Typ cylindra a długość lufy

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

Typ cylindra a długość lufy

Postprzez Moris » 25 cze 2010, o 11:15

Czy naprawdę dobór lufy do cylindra ma aż tak duże znaczenie? Np. Bore Up CA do SCARa ma 4 otwory w cylindrze, czyli teoretycznie obsługuje lufy 200-350mm. Ja mam u siebie włożona lufę 407mm i kulki delikatnie mówiąc lecą tak sobie. Po około 20 metrach niektóre skręcają, niektóre lecą prosto. W żaden sposób nie można powiedzieć o powtarzalności strzałów. Sądzicie, że to może źle dobrana długość lufy do typu cylindra i lepiej założyć np 300 promyka (którą zresztą mam gdzieś w zapasie) niż tą 407? Da to zauważalne efekty w poprawieniu powtarzalności strzałów ?
Avatar użytkownika
Moris
 
Posty: 614
Dołączył(a): 9 wrz 2009, o 06:55
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 3V
Na starym Warriorze od: 0

Re: Typ cylindra a długość lufy

Postprzez Vario » 25 cze 2010, o 11:32

Skłaniam się raczej, że nie rodzaj tłoka ma znaczenie a objętość cylindra wz, lufy.
Obecnie mam wstawioną stokową 300 a kilka dni temu (do testów) wstawiłem ponad 500. Replika strzelała tylko troszkę dalej na jakieś 50 55m
Spadł Rof ale zadowalająco wzrosła celność.
...518-708-663
Vario
 
Posty: 113
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 15:20
Lokalizacja: Wawa-Wesoła
Na starym Warriorze od: 0

Re: Typ cylindra a długość lufy

Postprzez habib » 25 cze 2010, o 11:56

Wg mnie jak najbardziej ma znaczenie. Kulka musi być wystrzelona z lufy przy maksymalnej kompresji powietrza w cylindrze. Przykładowo jeżeli masz krótką lufę i cylinder typ 0, kulka wylatuje zbyt wcześnie i ze zbyt małą energią, większość kompresji się marnuje bo nie ma już kulki w lufie i de facto strzelasz na sucho. W drugą stronę (cylinder typ 1 lub 2 i dłuuuuga lufa), nie ma wystarczającej ilości powietrza żeby nadać optymalną moc wylotową.
Wyjątkiem są chińczyki (może poza ostatnią serią Cymy), gdzie w stocku są cylindry typ 0 ale tam jest wsio tak nieszczelne, że zachowują się jak typ 1 albo gorzej.
Avatar użytkownika
habib
 
Posty: 1942
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Typ cylindra a długość lufy

Postprzez Moris » 25 cze 2010, o 12:25

to jakoś po południu zrobię może zamiankę i zobaczę czy coś to dało. Ewentualnie trzeba będzie kupić jakiś inny typ cylindra pod tą lufę.
Avatar użytkownika
Moris
 
Posty: 614
Dołączył(a): 9 wrz 2009, o 06:55
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 3V
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości