z dnia na dzień przestał strzelać..

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

z dnia na dzień przestał strzelać..

Postprzez wizgot » 7 mar 2010, o 20:25

Cześć.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, co może być powodem, dla którego bez żadnych szczególnych okoliczności, moje G36c produkcji JG przestało podawać kulki do komory?
Zasadniczo, wyjaśnienie że jest to replika produkcji chińskiej nie będzie satysfakcjonujące. Chciałbym usunąć tą ciekawą usterkę, a nie czytać że powinienem kupić cobie TM albo CA to nie będzie się psuło.

Objawy są takie, że magazynek prawidłowo wypycha kulki, ale nie docierają one do komory, kiedy broń jest poprawnie złożona - blokują się w tulei między magiem a komorą. Jednak sama ta tuleja jest nadzwyczaj drożna, po jej zdemontowaniu, kulki swobodnie przez nią przelatują. Wygląda to jakby coś w komorze wypychało je z powrotem. Ale kiedy wezmę replikę do góry nogami i wrzucę pojedynczą kulkę na komorę bez tulei, nacisnę spust - strzela. Problem zaczyna się, kiedy wszystko jest zu zammen zmontowane w całości.

Jeśli ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać, będę wdzięczny za podpowiedź. Jeśli ktoś podjąłby się za parę miodowych ciechanów naprawić tą usterkę, to również będę zobowiązany,

Pozdro,
Piotrek
wizgot
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 sty 2010, o 02:42
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Na starym Warriorze od: 2007

Re: z dnia na dzień przestał strzelać..

Postprzez Grey » 7 mar 2010, o 20:30

Zapytaj memberlist.php?mode=viewprofile&u=495 - moze bedzie chcial ci pomoc za te kilka piw :D
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: z dnia na dzień przestał strzelać..

Postprzez Gruby » 7 mar 2010, o 21:12

Jak ci się będzie chciało na ochotę podjechać to mogę zerknąć.

pozdrawiam
Gruby
 
Posty: 51
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 20:52
Lokalizacja: Warsaw
Na starym Warriorze od: 0

Re: z dnia na dzień przestał strzelać..

Postprzez wizgot » 7 mar 2010, o 21:31

To pewnie się do kogoś z Was zwrócę. Problem na 80% leży w dziwnej pracy tłoka. Raz zostaje odsunięty o kilka mm (nie zamyka szczelnie komory) a raz dopycha się do końca. Nie mam szczerze mówiąc pomysłu jak to wyregulować..
wizgot
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 sty 2010, o 02:42
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Na starym Warriorze od: 2007

Re: z dnia na dzień przestał strzelać..

Postprzez Crater » 8 mar 2010, o 09:40

prawdopodobnie przeskoczyla ci zebatka na tloku i sysza wchodzi za gleboko w komore hop-up. Generalnie moze byc kilka innych przyczyn ale to podejrzewam za najbardziej prawdopodobna. Mogl tez strzelic zabek na tloku i dla tego caly tlok przepchnal dysze do przodu przy uderzeniu w scianke.
Avatar użytkownika
Crater
 
Posty: 160
Dołączył(a): 3 wrz 2009, o 21:32
Lokalizacja: Warsyawa
White Cross: BMP
Na starym Warriorze od: 2007

Re: z dnia na dzień przestał strzelać..

Postprzez saper » 8 mar 2010, o 13:52

albo standardowo przez zimno popychac sie zlamal i dyszka niechodzi odwroc replike i strzel na sucho jak zobaczysz ze dysza sie nierusza przy stzrale to na 90% popychacz
Saper myli sie tylko raz!

Zadzwoń do mnie o 4 w nocy a dowiesz sie kim naprawde jestes.

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
saper
 
Posty: 134
Dołączył(a): 2 gru 2009, o 09:55
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Flash and Bang - FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: z dnia na dzień przestał strzelać..

Postprzez wizgot » 8 mar 2010, o 16:31

nie nie, dysza chodzi, tylko tak jak pisałem, wchodzi za głęboko do komory i wypycha kulki na zewnątrz, z powrotem w kierunku maga a nie do lufy. Czy do naprawy wystarczy podrzucić komuś sam gearbox, czy składać to cholerstwo do kupy? Bo wczoraj miałem etap samozaparcia żeby to naprawić, ale nie wyszło. Gearboxa nie rozbierałem, to jednak nie moja dziedzina... Skoncentrowałem się na sprawdzeniu drożności komory i tulei, oraz pracy magazynka - te elementy są OK.
wizgot
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 sty 2010, o 02:42
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Na starym Warriorze od: 2007

Re: z dnia na dzień przestał strzelać..

Postprzez Gruby » 8 mar 2010, o 19:49

po tym jak teraz zamotałeś to najlepiej jak wrzucisz to w siatkę i komuś zawieziesz będzie najprościej.
Pozdrawiam
Gruby
 
Posty: 51
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 20:52
Lokalizacja: Warsaw
Na starym Warriorze od: 0

Re: z dnia na dzień przestał strzelać..

Postprzez Paweł » 18 mar 2010, o 09:00

I jak, naprawiłeś to? Jestem ciekaw, bo sam mam identyczny problem. Na razie psiknąłem silikonu do magazynków i powiedzmy, że wszystko działa. W mieszkaniu. Ale naprawde to okaże się dopiero w sobotę, na strzelance, czy to załatwiło sprawę.
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 775
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:05
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2009

Re: z dnia na dzień przestał strzelać..

Postprzez wizgot » 18 mar 2010, o 12:50

Niestety, leży w częściach. Miałem trochę pracy i odłożyłem temat. Ale pewnie skończy się tym, że będę na dniach prosił kogoś, kto zna się na tym lepiej..
wizgot
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 sty 2010, o 02:42
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Na starym Warriorze od: 2007


Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości