Ogranicznik FPS w tłumiku płomienia-pytanie

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

Ogranicznik FPS w tłumiku płomienia-pytanie

Postprzez Bocian » 1 mar 2010, o 23:24

Mam M130 ale chętnie pobiłbym się też w budynkach...więc zastanawiałem się właśnie nad takim ogranicznikiem.
http://www.allegro.pl/item928512085_ogr ... _arms.html

Czy ktoś miał z czymś takim do czynienia? Jak to wpływa na celność? Żeby się nie okazało że z 15 metrów nie mogę w sylwetkę trafić ;/
No i oczywiście czy da rade z 450 zrobić 350fps'ów?
Avatar użytkownika
Bocian
 
Posty: 24
Dołączył(a): 26 lut 2010, o 23:12
Lokalizacja: Pruszków
Na starym Warriorze od: 0

Re: Ogranicznik FPS w tłumiku płomienia-pytanie

Postprzez heavenly » 1 mar 2010, o 23:31

Potrzebujesz jakiejś przeróbki elektrycznej w replice czy radiu? Zajrzyj tutaj: viewtopic.php?f=155&t=6267
Avatar użytkownika
heavenly
 
Posty: 611
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:34
Lokalizacja: Warszawa Praga
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 0

Re: Ogranicznik FPS w tłumiku płomienia-pytanie

Postprzez habib » 1 mar 2010, o 23:34

Osobiście wolałbym się nie przekonać że ktoś do mnie wali z m130 i zapomniał tego założyć albo przestało to coś działać :/
Za 200 zeta można sobie sprawić mp5k galaxy albo jakąś używkę i zrobić z tego normalny gun w limicie.
Avatar użytkownika
habib
 
Posty: 1942
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Ogranicznik FPS w tłumiku płomienia-pytanie

Postprzez Yeneth » 1 mar 2010, o 23:35

Tutaj masz wcześniejszy temat viewtopic.php?f=30&t=1824

W kwestii celności to oczywiście na większych dystansach spada z racji mniejszych fpsow. Czy z 450 uda się zrobić 350 to już kwestia długości lufy.
Osobiście udawało mi się zbić z 440fps do 350fps tyle że zmiany obejmowały także lufę i dla pierwszej wartości miała ona niecałe 40cm a dla drugiej niecałe 30cm - oczywiście w drugiej wersji był zamocowany reduktor. Po zdjęciu/założeniu reduktora trzeba będzie przestrzelić przyrządy celownicze i ustawić hopka.


PS. Po 2 miesiącach darowałem sobie zamianę upperów w emce zależnie od rodzaju rozgrywki i kupiłem druga replikę - ogromna oszczędność czasu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Yeneth
 
Posty: 680
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:30
Lokalizacja: Wawa
White Cross: FAB / WB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Ogranicznik FPS w tłumiku płomienia-pytanie

Postprzez Bocian » 2 mar 2010, o 00:12

dzięki za szybką odpowiedź. Poczekam, może jeszcze ktoś coś doda od siebie.
celność z tym ma być wystarczająca do cqb czyli w kartkę A4 z 10-15metrów metrów, więcej nie potrzeba, ale główną role gra tu skuteczność spowalniania kulki przez to "cudo"
Zasadniczo na nocki z tym nie będę chodził, a na sobotę do budynków, czy w ramach jakiejś dziennej strzelanki cqb to jak będzie 360-370fps to jakoś przeżyje. tzn, ludzie po postrzale ;]
(proszę tutaj mnie nie bluzgać że 370 to ponad limit, bo od "starych wyjadaczy" nie raz dostałem w budynku serie z ponad 400fps i jakoś żyje)
Ze swojego G36 strzeliłem sobie z 1m przez spodnie, i tak dowiedziałem się że ogranicznik jest jednak potrzebny bo pozabijam ludzi na około, a przecież chodzi o to żeby wszyscy cali wrócili do domu.
Avatar użytkownika
Bocian
 
Posty: 24
Dołączył(a): 26 lut 2010, o 23:12
Lokalizacja: Pruszków
Na starym Warriorze od: 0

Re: Ogranicznik FPS w tłumiku płomienia-pytanie

Postprzez Bocian » 2 mar 2010, o 00:17

aha. W specshopie piszą że "prędkość wylotowa kulki spada od 5%-47%." czyli nawet do 240fps obniża? coś mi się nie chce wierzyć po czytaniu, że tylko z krótszą lufą i max do 350 dało radę... ale może, może
I jeszcze jedno. Lufa wewnętrzna wystaje mi około 1cm, może mniej za gwint tłumika..czy to jest przeszkoda?
Avatar użytkownika
Bocian
 
Posty: 24
Dołączył(a): 26 lut 2010, o 23:12
Lokalizacja: Pruszków
Na starym Warriorze od: 0

Re: Ogranicznik FPS w tłumiku płomienia-pytanie

Postprzez Yeneth » 2 mar 2010, o 01:37

Bocian napisał(a):aha. W specshopie piszą że "prędkość wylotowa kulki spada od 5%-47%." czyli nawet do 240fps obniża? coś mi się nie chce wierzyć po czytaniu, że tylko z krótszą lufą i max do 350 dało radę... ale może, może
I jeszcze jedno. Lufa wewnętrzna wystaje mi około 1cm, może mniej za gwint tłumika..czy to jest przeszkoda?


Papier/internet przyjmuje wszystko, szczególnie w opisach sklepowych - mi udało się zbić te 90fpsów przy zachowaniu celności ale nie pisałem ze nie da się więcej. Po prostu mi to wystarczało. Co do wystawania lufy to może niestety przeszkadzać - nie pamiętam już ile tam w środku było miejsca pomiędzy końcem gwintu a ta gumką zamykającą lufę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Yeneth
 
Posty: 680
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:30
Lokalizacja: Wawa
White Cross: FAB / WB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Ogranicznik FPS w tłumiku płomienia-pytanie

Postprzez Gallain » 2 mar 2010, o 01:38

Bocian napisał(a):(proszę tutaj mnie nie bluzgać że 370 to ponad limit, bo od "starych wyjadaczy" nie raz dostałem w budynku serie z ponad 400fps i jakoś żyje)

Ty tak na serio?
Zasady to zasady i każdego obowiązują tak samo. Jeśli przychodzisz na strzelankę z zamiarem łamania regulaminu, to może jednak sobie daruj i zostań w domu?
"Don't bother running, You will only die tired..."
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Gallain
 
Posty: 295
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 04:31
Lokalizacja: Wiedeń / Radom
White Cross: Cannon Fodder
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Ogranicznik FPS w tłumiku płomienia-pytanie

Postprzez Bocian » 2 mar 2010, o 12:23

Gallain napisał(a):Jeśli przychodzisz na strzelankę z zamiarem łamania regulaminu, to może jednak sobie daruj i zostań w domu?

Moge w ogóle nie wchodzić do budynków i w tedy będzie wszystko ok. Nawet na Czwartkowych jest +-10fps, więc jak będę miał 360fps to ludzie dadzą rade,a jak się okaże że mimo spowalniacza mam np. 370 to wiadomo że sobie daruje budynki.
Chodziło mi o podkreślenie że nie musi być ponad 100fpsów mniej i że jak komuś np. zbiło o 90 to niech pisze bo to dodatkowy plus dla "spowalniacza"
Zasadniczo mój pogląd jest taki, wiem ile to 450fps , bo testowałem na własnej nodze. Jeśli się zdecyduje na spowalniacz to też przetestuje na sobie i jeśli nie zrobi z przyłożenia "kuku", a wiem jak wygląda mniej więcej kuku przy różnych prędkościach wylotowych, to ufam temu co podał producent, czyli 47% wolniejsza kulka. Jak będę miał dostęp do chrono to sprawdzę dokładnie żeby wykluczyć wszelkie wątpliwości.

Wyśle maila z pytaniem o tą wystająca lufę, jak dostane odpowiedź to umieszczę ją tutaj. Może komuś się kiedyś przyda
Avatar użytkownika
Bocian
 
Posty: 24
Dołączył(a): 26 lut 2010, o 23:12
Lokalizacja: Pruszków
Na starym Warriorze od: 0

Re: Ogranicznik FPS w tłumiku płomienia-pytanie

Postprzez Bocian » 2 mar 2010, o 13:54

-moje zapytanie:
"...Czy rzeczywiście daje rade spowolnić kulkę o 47%. Musze zejść z 450 na
> 350fps, czyli wygląda na to że spokojnie sobie z tym poradzi.
> I druga, ważniejsza sprawa. Czy lufa wewnętrzna wystająca 5mm poza
> gwint tłumika może stanowić problem?..."

-odpowiedź ze Specshopu: (nieco krótka, ale treściwa)
"niestety reduktor nie zadziała w opisywanej przez Pana sytuacji"

To wyjaśnia wszystko. Habib, możesz odetchnąć z ulgą. w budynku mnie nie spotkasz (chyba że z inną repliką) ;]

Temat do zamknięcia
Avatar użytkownika
Bocian
 
Posty: 24
Dołączył(a): 26 lut 2010, o 23:12
Lokalizacja: Pruszków
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości