Ładowarka LiPo

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

Re: Ładowarka LiPo

Postprzez moron » 8 mar 2010, o 14:51

Bo odkrylem ameryke i zglebiam temat (przyznam sie ze od jakiegos miesiaca juz nie bezinteresownie), nawet "wysadzilem" kilka lipolek juz :)
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: Ładowarka LiPo

Postprzez Vintersky » 8 mar 2010, o 15:02

Dlatego zamiast bezinteresownie się dzielić wiedzą po prostu interesownie [/ciach. Należe do tych złych modów którzy uważają że mozna porozumiewac sie bez przekleństw. Tato] linkami do swojego sklepu, tak?
Obrazek
Avatar użytkownika
Vintersky
.
 
Posty: 302
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 00:49
Lokalizacja: Józefów koło Warszawy
White Cross: Coyotes
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Ładowarka LiPo

Postprzez moron » 8 mar 2010, o 15:26

Nie, zrobilem to ku chwale ojczyzny :]

Zadal, pytanie to odpowiedzialem. Jesli zle mu napisalem badz wciskam mu kit to napisz wprost.
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: Ładowarka LiPo

Postprzez Vintersky » 8 mar 2010, o 15:37

moron napisał(a):2. Mozesz spokojnie dac 11,1, problem w tym ze czesci o wiele szybciej sie zuzyja. Wczoraj kolega podpia lipolke 11,1V do pistoletu :)

Kit.
Szybsze zużycie części w twoim mniemaniu to tzw. planowana awaria w ciągu następnych ~1000-10.000 pestek?
Cóż, ja tam wolę jak sprzęt bangla 50.000-100.000 pestek jedynie z przeglądami i wymianą smarów.

11.1v nawet z 12-16C powinno być używane jedynie w kręconych replikach. Znam sporadyczne przypadki gdzie działają (TM P90 Wichura), ale to tylko chlubne wyjątki. Każda replika stock'owa (mówimy o normalnych, nie KWA czy PTW/CTW) zajedzie się na śmierć na LiPo z woltażem 11.1.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vintersky
.
 
Posty: 302
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 00:49
Lokalizacja: Józefów koło Warszawy
White Cross: Coyotes
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Ładowarka LiPo

Postprzez ZibiD » 8 mar 2010, o 16:06

Ja się dopiero przymierzam i zgłębiam temat ale też podzielam pogląd Vintera (podparty kilkoma godzinami czytania) - sam mam upgrade w G36 CA (390 fps) i nie raczej odważę się dać 11,1. Z palcem w... obcykam to 7,4 (oczywiście odpowiedniej jakości i pojemności) - jestem zwolennikiem konserwacji sprzętu i radości z użytkowania a nie pasji ciągłego grzebania w bebechach i podwójnych wydatków (na mniejszą baterię i nowe bebechy)
:)
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Ładowarka LiPo

Postprzez moron » 8 mar 2010, o 16:56

Vintersky, napisalem ze czesci zuzyja sie o wiele szybciej, moze nie 1000 kulek, ale 10 000-30 000 moze juz tak. Zauwaz ze mowa o 310fps. Gdyby byla wymieniona sprezyna na mocniejsza lipolka 11,1V szybko by zjechala tlok.

ZibiD, masz mocniejsza sprezyne - jak nie masz wymienionej przy okazji polowy bebechow to fakt, jest to zly pomysl...
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: Ładowarka LiPo

Postprzez Vintersky » 8 mar 2010, o 18:28

"Może nie 1000 kulek".
Przepraszam bardzo, ale kilka razy miałem styczność ze stock'ami które na LiPo 11.1v małe pojemności 20C po kilku magach pożegnały tłok...
Obrazek
Avatar użytkownika
Vintersky
.
 
Posty: 302
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 00:49
Lokalizacja: Józefów koło Warszawy
White Cross: Coyotes
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Ładowarka LiPo

Postprzez WichuR » 8 mar 2010, o 18:44

Odnośnie tej P90TM, to zdaje się, że tłoki były mocno starte - chyba tylko słabiutka sprężyna go ratowała. Na minimi CA, przy 11,1v połamało stockowy tłok i poliwęglanowy systemy, przy ok 400 fps tylko.Wspomnę jeszcze strzelające w stockach bezpieczniki i zniszczone szczotki w silniku. Repliki chodzące u mnie na 11,1 już wszystkie są po kapitalnym remoncie GB - chinole i japońce.

W tej chwili mija chyba ponad rok od kiedy mam 2 x 11.1v Lipo. Jedna KA, druga RC. No i już żywota dokonują. Dwie potrzebuję na jedną strzelankę. Lipo są zdaje się szacowane na ileś cykli, a potem ostro w dół z napięciem.

Kupiłem ostatnio miernik z wyświetlaczem segmentowym. Podpina się w złącze balansera i widać po kolei każdy z pakietów składowych, a na koniec napięcie całości. Bardzo użyteczne.

@Zibid
7,4v potrafi bardzo mile zaskoczyć, bo plasuje się grubo bliżej 9,6v niż 8,4. Obserwacja na JG(420) i KA(320) w stokach, jak jeszcze miałem taką batkę.

PS
Jeszcze nie udało mi się zakatować jakiegokolwiek (odpukać) lipo, by się zapalił.
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Ładowarka LiPo

Postprzez moron » 8 mar 2010, o 19:19

"Może nie 1000 kulek".
Przepraszam bardzo, ale kilka razy miałem styczność ze stock'ami które na LiPo 11.1v małe pojemności 20C po kilku magach pożegnały tłok...

Vintersky, mi w nowym M15A4 CA (pełny stock) (4 lata temu) poszly zebatki po 100 kulkach (słownie - stu) - czyli batki 8,4 sa be?

7,4v potrafi bardzo mile zaskoczyć, bo plasuje się grubo bliżej 9,6v niż 8,4. Obserwacja na JG(420) i KA(320) w stokach, jak jeszcze miałem taką batkę.
7,4V 25C to mniej wiecej odpowiednik markowej 8,4V lub chinskiej 9,6V

Jeszcze nie udało mi się zakatować jakiegokolwiek (odpukać) lipo, by się zapalił.
Markowa, nowej generacji lipolka nie powinna sie zapalic... Mam nagrania z reakcji na zwarcie badz rozladowanie lipolki - zadnego ognia czy wybuchu...
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: Ładowarka LiPo

Postprzez Janek » 8 mar 2010, o 20:16

I tak bym 11,4V nie włożył, bo uważam, że nie warto rozwalić całego gb dla aż tak wysokiego ROFu.

Zmieniając temat to sprawdziłem woltomierzem starą baterię i po 14h ładowania wychodzi jak na razie 11V(czyli tyle ile powinno być po naładowaniu bateryjki 9,6V), po podłączeniu do karabinu ledwo co ciągnie, a po kilku strzałach(seriach) zdycha, dopiero po ponownym podłączeniu da się strzelić jeszcze kilka razy. Po tym zabiegu napięcie na baterii nadal wychodzi równo 11V. Dodam, że w grudniu karabin był w gunsmithie na przeglądzie po tym jak doszło do zwarcia(poprzecierane kable - zaczął wariować, sam strzelał itp). Po wizycie w serwisie, przestrzelałem go tylko w domu(pół magazynka), ale wszystko było ok, teraz w sobotę na strzelance dodam, że pierwszej po naprawie, na początku strzelał ledwo co, a później zamilkł. Teraz znowu się tak robi...

Kable są dobrze zabezpieczone, na przetarcia założone rurki termokurczliwe, więc chyba zwarcia nie powinno być.

Wiecie czy może być to spowodowane?

Przed chwilą sprawdziłem bateryjkę i nadal trzyma równe 11V.
Obrazek
Avatar użytkownika
Janek
 
Posty: 371
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 49th Recon Squad
Na starym Warriorze od: 2007

Re: Ładowarka LiPo

Postprzez Vintersky » 9 mar 2010, o 01:50

moron napisał(a):
"Może nie 1000 kulek".
Przepraszam bardzo, ale kilka razy miałem styczność ze stock'ami które na LiPo 11.1v małe pojemności 20C po kilku magach pożegnały tłok...

Vintersky, mi w nowym M15A4 CA (pełny stock) (4 lata temu) poszly zebatki po 100 kulkach (słownie - stu) - czyli batki 8,4 sa be?

Pisałem o wpływie baterii LiPo 11.1V na typowe stock'i. Twoja odpowiedź ma się nijak do dyskusji. Zdarzają się fabrycznie płatające figle CA, TM, Inokatsu, A&K... Co w tym odkrywczego? I jaki ma to związek z baterią LiPo?
7,4v potrafi bardzo mile zaskoczyć, bo plasuje się grubo bliżej 9,6v niż 8,4. Obserwacja na JG(420) i KA(320) w stokach, jak jeszcze miałem taką batkę.
7,4V 25C to mniej wiecej odpowiednik markowej 8,4V lub chinskiej 9,6V[/quote]
9,6V 1400mAh a 8,4V RC 3600mAh też czyni pewną różnicę... Upraszczasz więc.

EDIT:
Janek napisał(a):Wiecie czy może być to spowodowane?

Regulacja silnika?
Obrazek
Avatar użytkownika
Vintersky
.
 
Posty: 302
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 00:49
Lokalizacja: Józefów koło Warszawy
White Cross: Coyotes
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Ładowarka LiPo

Postprzez Blacha » 22 maja 2010, o 12:57

odgrzebię trupa

przymierzam się do Lipo

pytanko czy np taka ładowarka:

http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ ... -1868.html

nada się do pakietu 7,4 jakieś 2200 pojemności ?

balanser ma - rozładowywania lipo chyba mieć nie musi

co do baterii samych

http://www.casg.pl/product-pol-619-GE-P ... -25C-.html dobra firma i dobre pakiety ?
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Ładowarka LiPo

Postprzez Bigos » 22 maja 2010, o 17:17

Poszukaj pakiety modelarskiego bo kupowanie tych z naklejką "for asg" jest po prostu bezsensu.
Co do ładowarki, to samo, nie ma co kupować jej w sklepie asg skoro modelarskie są tańsze i lepsze, ja używam najtańszej opcji czyli esky ek2, szału nie ma ale ładuje poprawnie. Jak chcesz mieć kombain to kup coś od turnigy np. http://www.allegro.pl/item1046224972_no ... ancja.html
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na każdej strzelance mam na sprzedaż granaty grochowe...
GG:2980359
Avatar użytkownika
Bigos
 
Posty: 374
Dołączył(a): 2 lis 2009, o 17:59
Lokalizacja: Pruszków
White Cross: R.R.T.S.
Na starym Warriorze od: 0

Re: Ładowarka LiPo

Postprzez moron » 22 maja 2010, o 17:20

Problem w tym ze w instrukcji od Esky dla pakietow 7,4/11,1 jest napisane zeby nie ladowac pakietow dluzej niz 2h. Wynika z tego ze max pojemnosci to okolo 2200mAh. Nie wiem dlaczego cos takiego jest, slyszalem rozne opinie o ladowaniu wiekszych pakietow, jedne mowia ze to bezpieczne inne ze nie...
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: Ładowarka LiPo

Postprzez Blacha » 22 maja 2010, o 18:26

na razie to ja zbieram info z rożnych źródeł ;-)
modelarskie ok ale wolałbym kupić coś co ktoś już przetestował w asg
asgejowe też mam możliwość wziąć sobie taniej na sklep z niektórych źródeł ;-)

więc ktoś odpowie konkretnie - czy tą ładowarką da sie naładować ten pakiet ?? (nie mówię że ten zestaw kupię - próbuje pewne rzeczy ogarnąć i zrozumieć ;-) )
Ostatnio edytowano 22 maja 2010, o 18:48 przez Blacha, łącznie edytowano 1 raz
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Ładowarka LiPo

Postprzez habib » 22 maja 2010, o 18:31

Blacha, o tej wczoraj chyba rozmawialiśmy
http://www.specshop.pl/product_info.php ... ts_id=5143
Avatar użytkownika
habib
 
Posty: 1942
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Ładowarka LiPo

Postprzez Blacha » 22 maja 2010, o 18:50

ale ni ma i bez balansera - ta sama z balanserem 189 ;-)
a tu tańsze i z balanserem - pytanie czy i gdzie jest haczyk
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Ładowarka LiPo

Postprzez heavenly » 22 maja 2010, o 18:58

Blacha - mówiłem Ci - modelarska ładowarka Raytronic C12 - ładuje wszystko co się rusza - NiCd, MiMh, LiPol, LiJon, LiFe. Ma wbudowany balancer. Umie ładować z akumulatora 12V. Nie umie robić cykli ładowanie/rozładowanie. To jednak można zrobić ręcznie.

Aktualnie nawet staniała:
http://www.sklep.modelarnia.pl/index.ph ... er-pelikan

Tu masz inne modele Raytronica:
http://www.sklep.modelarnia.pl/index.ph ... 10-pelikan - ta jednak nie umie ładować z sieci - musiałbyś wydajny zasilacz 12V posiąść, dlatego od razu lepsza jest ta wyższa czyli model C12. Zasilacz bowiem kosztuje tyle:
http://www.sklep.modelarnia.pl/index.ph ... s5-pelikan

Naprawdę polecam. Paru osobom już dupsko ratowałem na strzelankach ładując im batki szybko i sprawnie z akumulatora samochodowego. Warto zainwestować w dobrą ładowarkę - zdziwisz się jak ładnie sprawność odzyskują zwykłe batki. Nie kupuj pochopnie - przypomnij to ci podrzucę swoją do potestowania.
Potrzebujesz jakiejś przeróbki elektrycznej w replice czy radiu? Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=155&t=6267
Avatar użytkownika
heavenly
 
Posty: 611
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa Praga
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 0

Re: Ładowarka LiPo

Postprzez Blacha » 22 maja 2010, o 19:03

nie ma balansera - ale kurna nie mam na razie 150 plnów na ładowarkę
trzeba mi tanią do max pojemnosci 2200 i jakąś batkę coby na razie mieć
a czasem pewnie dokupię lepszą - ale nie wywalę od razu 3 czy 4 stów na batkę i ładowarkę

to jest podstawowy problem w tym i przyszłym miesiącu co najmniej ;-) a gienia na czymś musi ciągnąć
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Ładowarka LiPo

Postprzez heavenly » 22 maja 2010, o 19:24

Blacha napisał(a):nie ma balansera - ale kurna nie mam na razie 150 plnów na ładowarkę


C12 ma balanser - jedyne czego nie ma to cykli ładowanie/rozładowanie batek NiCd i NiMh
C10 chyba nie ma balansera, ale to i tak bez znaczenia, bo wymaga zasilacza, a jak go dokupisz to wydasz tyle co na C12 ;)
Potrzebujesz jakiejś przeróbki elektrycznej w replice czy radiu? Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=155&t=6267
Avatar użytkownika
heavenly
 
Posty: 611
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa Praga
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 0

Poprzednia strona

Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości