Styki silnika

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

Styki silnika

Postprzez Bigos » 16 cze 2010, o 19:02

Orientuje sie może ktoś czy gdziekolwiek można dostać styki do silnika? Bo ułamał mi sie takowy :/
Ew. jak naprawić nie wymieniając całego styku. ułamało sie dokładnie to gdzie przylutywuje/wsuwa kabel.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na każdej strzelance mam na sprzedaż granaty grochowe...
GG:2980359
Avatar użytkownika
Bigos
 
Posty: 374
Dołączył(a): 2 lis 2009, o 17:59
Lokalizacja: Pruszków
White Cross: R.R.T.S.
Na starym Warriorze od: 0

Re: Styki silnika

Postprzez FRAGER » 16 cze 2010, o 20:03

Miałem taki sam problem z silnikiem ITU Guardera. Na początki rozwiązałem problem tak że przylutowałem przewód do tej sprężynki która dociska sztoki silnika.
Później jednak wyciągnąłem taką blaszkę z innego silnika i nałożyłem na tą którą połamałem. Niestety, nie mogłem podmienić tej blaszki gdyż do końca nie pasowała.

Pierwsze co trzeba zrobić do zdjąć sprężynkę która przytrzymuje szczotkę silnika. Następnie wykręcasz śrubkę która przytrzymuje blaszkę z jednego końca. Potem musisz usunąć ten trzpień na którym była osadzona sprężynka. Zależnie od konstrukcji silnika, może być on wciśnięty bądź posiadać gwint. Kombinerki w rękę i delikatnie wykręcasz. Nawet jeśli jest wciskany to wykręcając łatwiej wychodzi. I tyle, blaszka jest już oddzielnie. Uważaj na różnego rodzaju podkładki które są pod śrubkami/trzpieniami. Jeśli masz silnik na dawce to podmieniasz blaszki, jeśli nie to możesz wykorzystać tego typu konektor :
Obrazek
Nakładasz go na blaszkę, wkręcasz/wbijasz trzpień i wyginasz końcówkę którą zwykle się zaciska na przewodzie. Oczywiście trzeba będzie ją wyprofilować aby pasowała do konektora ale to już nie problem.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: Styki silnika

Postprzez habib » 16 cze 2010, o 20:04

Avatar użytkownika
habib
 
Posty: 1942
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Styki silnika

Postprzez Bigos » 16 cze 2010, o 20:10

Dzięki Frager, jak nie znajdę dawcy to tak zrobię.

Habib chodzi o styki silnika a nie te na kable ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na każdej strzelance mam na sprzedaż granaty grochowe...
GG:2980359
Avatar użytkownika
Bigos
 
Posty: 374
Dołączył(a): 2 lis 2009, o 17:59
Lokalizacja: Pruszków
White Cross: R.R.T.S.
Na starym Warriorze od: 0

Re: Styki silnika

Postprzez FRAGER » 16 cze 2010, o 20:13

Co do linku Habiba, to lepiej już pójść do najbliższego sklepu samochodowego i kupić za 2 złote woreczek konektorów (chyba po 10 sztuk pakują) a 3 złote wydać na browca:P
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości