Kabura do vz. scorpion

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

Kabura do vz. scorpion

Postprzez Requiem » 27 sie 2010, o 14:32

Czy mógł by ktoś doradzić jaka kabura pomieściła by pistolet maszynowy wielkości scorpiona? Szukałem w kilku sklepach ale nie mam pewności która była by odpowiednia.
http://i66.tinypic.com/332wl6p.jpg
______________________________________________________________________________________
Avatar użytkownika
Requiem
 
Posty: 55
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 08:58
Lokalizacja: Marki
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Kabura do vz. scorpion

Postprzez Moskit » 27 sie 2010, o 14:58

Na Allegro pojawiają się oryginalne kabury, zarówno takie przypinane do pasa, jak i operacyjne.
Tutaj jest jeszcze dostępna zakończona aukcja na kabury operacyjne (szelki):
http://allegro.pl/skorpion-vz-61-kabura ... 73509.html

Pistolet się w nich mieści bez włożonego magazynka, oczywiście.
Moskit
 
Posty: 61
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 20:14
Lokalizacja: Default City
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Kabura do vz. scorpion

Postprzez Ryuzok » 27 sie 2010, o 19:42

jako że pewien czas biegałem z PMem jako boczniakiem (MP5 PDW w pełni metalowe) to osobiście kaburę bym odradzał, na Scorpionach się nei znam, ale przy dużym boczniaku nie da rady wykombinować wygodnej i nie latającej kabury, no i jeszcze tak że byto draństwo szybko i wygodnie wyjąć.
zamiast tego opracowałem mały systemik pseudo nośny (NIE chodzi mi tu o zawieszenie), który za ów kaburę robi.

Mianowicie, pod pachą puszczamy kawałek pasa (nylonowy czy jakiś tam, pasek jak mollowy też da radę), który jest mocowany do kamizelki na wysokości barku na klatce piersiowej i plecach, a dodatkowo posiada luźny element który łączy obie "strony" taśmy sprawiają że dodatkowo tworzy nam się pętla. Przez ów pętlę wsadzamy PMa (w tym wypadku Scorpion), po czym ów element sam zaciska taśmę przez co PM nie wypada, dodatkowo, jest on na tyle otwarty że trzymamy go oczywiście z magazynkiem, a tym samym ma wystarczające luzy aby w razie potrzeby po prostu go złapać, wycelować i strzelić.
Istnieje oczywiście możliwość usztywnienia konstrukcji montując ją jeszcze do pasa, ale tu już trzeba to pokazać, bo pewnie z tego opisu i tak nikt nic nie zrozumie i zaraz zacznie się gadanie o tym że fajnie by było mieć tego zdjęcia ;)

Ogółem wygląda to tak:
Zalety: tanie, nie jest to kabura, użyteczne, przyjemne w użytkowaniu, można nosić PM z magiem, i wiele innych.
Wady: PM całkiem odkryty, nie jest to kabura, nie jest to patent rodem z wojska i pewnie też kilka innych.

cena wykonania całości systemu to jakieś 5 pln (w porywach ze względu na szalejący kurs dolara afrykańskiego)
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości