SRC?

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

SRC?

Postprzez Diadlo » 30 lip 2010, o 13:43

Witam!
Jeśli ktoś będzie miał w ręku jakąś replikę firmy SRC zwłaszcza G36 to proszę o opinie. Interesują mnie wykonanie G36, oraz informacje o samej firmie.
Diadlo
 
Posty: 50
Dołączył(a): 9 kwi 2010, o 16:17
Na starym Warriorze od: 0

Re: SRC?

Postprzez Yeneth » 31 lip 2010, o 10:44

Diadlo napisał(a):Witam!
Jeśli ktoś będzie miał w ręku jakąś replikę firmy SRC zwłaszcza G36 to proszę o opinie. Interesują mnie wykonanie G36, oraz informacje o samej firmie.


Chińczyk z aspiracjami... na chwilę obecną wewnętrznie troche niedopracowany chociaż z zewnatrz wszystko ładnie wygląda.
W większości ich replik serii G36/XM8 problem ze szczelnością HopUp<->GearBox... o ile wiem trwają prace nad doszczelnieniem.
Sam się przymierzałem do brzydactwa zwanego XM8 (w środku G36K) ale w trzeciej generacji nadal nie rozwiązali wszystkich problemów na jakie cierpiały modele z gen 1 i 2. Zdaniem dystrybutora (nieoficjalnie) seria G36 jest lepsza (od XM8) i da się ją doprowadzić do stanu używalności.
Obrazek
Avatar użytkownika
Yeneth
 
Posty: 680
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:30
Lokalizacja: Wawa
White Cross: FAB / WB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: SRC?

Postprzez Diadlo » 31 lip 2010, o 12:32

Hmm nie zabrzmiało zbyt optymistycznie. Ciekawe jak wypada w porównaniu do JG (bo to chyba najlepszy odnośnik przynajmniej jeśli chodzi o G36 przy porównywaniu do G36 SRC).
Diadlo
 
Posty: 50
Dołączył(a): 9 kwi 2010, o 16:17
Na starym Warriorze od: 0

Re: SRC?

Postprzez Yeneth » 31 lip 2010, o 15:19

Diadlo napisał(a):Hmm nie zabrzmiało zbyt optymistycznie. Ciekawe jak wypada w porównaniu do JG (bo to chyba najlepszy odnośnik przynajmniej jeśli chodzi o G36 przy porównywaniu do G36 SRC).


O ile wiem dystrybutor SRC stara się na bieżąco "doszczelniać" modele trafiające na nasz rynek - więc jest nadzieja że model który trafi do rąk polskiego odbiorcy będzie trzymał zamierzone parametry. Jak będzie w rzeczywistości pokaże czas. Co do porównania JG i SRC to różnice która jest w cenie (~150zł w modelu G36C) ma swoje odbicie w lepszym wykonaniu zewnętrznym i prawdopodobnie bebechach... po warunkiem ich "dopieszczenia" w przypadku tego droższego producenta ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Yeneth
 
Posty: 680
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:30
Lokalizacja: Wawa
White Cross: FAB / WB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: SRC?

Postprzez Diadlo » 31 lip 2010, o 17:17

Tak się składa, że rynek polski akurat mało mnie interesuje ;) tym niemniej dzięki za odpowiedź. Ale nie trzymałeś G36 SRC w rękach? Zdziwiło mnie zastosowanie w nim nylonu zamiast absu.
Diadlo
 
Posty: 50
Dołączył(a): 9 kwi 2010, o 16:17
Na starym Warriorze od: 0

Re: SRC?

Postprzez Yeneth » 31 lip 2010, o 17:46

Diadlo napisał(a):Tak się składa, że rynek polski akurat mało mnie interesuje ;) tym niemniej dzięki za odpowiedź. Ale nie trzymałeś G36 SRC w rękach? Zdziwiło mnie zastosowanie w nim nylonu zamiast absu.


W poniedziałek mogę opisać wrażenia ze strzelania/trzymania jeśli chcesz (model KSK).
I nie bardzo rozumiem co dziwnego jest w zastosowaniu nylonu... zresztą nazwy w opisach replik typu nylon, polimer (ABS jakoś rzadko widuje) są dość ogólnikowe ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Yeneth
 
Posty: 680
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:30
Lokalizacja: Wawa
White Cross: FAB / WB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: SRC?

Postprzez Blacha » 1 sie 2010, o 00:33

za tydzień może bedę miał kilka sztuk na sklepie to pobawię się i coś może napiszę
miałem już2 Giety CA i mam 3cią JG więc cośtam porównania mam ;-)
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: SRC?

Postprzez Diadlo » 1 sie 2010, o 18:32

Pisz, pisz!
Diadlo
 
Posty: 50
Dołączył(a): 9 kwi 2010, o 16:17
Na starym Warriorze od: 0

Re: SRC?

Postprzez Yeneth » 2 sie 2010, o 22:39

Miałem dziś okazje chwile pobawić się G36 KSK od SRC i oto garść spostrzeżeń:
- body ma lepszą fakturę i zdaje się być solidniejsze od wersji JG, jednak daleko mu do tego w G36C KWA
- celownik optyczny jest niezły jak na asgejową zabawkę, regulacja działa poprawnie
- test chrono wykazywał niestety spore wahania w przedziale 370-395 fps... sporo za duże jak dla mnie
- przy różnicy cenowej rzędu 150zł pomiędzy wersja C od JG i SRC stawiam na tego drugiego producenta
Ważna uwaga: model testowany nie pochodził z polskiego sklepu!
Obrazek
Avatar użytkownika
Yeneth
 
Posty: 680
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:30
Lokalizacja: Wawa
White Cross: FAB / WB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: SRC?

Postprzez Ari » 8 sie 2010, o 20:14

Coz, trzeba jeszcze doliczyc to ze do SRC nie ma batki wiec jednak roznica kosztow jest wieksza dla kogos kto kupuje pierwsza giwere
Avatar użytkownika
Ari
 
Posty: 1050
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:39
Lokalizacja: Sochaczew
White Cross: ECS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: SRC?

Postprzez Yeneth » 8 sie 2010, o 21:27

Ari napisał(a):Coz, trzeba jeszcze doliczyc to ze do SRC nie ma batki wiec jednak roznica kosztow jest wieksza dla kogos kto kupuje pierwsza giwere


Może tak chociaż moim zdaniem jeśli ktoś miałby się zastanawiać nad nieco droższymi modelami od SRC (600+) to zakup batki i ładowarki nie wydaje się już aż tak dużym wydatkiem, a i tak prędzej czy później okaże się koniecznością bo o ile akumulatory MiC czasem dają radę to już ładowarki zestawowe pozostawiają sporo do życzenia. Tym bardziej że osoby nie obeznane z "prundem" średnio się przejmują takimi szczegółami jak czas ładowania, poziom naładowania itp. co drastycznie skraca czas życia zestawowego akumulatora.

Poza tym pamiętajmy że repliki SRC też są alternatywą dla osób które nie wybierają konkretnych modeli lecz replikę jako taką i rozpatrują także chińskie emki i kałachy, które obecnie potrafią kosztować w granicy 600-900zł.
Obrazek
Avatar użytkownika
Yeneth
 
Posty: 680
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:30
Lokalizacja: Wawa
White Cross: FAB / WB
Na starym Warriorze od: 2008

Re: SRC?

Postprzez Blacha » 16 sie 2010, o 11:29

ok pobawiłem się trochę

ogólnie :

wykonanie naprawdę zajebiste - plastik robi dobre wrażenie, wszędzie komplety szyn, wszystko ciężkie i solidne
zdecydowanie lepiej niż JG a do CA nawet nie ma co porównywać.

+
Metalowa komora HU, łącznie z aluminiowym pokrętłem - wygodne i naprawdę niezłe

doskonale rozwiązane wpinanie magazynków - przy kabłąku spustu po obu stronach mamy "wąsy" które są przedłużeniem zatrzasku magazynka - nie musimy więc magazynka wypinać kciukiem lewej ręki tylko możemy zwolnić magazynek palcem wskazującym ręki prawej - zdecydowanie mniej ruchów przy zmianie maga.

różna długość kolb zależnie od modelu - nie mamy tej samej długości kolby w wersji KM i w wersji C

na stockowej chińskiej batce 9,6 przezajebisty ROF i reakcja na spust.

zajebiste piny trzy mające sie na kuleczce - raczej ciężko żeby sam wypadł (jak to w JG zdarza się bardzo często)

optyka - mamy normalny krzyż 30/30 i luneta jest praktycznie ustawiona w poziomie idealnie do strzału - kwestia ustawienia pionu ale nie ma problemu z tym (jak bywa w JG gdzie szybko kończy sie możliwość regulacji). Solidna szyna pod koli na lunecie w standardzie.

-
lunetę zrobiono tak że trzeba oko przyłożyć do niej bardzo blisko, w okularach daje radę, w goglach już ledwo co da sie celować z nienaturalnie ustawioną głową (na X800)

FPSy - chłopaków z taiwangun poniosła fantazja z opisem gdzie podobno powstawiali tam m120 osiągając 400 fpsów. Mierzone na chrono na 0,2 z zerowym hu miały od 300 (wersja C) do 380 (km) fpsów. Natomiast przyznam że bardzo stabilne - wahania w granicach max 5 fpsów, więc poprawiono to o czym pisał Yeneth.
Tylko ciekawi mnie ile fps daje sprężyna którą dodają w pudelku jako "stockową" - bo w końcu je wyjęli i wstawili tam m120 (jak m120 może dawać 300 fpsów w wersji C ?)

cienkie kabelki - spodziewałem się ciut grubszych, miejsca z jednej strony na baterię więcej niż w JG bo nie ma bezsensownego plastiku napchane pod front gripem, ale z drugiej bez sensu 2 wtyki na mała tamiyę i długi kawałek kabla - ale tu akurat da sie szybko wywalić "przedłużenie" więc będzie jeden wtyk i kawal kabla mniej a więc luźniej.

zasięg - nie powalił mnie. Bez HU jak zwykły średni chinol - HU wiele nie daje - gumka natychmiast do wymiany.
Ale powiem tak - kałach cymy zasięgiem bije na głowę nawet wersję KM.
Jak bedę miał chwile postaram sie porównać z JG zasięg


jak ktoś chce coś wiedzieć - pytać
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: SRC?

Postprzez Blacha » 26 sie 2010, o 16:44

podbijam a nie edytuję
postanowiłem przestrzelać raz jeszcze na spokojnie gietki

okazało sie że ustawienia chrono nie zgadzały sie z kulkami itp.

a więc na sprawdzonych ustawieniach, zerowym hopku na kulkach 0,2

g36 - ok 410 fpsów

g36 K - ok 390

g36 C - ok 360

wahania są w okolicach max 10 fpsów (przy wersji długiej i ok 3-4 fpsy przy wersji C)
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009


Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości