Zacinanie repliki

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

Zacinanie repliki

Postprzez BOBEUSZ » 26 maja 2010, o 19:22

Witam,
dziś otrzymałem replikę SLR CA, którą jakiś czas temu wysłałem do serwisu jednego ze sklepów. Powodem tej wysyłki było zacinanie się repliki, tłok zostawał "napięty" i dopiero ręcznie mogłem, kręcąc zębatkami zwolnić sprężynę.Myślałem że to wina okablowania, które uległo w czasie użytkowania przetarciu. Po analizie serwisanta, doszliśmy do wniosku żeby wymienić te kable, przy okazji wymieniłem sprężynę, prowadnicę ( na łożyskowaną) komorę hop pup na KIng armsa no i silnik też tej firmy. Do tego otrzymałem info że moja bateria nie trzyma energii. Dlatego zamówiłem sobie nową 9,6 3800Mah myślę jak to nie podoła to chyba idę na linę...
Po całej operacji dostałem info że karabinek osiąga stabilne 440 fps i jest ok.
Natomiast po otrzymaniu dzisiaj repliki i oddaniu kilku, kilkunastu strzałów USTERKA powtarza się. Znowu padają dosłownie 2 strzały i blokuję się. Pomaga ręczne przekręcenie. Jestem bliski rozpaczy co to może być?????
Proszę o pomoc i Pozdrawiam
Avatar użytkownika
BOBEUSZ
 
Posty: 474
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:32
Lokalizacja: sochaczew
White Cross: GRTT
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Zacinanie repliki

Postprzez Kronor » 27 maja 2010, o 10:22

nie jestem ekspertem,ale kilka pukawek rozebrałem z czystej ciekawości, pamiętam że podobne problemy wywoływane były przez uszkodzenie zębatki (1 zęba, nie był wyłamany tylko spłaszczony w kierunku obrotu, powodował że zębatka współpracująca blokowała się), była też jedna w której ośka trzymające zębatkę wysuwała się z prowadnicy ,co wywoływało brak kontaktu pomiędzy zębatkami. Wg mnie powinieneś dokładnie przejrzeć Gerboxa , wg mnie to jedyne co może powodować zacinanie się repliki, inne przyczyny wpływały by na moc repliki
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Kronor
 
Posty: 71
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 08:41
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: K.A.O.S
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Zacinanie repliki

Postprzez Templar » 27 maja 2010, o 11:59

W jaki sposób ręcznie przekręcasz zębatkę? Trochę to dziwne co opisujesz że silnik nie może dopchnąć a palcem idzie... Nie masz go przypadkiem dokręconego na fest? Często ludzie dokręcają śrubę w stopce na max a potem się dziwią dla czego nie strzela...
Innym, bardzo popularnym powodem może być tłok opierający się o prowadnicę sprężyny- szczególnie jeśli jest łożyskowana. Kiedyś ktoś radził żeby lekko spiłować krawędź podkładki na prowadnicy żeby tłok się ładnie układał- nie wiem- ile razy składałem jakiś karabin nigdy mi ten problem się nie pojawiał...
Ewentualnie masz jakąś wujową ładowarkę która nie potrafi prawidłowo naładować Twojej baterii. Czego używasz? Próbowałeś podpinać baterię kolegi?
Avatar użytkownika
Templar
.
 
Posty: 104
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 14:59
Lokalizacja: ...
Na starym Warriorze od: 0

Re: Zacinanie repliki

Postprzez BOBEUSZ » 27 maja 2010, o 13:13

Najpierw odlączam silnik, i palcem tego nie robię tylko plaskim śrubokrętem. Silnika nie dokręcalem na maxa tylko z umiarem.
jutro podlącze to pod dobrą sprawdzoną batkę 9,6 która ciągnie sprężynę 120 bez zająknięcia.
Rozmawialem dziś z serwisem w którym byl karabinek i doszliśmy do takiego wniosku że jeżeli nie pójdzie na tej baterii to wyślę jeszcze raz.
Avatar użytkownika
BOBEUSZ
 
Posty: 474
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:32
Lokalizacja: sochaczew
White Cross: GRTT
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Zacinanie repliki

Postprzez CASE » 27 maja 2010, o 15:15

Jeśli tam jest poważna mechaniczna zacinka, to na mocniejszej batce owszem pójdzie, ale w p...u.
Obrazek
Avatar użytkownika
CASE
 
Posty: 491
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:56
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: RIR, MGPP
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Zacinanie repliki

Postprzez pablito » 27 maja 2010, o 15:41

U mnie wystąpił ten problem dzisiaj po wymianie, cylindra i głowic tłoka i cylindra...okazało się, że głowica tłoka lekko się odkręciła i zablokowała się pod kątem w cylindrze...możliwe, że to nie to, ale sprawdzić można.
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: Zacinanie repliki

Postprzez Karczoch » 17 cze 2010, o 13:58

Bobeusz niech oni ci tam sprawdzą w serwisie czy są dobrane odpowiednie podkładki, ja się w tym moim m15 namęczyłem i wyszło mi na to że podkładki to raz, dwa źle wykończony gearbox (niewyszlifowane pozostałości po odlewie) a trzy nawet musiałem podłożyć podkładkę pod oporopowrotnik bo zapadka była za nisko i podstawiała się pod zębatkę. Nie obrażając serwisu, dobieranie podkładek to dość upierdliwe zajęcie i może im się nie chciało dłubać. Ale oczywiście może być to bateria :)
"Vox populi, vox dei", "Vox unius vox nulius"

M15A4 CA Sportline, Glock 17 KWA/KSC, CZ 75 ASG/KWA
Avatar użytkownika
Karczoch
 
Posty: 375
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 09:23
Lokalizacja: Józefów k. Błonia
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Zacinanie repliki

Postprzez BOBEUSZ » 17 cze 2010, o 14:32

Replika jutro powinna być już u mnie po serwisie, podobno byl problem z obwodem elektrycznym mianowicie nie zawsze dokladnie przylegaly do siebie styki po odbezpieczeniu karabinka. Jestem niesamowicie ciekaw co to wyjdzie z tego.
Avatar użytkownika
BOBEUSZ
 
Posty: 474
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:32
Lokalizacja: sochaczew
White Cross: GRTT
Na starym Warriorze od: 2006


Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości