Stalowe body?

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

Stalowe body?

Postprzez WichuR » 1 wrz 2010, o 10:06

Nurtuje mnie pytanie...

Jacy producenci, do jakich modeli z rodziny e-M robią body stalowe (zaznaczam, że pytam o stalowe i tylko stalowe, a nie całkiem dobry ZnAl, czy podobne)? Chodzi mi najbardziej o upper i lower receiver, ale reszta też nie bez znaczenia.

Wiem o SRC do MP5 i chyba też Systemowe produkty są stalowe.
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Stalowe body?

Postprzez Templar » 1 wrz 2010, o 10:12

Nikt nie produkuje do eMek stalowych body- nawet producenci wersji ostrej.
Rodzina AR ma body z aluminum.
Najlepsze co mozesz dostać na rynku ASG to aluminium wycinane CNC- nie pamiętam już producentów, ale zdaje się że oferuje je Prime i kiedyś też Madbul.
Avatar użytkownika
Templar
.
 
Posty: 104
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 14:59
Lokalizacja: ...
Na starym Warriorze od: 0

Re: Stalowe body?

Postprzez WichuR » 1 wrz 2010, o 10:21

Czyli wszyscy inni stosują lepszy/gorszy ZnAl?
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Stalowe body?

Postprzez Templar » 1 wrz 2010, o 10:39

Zasadniczo tak.
Avatar użytkownika
Templar
.
 
Posty: 104
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 14:59
Lokalizacja: ...
Na starym Warriorze od: 0

Re: Stalowe body?

Postprzez Wokash » 1 wrz 2010, o 11:51

Sorry za offtop mam wrażenie, że pojęcie real steel w światku ASG nabrało takiego znaczenia jak ekskluzywny w światku kolorowych pisemek.
Innymi słowy RS oznacza zwykle ni mniej ni więcej zrobiony z takich materiałów (lub bardzo podobnych) jak oryginał... swego czasu przez Wrr albo przez WW przemknął gość, który szukał stalowego body do G36...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Stalowe body?

Postprzez Ryuzok » 1 wrz 2010, o 12:29

o tak, stalowe body od G36 pamiętam, tak samo jak dawny chiński wynalazek na full metal AUGa (dziwnym trafem ta ponad 5kg zabawka się nie przyjęła na rynku).

a odnośnie Body, to nie jestem pewny czy KA nie robiło właśnie bardzo podobnych do ostrej (alum CNC).
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Stalowe body?

Postprzez WichuR » 1 wrz 2010, o 14:01

Czyli dobrej jakości body do e-M:
1. Wykonane w technologii CNC
2. producenci Prime, Madbull, KA?

Może ktoś ma jakieś inne dobre wskazania, np. na konkretne modele? Pytam bo rozmyślam nad poskładaniem aeg od zera, a temat body jakoś mnie nigdy wcześniej nie zainteresował - było byle było. A jednak chciałbym użyć czegoś solidnego.
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Stalowe body?

Postprzez Vintersky » 1 wrz 2010, o 19:35

Tylko Prime z wyżej wymienionych. Avalon, Zeke i PGC robi z aluminium, Madbull robi mieszankę Alu/Magnez (z wyjątkami), VFC robi z Alu z Magnezem, KA robi ze ZnAl'u.
Systema to słabiutki Alu w rzeczywistości (ale jednak aluminium). Jak ktoś szuka super-materiału to tylko customowe propozycje robione z bloków Alu za pomocą CNC.
Oczywiście repliki stalowe są. Na przykład wczoraj mieliśmy okazję spawać korpus G&P Mk46 ;-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Vintersky
.
 
Posty: 302
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 00:49
Lokalizacja: Józefów koło Warszawy
White Cross: Coyotes
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Stalowe body?

Postprzez Swierzy » 1 wrz 2010, o 20:00

Wokash napisał(a):Sorry za offtop mam wrażenie, że pojęcie real steel w światku ASG nabrało takiego znaczenia jak ekskluzywny w światku kolorowych pisemek.
Innymi słowy RS oznacza zwykle ni mniej ni więcej zrobiony z takich materiałów (lub bardzo podobnych) jak oryginał... swego czasu przez Wrr albo przez WW przemknął gość, który szukał stalowego body do G36...


Swego czasu jakas bukkaczna firma produkowala metalowa oslone lufy do M14... mimo ze w orginale jest bakielitowa.
Co ciekawe, towar byl ciagle out of stock czyt. ktos to kupowal :P
Napalm sticks to kids
Avatar użytkownika
Swierzy
.
 
Posty: 732
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 09:49
Lokalizacja: Piaseczno / San Jose
White Cross: 10th Mtn
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Stalowe body?

Postprzez Janek » 1 wrz 2010, o 20:05

Znam nawet kogoś kto taką miał.
Obrazek
Avatar użytkownika
Janek
 
Posty: 371
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 49th Recon Squad
Na starym Warriorze od: 2007

Re: Stalowe body?

Postprzez WichuR » 1 wrz 2010, o 20:21

Wydaje mi się, że materiał (Al > Al/Mg > ZnAl) jest ważniejszy dla trwałości body. Czy te firmy robiące w Al, ale już nie w CNC, gwarantują wysoką jakość?

@Etatowi Oftoperzy
Thanks for your input... NOT!
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Stalowe body?

Postprzez Templar » 2 wrz 2010, o 00:42

Zasadniczo należy postawić pytanie- co zamierzasz z tą repliką robić: strzelać z niej czy się na niej wieszać? Sporo replik miałem a jeszcze więcej oglądałęm i jeśli chodzi o eMki to dobry odlew w stylu G&P/KA/VFC spokojnie daje rade. Bardziej bym upatrywał dobrej powłoki lakierniczej żeby replika po kilku zabawach nie wyglądała jak zabawka jak to miało miejsce kiedyś w CA.
No i po co niby chcesz budować tego customa? Masz za dużo kasy czy lubisz przeklinać cały świat próbując połączyć podzespoły poszczególnych producentów?:D To ze mamy teoretycznie jeden standard wcale nie oznacza że wszyscy się go trzymają;) A FPSy giną...
Avatar użytkownika
Templar
.
 
Posty: 104
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 14:59
Lokalizacja: ...
Na starym Warriorze od: 0

Re: Stalowe body?

Postprzez WichuR » 2 wrz 2010, o 09:44

Odpowiadając na pytania, zasadniczo to...

Może nie tyle chcę się wieszać, czy kopać doły, ale styl walki napoleoński (pozycja wyprostowana, replika na wysokości barków, krok paradny) porzuciłem, zanim go zastosowałem. Moje ukochane L1A1 od KA, mimo cudów jakie zrobił w nim Vinter, nie nadaje się do tyrania (słabe body, nie ma szans na solidne zamontowanie optyki itp.), to raczej replika lajtowa, dająca frajdę z używania jej - choćby dlatego, że po zapiaszczeniu to mam festiwal końcówek kluczy i śrubokrętów by się wszędzie dobrać (no i pół otwarty GB :P)).

Stąd pomysł by sobie złożyć coś pod siebie. Złożyć, to niekoniecznie musi być od zera, ale chciałbym by konstrukcyjnie (GB to inna sprawa) replika była w stanie wiele wybaczyć (drapać się może ile chce, ale nie kruszyć i pękać), łatwo się dać rozebrać (to lubię w emkach) i wyczyścić. Producent z dobrym body wydaje mi się sensownym punktem odniesienia. Nie mam na celu dopasowania sobie każdej śrubki, ale od czegoś muszę zacząć :)

GBBR i treningowe, mimo ze widziałem, mimo że fajne (ponoć ATF w USA sobie nawet z nich testowo strzelała ostra amunicją ;)), to z masą ograniczeń, a jednak cena mnie przeraża. W sumie nie jestem do nich przekonany i wolę cudować z klasycznym aegiem.

Naturalnie myślałem o kimś z wielkiej trójki GP/VFC/KA, ale grzechem byłoby nie sprawdzić, czy nie ma innych opcji. Przykładowo już dzięki poradom tu znalazłem całkiem fajny zestaw 18" Avalon + VFC, który o ile jest tak dobry, jak wnioskuję, to zaspokaja ponad połowę moich potrzeb w kwestii zewętrznej konstrukcji (Al, handguard, długość, optyka, tłumik, stała kolba itp.) Pewnie podobnych zestawów jest sporo fajnych.

O GB, HU, Silniku, lufie, gumce, mosfet'cie i baterii nic nie myślę jeszcze, bo coś tam zawsze jest w stocku, a jak che się robić dobry tuning, to i tak niewiele z tego zostanie.

No i stąd temat, a wynik zadowalający :)
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Stalowe body?

Postprzez Blacha » 2 wrz 2010, o 13:39

w ramach wtykania kija w mrowisko

aluminiowe body robi SRC i BOY w nowych liniach eMek

wiem wiem - żółta kupa - ale tak chciałem podsunąć ;-)
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Stalowe body?

Postprzez Vintersky » 2 wrz 2010, o 13:46

@Blacha:
Strzelę oksydę na gorąco, natnę nożem albo posklejam distalami, tudzież pospawam na sprzęcie do Alu to uwierzę.

@Wichur - aluminium nie jest zawsze identyczne. Są różne materiały. CNC gwarantuje jakość wykonania. Wypraski wcale nie są dużo gorsze.

Jeżeli wystarczy Tobie wytrzymałość i jakość wykonania na bardzo dobrym poziomie to wskazany Avalon jest świetny. VFC i KA są bardzo dobre, aczkolwiek jest tutaj pewna drobna różnica. Pamiętaj także o bebechach. O ile nowy VFC jest całkiem zacny to o KA dobrego słowa powiedzieć się nie da.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vintersky
.
 
Posty: 302
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 00:49
Lokalizacja: Józefów koło Warszawy
White Cross: Coyotes
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Stalowe body?

Postprzez WichuR » 2 wrz 2010, o 14:11

@Vinter
Właściwie, to jeśli replika ma świetne ciało, to wnętrze zejdzie na drugi plan, bo i tak w końcu będę je wymieniał - do skutku (Co ciekawe w życiu bywa dokładnie odwrotnie;)). Mam już pewną wizję i pewnie etapami będę do niej dążył - etap pierwszy to chyba będzie taki 1/3 stock, 1/3 custom i wszelkie zewn pierdoły jako baza do dalszych działań. Jak będzie mi wygodnie, wezmę się za bebechy, o ile body dotrwa do tego momentu ;)

Znalazłem jeszcze takie jak niżej, ale to już raczej na elementach G&P:
http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/pro ... &view=info
AVALON na VFC
http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/pro ... atid=&cat=

@Blacha
A miałeś je może w łapkach? Sam mam gdzieś w domu metalowe body do Mki od jakiegoś Dboys/JG i po złożeniu lata jak kastaniety. To jeszcze do przebolenia, ale gorsze, że się kruszy i wyrabia momentalnie. Widziałem film jak po SRC mp5 jeżdzili autem, więc gdyby do tego dodać w miarę spasowane części... Czemu nie? W sumie mniej bym płakał po chinolu, ale...
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Stalowe body?

Postprzez Vintersky » 2 wrz 2010, o 14:30

@Wichur:

G&P niestety to ZnAl, tak jak reszta. Lepsze, ładniej zrobione etc. ale nadal to nie ten materiał którego wydaje mi się szukasz.
Zadzwoń, pogadamy o Avalonie ;-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Vintersky
.
 
Posty: 302
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 00:49
Lokalizacja: Józefów koło Warszawy
White Cross: Coyotes
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Stalowe body?

Postprzez Blacha » 3 wrz 2010, o 10:40

Vinter - ja mówię co podaje producent - niestety nie mam możliwości pociąć i pospawać na sprzęcie do alu repliki


w ręku miałem
nowe BOYe mają całkiem nieźle zrobione body - w starych to owszem wszystko lata jak k....wie noga na wietrze.
Nowe z teoretycznie alu mają lepiej obrobione boki i szczegóły i nic nie lata

SCR mam w robocie i bawię sie tym i jakość wykonania naprawdę fajna - ładnie wykończone brzegi, brak nadlewek itp. ładnie spasowane i bardzo łądna matowa farba/powloka
zdecydowanie fajniejsza niż w chinolach
jak z jej trwałością - nie mam niestety pojęcia.
Złoty Medal Gazownika
Obrazek
Złoty Medal Gazownika Na Niebieskiej Podkładce - za przetrwanie ataków niebieskiego dymu
Avatar użytkownika
Blacha
 
Posty: 447
Dołączył(a): 7 lis 2009, o 19:36
Lokalizacja: Warszawa ursynów
White Cross: ASG Fatah
Na starym Warriorze od: 2009


Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości