Mrozy i gearboxy

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

Mrozy i gearboxy

Postprzez kotbury » 21 sty 2010, o 22:20

Czołem Panowie,
mróz całkiem spory na dworze, trochę się obawiam, czy gearbox w mojej replice nie ucierpi. Czy jest możliwe, że poniżej -10*C szlag trafi np tłok albo jakieś inne plastiki? Czy temperatury takie jak ostatnio (-5 do -15) mają wpływ na mechanizmy?
kotbury
 
Posty: 51
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:46
Lokalizacja: czyste
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mrozy i gearboxy

Postprzez heavenly » 21 sty 2010, o 22:25

Na pewno wpływają na kruchość materiałów. Jeśli coś w replice jest osłabione - to jest większe prawdopodobieństwo że strzeli właśnie na mrozie. Do tego dochodzi szybkie zużycie baterii, która na mrozie trzyma dużo słabiej (to można częściowo wyeliminować ogrzewaczem chemicznym). Ostatnim elementem jest gumka hop-up. Zmarznięta nie podkręca kulek - zasięg broni spada do 15m, a nawet mniej.

Na strzelance przy -14 moja stockowa G36 ze stajni JG wystrzeliła 200 kulek na baterii (normalnie 2500) i zasięg miała jak wyżej...
Potrzebujesz jakiejś przeróbki elektrycznej w replice czy radiu? Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=155&t=6267
Avatar użytkownika
heavenly
 
Posty: 611
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa Praga
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mrozy i gearboxy

Postprzez kotbury » 21 sty 2010, o 22:30

O zdychających bateriach to wszyscy wiedzą, choćby odpalając rano swoje samochody :) Najbardziej się zastanawiam nad tłokiem, bo to przecież mocno musi łupnąć w głowice cylindra.
kotbury
 
Posty: 51
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:46
Lokalizacja: czyste
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mrozy i gearboxy

Postprzez Vintersky » 21 sty 2010, o 22:39

Kotbury - z doświadczenia życiowego: zazwyczaj idzie GB, albo zębatki z powodu mrozu. Tłok raczej jako wypadkowa sieczki z zębatek. Bywały i inne problemy, ale statystyki są takie jak napisałem. Najbardziej narażone są filigranowe GB (np. v2) w podkrętkach na full auto.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vintersky
.
 
Posty: 302
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 00:49
Lokalizacja: Józefów koło Warszawy
White Cross: Coyotes
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Mrozy i gearboxy

Postprzez kotbury » 21 sty 2010, o 22:45

Czyli na tę pogodę najlepsza replika to replika granatu :)
kotbury
 
Posty: 51
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:46
Lokalizacja: czyste
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mrozy i gearboxy

Postprzez Vintersky » 21 sty 2010, o 23:18

Najlepsze jest gazowe Mk23 Tokyo Marui (-20 stopni i jest w stanie wywalić dwa magi pod rząd!).
Tudzież PTW/CTW.
Ewentualnie porządny AEG z porządnym GB, na przykład CA M249 nie przekręcone zbytnio na efpeesy.
Tokyo Marui G18C, oczywiście elektryk.
P90 ... znowu Tokyo Marui.

Baterie do AEGów na zimę? LiPo.
Gumki na zimę? Dobre silikony, ale poniżej -10 stopni niezależnie czy to stockowa gumka, czy Systema czarna (jak nie rozgrzana jest na typowej strzelance jebance) i tak będzie działać jak mu się zachce.
Z mojego skromnego doświadczenia w AEGach najlepiej na zimę sprawdzają się Systema czarna, Promyk fioletowy, Guarder przezroczysty.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vintersky
.
 
Posty: 302
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 00:49
Lokalizacja: Józefów koło Warszawy
White Cross: Coyotes
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Mrozy i gearboxy

Postprzez Yeneth » 22 sty 2010, o 00:02

Vintersky napisał(a):Z mojego skromnego doświadczenia w AEGach najlepiej na zimę sprawdzają się Systema czarna, Promyk fioletowy, Guarder przezroczysty.


Obecnie korzystam w kilku replikach z zielonych gumek G&G i dają rade przy mrozie rzędu -15.
Systemę w wersji czarnej też mogę polecić natomiast przeźroczystego Guardera będę miał okazje sprawdzić dopiero w ten weekend.

Co do GB w posiadanych replikach i ich reakcji na mróz to M249 śmiga na mrozie jak marzenie, kałachy VFC z gearboxami v3 tez się nie poddają i tylko stara eMka ze swoim v2 robi niespodzianki odmawiając raz na jakiś czas współpracy.

O dziwo Hi-Capa KJW na Co2 tez sobie radzi chociaż jej wydajność spadła o połowę.

Skuteczną praktyką w obecnych warunkach jest wstępne rozgrzewanie gumek HU jak i samych GB poprzez oddawanie kilkunastu/kilkudziesięciu strzałów przed zabawą - unikając AUTO.
Obrazek
Avatar użytkownika
Yeneth
 
Posty: 680
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:30
Lokalizacja: Wawa
White Cross: FAB / WB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Mrozy i gearboxy

Postprzez saper » 22 sty 2010, o 00:11

p90 potwierdzam TMkowe wytrzymuje nawet -14 stopni
Saper myli sie tylko raz!

Zadzwoń do mnie o 4 w nocy a dowiesz sie kim naprawde jestes.

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
saper
 
Posty: 134
Dołączył(a): 2 gru 2009, o 09:55
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Flash and Bang - FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mrozy i gearboxy

Postprzez Vintersky » 22 sty 2010, o 00:24

Yeneth napisał(a):
Vintersky napisał(a):Z mojego skromnego doświadczenia w AEGach najlepiej na zimę sprawdzają się Systema czarna, Promyk fioletowy, Guarder przezroczysty.

Obecnie korzystam w kilku replikach z zielonych gumek G&G i dają rade przy mrozie rzędu -15.
(...)
Skuteczną praktyką w obecnych warunkach jest wstępne rozgrzewanie gumek HU jak i samych GB poprzez oddawanie kilkunastu/kilkudziesięciu strzałów przed zabawą - unikając AUTO.

Yeneth dobrze prawi. Zielone gumy zacząłem stosować niedawno - ale generalnie ludzie je bardzo chwalą i porównują do czarnej Systemy.

Co do rozgrzewania - bardzo dobra i skuteczna metoda, niestety - na milsimach zupełnie niepraktyczna... ;-)

GB v2 słabiej znoszą mrozy i ryzyko pęknięcia GB większe niż w v3. Nic to jednak przy G&G M14, TM M14, CA M249 czy TM P90...
Obrazek
Avatar użytkownika
Vintersky
.
 
Posty: 302
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 00:49
Lokalizacja: Józefów koło Warszawy
White Cross: Coyotes
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Mrozy i gearboxy

Postprzez StarskiPL » 22 sty 2010, o 09:56

Czyli G&G M14 daje radę?
Vivere militare est...
Obrazek
Avatar użytkownika
StarskiPL
 
Posty: 259
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 01:02
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: CORE
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Mrozy i gearboxy

Postprzez Mider » 22 sty 2010, o 09:59

P90 chińczyk też daje radę przy -15. W środku akumulator KAN 1500mAh NiMh
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mrozy i gearboxy

Postprzez pawelo » 22 sty 2010, o 10:16

Aks74u nie dał rady przy -7 stopniach. Gumka systemy zamarzła i zasięg spadł o połowę a batka mini padła pod koniec strzelanki, po 600 kulkach.
Kolegom lipole dawały czadu, zima nie była im straszna :)
W takich temperaturach przy słabych batkach dobrze jest mieć T-connectory.
Avatar użytkownika
pawelo
 
Posty: 186
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 14:23
Lokalizacja: Otwock
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mrozy i gearboxy

Postprzez Chaota » 22 sty 2010, o 13:17

Ja wrzucam ogrzewacz chemiczny na komore HU, testowane przy -6 (odczuwalna -10) działa ale powtarzalność żadna
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mrozy i gearboxy

Postprzez Vintersky » 22 sty 2010, o 20:09

StarskiPL napisał(a):Czyli G&G M14 daje radę?

Daje radę. Warto zainstalować zespół wyciszonego cylindra G&G - lekki tłok i amortyzacja na głowicy bardzo odciąża układ.
Moja bangla na M160 w tej chwili (single, bez możliwości auto) i daje radę i w zimę, i w lato.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vintersky
.
 
Posty: 302
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 00:49
Lokalizacja: Józefów koło Warszawy
White Cross: Coyotes
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Mrozy i gearboxy

Postprzez kulfon250 » 23 sty 2010, o 01:10

Glock 17 TM gaziak z BB, daje radę, ale gdy zmarznie strzela na pusto, smar podmarza i zamek nie połyka kulek, za wolno porusza się mechanizm w zamku.
lecz ostatnio zanim do tego doszło 2 magazynki wywalił prawidłowo, magazynki oczywista były w gaciach znaczy kieszeniach, nie w kamizelce, a Gloczek jak nie był potrzebny dogrzewał sie pod kamizelką.

SR25(chinol-oryginał) się poddał, o dziwo ułamał się kołnierz dyszy i wyskoczyła z prowadnicy co spowodowało, ze ładnie dmuchał, ale samym powietrzem.
Kulki i Gaz mam zawsze przy sobie na sprzedaż :)
Inne ASG-ejowe graty na wczoraj lub na jutro ;)
kulfon250
 
Posty: 158
Dołączył(a): 16 lis 2009, o 14:25
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Mrozy i gearboxy

Postprzez Gallain » 24 sty 2010, o 00:42

M4A1 G&P, M140, zębatki stu CA, tlok DF, głowica tłoka promyk, reszta stock, batka RC 9,6V 3600mAh-12, 10-15 zacinek na auto, 0 uszkodzeń.
Zawsze w zimę używam replik tak samo jak w lato i jeszcze nic nigdy mi się nie popsuło, także dla mnie padanie replik na mrozie to jakaś "urban legend" :)
A batki fakt, szybciej lecą.
"Don't bother running, You will only die tired..."
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Gallain
 
Posty: 295
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 04:31
Lokalizacja: Wiedeń / Radom
White Cross: Cannon Fodder
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Mrozy i gearboxy

Postprzez pawelo » 24 sty 2010, o 09:35

To dowodzi tylko temu że g&p mają mocne szkielety gearboxa w stocku.
A batki large są bardzo dobre na mrozy, ale sprawa zmienia się gdy ktoś ma mini lub chińskiego stockowego large z np 1500mah i lubi walić na auto.
Avatar użytkownika
pawelo
 
Posty: 186
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 14:23
Lokalizacja: Otwock
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mrozy i gearboxy

Postprzez Gallain » 24 sty 2010, o 15:19

pawelo napisał(a):To dowodzi tylko temu że g&p mają mocne szkielety gearboxa w stocku.

To też :) Z tym, że nie poszły np. zębatki, które nie były G&P.
pawelo napisał(a):A batki large są bardzo dobre na mrozy, ale sprawa zmienia się gdy ktoś ma mini lub chińskiego stockowego large z np 1500mah i lubi walić na auto.

Dokładnie. W mojej pierwszej replice miałem small, po pierwszej zimie powiedziałem sobie, że nigdy więcej :P
"Don't bother running, You will only die tired..."
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Gallain
 
Posty: 295
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 04:31
Lokalizacja: Wiedeń / Radom
White Cross: Cannon Fodder
Na starym Warriorze od: 2006


Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości