Mini Beryl

Dyskusje na temat replik broni używanych w grach Airsoftowych.

Mini Beryl

Postprzez Wojtek » 7 lis 2009, o 20:52

Ma ktoś może coś przerobione na mini beryla? albo ktoś widział może? ciekaw jestem jak wygląda przeróbka airsoftowa :) i czy w ogóle realna jest taka przeróbka? bardzo mnie to ciekawi bo sam bym chętnie zakupił gotową przeróbkę albo bym się wziął za robotę takowego czegoś :)
Avatar użytkownika
Wojtek
 
Posty: 100
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 07:51
Lokalizacja: Szczawnica - Jaworki
White Cross: SPARTA
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Mini Beryl

Postprzez Python » 7 lis 2009, o 22:27

Flacha na 100% by zrobił - napisz do niego na PW jeśli Cię to poważnie interesuje.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Mini Beryl

Postprzez Kmicic » 8 lis 2009, o 11:37

Nie wiem czy to Cię zainteresuje. Ale myślę że można by było zrobić spokojnie beryla comando czyli miniberyl z kolbą od emki (nowe cacko jakoś niedawno weszło do produkcji) na bazie tej przykładowo repliki http://www.taiwangun.com/karabiny_sztur ... -1380.html front w miarę jest zgodny z oryginałem jednak trzeba by jeszcze kilku przeróbek. Do tego dokładasz kolbę taką jak np ta: http://www.taiwangun.com/czesci_i_akces ... -1241.html dokładasz do tego chwyt pistoletowy od ak-74 czy slr czy ak 101 lub 105. Pozostaje znaleźć sposób na zrobienie montażu z szyną ris zamiast szczerbinki oraz sposób zrobienia w kałaszu dwustronnego selektora. Sam przełącznik selektora zrobić to nie problem ale tak żeby działał z obu stron to już nieco bardziej skomplikowane. Jeszcze pozostaną drobiazgi jak np skrócenie nieco zamka bo ak ma dłuższe suwadło zamka niż miniberyl, z tym też idzie sobie poradzić.
Kmicic
 
Posty: 19
Dołączył(a): 5 lis 2009, o 18:18
Lokalizacja: Warszawa/Ożarów.Maz
White Cross: DS1405
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mini Beryl

Postprzez pawelo » 8 lis 2009, o 21:36

A widzisz, bo beryl comando i mini beryl zupełnie innaczej wyglądają, ten pierwszy to jakby skrócony beryl.
Cymka którą podałeś zupełnie nie przypomina mini beryla nawet po tych zmianach, trzeba robić customowe części lub przerabiać oryginalne.
moja zabawka jeszcze niedawno wyglądała tak http://img9.imageshack.us/img9/9117/dsc06509bw.jpg jej do mini beryla jeszcze bardzooo wiele brakuje, ale to już nie aks74u :)
do tego aks'a boyi brakuje jeszcze kolby, musiał bym wywalić szynę boczną i szczerbinke a w te miejsca wstawić risa i selektor, front wygląda też innaczej niż w MB, ale takowy może przypominać dla laików :D
teraz są takie części (silesia, sklepy asg) że można bardzo łatwo zrobić "prawie beryla", ale na pewno nie mini beryla :(
Avatar użytkownika
pawelo
 
Posty: 186
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 14:23
Lokalizacja: Otwock
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mini Beryl

Postprzez Ziober » 9 lis 2009, o 10:32

polecam zapoznanie się z tematem Beryl na wmasg
http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=8419&hl=
jest tam mnóstwo cennych informacji na ten temat ;-)
luknij na repliki miniberyli xxx Fence'axxx, czy Sop_pel'a w tym topicu

pozdr
Avatar użytkownika
Ziober
 
Posty: 42
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 15:31
Lokalizacja: Mokotów
White Cross: FIA
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mini Beryl

Postprzez Kmicic » 9 lis 2009, o 13:14

macie racje. Ale beryla comando da radę zrobić z tych części, nadal tak utrzymuję. Może trochę nieco zamieszałem swoją wypowiedź pomiędzy mini berylem a berylem comando. Przepraszam. A tak na marginesie, fajnie wyszła Ci replika. :)
Kmicic
 
Posty: 19
Dołączył(a): 5 lis 2009, o 18:18
Lokalizacja: Warszawa/Ożarów.Maz
White Cross: DS1405
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mini Beryl

Postprzez Ziober » 9 lis 2009, o 17:51

;-)
wszystko się da zrobić , czasem jest tylko więcej roboty. Zależy też jak bardzo ma to przypominać oryginał.
Robimy teraz takiego miniberyla z kolbą od M ale najpierw musimy zaspawać wszystkie dziury w korpusie i dospawać "proste" zakończenie
Rk 06 boyi ze stałą drewnianą kolbą lub np rumun cymy byłyby lepsze do przeszczepu - mają już zakończenie korpusu takie jak trzeba...
Avatar użytkownika
Ziober
 
Posty: 42
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 15:31
Lokalizacja: Mokotów
White Cross: FIA
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mini Beryl

Postprzez Karczoch » 23 lis 2009, o 13:27

Takie coś widziałem na MSPO może komuś się przyda na koncept
http://img14.imageshack.us/i/p1080334z.jpg/
"Vox populi, vox dei", "Vox unius vox nulius"

M15A4 CA Sportline, Glock 17 KWA/KSC, CZ 75 ASG/KWA
Avatar użytkownika
Karczoch
 
Posty: 375
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 09:23
Lokalizacja: Józefów k. Błonia
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Mini Beryl

Postprzez xxxFENCExxx » 29 lis 2009, o 01:01

Zrobic sie da - problem polega na kosztach - te są znaczne bo i cześci i przeróbki sporo kosztują (mówie o przeróbkach na poziomie a nie walce pilnikiem)
xxxFENCExxx
.
 
Posty: 47
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 11:48
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Repliki airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości