Wyciszenie GB

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

Wyciszenie GB

Postprzez habib » 11 sty 2010, o 14:31

Chodzi o to, że muszę maksymalnie wyciszyć GB od PJ25 ;)
Zostało zrobione podkładkowanie, ustawienie zębów, regulacja silnika, wszystkie sprężynki "pomocnicze" zostały już wyciszone, na głównej sprężynie jest smar. Od stocka jest o wiele bardziej cichy ale nadal się nie nadaje żeby zostać skrytobójcą...
No i klu programu ;)
Szukam jakieś maty gąbkowej o grubość maks 2-3 mm, którą można by od środka okleić korpus, żeby wyciszyć tą dzwonnicę ;) miejsca jest...
Pomożecie?
Avatar użytkownika
habib
 
Posty: 1942
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Wyciszenie GB

Postprzez Feniks » 11 sty 2010, o 14:55

Avatar użytkownika
Feniks
 
Posty: 196
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 19:47
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wyciszenie GB

Postprzez habib » 11 sty 2010, o 14:59

Dziękować!
Chociaż po przemyśleniu sprawy to chyba nie tędy droga. Takie maty służą bardziej do tłumienia drgań blacharki w samochodzie, tutaj taki problem nie występuje. Raczej będzie potrzebne coś dźwiękochłonnego.
Może takie cuś: http://www.apama.pl/izolacje-dzwieku
Avatar użytkownika
habib
 
Posty: 1942
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Wyciszenie GB

Postprzez Ryuzok » 11 sty 2010, o 15:14

jak chcesz to mam dosyć sporo gabki, takiej jakiej używa się w tłumikach ASG, na pewno wystyka na GB czy dwa, mogę oddać.
co do mat bitumicznych-są za grube, trzeba by je jak już to z zewnątrz dawać, więc się nie opłaca.
pamiętaj żeby wyciszyć też i silnik,będzie to trudne,ale wykonalne chyba, i może nawet nie spali repliki:D
no i pamięta jo jednym, elektryk zawsze będzie głośny, nie to co spręzyna czy gaziak z tłumikiem >]

PS-to co dałeś linka na końcu będzie dobre jeżeli da się przymiażdżyć, żeby nie było 10mm szerokości, w końcu takich luzównie mamy w GB
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wyciszenie GB

Postprzez Crater » 11 sty 2010, o 15:17

sprobuj znalezc cienka podkladke pod myszke. gombki z tych podkaldek dobrze absorbuja dzwieki.
Avatar użytkownika
Crater
 
Posty: 160
Dołączył(a): 3 wrz 2009, o 21:32
Lokalizacja: Warsyawa
White Cross: BMP
Na starym Warriorze od: 2007

Re: Wyciszenie GB

Postprzez habib » 11 sty 2010, o 15:21

Dobrze wiem, że z elektryka będzie głośna ale póki chcę to sprowadzić do minimum.
Gąbkę biorę, na PW się dogadamy.
Silnik będzie TM EG1000, podobno najcichszy z torque up'ów ale się zobaczy w praktyce.
Avatar użytkownika
habib
 
Posty: 1942
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Wyciszenie GB

Postprzez habib » 11 sty 2010, o 15:23

Crater napisał(a):sprobuj znalezc cienka podkladke pod myszke. gombki z tych podkaldek dobrze absorbuja dzwieki.

O takie pomysły lubię , podkładek trochę mam ale najpierw z gąbką Ryżego spróbuję.
Avatar użytkownika
habib
 
Posty: 1942
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Wyciszenie GB

Postprzez Chaota » 11 sty 2010, o 16:24

Z doświadczenia pomysły z gąbka po prostu nie mają racji bytu, wszystko jest skręcone na sztywno i czegoby nie wsadzić między GB a body to i tak wszystkie dragania będą przeniesione przez śruby.

Co działa? Markowy GB i zębatki systemy helicale (zmontowane w dobrym serwisie bo podkładkuje sie je zupełnie inaczej, jest nawet różnica czy łożyska kulkowe czy ślizgowe).
Silnik dowolny na łożyskach kulkowych (hummer1300, nowe systemy, ICS 3000) dodatkowo dobry chwyt i dekiel (żeby silnik niemiał gdzie sie rozbestwić).
Zębatka silnikowa w dobrym stanie.

Chętnie podjąłbym się zrobienia Twojego egzemplarza.
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wyciszenie GB

Postprzez habib » 11 sty 2010, o 17:30

Jedyne helicale do SR robi CA (przynajmniej nigdzie nie widziałem innych) ale wg któregoś z serwisantów na wmasgu, są one za szerokie do GB PJ.
No i nie po to się chińczyka kupuje żeby pakować w niego kolejne 500-1000 zeta ;)
Będę kombinował, jak się poddam, to się zgłoszę.
Avatar użytkownika
habib
 
Posty: 1942
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Wyciszenie GB

Postprzez Ralphi » 11 sty 2010, o 17:54

Możesz spróbować jeszcze z matami wyciszającymi obudowy komputerowe.
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralphi
 
Posty: 426
Dołączył(a): 29 sie 2009, o 21:24
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: BOFH
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Wyciszenie GB

Postprzez Chaota » 11 sty 2010, o 20:09

Są zębatki do PSG-1, podobnie jak i tłok alu, oba elementy wymagają sporej ingerencji aby pasowały do długiego v2.
Jest to możliwe, sam mam tak zbudowaną replike (spring 400% systema do PSG-1)
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wyciszenie GB

Postprzez Fallkor » 14 sty 2010, o 10:22

Habib jak uzyskasz jakies zadowalajace efekty malym kosztem to podziel sie tu wszystkimi wnioskami!
Chetnie zaaplikuje cos takiego w swojej SRce
Obrazek

Dorośli ludzie, a bawią się w przebieranki i biegają po lasach z zabawkami na kulki... wstyd!
Avatar użytkownika
Fallkor
 
Posty: 368
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 10:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Highlanders
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wyciszenie GB

Postprzez habib » 14 sty 2010, o 10:29

Pewnie.
Avatar użytkownika
habib
 
Posty: 1942
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Wyciszenie GB

Postprzez Ryuzok » 14 sty 2010, o 12:12

a jak Habib sadzisz, czy takowe wyciszenie dało by dużo w zwykłym GB?tzn w M4 ze sprężyną M100, względnie srednio cichym moim...warto wogóle to rozmyślać?czy lepiej dać sam tłumik?
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wyciszenie GB

Postprzez Yeneth » 14 sty 2010, o 13:28

Swoją "snajperską" wersję SLR105 podkleiłem w środku piankową taśmą dwustronną i jest trochę cichszy - prosty patent i trochę daje.
Obrazek
Avatar użytkownika
Yeneth
 
Posty: 680
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:30
Lokalizacja: Wawa
White Cross: FAB / WB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Wyciszenie GB

Postprzez habib » 14 sty 2010, o 15:38

Na razie okleiłem środek górnej części korpusu taką właśnie 2mm dwustronną taśmą - trochę wygłuszyło.
Góra zamyka się na styk, czyli wypełniło wolną przestrzeń.
Najgłośniej jest niestety za złączeniu gripa z GB, tam miejsca jest malutko, no i jeszcze nie doszedł silnik.
Ryży, ty i tak masz cicho także nie narzekaj załóż tłumik i zobacz w polu... bo w mieszkaniu akustyka jest zupełnie inna, słyszysz więcej...

Edyta:
Jeszcze bez wytłumienia gąbką ale już zmienione zębatki na STU CA (nie helical), łożyska 6mm G&P, silnik TM EG1000. GB chodzi cicho, tak na poziomie dobrze złożonego AEG'a. Teraz słychać jak potężne jest uderzenie tłoka w głowicę :)
Dzeq sprzedał mi fajny patent na gąbkę tłumiącą, jest w opakowaniu płyt głównych do peceta, podobno sprawdziła się tłumikach.

Druga edyta:
Zębatki CA wcale nie są za ciasne ale na nowych łożyskach (dosyć grubych) trzeba było podkładkować najmniejszymi rozmiarami podkładek.
No i sector gear ma za małego :) ... dzyndzla od dźwigni rozłączającej styki przy singlu, trzeba było sztukować mechanizm styku, żeby się rozłączało po strzale.

Trzecia edytka:
Wpakowałem tą gąbkę od płyt pecetowych. W tłumiku czyni cuda, w korpusie repliki nic nie daje.
Generalnie efekt osiągnąłem, jest ciszej. Najgłośniej teraz wali tłok, tego raczej nie da się zwalczyć.
Sprawdziła się dwustronna taśma klejąca, piankowa (2mm gruba), gąbka z opakowania płyt pc jako wkład tłumika (udało mi się wcisnąć ją do tłumika sr-ki), no i najważniejsze: zębatki/łożyska i silnik.
Szkoda że nie mam jak zmierzyć decybeli, bo liczby powiedziały by wszystko. Jest nieźle, czy wystarczająco zobaczy się w polu.
Avatar użytkownika
habib
 
Posty: 1942
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Wyciszenie GB

Postprzez BALU » 19 sty 2011, o 19:21

mozesz sprobowac nowej technologii, nazywa sie : flokowanie.
http://flokowanie.info/
Avatar użytkownika
BALU
 
Posty: 267
Dołączył(a): 27 cze 2010, o 21:35
Lokalizacja: Warszawa-Włochy
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Wyciszenie GB

Postprzez Chaota » 19 sty 2011, o 22:34

Obrazek
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wyciszenie GB

Postprzez Grey » 19 sty 2011, o 23:41

Mnie się wydaje, że ten temat nigdy się nie przedawni :)
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Wyciszenie GB

Postprzez BALU » 20 sty 2011, o 15:03

Dokladnie jak mowisz Grey, ale nowi adepci wymiany kompozytu beda mieli gotowe odpowiedzi ;)
od czasu do czasu sam zagladam tzn. odkopuje stare tematy...
;)
Avatar użytkownika
BALU
 
Posty: 267
Dołączył(a): 27 cze 2010, o 21:35
Lokalizacja: Warszawa-Włochy
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008


Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości