Porządne P90 inne niż TM?

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Firek » 29 mar 2010, o 18:43

Znajomy zastanawia się nad zakupem P90, niestety TM odpada ze względu na cenę. Well odpada z przyczyn oczywistych, z kolei o replikach AGM nic nie wiem. Pojawiają się więc trzy pytania:
- Czy repliki AGM są czegoś warte?
- Czy P90 Classic Army jest wart tych 900 zł?
- Czy jeszcze jakaś firma produkuje repliki P90?

Replika ma być używana na otwartym terenie jako broń główna, więc docelowo będzie overlockowana ;) do tych 400+ fps. Za wszelkie porady i opisy własnych doświadczeń z góry dziekuję. :)
Avatar użytkownika
Firek
 
Posty: 51
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 23:55
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Mider » 29 mar 2010, o 20:45

Ja mam chinolowego tostera i jest warte. Moja replika jest osłabiona do około 310fpsów (chińczyki robione są >400). Skuteczny zasięg >30m. Skupienie jak na tak krótką broń znakomite. Trzeba się tylko przyzwyczaić do magazynków, które inaczej się wkłada i są raczej spore.
Na dzień dobry proponuję kupić gumową stopkę i wywalić oryginalną klapkę. Dużo wygodniej wkłada się pakiet, uodparnia się elektrykę na wodę i dużo lepiej leży na ramieniu.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez WichuR » 29 mar 2010, o 21:59

Nie pisałeś, że ma być nówka funkiel ze sklepu. Pozwolę więc sobie pobronić TM, nawet używanej. Ona jest warta tych 800-1000 PLN, za nówkę, lub 400-600 za używkę. Z kilku powodów. Miałem ją prawie 2 lata, na ciężkich robotach, więc wiem ;)

1. Stockowe 260 fps, po włożeniu dłuższej, chowanej w tłumiku, precki, rośnie do 285 fps. Przy czym zasięg... 30m? Spokojnie.
2. Replika jest ultra cicha, po dołożeniu tłumika, choćby i stockowego, staje się niesłyszalna z 10m. Możesz zapytać Sapera, który nie wierzył ;)
3. Replika kocha tuning na ROF. Bateria o napięciu 11,1V, rof rzędu 22-24 kulkek/s i ok 30-40k przebiegu, w tym wiele w ramach 300 kulkowych serii - bo używiliśmy jej jako mini-minimi ;). To mówi samo za siebie. Serwis nie stwierdził większego zużycia, poza zmęczonym tłokiem, który był daleki od jakiegokolwiek psucia się. Na 9,6V u znajomego było podobnie, a pewnie tłok pozostał nieruszony.
4. Kluczowym cudem tej repliki, jest system hop-up (ponoć nawet w chińczykach się sprawdza)

Swego czasu overclockingowi na 450+ ;) Poddał swoją wiertarkę... Chyba Yeneth ;) Ale to już jego pytaj, o wrażenia.

Podsumowując, nie skreślałbym TM.
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Gallain » 31 mar 2010, o 18:46

WichuR napisał(a):Nie pisałeś, że ma być nówka funkiel ze sklepu. Pozwolę więc sobie pobronić TM, nawet używanej. Ona jest warta tych 800-1000 PLN, za nówkę, lub 400-600 za używkę.

800-1000 to raczej za używkę, skoro nówki są po ok 1300.
400-600 za używkę to jak najbardziej, ale za CA.
"Don't bother running, You will only die tired..."
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Gallain
 
Posty: 295
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 04:31
Lokalizacja: Wiedeń / Radom
White Cross: Cannon Fodder
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Vlad » 1 kwi 2010, o 18:32

Używam sam chinolowego P 90 i jest ok tuningu nie robiłem ale z tego co czytałem na WMASG nie jest problemem. Mój ma 380 w stoku. Problemem jest natomiast hop up bo nie ma nic do kupienia zastępczego a przynajmniej na razie. Magi - lowcap 70 bb są świetne podają kulki zawsze bez problemów O innych cechach nie piszę bo napisał to Mider
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Firek » 1 kwi 2010, o 19:10

Komora bardzo przypomina tą którą mam w AUGu, ale o podobieństwo takiej części raczej nietrudno. ;) Rozumiem, że "chinolowy toster" to nie Well tylko ACMowski, tzn to:
http://www.taiwangun.com/pistolety_masz ... -1503.html ? Jeśli odpowiedź brzmi "tak", to Krakmany dostaną zamówienie dosłownie za moment. ;)

Dzięki wszystkim za pomoc, wkrótce będzie nas o jednego więcej. :)

EDIT: Ciekawe, na Allegro znaleźliśmy również firmy GFC i JG, nie wiedziałem że jest aż tylu producentów P90... Zdurniałem. ;)
Ostatnio edytowano 1 kwi 2010, o 20:33 przez Firek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Firek
 
Posty: 51
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 23:55
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Dalej » 1 kwi 2010, o 19:23

bez sensu ta lufa
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Goorock » 1 kwi 2010, o 19:25

Nie znam innego porządnego P90 poza TM co nie oznacza że takiego niema.
W tym KSP-90TRK [ACM] lufa jest brzydka.
Ostatnio edytowano 1 kwi 2010, o 19:30 przez Goorock, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Firek » 1 kwi 2010, o 19:29

Piękna nie jest, ale nie rozdrabniajmy się... Lufę na bank można odkręcić i zastąpić przyzwoicie wyglądającym tłumikiem. Znajomy ma dość wydatków więc TM nie istnieje. ;)
Avatar użytkownika
Firek
 
Posty: 51
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 23:55
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Mider » 1 kwi 2010, o 20:36

Goorock napisał(a):Nie znam innego porządnego P90 poza TM co nie oznacza że takiego niema.

A jakie znasz?

Goorock napisał(a):W tym KSP-90TRK [ACM] lufa jest brzydka.


KSP-90TRK [ACM] - co to jest? To znaczy widziałem zdjęcie, ale co to jest?
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Goorock » 2 kwi 2010, o 00:29

Mider napisał(a):
Goorock napisał(a):Nie znam innego porządnego P90 poza TM co nie oznacza że takiego niema.

A jakie znasz?

Goorock napisał(a):W tym KSP-90TRK [ACM] lufa jest brzydka.


KSP-90TRK [ACM] - co to jest? To znaczy widziałem zdjęcie, ale co to jest?

1. TM
2. To jest model który kolega Firka zamierza kupić.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Feniks » 2 kwi 2010, o 00:31

Mider napisał(a):KSP-90TRK [ACM] - co to jest? To znaczy widziałem zdjęcie, ale co to jest?

Szperacz :)

Odnośnie P90 (chodzi o ten normalny model) powiem jedno: do CQB jest niezastąpiona, ale na otwarty teren, to się nadaje, ale wersja ostra. No chyba, że kupujący gustuje w airsoftowych penetratorach. :P

Co do informacji to wchodzisz na wmasg.pl, rejestrujesz się, wchodzisz w szukajkę na forum, wpisujesz P90, ustawiasz AEG/EAG w "Broni airsoftowej i problematyce technicznej" w miejscu wyszukiwania, wyszukiwanie tylko w tematach, wyniki widoczne jako tematy. Parę godzin zejdzie na czytaniu.
Avatar użytkownika
Feniks
 
Posty: 196
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 19:47
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Mider » 2 kwi 2010, o 10:32

Feniks napisał(a):
Mider napisał(a):KSP-90TRK [ACM] - co to jest? To znaczy widziałem zdjęcie, ale co to jest?

Szperacz :)

Odnośnie P90 (chodzi o ten normalny model) powiem jedno: do CQB jest niezastąpiona, ale na otwarty teren, to się nadaje, ale wersja ostra. No chyba, że kupujący gustuje w airsoftowych penetratorach. :P

O czym ty mówisz? To cudo ma lufę jak krótkie M4, które powszechnie w lasach widać. Do CQB, zwłaszcza nocnego, to o dziwo nie najlepsza replika. Kłopot z tym, że spust ma bardzo długi ruch. Nie za bardzo da się szybko strzelać na singlu. Oczywiście wszystko jest kwestią wprawy. Natomiast powtarzalność i skupienie ma rewelacyjne i to już w stoku (chinol i TM, bez różnicy).

Feniks napisał(a):Co do informacji to wchodzisz na wmasg.pl, rejestrujesz się, wchodzisz w szukajkę na forum, wpisujesz P90, ustawiasz AEG/EAG w "Broni airsoftowej i problematyce technicznej" w miejscu wyszukiwania, wyszukiwanie tylko w tematach, wyniki widoczne jako tematy. Parę godzin zejdzie na czytaniu.

Wmasg to chyba jedno z najgorszych źródeł. Goście potrafią napisać recenzje sprzętu 10 minut po wyjęciu z pudełka.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Ponton » 2 kwi 2010, o 11:22

p90 w lesie ? a nie za duży rozrzut ?
Ponton
 

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Mider » 2 kwi 2010, o 11:26

Czego rozrzut?
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Ponton » 2 kwi 2010, o 11:45

kulek z lufy?

abstrahując od możliwości technicznych replik.. Panowie, nie " oszpecajmy" naszej zabawy robieniem z broni krótkodystansowej działka lotniczego. Asg dlatego mnie zawsze pociągało, że stawia na realizm... jeśli chcę mieć dalekosiężną broń szturmową, to kupuję replikę odpowiadającą temu zjawisku... a nie robię jej, za przeproszeniem, z wiertarki..
Ponton
 

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Mider » 2 kwi 2010, o 13:43

Ponton o czym ty mówisz?
P90 jest pistoletem maszynowym do obrony osobistej o naprawdę sporych możliwościach. System bezkolbowy powoduje, że ma bardzo długą lufę w stosunku do długości całkowitej. P90 ma normalnie 200m płaskiej trajektorii i z tej odległości strzelasz w punkt. Zasięg maksymalny to 1800m.

P90 w wersji ASG ma skuteczny zasięg +30 przy ~300fpsach i rewelacyjne skupienie.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Ponton » 2 kwi 2010, o 13:48

Mider napisał(a):.... P90 ma normalnie 200m płaskiej trajektorii i z tej odległości strzelasz w punkt. Zasięg maksymalny to 1800m.

P90 w wersji ASG ma skuteczny zasięg +30 przy ~300fpsach i rewelacyjne skupienie.



I bardzo fajnie.. Ale robienie z niego repliki do lasu , czyli 400 i więcej fps to jest przerost formy nad treścią... Technicznie da radę, ale wstawienie go na jedną półkę z AK74 ( 500 metrów ) i M4 ( jakieś 600 m celnego ognia) to jakoś tak trochę...
Ponton
 

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Dalej » 2 kwi 2010, o 13:52

...trochę nie fair.

jak te stubby killery 500fps
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Ponton » 2 kwi 2010, o 13:56

Idąc tym tropem, ktoś wsadzi w p90 silnik high speed, stunniguje jeszcze gb ( wsadzi spring M140) podepnie hi-cap ... i ma broń wsparcia ważącą 2,5 kg... A ja jestem idiota, bo taszczę m249 ważące 7,5 kg.. Po co taszczę? Dla klimatu gry.

Niby air soft jest tylko zabawą... i nie powinno mieć znaczenia, z czego strzelamy itd... Ale ogarnia mnie zastanowienie, że ci sami ludzie, którzy z jednej strony walczą o realizm gry, inwestując grubą kasę w oryginalne mundury, kamizelki taktyczne, idealne wręcz repliki środkow łączności i innych części wyposażenia, psują ten efekt dokładając do tego replikę pasującą jak widły do dupy...
Ostatnio edytowano 2 kwi 2010, o 14:15 przez Ponton, łącznie edytowano 2 razy
Ponton
 

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Wokash » 2 kwi 2010, o 14:07

No to skoro taszczysz dla klimatu to co się ciesz... ktoś inny ma nieklimatyczny miniminimi P90 [emot]
Panowie mam wrażenie, że ta dyskusja zbacza... zdaje się, że człowiek chciał kupić P90 i nie zapłacić dużo, a tu wyszło jakoś nie tak...
Jak kto lubi taszczyć minimi dla klimatu to zapraszam na milsimy. Tam to ma sens.
ATSD jak kiedyś się rozmarzyłem, żeby wprowadzić limity fpsów dla klas broni to tylko kilku maniaków uznało, że nie oszalałem [emot]
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Ponton » 2 kwi 2010, o 14:14

nie, nie tylko dla klimatu.. do strzelania też ;-)

Pytanie, czy tylko milsimy mają być ostoją realizmu gry... A nie można - tak po prostu ..?
Ponton
 

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Dalej » 2 kwi 2010, o 14:20

Ja myślę że powinno się promować realizm. Nie linczować tych co robią miniguny z p90, ale z kulturą i etykietą uprzejmie wyrażać swój sprzeciw.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Firek » 2 kwi 2010, o 14:21

Jak ktoś chce nosić świniaka, to niech nosi świniaka. Jeśli komuś najbardziej ze wszystkich spluw podoba się P90, niech nosi P90. Tot takie proste, a w końcu w airsofcie i tak strzelamy się na odległość strzału procą, i tak wnętrz każdej tej obudowy skrywa w sobie z grubsza to samo co ma i P90 i świniak... :)

Moja obecna sytuacja finansowa nie pozwala mi na to, ale kiedyś kupię sobie M249 ze stałą kolbą i będę mega zadowolony... I nie spodziewam się, żebym miał marudzić jakie to nieuczciwe, że muszę nosić 7 kilo czystego kaprysu. :P

Ostatecznie zamówiliśmy P90 JG więc wątek spełnił swoje zadanie, dziękuję wszystkim za dyskusję i offtopy. :)
Avatar użytkownika
Firek
 
Posty: 51
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 23:55
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Ponton » 2 kwi 2010, o 14:29

Firek napisał(a):I nie spodziewam się, żebym miał marudzić jakie to nieuczciwe, że muszę nosić 7 kilo czystego kaprysu. :P


Źle kombinujesz, o drugi biegun mi chodziło ...
Ponton
 

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Mider » 2 kwi 2010, o 14:30

P90 nadaje się do lasu z 300 fpsami. Jeśli zaś chodzi o faktyczne możliwości, to walcząc w lesie i tak masz widoczność na 100m max. Więc co za różnica czy walisz z P90 czy M249? Dochodzi jeszcze malutki niuansik jak wielkość magazynka, ROF, czas trwania działań. Na 4 godziny to żadna różnica czy masz 3kg czy 7. Schody zaczynają się przy kilkudziesięciu godzinach.
Swoją drogą, grzebiąc w danych P90 odkryłem co to za cudo to P90 z długą lufą. To jest model sportowy FN PS90. W oryginale to cudo strzela tylko na semi.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez SOBI » 2 kwi 2010, o 14:32

p90 jest brzydkie :D i mi sie nie podoba ;p
chyba ze w wersij hello kity :D
http://www.wmasg.pl/fotki/news/654/dd.jpg
One shot ... one zwłok.
NO PAIN -NO GAME
Obrazek
Avatar użytkownika
SOBI
 
Posty: 204
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:09
Lokalizacja: Pruszków
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2007

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Ponton » 2 kwi 2010, o 14:43

Mider, taka różnica ,że p90 to , jak sam zauważyłeś, to pistolet maszynowy (ew. subkarabinek, wg niektórych), a m249 to broń wsparcia.. Więc mi nie mów, że nie ma różnicy, z czego strzelam.. Sam noszenie repliki to jedno, a jej manewrowość ( a przede wszystkim odzwierciedlenie realnych warunków) to drugie..

Jeśli nie ma różnicy, z czego Ty strzelasz, to czekam, aż pojedziesz na grę ( heh, na milsima) z czym takim..
http://www.airsoftxtreme.pl/product-pol ... -Maul.html


W pierwszym poście Firka była informacja, że replika ma być overclockowana na 400 fps, jak broń szturmowa.. dlatego właśnie wyraziłem swe... wątpliwości..
Ponton
 

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Mider » 2 kwi 2010, o 15:08

No właśnie. Odzwierciedlenie realnych warunków. Masz kawał boxa i siejesz. Masz też duży zasięg, co w normalnej wojnie ma znaczenie ale las to nie normalne miejsce prowadzenia działań. Jeśli wykryjesz mnie na 100m to mój ogień będzie równie skuteczny co Twój, tyle, że dłużej będziesz strzelał. To nie jest MP5 na parabellum 9mm tylko karabinek na 5,7mm.
Ja zaś z P90, będę mógł prowadzić ogień prawie dwukrotnie dłużej niż ktoś z M4 czy kałachem.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Ponton » 3 kwi 2010, o 17:31

Mider, uważam że zasięg broni też ma znaczenie, i nie zawsze strzelamy się na odległość rzutu procą i na takim samym dystansie.. Przewaga zasięgu jest widoczna i niepodważalna np. przy karabinie snajperskim - z czegoś takiego też czasem korzystam ( takie tam chińskie SWD ) i naturalnym mi się wydaje, że mogę skutecznie operować będąc poza zasięgiem większości karabinów szturmowych....
Moje dywagacje zmierzają w innym kierunku... jeśli odpowiednik pm-u wykręcamy na 400 fps ( zwiększając w ten sposób jego zasięg )- jakie parametry ( moc i zasięg ) powinien mieć wtedy karabin szturmowy i rkm... a wreszcie karabin wyborowy - żeby utrzymać jakieś sensowne proporcje..
Ponton
 

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Mider » 3 kwi 2010, o 17:49

Tylko, że ten zasięg to powiedzmy 80m zamiast 60 czy 40. Inaczej mówiąc w realu, nie ma różnicy. Zobacz na jakich dystansach zazwyczaj wykrywasz wroga łażąc po lesie.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Ponton » 3 kwi 2010, o 18:01

Zależy od wroga..;-) i nie tylko w gęstym lesie przychodzi nam się grać... Np. na Mokrym Ługu las jest na tyle rzadki, że i na 100 metrów i więcej widać potencjalny cel...
Ponton
 

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Mider » 3 kwi 2010, o 18:13

No na 150m też i co? Jak widzisz na większą odległość to tylko dla tego, że ludzie zakładają, że ich po prostu nie odstrzelisz bo nie masz zasięgu.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Ponton » 3 kwi 2010, o 18:42

Mider,masz rację,na 100- 150 metrów nie da się strzelać z AEGa... :-) tu ci przyznam rację- ale tylko tu. Poza tym skierowałeś dyskusję w ślepy zaułek... Nie rozumiemy się widać, ja piszę o jednym, ty o drugim...
Ponton
 

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Mider » 3 kwi 2010, o 18:50

Tak mi się wydaje. Właśnie przejrzałem naszą dyskusję i wychodzi mi, że ja o zupie a ty o deserze :)
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Vlad » 9 kwi 2010, o 17:29

Pany tak się składa że P90 to także moja jedna z ulubionych zabawek. Gadacie takie rzeczy że chce się ...
W porównaniu...
P90 w oryginale strzela pociskiem 5,7 mm który to jest amunicją pośrednią podobną do 5,56 NATO podobną ale inną.
Pocisk ten ma bardzo dużą możliwość penetracji pancerzy wszelakich, jest do tego stworzony i używany. Jest to niejako następca MP5 który to strzela ammunicją pistoletową o innych zupełnie właściwościach. To że jest to SMG to inna sprawa.
Na strzelankach strzelamy z czego nam przychodzi do głowy, używamy hicapów, snajperek strzelających na auto etc bo chodzi ostrzelanie.
Jak komu wygodnie lansować się z M 249 ok jego ból istnienia. Co innego "MS"

Na "MS " P 90 dlaczego nie ? Jest wygodny, ma spore i b sprawne magazynki (low ) i gdyby brać parytet amunicji w porównaniu do maga M4 jest sporo do przodu.

Druga sprawa to pakowanie w niego > 400 fps?
A czemu nie? Będzie się zachowywał podobnie jak M4 i będzie miał podobny zasięg. Tutaj jest porównanie 5,7 mm z pociskiem 5,56mm. Co do rozrzutu może mieć większy bo lufa krótsza.
Sam mam moim stoku max do 380 i chyba nie zwiększę może silnik?, lufę założyłem 6,04 od G36K pasuje.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Korpuskularny » 13 kwi 2010, o 01:55

Tak wracając do tematu:
Skończyło się na P90 od JG z Triple Railem.
Póki co znalazłem w nim jeden bug - gdy batka się kończy, to silnik potrafi zakończyć działalność w takim położeniu, że zasilanie jest zwarte. Wiec po naciśnięciu spustu replika się grzeje niebotycznie.. no i wiadomo do czego zwarcie może prowadzić.

Czekam jeszcze na magi hicap'owe i dostawę kulek.

Po teście na polu bitwy ;-) zastanowię się nad dokupieniem dłuższej lufy i "tlumika" w którym będę mógł ową ukryć.

Ale póki co - pruje ślicznie.

Teraz czeka na zerówkę - zobaczymy jakie owej będą wyniki.
Pozdrawiam,
Korpuskularny ;-)
Korpuskularny
 
Posty: 24
Dołączył(a): 29 mar 2010, o 13:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów
White Cross: Armed Rapid Response
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez nocone » 28 maja 2010, o 11:19

Ja bym chciał odkopać ten temat i poczytać szanownych użytkowników wrażenia na temat magów, szczególnie nie TMowskich.
Obrazek
Avatar użytkownika
nocone
 
Posty: 124
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 23:43
Lokalizacja: Zgierz
White Cross: 517
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez saper » 28 maja 2010, o 13:50

polecam chinskie low capy jakos bardzo zblizona do TMowych cena 3x mniejsza a strzelaja i podaja bardzo dobrze. Hi-capow niepolecam ani TM ani chinskich poprostu sie zacinaja albo co jakis czas niepodaje kulek i trzeba w nie postukac, tak samo dokrecenie sprezyny w czasie walki jest praktycznie niemozliwe a czasem trzeba.
Saper myli sie tylko raz!

Zadzwoń do mnie o 4 w nocy a dowiesz sie kim naprawde jestes.

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
saper
 
Posty: 134
Dołączył(a): 2 gru 2009, o 09:55
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Flash and Bang - FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Vlad » 28 maja 2010, o 13:55

faktycznie hicapy są do d...
Pojawiły się natomiast midy z pojemnościami od 110-150-170 BB
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Yeneth » 28 maja 2010, o 13:57

Pojawiło się p90 CYMY (wersja z metalowym frontem, kolimatorem i tłumikiem, w komplecie LOW-CAP).
Niedługo będę miał możliwość pobawienia się takim modelem to zdam relacje.

PS. Ktoś może zweryfikować pojemność mid-capów firmy MAG bo w różnych sklepach są odmienne informacje o ich pojemności (100-170)?
Obrazek
Avatar użytkownika
Yeneth
 
Posty: 680
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:30
Lokalizacja: Wawa
White Cross: FAB / WB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez nocone » 28 maja 2010, o 14:50

Czyli rozumiem że chińskie LOW z taiwanguna jak najbardziej nadają się do użycia :) Moje serce się raduje.
Obrazek
Avatar użytkownika
nocone
 
Posty: 124
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 23:43
Lokalizacja: Zgierz
White Cross: 517
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez Vlad » 28 maja 2010, o 15:13

Low' y są bezkonkurencyjne
Co do midów są różne pojemności zobacz u Capriego i w Spec shopie na razie testuję ten http://www.specshop.pl/product_info.php ... ts_id=6196
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez saper » 28 maja 2010, o 15:59

Czyli rozumiem że chińskie LOW z taiwanguna jak najbardziej nadają się do użycia :) Moje serce się raduje.


dam ci do reki TM i chinski low cap i niezgadniesz ktory jest ktory:) (ja juz sie pogubilem bo polowe mam tm polowe chinskie i juz na 100% niejestem pewny ktory jakiego ma producenta)
Saper myli sie tylko raz!

Zadzwoń do mnie o 4 w nocy a dowiesz sie kim naprawde jestes.

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
saper
 
Posty: 134
Dołączył(a): 2 gru 2009, o 09:55
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Flash and Bang - FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Porządne P90 inne niż TM?

Postprzez The Fury » 17 cze 2010, o 07:48

Podobno w chińskich odpadają atrapy naboi, ale moje się trzymają. Magazynki posiadają oznaczenia, atrapy pocisków są ułożone w dwóch rzędach, nie trzeszczą, bez jakiś dramatycznych nadlewek, jak na 'low-cap' spora pojemność. Podają do ostatniej kulki. TM'owych nie widziałem, ale chińskie dają radę ;)
Avatar użytkownika
The Fury
 
Posty: 95
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 2009


Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości