repliki 1911

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

repliki 1911

Postprzez Sarna » 21 maja 2010, o 11:15

Droga Braci Airsoftowa :)

Sądząc po opisach, fotkach stopkach i innych pierdołach, jest wśród nas spore grono użytkoniwków replik colta 1911. Przyznam że sam choruję na tę broń od dawna, i w najbliższym czasie chcę się w taką zaopatrzyć.

I tu pojawia się pytanie: którą firmę wybrać? KSC/KWA jest chwalone wszędzie, TM również... Socom Gear...

Zależy mi na metalu i żywotności. Cena nie gra większej roli choć wolałbym wydać raczej pół niż cały tysiąc...

Drugie pytanie: jakich kabur używacie?

pozdrawiam
Chwal Pana i podawaj amunicję!
Avatar użytkownika
Sarna
 
Posty: 89
Dołączył(a): 22 gru 2009, o 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: repliki 1911

Postprzez Idzior » 21 maja 2010, o 12:32

Ja uzywam 1911 MEU od TM i jestem bardzo zadwolony.
Jedyny mankamet to odkrecajaca sie szczerbinka i bardzo delikatna sruba ktora ja trzyma w dziwnym rozmiarze.

Kabura to Eagle Ind.
Obrazek
Avatar użytkownika
Idzior
 
Posty: 411
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 21:58
Lokalizacja: Funny Chubby Superhero
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2009

Re: repliki 1911

Postprzez ZeeMike » 21 maja 2010, o 18:14

Potwierdzam, MEU TM jest fkin' sexy i do tego niezawodny. No i prędzej czy później każdy jego użytkownik zapada na chorobę pt. "konwersja Guardera".

Kabura: A.C.M Serpa, daje radę.
Avatar użytkownika
ZeeMike
 
Posty: 44
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 15:13
Lokalizacja: Ząbki
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2008

Re: repliki 1911

Postprzez Dalej » 21 maja 2010, o 18:16

ale czy jedenastka od TM nie ma body z plastik-fantastik?
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: repliki 1911

Postprzez ZeeMike » 21 maja 2010, o 23:07

Oczywiście, że wszystkie TMki są plastikowe ale do fantastik im sporo brakuje - to naprawdę świetnej jakości ABS. Poza tym napisałem, że chorowanie na metalową konwersję Guardera jest popularne :).
Avatar użytkownika
ZeeMike
 
Posty: 44
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 15:13
Lokalizacja: Ząbki
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2008

Re: repliki 1911

Postprzez Vintersky » 22 maja 2010, o 09:01

Metal: konw. Guarder + TM, ew. zawory i lufka do środka. Pikne!
Metal: KSC/KWA w wersji pełnometalowej (bo jest także wersja z metalowym zamkiem i plasticzanym dołem), do tego lufka do środka i lufka zewnętrzna, całość koniecznie System7. Pikne!
Metal: Socom Gear MEU? Słyszałem same pozytywne opinie, nie korzystałem i nie rozbierałem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vintersky
.
 
Posty: 302
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 00:49
Lokalizacja: Józefów koło Warszawy
White Cross: Coyotes
Na starym Warriorze od: 2005

Re: repliki 1911

Postprzez Dalej » 22 maja 2010, o 09:05

Ktoś mógłby zacząć sprzedawać takie konwersje robione samemu :-)
W UK na przykład jest na to spory rynek.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: repliki 1911

Postprzez Blacha » 22 maja 2010, o 09:27

o ile wiem sporo ludzi kupowało colta TERCEL(a może przez dwa L na końcu) który to był na "podzespołach TM" ale body cale metalowe z oznaczeniami ładnymi itp.
No i kosztował przez chwilę na taiwanie 230 pln a potem w sklepach które go zamówiły ok 300-350 (do tej pory pluje w brodę że nie zamówiłem tego na sklep).
Podobno schodził jak woda właśnie jako konwersja do TM bo jednak 230 pln to ciut mniej niż konwersja guardera a słyszałem że nie ustępował jakością (nie wiem sam z doświadczenia - jeno z opinii zasłyszanych)
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: repliki 1911

Postprzez Ari » 23 maja 2010, o 14:12

Vintersky napisał(a):Metal: Socom Gear MEU? Słyszałem same pozytywne opinie, nie korzystałem i nie rozbierałem.

Tez jest Piknie. Mialem i polecam. Pozbylem sie go tylko dlatego ze Colt mi po prostu nie lezal w lapie
Avatar użytkownika
Ari
 
Posty: 1050
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:39
Lokalizacja: Sochaczew
White Cross: ECS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: repliki 1911

Postprzez GRZYBU » 25 maja 2010, o 11:17

Mam oba i oba polecam - wybór jest chyba uzależniony od upodobań operatora:

TM- doskonałe mechanicznie, mag na około 25BB, zamek ABS, brak szyny na akcesoria.
SG-doskonałe pod względem wizualnym, ładne oznaczenia, magazynek na około 15BB, szyna do montażu akcesoriów, mechanicznie też bez zastrzeżeń.

Generalnie gdyby nie to że SG ma mniejszą pojemność magazynka to chyba cenił bym go bardziej od TM ;-)


Kabura udowa STRIKE SYSTEM - polecam...na szerokich i sztywnych rzepach bez tendencji do wahania się na udzie.
Avatar użytkownika
GRZYBU
 
Posty: 852
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 09:46
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2009

Re: repliki 1911

Postprzez Izzy » 27 maja 2010, o 10:42

A Socom Gear to nie WE w ładnej obudowie?
God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean

http://www.facebook.com/Warsaw.Spartans
Avatar użytkownika
Izzy
 
Posty: 990
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 16:59
Lokalizacja: Izzybelin
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: repliki 1911

Postprzez Yeneth » 27 maja 2010, o 17:22

Izzy napisał(a):A Socom Gear to nie WE w ładnej obudowie?


Bingo... chociaż plotka głosi ze teraz socom sam sobie robi 1911ki.
Obrazek
Avatar użytkownika
Yeneth
 
Posty: 680
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:30
Lokalizacja: Wawa
White Cross: FAB / WB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: repliki 1911

Postprzez Kowboj » 27 maja 2010, o 19:20

Słyszeliście coś może o 1911A1 od CA?? Pojawiło się w zbrojowni ale nigdzie nie mogłem znaleźć jakichś opisów.

Model Full Metal i kosztuje 320 zł.
Avatar użytkownika
Kowboj
 
Posty: 28
Dołączył(a): 19 lut 2010, o 11:47
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: repliki 1911

Postprzez Yeneth » 27 maja 2010, o 20:35

Kowboj napisał(a):Słyszeliście coś może o 1911A1 od CA?? Pojawiło się w zbrojowni ale nigdzie nie mogłem znaleźć jakichś opisów.

Model Full Metal i kosztuje 320 zł.


Rebrand KJW z magazynkami typu treningowego (niebieskie nakładki)... poza Europą modele te maja normalne magazynki i oznaczenia na zamku/szkielecie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Yeneth
 
Posty: 680
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:30
Lokalizacja: Wawa
White Cross: FAB / WB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: repliki 1911

Postprzez FlyingCat » 29 maja 2010, o 18:09

Niecałe dwa miesiące temu kupiłem Novaka neXta Socom Gear. Ostry odpowiednik tej repliki to 1911A1 z systemem celowniczym Novaka i kilkoma kosmetycznymi zmianami chwytu itp. drobiazgów. Replika natomiast w składa się praktycznie z tych samych części co MEU SG tylko ma inne oznaczenia na zamku i chwycie oraz nie ma możliwości mocowania risów.

Co do samej repliki: kilogram solidnego "żelaza" przyjemnie leżący w dłoni i na pierwszy rzut oka sprawiający solidne wrażenie. Nie wiem czy to wina zbyt intensywnego "nacieszenia się" nowym nabytkiem czy też samej konstrukcji, ale już po kilku weekendowych wyprawach na forty w celu "potrenowania ręki i oka" pojawiły się pierwsze usterki.
1. Zamek nie zostaje po ostatniej kulce w tylnym położeniu, a raczej zostaje kiedy ma na to ochotę. Nawet jeśli po solidnym wyczyszczeniu i złożeniu pierwsze 2 magazynki będzie "grzeczny" to już przy trzecim zaczną się "fochy" a po 5 po prostu bunt na pokładzie.
2. Zamek nie wraca całkowicie do przodu uniemożliwiając oddanie strzału. Ale dopchnięty o te brakujące 2-3 milimetry działa dale poprawnie. Zdarza się ten dziwny objaw zazwyczaj po 2-3 kulce z nowego magazynka włożonego natychmiast po szybkim wystrzeleniu pierwszego całego magazynka.
3. Szczęki trzymające kulkę w Well-owskim (zapasowym) magazynku pękły po trzecim załadowaniu (poszedł do reklamacji - wada fabryczna).
4. Tzw. "oksyda" złazi w tempie zastanawiającym z co bardziej wystających części repliki - bezpiecznik skrzydełkowy itp.

Co do zjawisk 1 i 2 "za wielką wodą" sugerują wymianę stokowych sprężyn na ich lepsze odpowiedniki - bez tuningu mocowego.

Natomiast pozostałe walory użytkowe - jak dla mnie - zadowalające a nawet bardzo zadowalające. Bardzo duży zasięg: skuteczny do 20 m (moja definicja zasięgu skutecznego: odległość na jaką kulka lecąc poziomo daje SPT w granicach 5), maksymalny do 35 metrów, dalej "od biedy" kulka tez potrafi zalecieć ale po wspomnianych 30-35 metrach to już lot "grawitacyjny" po łuku w kierunku ziemi.

Swojego neXta noszę w ukośnie zamocowanej na kamizelce taktycznej otwartej kaburze od Glock i temu podobnych modeli dodatkowo zabezpieczonego smyczą troczoną do "deltki" na ramieniu kamizelki. Dlaczego w tak dziwnym miejscu? - żeby w razie konieczności szybkiego wyjęcia z kabury nie zaplątał się smyczą w luźno puszczoną na zawieszeniu replika główną.
Dlaczego FlyingCat? Jak mnie poznasz to zrozumiesz.
Nieco poważniej? Lubię latać, a naturę mam kocią. I tyle powinno wystarczyć na początek...
Avatar użytkownika
FlyingCat
 
Posty: 133
Dołączył(a): 29 maja 2010, o 10:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: P.M.C. CoD
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości