm to ta kolba http://www.taiwangun.com/czesci_i_akces ... j-738.html . Według moich obliczeń jest dłuższa od tej w karabinku o 8cm i jeżeli dałoby się ją zamontować to byłoby miejsce na dużą baterię, a karabinek byłby porównywalny wielkością z Galaxy. Front jest cały oRISowany. Tak samo szyna górna. Magazynki typowe M4, więc nie byłoby potrzeby zmieniać ładownic. Tylko kolba by się nie składała. Za całość wyszłoby 540 PLN. Chyba nie najgorzej. Tylko pozostaje jedno pytanie: jaką jakość prezentuje firma P&J?

Tak z ciekawości: ktoś miał R2 Wella i jest w stanie coś o nim napisać ? http://www.taiwangun.com/pistolety_masz ... -1261.html
Avatar użytkownika
Feniks
 
Posty: 196
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 19:47
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez kyro76 » 2 sty 2010, o 17:46

Myślę że tu chodziło bardziej o coś takiego http://www.specshop.pl/product_info.php ... ts_id=5575 do p90. A magazynki możesz nosić w torbie zrzutowej (emot z językiem)
Avatar użytkownika
kyro76
 
Posty: 78
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 18:11
Lokalizacja: Warszawa / Piaseczno
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez Feniks » 2 sty 2010, o 18:38

Blacha napisał(a):w mojej ostatnio zamontowałem składaną na bok kolbę od SLR300 i batka w ładownicy na kolbie - wtedy robi sie mega malutka replika a zasięg takie że i do lasu ze swoją ganiam (chętnie i pokazę kiedyś na strzelance jakiejś jak to śmiga)

Wstaw fotkę :)
Avatar użytkownika
Feniks
 
Posty: 196
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 19:47
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez Ryuzok » 2 sty 2010, o 18:46

to tak, z CM.41 styczność miałem, a dokłądniej z ich MP5PDW, jedyna wada to brak blowbacka,a teraz co do samej rpeliki:
plastiki-cudne, Ari stwierdził że jego G36CA ma słabszy plastik niż ta cyma(z wyglądu), ładny metal, słuszna waga, przy wstawieniu spręzyny M90 guardera ma około 310fps, stockowa gumka o dziwo działa, i ma bardzo przyzwoity rof/reakcje na spust jak na chinola zmontowanego przez taiwangun.
co do ładownic-po 2-4 magi wchodzi w łądownice od m4, zależy od magów(długości).Ale krótkie magi świetnie wchodzą w ładownice pistoletowe (mam dwie poziome condora w oliwce do oddania).
ogółem z tego co pamiętam za replikę z inną spręzyną i gumka systemy dałem około 550zl, z repliki byłem bardzo zadowolony, jedyna wada to celność, no na 14cm chińskiej precce pozostaje ona troche do zyczenia, ale do cqb jest ładnie. ogółem jeżeli chcesz mp5 to polecam, jedyne 3 wady tej repliki dla mnie: z batką nie można przeładować zamka, nie ma szyny do latarki,trzeba kombinować/dokręcić z przodu robiąc dźiórki, ale to wychodzi lepiej niż w galaxy gdzie podobno to ciężkie, lekko latająca kolba po złożeniu, jak rozłozona to 0 luzu, ale jak się złoży to ma, mnie drazniło, mimo że łaził będziesz z kolbą rozłożoną.
ogólnie do CQB mp5PDW cymy polecam, ale do CQB, w lesie jest z nim ciężko, ale replika ma znacznie więcej plusów niż minusów.
co do używanych TMów-fakt,super pomysł, tylko trzeba znaleźć dobrą uzywkę;)
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez Blacha » 3 sty 2010, o 00:23

na szybko bo z komórki

Obrazek


Obrazek


w moim zmieniony tłumik na dłuższy i schowana tam chińska precka - jak chcesz obejrzeć i przestrzelać to zapraszam od wtorku do soboty 11 - 19 (sobota 10-15) do mnie do tanich militariów na kabaty - tylko daj znaka wcześniej żebym wziął z doma
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez Sheck » 3 sty 2010, o 20:37

Ja też polecę gietę :)

Zawsze można dokupić taki grip
http://www.specshop.pl/product_info.php ... ts_id=3212 lub http://www.specshop.pl/product_info.php ... ts_id=6023

i jakąś precrurkę lub odkupić od kogoś stocka a tłumik płomienia to już drobiazg :)
Avatar użytkownika
Sheck
 
Posty: 17
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 08:05
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez Dalej » 3 sty 2010, o 20:43

Te krótkie M-ki które pokazujecie mają jedną wadę - są nierealistyczne.


Kup tego Wella co ci pokazywałem, ma bardzo dobrą celność, wręcz z niej słynie, a kolba się przydaje.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez Feniks » 3 sty 2010, o 20:47

Dalej napisał(a):Te krótkie M-ki które pokazujecie mają jedną wadę - są nierealistyczne.

Nie ma ostrego odpowiednika?



Dalej napisał(a):Kup tego Wella co ci pokazywałem, ma bardzo dobrą celność, wręcz z niej słynie, a kolba się przydaje.

Masz na myśli Galaxy? Bo puszczałeś linka do mp5pdw.
Avatar użytkownika
Feniks
 
Posty: 196
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 19:47
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez Dalej » 3 sty 2010, o 21:11

galaxy :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez ZeRT » 3 sty 2010, o 21:15

Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez Moses » 3 sty 2010, o 21:21

Mihauek napisał(a): Dalej napisał(a):Te krótkie M-ki które pokazujecie mają jedną wadę - są nierealistyczne.


Nie ma ostrego odpowiednika?


Są takie ostre odpowiedniki na rynek cywilny. Robi je np Olympic Arms. Są to tzw AR Pistols
Obrazek
http://www.olyarms.com/index.php?page=s ... &Itemid=37
Nie mają natomiast nic wspólnego z CQB i Seals'ami jak sugeruje nazwa ASGowych replik
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez Feniks » 4 sty 2010, o 00:25

Moses napisał(a):
Dalej napisał(a):Te krótkie M-ki które pokazujecie mają jedną wadę - są nierealistyczne.
Są takie ostre odpowiedniki na rynek cywilny.

Uffffff... czyli wiochy nie będzie :P Odetchnąłem z ulgą. :)

Co do ostatniego obrazka, to wolę nie wiedzieć czym jest to takie długie i cienkie zamiast kolby...

Blacha, podoba mi się :) Może oprócz tego kabla przy kolbie.

Dobra, jutro postaram się do specshopa przedzwonić i spytać o wymiary tego adaptera do P90 i się "zobaczy" czy o pyszczydło nie będzie zawadzać.
Avatar użytkownika
Feniks
 
Posty: 196
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 19:47
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez Blacha » 4 sty 2010, o 11:05

tak naprawdę moja jest niewiele krótsza od normalnej
w wersjach z kolbą SF czy stała jeszcze bliżej do oryginału bo jest tylko front grip skrócony - wiec sądzę że w ostrej wersji są realne do zrobienia
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez Feniks » 5 sty 2010, o 16:35

Poszperałem trochę w sieci odnośnie tego adaptera.

http://kpasg.net/showthread.php?t=13921

Obrazek
Avatar użytkownika
Feniks
 
Posty: 196
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 19:47
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0

Re: ~ 500 PLN do CQB

Postprzez Feniks » 19 sty 2010, o 21:54

No i w końcu kupiłem... P90 ACM'a. Plastik całkiem całkiem, dobrze spasowany, nic nie lata (chyba że na boki mocniej potrząść, to coś tam się w środku chybocze), front grip lekko trzeszczy po silniejszym ściśnięciu, kilka małych nadlewek, i chyba o coś zahaczyli, bo jest rysa na metalu, do gołego metalu... No ale działa. Spust twardy nie jest. Dodałem optykę w postaci kolimatora i środek ciężkości znalazł się dokładnie w miejscu komory hopup. W jednej ręce P90 się trzyma całkiem przyjemnie, nie to co reszta. Nawet Stubby o wiele gorzej przy tym wyszedł, który ponadto jest o prawie pół kilo cięższy. Jak strzela się zobaczy. Przy składaniu się, głowę opieram o magazynek. Średnio to przyjemne, ale w życiu nigdy nie jest idealnie. Co do magazynków to na szczęście magazynkami od SCAR'a H aż tak ładownic nie rozciągnąłem, by gumka miał problemy ze sprężystością. Od biedy ten magazynek trzyma. Góra opiera się o admin pouch'a i ładownice na magazynki pistoletowe, więc magi od P90 są jako tako unieruchomione. Do CQB powinno wystarczyć. Trochę się przeszedłem po chacie z tym cudem i wiem, że już muszę się wyzbyć odruchu trzymania dystansu do ściany/framug nabranego z normalnych karabinów/PMów. :D

Przymierzyłem się do Stubbiego, co prawda nie Blachy, ale ta wajcha od (chyba) przeładowania mi o nos zawadzała. Strasznie to denerwowało.
Załączniki
IMG_0330.JPG
IMG_0330.JPG (86.03 KiB) Przeglądane 6462 razy
Avatar użytkownika
Feniks
 
Posty: 196
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 19:47
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości